„Lietuva pasitinka Popiežių, kardinolą Vincentą Sladkevičių grąžindama į KGB agentų sąrašą“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (1 Vote)

 

2018 m. rugpjūčio 08 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų Audriaus Butkevičiaus ir Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Lietuva pasitinka Popiežių, kardinolą Vincentą Sladkevičių grąžindama į KGB agentų sąrašą“

 

 

 

Š.m. rugsėjo 22-23 dienomis Lietuvoje lankysis Popiežius Pranciškus.

 

Šia garbia proga Lietuva a.a. kardinolą Vincentą Sladkevičių grąžino į slaptų KGB agentų sąrašą, paskelbtą interneto svetainėje www.kgbveikla.lt. Šis Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro šmeižtas apie mirusiuosius kardinolą V. Sladkevičių, D. Banionį ir S. Sondeckį buvo paskelbtas š.m. sausio 5 d. Kilus visuotiniam pasipiktinimui, LGGRTC kardinolą V. Sladkevičių paskubomis buvo pašalinęs iš šio sąrašo.

 

Tarpžinybinė liustracijos komisija artimųjų prašymu svarstė ir nustatė, kad nėra duomenų, patvirtinančių, kad D. Banionis ir S. Sondeckis slapta bendradarbiavo su TSRS KGB. Kardinolo V. Sladkevičiaus artimųjų, kurie galėtų kreiptis į tarpžinybinę liustracijos komisiją, tikėtina, nėra.

 

Dėl šių naujai paaiškėjusių aplinkybių, taip pat dėl to, kad iki šiol prokuratūra vertino tik taip vadinamą KGB slaptųjų agentų žurnalą, paskelbtą www.kgbveikla.lt, kurį, prokuratūros ir teismų nuomone,  LGGRTC turėjo teisę skelbti, signatarai A. Butkevičius ir Z. Vaišvila dar kartą kreipiasi į prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl LGGRTC atsakingų asmenų piktnaudžiavimo tarnybinėmis pareigomis ir mirusiųjų kardinolo V. Sladkevičiaus, D. Banionio ir S. Sondeckio apšmeižimo.

 

Pranešėjų nuomone, taip įžūliai elgtis gali tik valdomi ir neatsakingi asmenys. LGGRTC Generalinė direktorė T. B. Burauskaitė raštu signatarams A. Butkevičiui, Br. Genzeliui ir Z. Vaišvilai patvirtino, jog tai buvo padaryta jos neįvardintų politikų spaudimu. Prokuratūra ir teismai politikų vaidmens šioje istorijoje taip pat nevertino.

 

Kas sugalvojo pakartoti šį naują išpuolį prieš a.a. kardinolą V. Sladkevičių?

 

Z. Vaišvila ir A. Butkevičius Generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašo įvertinti šias naujas aplinkybes bei tai, kad www.kgbveikla.lt paskelbtas ne tik tariamas slaptų KGB agentų žurnalas, bet ir LGGRTC sukurti dokumentai. Šiuose, ne KGB, bet LGGRTC sukurtuose dokumentuose mirusieji kardinolas V. Sladkevičius, D. Banionis ir S. Sondeckis išsamiai ir be įrodymų aprašyti  ir apibūdinti kaip slaptieji KGB agentai.

 

Seimo valdyba pranešė signatarams A. Butkevičiui ir Z. Vaišvilai, kad juos kviečia į Seimo valdybos posėdį dėl LGGRTC generalinės direktorės T. B. Burauskaitės svarstymo, kuriame pranešėjų prašymu kviečiamas dalyvauti ir tarpžinybinės liustracijos komisijos pirmininkas Algimantas Urmonas.

 

 

Peržiūros: 685

Komentarai   

+4 # Antanas 2018-08-07 21:51
Dar bus pasikalbama prieš Šv. Tėvo atvykimą ir Šv. Tėvui nemeluojant bus pasakyta kas tikrieji KGB? Kartais mirusieji būna stipresni už gyvuosius.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # agi 2018-08-07 23:10
komunisTAI NORI EIT ISP[AZINTIES-bet jiems atkleidimo is tautos nebus-nukankino jie ne tik Sladkeviciu,Steponaviciu,Dabrovolska savo isverstakumu ir kitus,o tauta isvare ir prazude
fariziejai valdo" Lietuva
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # budintis 2018-08-08 13:31
Kardinolas Vincentas Sladkevičius pas Dievą jau yra Šventasis. Joks šėtoniškasis juodinimas jam neprilips.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Praneškit POPIEŽIUI 2018-08-14 19:38
kad atsiveštų EGZORCISTĄ.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti