Įtariamus Dalios Grybauskaitės nusikaltimus tirs specialioji Seimo tyrimo komisija

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (5 Votes)

Įtariamus Dalios Grybauskaitės nusikaltimus tirs specialioji Seimo tyrimo komisija

Kadangi Eligijaus Masiulio bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas atsisakė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komisijai patvirtinti, ar Dalios Grybauskaitės rašyti elektroniniai laiškai E.Masiuliui yra autentiški, tai Seimas kitą savaitę sukurs specialią tyrimo komisiją.

Tokios komisijos įgaliojimai žymiai didesni – ji gali kviesti pareigūnus, tame tarpe ir prezidentę, apklausai, o bet kokie melagingi parodymai šiai komisijai įvertinti atskiru Baudžiamojo kodekso straipsniu.

Šios komisijos iniciatorius Ramūnas Karbauskis kalba, kad jis neketina kariauti su prezidente.

 

Tačiau R.Karbauskis metodiškai ir atkakliai kasasi po prezidentūra, tikėdamasis, kad vis daugiua valstybės pareigūnų prabils apie Dalios Grybauskaitės duotus nusikalstamus nurodymus.

Kalbėdamas su delfi.lt apie planuojamą tyrimą, R. Karbauskis akcentavo, kad laikinoji komisija nagrinėtų ne tik esamų ar buvusių Seimo narių, bet ir prezidentės Dalios Grybauskaitės vaidmenį politiniuose procesuose. 

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) jau kreipėsi į teisėsaugos institucijas dėl balandį paviešinto prezidentės bei buvusio Liberalų sąjūdžio lyderio Eligijaus Masiulio susirašinėjimo elektroniniais laiškais, prašydamas patvirtinti šių laiškų autentiškumą. Šiuose laiškuose, kuriuos prezidentė neva rašė iš Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. elektroninio pašto, aptarinėjamos generalinio prokuroro skyrimo aplinkybės, siūlymai perduoti LNK televiziją valdančio koncerno „MG Baltic“ vadovui Dariui Mockui, „kad patrauktų savo skaliką“, turint mintyje žurnalistą Tomą Dapkų.

 D. Grybauskaitė viešai yra pareiškusi, kad laiškų autentiškumo patvirtinti negali. 

R. Karbauskis teigė, kad teisėsauga nurodė informaciją perdavusi teismui, o ši institucija TTK perdavė neturinti įstatyminės prievolės atsakinėti į Seimo komitetų paklausimus. 

„Iš tiesų, teismai neturi prievolės atsakinėti į komitetų paklausimus. Bet specialiajai tyrimo komisijai – prievolė bus. Šioje situacijoje komisija gali išsikviesti asmenis duoti parodymus, ir taip toliau“, – kalbėjo LVŽS vadovas. 

„Ne aš tuos laiškus rašiau, ne aš juos publikavau. Bet jie buvo rašyti, ir už tai reikia atsakyti, - mano R.Karbauskis, - taii nėra kerštas, bet visuomenė turi žinoti – tie laiškai autentiški ar ne. Nes jeigu jie nėra autentiški, niekaip nesuprantu, kodėl prezidentė nesikreipė į teismą dėl šmeižto. Bet ji nesikreipė, ir tai yra netiesioginis įrodymas, kad tie laiškai autentiški“.

 Paklaustas, ar tai reiškia, jog sudaryta tyrimo komisija kviestų prezidentę apklausai, R. Karbauskis sakė: gali tekti. Nebent, jo teigimu, šalies vadovė įvykdytų vieną sąlygą. „Jei prezidentė per tą laiką, kol bus sukurta komisija, pripažins, kad tie laiškai vis dėlto autentiški – o mes kėlėme klausimą tik dėl kelių laiškų, tų, kur minimas „skalikas“, bei susijusių su generalinio prokuroro skyrimu, – specialiajai komisijai jai nebereiks atsakinėti. Jeigu atsakymai iš institucijų neateina, prezidentė toliau abejoja laiškų autentiškumu, tai tokiu atveju mums nelieka kitos išeities“, – tvirtino jis. 

„Tyrimui ryžtas Seime yra. Tyrimą inicijuos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija, tai yra aptarta koalicijoje taip pat. Manau, kitą savaitę gali būti taip, kad ta komisija atsiras“, – sakė jis DELFI. 

 

Nors NSGK pirmininkas ekspolicininkas Vytautas Bakas ir nuslėpė D.Grybauskaitės vaidmenį savo tyrime, tačiau R.Karbauskis nenustygsta ir sako, kad jis dėkingas NSGK ir V. Bakui, atlikusiems savo darbą „toje temoje, kuri buvo suformuluota komitetui“. „

Bet per tą laikotarpį atsirado labai daug klausimų, kurie nebuvo niekaip minimi. Šiuo metu NSGK ir Seimas turi, remdamiesi paskelbtomis išvadomis, paruošti įstatymų projektus ir įgyvendinti pokyčius, kurie darytų įtakas neįmanomas. Bet kita problema, kad situacija iki galo nėra aiški nei visuomenei, nei mums patiems, kas slypėjo už visų veiksmų. Tirsime politikus, kurių įtaka darė žalą valstybei, ir apie tai informuosime visuomenę visomis įmanomomis priemonėmis. NSGK tyrime į tai nesiorientavo. Jie orientavosi į verslą ir jo įtakas, labai daug nuveikė atskleisdami jo veiksmus. Bet lieka klausimas, kuris visiems svarbus – kaip galėjo tie verslininkai šitaip elgtis be politikų. Niekaip negalėjo“, – pabrėžė R. Karbaukis. 

Pasak LVŽS pirmininko, naująjį tyrimą turėtų atlikti ne NSGK ar kitas nuolatinis Seimo komitetas, bet parlamentarų sprendimu sudaryta laikinoji tyrimo komisija. Kaip numatoma Seimo Statute, iniciatyvos teisę sudaryti laikinąsias kontrolės arba tyrimo komisijas turi Seimo valdyba, komitetai, frakcijos ir ne mažesnė kaip 1/4 Seimo narių grupė, jeigu tam tikrais atvejais nenumatyta kitaip. Jeigu ne mažesnė kaip 1/4 Seimo narių grupė raštu pareikalauja sudaryti laikinąją kontrolės ar tyrimo komisiją, ją Seimas turi sudaryti artimiausio posėdžio metu. 

R. Karbauskis mano, kad šios komisijos darbe konservatoriai galėtų nedalyvauti, nes  TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad jo vadovaujamos parlamentinės frakcijos nariai traukiasi iš visų „valstiečių“ organizuojamų tyrimų.

 

LL inf.

 

Peržiūros: 4310

Komentarai   

+78 # Pagaliau 2018-06-06 17:33
Pagaliau ledai pajudėjo, gal ir sulauksime giedro pavasario, po 30 metų tamsos ir liūno. Pagarba Ramūnui Karbauskiui ir jo partiečiui Gaižauskui. Dabar atėjo eilė drebėti pačiam stogui.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+55 # vladas lukosevicius 2018-06-06 17:39
NAGLAI MELUOJA KGB PROSTITUTĖ GRYBAUSKAITĖ , kad negaudavo medžiagos .
Vien tik iš manes prezidentūra gavo labai daug medžiagos apie Jancevičiaus , Valantino , Valio , Žiobienės ir daugelio teisėjų nusikaltimus su audio ir video irodymais.
Teko bendrauti net su VAD vyr. operu O. Karuba kuriam buvo pateikta daug medžiagos ,,, turiu audio irašą kurį pateiksiu seimui .
O vėliau šie nusikaltimus vykdę ir dengę pareigūnai , prokurorai ir teisėjai kilo pareigose .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+24 # Hagos Tribunolas 2018-06-07 08:04
Pateikite Hagos tribunolui 8)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # Atas 2018-06-06 23:18
Seimas tirs prezidentės nusikaltimus? Tuščios kalbos, niekas nieko nepadarys, ta lezbė tokį užnugarį turi, kad jai net į užpakalį neįkąsi, netikiu niekuo
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+30 # Banditai su uniforma 2018-06-07 08:52
Banditai su kostiumais valdo LT, o su uniformomis ir sutanomis priežiūri, kad niekas nesikištų, įkišą į kalėjimus tuos, kurie trukdo jiems :o
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+20 # Antanas 2018-06-07 09:50
Manau, kad "DĖDULĖS" įgimdytam Kremliaus "Trojos arkliui" griauti Lietuvos valstybę, kai eilę metų "miega" Lietuvos valstybės saugotojai, sunku bus ką nors aiškaus pateikti. Manau bus apkaltinti kompiuteriai rašę tokius laiškus su "lolašvilių pagalba?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+27 # NE 2018-06-07 11:49
Konservatoriai tyrime nedalyvaus , nes jie ir taip viską žino ką yra pridirbę.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+23 # jeronimas 2018-06-07 13:15
manau,kad tirti patiems kncervatoriams save ir ju deive magnolija,butu ne tik neetiska,bet netgi nusikalstama.O tirti reikia ir ne epizodus,ne rastelius,bet padarytas sios grupes afioras Lietuvai,kur sumos virsija ne tik milijonus,bet ir milijardus.Stiprybes valstieciams ir Karbauskiui.jeigu sios sudeties seims to nepadarytu,tai veliau tai butu tiesiog beprasmis dalykas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # juozas 2018-06-07 16:03
tai ka cia tos pisulkos juoko vertos,tulpes darbus reik ivertinti komisijai,tai yraplesikavimus lietuvoj,bet kas cia ivertins ir kas cia teis va tokiom pisulkom pasisvaidis ir tiek tos kovos ,jeijau kabinti tai jau taip ,kad neisisuktu,o ciatik pliauksteleimas per vandeni botagu,vat irvisa kova
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+23 # Vlypli... 2018-06-07 19:02
Kiets tas Ramuns-Žemaitijos sūnus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+25 # kche kche kche 2018-06-07 21:13
KONCERVŲ stogas PRAKIURO...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # Sexsologas 2018-06-07 21:16
Lesbės rūra atlaikys.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Trampas 2018-06-10 21:29
Kupranugariui ir Magnolijai ateina galas.Prisidirbo konservai!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti