Trumpa laisvė Venckienės byla teisingos Lietuvos viltis

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.29 (7 Votes)

 

Aurimas Guoga

Trum palaisvė – Venckienės byla – teisingos Lietuvos viltis

 

Kaip pedofilijos byla veikia kiekvieno iš mūsų gyvenimą? Ar verta jaudintis dėl šios istorijos, gal tai manęs visai neveikia? Šis klausimas dar nepakankamai aptartas.

 

Mūsų teisėsauga, leiskite pastebėti, nebuvo reformuota dar nuo Stalino laikų. Per šį laiką sistemoje niekuomet nebuvo jokių valymų, jokie viršininkai ar pavaldiniai nebuvo baudžiami dėl piktnaudžiavimų tarnyba ar netgi nusikalstamų veikų teisėsaugos vardu. Niekas neabejoja, kad sovietmečiu tokių būta per akis.

 

Taip teisėsauga išsigimė – svarbu ne kiek tavo veiksmai teisėti, ne kiek atitinka žmogiškumą, o vien įtikti viršininkui. Visa tai lėmė, kad ir šiandien turime teisėsaugą, kur dauguma tarnautojų, jeigu tik gaus viršininko įsakymą, padarys nusikaltimą.

 

Kodėl esu tuo tikras? Atsakymas – N. Venckienės persekiojimas. Tai, kad teisėsauga nenagrinėjo šios bylos, neperdavė įtariamųjų į teismą, o užsiėmė nukentėjusio vaiko grobimu iš ieškovės, buvo įžūlus įstatymų nepaisymas vidury baltos dienos.

 

Sako, tyrėjai nerado pakankamai įkalčių bylai perduoti į teismą. Tačiau mes visi per televizorių girdėjome nemažai liudijimų. Pavyzdžiui, viena V.Naruševičienės kolegė dar 2009 m. pasakojo, kad jos įsitikinimu V.Naruševičienė dėl pinigų buvo pasirengusi bet kam, todėl be skrupulų galėjo pasiryžti pardavinėti savo vaiką pedofilams. Be to, prieš nužudymą V.Naruševičienė gyveno ne pagal savo pajamas.

 

Žinoma, tokių liudininkų būna nemažai. Aurimas Drižius iš „Laisvo laikraščio“ pasakoja, kad dauguma jų mirė „paslaptingomis aplinkybėmis“.

 

Visa tai rodo, kad teisėsauga iššaukiančiai nevykdė savo pareigų. Tai jau visiškai sovietinės teisėsaugos stilius. Be to, dergimo vajus prieš N.Venckienę ir jos šalininkus taip pat vyko sovietiniu stiliumi – panašiai sovietiniai laikraščiai, ypač Stalino laikais, apibūdindavo okupacinio režimo priešininkus. Pastebėsime, kad vieną dieną N.Venckienė jiems buvo respektabili teisėja, priimtina vaiko globėja – kitą dieną pūlinys teisėsaugos sistemoje.

 

Taigi mes kol kas gyvename šalyje, kur teisėsaugai įstatymai ne visuomet galioja. Prireikus, jei viršininkas įsakys, teisėsaugos sistema imsis brutalių represijų, atviro niekuo nepridengto banditizmo, sudergs ir sudoros bet kurį iš mūsų. Tad mūsų demokratija iš tiesų yra šių asmenų valioje.

 

Tai, kaip baigsis N.Venckienės byla, nulems ir šalies likimą. Jeigu susidorojimas pavyks ir visuomenė su tuo susitaikys, tuomet ir toliau paliksime sovietinę praktiką. Neabejotina, kad teisėsauga retkarčiais banditaus ir toliau.

 

Kaip šias grėsmes sutramdyti? Nusikaltimas reikalauja atsako. Tai, ką šiuo atveju užtaisė teisėsauga, yra netoli valstybinio perversmo. Teisėsauga ne tik nevykdė savo tiesioginių pareigų, bet ir persekiojo asmenis, kurie tam priešinosi. Prieš žmones, kurie palaikė teisingumo reikalavimus, užsuktas neįtikėtino intensyvumo psichologinis smurtas. Toks paprastai naudojamas karinėje propagandoje.

 

Taigi išpuolis valstybės vardu prieš N.Venckienę ir kitus aktyvistus buvo ir išpuolis prieš laisvę, prieš demokratiją ir prieš šalies įstatymus. Žinoma, piliečiai privalo tokius procesus sutramdyti, pasiekti, kad tuo užsiėmę asmenys būtų patraukti atsakomybėn. Jeigu tai nebus padaryta, sovietinė tvarka, kai viršininko įsakymas teisėsaugos pareigūnui reiškia daugiau nei šalies įstatymas, gyvuos ir toliau. Daugelis bijos net kalbėti apie šią mirtiną grėsmę mūsų ateičiai. Net nepailstamai su oligarchais kovojanti D.Grybauskaitė nusuks akis nuo šios problemos.

 

Žodžiu, tai mūsų kartai tenkanti kova už Lietuvos laisvę, galimybė įrodyti, kad esame verti partizanų ir kad jų auka nenuėjo veltui.

 

Peržiūros: 3330

Komentarai   

-106 # Leja 2018-07-15 10:38
Prie Stalino tavo nutrija butu jau susaudyta, o cia 10 metu zaidzia ir skirk, demokratija nuo nusikaltimu-smeizti, zudyti, persekioti zmones, mokinti vaika pasakoti apie seksa, toli grazu prasilebkia su demokratija ir zodzio laisve.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+41 # juozas 2018-07-15 13:01
klysti ligoni,tavo bicai butu susaudyti ir nereiketu cia krankset nesamones,o venskiene padare klaida,kad nepasitrauke i Rusija,ten iskrypeliu nemegsta ir yra istatymai sia linkme todel ji Neringa butu gyvenusi kaip zmogus,o dabar jau velu,kiek dar litvynai pasitykes tais prakeitais jankiais,kiek dar nuzudis zmoniu kaip ir po karo vis "vadavo"jankiai,vis zadejo po velika pries kaledas,gaila bet nepasimoke ir istorija kartojasi,kas dar nori paragauti jankiu fasistu "demokratijos"
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-36 # Leja 2018-07-15 14:43
Rusijoje nera pedofilu, geju? Kad net tavo mylimas putinas pedofilas, negali praeiti pro vaika i pilva jo nepabuciaves. Normalus zmones vaika gali i zanda pabuciuoti, cia jau blogiausiu atveju, nes normalus zmones isvis svetimu vaiku nebuciuoja, o ne kelti jiems drabuzius ir buciuoti i nuogus pilvus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+45 # O dieve, Leja 2018-07-15 14:40
O dieve, Leja, kokia tu durna ir beviltiškai... Visiškai nesusigaudai, tiki visokiais šmeižtais siekiant pridengti pedofilus, visiškai nesuvoki - kas dėl ko ir kaip žudė visus liudininkus ir lendi čia pezėti nesąmones...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-31 # Leja 2018-07-15 18:49
Tai gal tu durnas ir beviltiskas? Nors kam as klausiu ir taip aisku, nes tik visiski beprociai gali garbinti pedofilu ir zudiku seimynele ir aiskinti, kad ruskyne tai jau rojus. Jums sovietinems iskasenoms jau niekas proto neikres.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # Ūsas 2018-07-15 16:51
Cituoja Leja:
Prie Stalino tavo nutrija butu jau susaudyta, o cia 10 metu zaidzia ir skirk, demokratija nuo nusikaltimu-smeizti, zudyti, persekioti zmones, mokinti vaika pasakoti apie seksa, toli grazu prasilebkia su demokratija ir zodzio laisve.

Laimutės triušiukas buvo geras, be to aš esu gyvas 8)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # Atas 2018-07-16 11:18
Koks čia asilas ,,lėjos" vardu pasirašinėja, parašyk savo tikrą vardą ir nepezėk apie Stalino laikus, ne Venckienė būtų sušaudyta, o tie visi teisėsmaukos iškrypėliai
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+25 # juozas 2018-07-15 11:16
paskaiciau iki "sovietinis stylius",pirmiausia kaip buvo tarybine santvarka taves ir ant svieto nebuvo,antra gal galima kaltinti tuos kurie yra kalti ir tiesiai sviesiai,o ne "sovietams" suversti,tai ir yra musu kai kuriu "mastytoju"klaida ne kalbeti konkreciai,o ieskoti tiksliau apkaltinti jau nebeesancios valstybes,tai labai geras "arkliukas"lieki kaip ir garbingas tuo paciu niekas is "oponentu"taves nekaltins,nes tu jau kaip ir sventas nes apkaltinai kita valstybe ,gal gali apkaltinti amerikosus kurie zudo ir zlygdo zmonijos gyvenimus,beje tavo zinai prie tarybu valdzios su pedofilais greitai susitvarkydavo nors ju ir isnaikinti nepavyko,todel kalbeti ,kad kalta "sovietas" tuscias reikalas
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-37 # Vytenis 2018-07-15 13:01
Mano tevas buvo kriminalistas rusu laikais ir labai gerai pamenu kok jo buvo atsidavimas darbui ir jo kolegu. Tai buvo tikri vyrai kurie tramde blogi, o ne kartu su juo dirbo. Zurnalistas liurbis ir neismanelis. Labai gerai parase Leja.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Atas 2018-07-16 11:23
labia teisingai apie rusų kriminalistus parašei, bet apie ,,lėją" nusipoistėjai visai!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Ina 2018-07-16 19:02
Gerbiamasai, ar pačiam neatrodo, kad tie rusų laikų veikėjai čia ir vadelioja? Niekas jų neišliustravo, tai ir tarnauja kam buvo prisiekę iki šiol, manau, tai jų įkvėpti teisėjai ir prokurorai priima sveikam protui, logikai ir moralei prieštaraujančius sprendimus. Pastebiu, kad vis dažniau čia šliejasi anų laikų ir anų laikų veikėjų mylėtojai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+28 # jeronimas 2018-07-15 22:45
Paskutiniu metu i LL komentarus metama dideles jegos iskrypeliu.Cia vienas individas pasivadines leja,prirase kvailysciu.Idomu ar ta leja tiki ka raso ,ar taip buvo liepta? Matosi kad apie vaiku auginima individas irgi nenutuokia.Kitaip nerasytu,kad 5-6 metu vaika galima ismokinti meluoti apie sekiskrypimus,veiksmus.Bet individai dieba juoda darba,kad pridengtu kremuotus sysalus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # kada sugražinsite iš 2018-07-16 06:34
dėmėtąjį sysalą?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Atas 2018-07-16 11:26
iš kur sugrąžinti?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+21 # Asta 2018-07-16 08:24
Cia jokia LEJA rasineja nesamones ,cia LEJAS PEDOFILAS> Baigsis jusu laikai prakeikti pedofilai ,prievartaujantys ir zudantys vaikus . Isaiskes jusu juodi darbai .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # Kur MERGAITĖS? 2018-07-16 11:03
Kodėl jų gyvenimas suvaržytas?
Jos juk nepadarė nusikaltimo.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Atas 2018-07-16 11:04
Ponui A. Guogai: ne visai teisus esate, vis remiatės sovietiniu režimu, kas liečia prieštaravimams komunistiniam rėžimui, jų skleidžiamoms idėjoms, jūsų pabrėžimai labia teisingi, bet tai, kas liečia gyvenimą ir intymius reikalus, Jūs neteisus. Nebuvo sovietmečiu tokio šlykštaus iškrypimo, nežinojau kas yra pederastija (už tai net buvo BK 122 straipsnis), nežinomas buvo terminas ,,pedofilija", negirdėjome apie vaikų prievartavimą, tais laikais nebūtų taip pasielgta su svetimą vaiką užauginusia moterimi, nebūtų tiek iškrypėlių klano išžudytų žmonių, nebūtų reikėję Venckienei bėgti į užsienį kad nebūtų nužudyta
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Kam pirkt 2018-07-16 11:06
KETURRATĮ prieš "mirtį"?
Koniu jasno,kad tai tai tik IMITACIJA.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # bigcatwar 2018-07-16 15:53
Jei atiduos Venckine JAV, kgb istai ir padugnes laimes LR.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Zenonas 2018-07-18 20:47
Įdomu, ar Ūsas žinojo, kad turi keturratį?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Christian 2018-07-27 04:35
But everyone who buys lotto tickets online can't be a lucky one to win the jackpot.
He has the loan of 28 career live cashes, one WSOP bracelets
and career live wins. He secured the 643rd and the 778th slot inside the 2011 and 2012 Player
with the Year Rank respectively.

Also visit my website :: 에비앙카지노: https://cff100.com
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti