Adv. dr. Andžej Čajkovski dėl to, kad suabėjojo LAT teisėjo protu, kompetencija ir sąžine, gavo…papeikimą

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Adv. dr. Andžej Čajkovski dėl to, kad suabėjojo LAT teisėjo protu, kompetencija ir sąžine, gavo…papeikimą

Andzej-Caikovski.jpg

Advokatas Andžej Čaikovski Facebook tinklalapyje paviešino užgaulaus turinio žinutes, tokias kaip: Ne (teisėjo pavardė) lygio teisėjui girdėti apie teisės principą “audiatur et altera pars” – todėl jokių galimybių žodžiu ar raštu atsikirsti į (teisėjo pavardė) saviveiklą nuteistasis ir jo gynėjas neturėjo.”

 

Taigi, advokatas pasakė bėdą, kuri vyrauja Lietuvos teismuose – teisėjai nesilaiko pamatinio teisinio principo, kad būtų išklausomos visos pusės.

Kaip sureagavo į šią pagrįstą kritiką advokatų taryba? Skyrė papeikimą, jį paskelbiant viešai.

Advokatas neturi teisės kritikuoti teisėjų, net jeigu jie visiškai neišmano savo darbo.

 

Advokatas Facebook tinklalapyje kitą advokatą viešai išvadino debilu. Advokato vieši pasisakymai buvo susiję su Lietuvos valstybinėmis institucijomis, politinėmis partijomis, konkrečiais politikais, teisėjais, išvadinant juos padugnėmis, debilais ir pan.

 

Garbės teismas konstatavo, kad advokato Andžej Čaikovski rašytiniai pasisakymai nebuvo vien tik teisiniai ar profesionalūs argumentai, siekiant objektyviai kritikuoti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų veiksmus. Advokato naudotas sarkazmas bei ironija teisėjų atžvilgiu buvo nekorektiški bei peržengė dalykinės kritikos ribas, kas, pagrįstai Pareiškėjams sudarė įspūdį, jog Advokatas siekė juos įžeisti ir/ar sumenkinti teisėjų profesinį autoritetą.

 

Garbės teismas taip pat konstatavo, kad Advokatas Andžej Čaikovski paviešino savo kliento (Pareiškėjo) telefono numerį, duomenis apie jam reiškiamus įtarimus dėl nusikalstamos veikos, duomenis apie bendravimą su ikiteisminį tyrimą atliekančia pareigūne bei klientu, o tai yra advokato pareigos neatskleisti kliento paslapties pažeidimas.

 

Advokatų garbės teismas pažymi, kad advokatas privalo besąlygiškai laikytis Advokatūros įstatymo ir Lietuvos advokatų etikos kodekso nuostatų, advokato veiklos principų bei kitų nuostatų, reglamentuojančių advokato profesinę veiklą, kad nei klientas, nei priešinga pusė, nei teismai, nei kitos teisėsaugos institucijos ar visuomenė nesuabejotų advokato veiksmų teisėtumu ar teisinės pagalbos kokybe.

 

Advokatas Andžej Čaikovski pažeidė Advokatūros įstatymo 5 straipsnio 4 punkto, 39 straipsnio 1 dalies 1 ir 2 punktų, bei Etikos kodekso 1.2., 1.3., 5.1, 5.2. ir 10.2. punktų reikalavimus.

 

Advokatų Garbės teismas įvertinęs padarytų profesinės etikos pažeidimų pobūdį, jų padarymo aplinkybes ir padarinius, skyrė advokatui Andžej Čaikovski nuobaudą – viešai paskelbiamą papeikimą.

http://www.advokatura.lt/lt/advokatams-padejejams/naujienos-advokatams/viesas-papeikimas-advokatui-9f8q.html

 

Share this:

Peržiūros: 1253

Komentarai   

+1 # Klanas 2018-08-10 04:29
Kas ne su klanu, tas prieš jį :o
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # nuomonė 2018-08-11 01:44
KAS GALI NORĖTI BETEISĖJE VALSYTYBĖJE GYVENTI??manau greitai baigsis sovietmetis,baigiasiu kadensija madam,manau kitas prezidentas -bus M O R A L IN I S LYDERIS,UŽSIMERKES NEI TEISĖJŲ PASKIRINĖS NEI GENERALINIŲ PROKURORŲ...manau lietuvos jaunimas pastovės už savo ateitė,o popiežius pasimels -už walstybinius vagis,kurie neduoda valstybei gyventi....kur tai matyta,valstybė tratinama,ir nei vienas valstybinis WAGIS ( vor v zakonie) nesėdi,o gal laukia,kol kalėjimai bus su euro remontu?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Pilietis 2018-08-13 15:09
Kai šitas apgailėtinas advokatas už pinigus teisme nusišneka, pamindamas žmogaus teisę reikšti nuomonę (jis atstovavo DELFI, kai DELFI padavė žmogų į teismą už šmeižtą, kai tuo tarpu tas žmogus įrodė, kad ką pasakė ant DELFI tas ir yra tiesa). Procese advokatas pasižymėjo tuo, kad už pinigus gali viską padaryti ir net nusišnekėti. Dabar kai jam neįtiko teisėjai, tai jis pradėjo moralizuoti. Apgailėti. Tegu džiaugiasi, kad gavo tik papeikimą, o ne uždraudė dirbti advokatu.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti