Tomas Dapkus : D.Grybauskaitės patarėjui V.Sarapinui VSD teikė slapta įrašytus tuomečio premjero Algirdo Butkevičiaus pokalbius

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)

 

Tomas Dapkus

Šiandien “Lietuvos ryte” buvo paviešinti kai kurie mano pokalbių, susirašinėjimų su premjerų Algirdo Butkevičiaus ir Sauliaus Skvernelio, o dabar Kauno mero Visvaldo Matijošaičio patarėju energetikai Tomu Garasimavičiumi detalės.

 

Norėčiau pakomentuoti kai kuriuos aspektus.

 

Dėl T.Garasimavičiaus. Manau, kad tai aukštos prabos ekspertas, puikus politikas ir vienas geriausiai informuotų žmonių apie energetikos, Prezidentūros, kelių Vyriausybių ir Valstybės saugumo departamento užkulisius. Beje, Tomas labai aiškiai žinojo apie tikrąją “Rosatom” įtaką Lietuvoje per Joną Tamulį ir visais būdais stengėsi su ja kovoti. Priešingai nei Seimo NSGK pirmininkas Vytautas Bakas, kuris per savo vadovaujamą parlamentinį tyrimą į tai stengėsi užmerkti akis.

 

Taip, tarp Tomo Garasimavičiaus ir energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno visada tvyrojo įtampa. Man kaip žurnalistui tai buvo itin naudinga, nes abu yra geri informacijos šaltiniai. Mano kai kurių žodžių Žygimanto atžvilgiu nereikėtų jau taip tiesiogiai priimti, nes be kita ko jis buvo mano kursiokas ir aš nesu blogos nuomonės apie jį.

 

Energetikos viceministras Simonas Šatūnas buvo atsidūręs tarp dviejų ugnių ir bandė šį konfliktą tarp ministro ir premjero patarėjo užglaistyti. Tačiau nesėkmingai ir dėl to pats tapo atakų auka. Mano asmenine nuomone S.Šatūnas yra vienas geriausių Lietuvos diplomatų ir būdamas energetikos viceministru atstovavo valstybės interesus.

 

Nepritariu ir Tomo Garasimavičiaus nuomonei dėl VSD direktoriaus. Suprantu, kad egzistuoja vidinis Lino Jurgelaičio, Kęstučio Budrio, Roko Petrašiūno klanas, siekiantis turėti savo VSD politiką ir todėl siekiantis kompromituoti Darių Jauniškį.

 

Suprantu, kad šiandien paviešinta medžiaga gali būti tik labai maža dalis mūsų pokalbių. Todėl nenustebsiu, jei išgirsime T.Garasimavičiaus nuomonę apie korupciją energetikoje, apie Seimo NSGK pirmininką Vytautą Baką, premjero patarėjo Arnoldo Pikžirnio ryšius su prezidentės patarėja Živile Šatūniene bei Živilės artimų santykių su Linu Jurgelaičiu detales.

 

Tačiau manau, kad svarbiausia detalė, kuri šiandien atskleista pokalbiose yra tai, kad tuomečiam prezidentės vyriausiam patarėjui nacionaliniam saugumui Valdemarui Sarapinui (nuotr. su "Magnolija)  VSD teikė slapta įrašytus tuomečio premjero Algirdo Butkevičiaus pokalbius. Tai europinio mąsto skandalas į kurį atitinkamai turėtų reaguoti Seimo nariai ir asmeniškai buvęs premjeras A.Butkevičius. Deja, per paskutinius devynerius metus visi politikai prie to priprato, laiko norma, nors pakampiuose šnibždasi ir piktinasi.

 

Pabaigai norėčiau pasakyti, kad šiandien grįžau iš Odesos ir lėktuve Kijeve sutikau buvusį VSD direktoriaus pavadutoją, o dabar LRT laidų vedėją Darių Jurgelevičių, kuris “perdavė linkėjimų”, pagrasindamas nuo savo protežė L.Jurgelaičio. Čia tas pats D.Jurgelevičius, kuris jau besikuriant Sąjūdžiui smerkė Laisvės lygos mitingą prie Mickevičiaus paminklo, šaukdamasis okupacinės valdžios represijų prieš laisvės kovotojus.

 

Lauksime pažadėtų naujų žinių.

Peržiūros: 2315

Komentarai   

+20 # banditai 2018-07-04 13:33
Banditai legaliai užėmę valdžią nuo 1991 m.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # jeronimas 2018-07-04 15:13
Pjaunasi valstybes "veikejai" tarp saves.Kitaip ir buti negali,kai valstybeje visiskai sugriuvusi teisine sistema.istisais desimtmeciais klausomasi nelegaliai,tiksliau pazeidziant visa eile istatymu,valdzios "ponus".O apie zemesnio rango arba eilinius nebelieka ka ir kalbeti.Su kiekvienu va tokiuo rasiniu ,islenda ausis tu buvusiu gaisrininku su nkvede kvapeliu ir ju dukru.ka reiskia prezidentas pakabintas kompromatais,akivaizdziai matosi.Ir tai pagrindine Lietuvos naikinimo priezastis.Teikia vilties naujas sajudis,bet ir nelabai tiketina ,kad pavyks ,esant tiek daug valdzioje svetimu valstybiu atstovu.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Dargyvas 2018-07-04 21:17
Kaip jus visus padlas, iš baimės šikančius vienas kitą, surinkus Į Independence ir ...nuskandinti. Lietuva sužydėtų.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Misteris 2018-07-04 22:25
Reikia vienos ŽIURKĖS KANIBALĖS bačkoje.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Sarapinas 2018-07-06 12:53
Darbavosi ambasadoje wasingtone. Berods buvo karo atase. Dabar Niujorke gen.konsulas. Atsimokama uz darbus...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # jeronimas 2018-07-06 15:55
Cia nuotraukoje kauspedas kaip tikras nkvedistas,pasitempes,ir arogancija trykstantis.O jis ka,nkvd palikuonis,ar etatinis? Dabar supratau,kodel siulo sunaikinti Gedimino pyli Vilniuje.Cia matyt irgi pagal plana ????
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti