D. Mockaus likimas: ar ryšis sprukti Lietuvos?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

D. Mockaus likimas: ar ryšis sprukti iš Lietuvos? 

 

Koncerno „MG Baltic“ vadovo Dariaus Mockaus pavardė pastaruoju metu – viena dažniausiai linksniuojamų viešojoje erdvėje. Tiesa, ne iš gerosios pusės. Politikų atliktas tyrimas ir Lietuvos saugumiečių surinkti pokalbiai rodo, kad D. Mockus ir jo bendražygiai galimai darė įtaką šalies politiniams procesams. Kaip toliau elgsis pats D. Mockus?

 

„MG Baltic“ vadovas tikrai nėra vienintelis Lietuvos verslininkas ar politikas, kurio reputaciją sutepė galimi įtarimai. Kai kurie iš žinomų Lietuvos žmonių įsivėlę į nemalonumus nutarė sprukti iš šalies. Kokią taktiką pasirinks įtarimų prislėgtas D. Mockus? „Betsafe“ lažybų ekspertai siūlo spėti tolimesnį verslininko kelią. Prognozuojama, kad yra 10 proc. tikimybė, jog nemalonumų užgriūtas koncerno vadovas iki 2019 metų pradžios ilgiau nei keturioms savaitėms paspruks iš Lietuvos.

 

Kaip rodo istorija, ne vienas įtarimų prislėgtas žinomas Lietuvos žmogus pasirinko bėgimą ir spruko iš Lietuvos. Šioje skandalingoje istorijoje taškai dar toli gražu nėra sudėti, tačiau daugeliui išties įdomu, kokia taktika šį kartą bus pasirinkta ir ką darys D. Mockus.

 

Verslininkų ar politikų pabėgimas iš Lietuvos – labiau taisyklė nei išimtis. Dar 1997-aisiais iš šalies spruko Lietuvos valstybinio komercinio banko tarybos pirmininkas ir koncerno EBSW įkūrėjas Gintaras Petrikas. Jis kaltintas turto iššvaistymu. JAV verslininkas buvo sučiuptas tik 2004-aisias, o po trejų metų pargabentas į Lietuvą. Į laisvę jis išėjo 2013-ais metais.

 

Bėgti yra tekę ir Artūrui Zuokui. 2004-aisiais tuometinis Vilniaus meras pats pranešė pasitraukęs į Lenkiją, maždaug tuo metu, kai STT atliko duomenų poėmius jo partijos būstinėje. Tuomet A. Zuokas aiškino žinantis, kad pareigūnai ketina jį sulaikyti, nors tam esą nėra pagrindo. Tiesa, kilus skandalui dėl STT veiksmų, tuometinis Vilniaus meras sugrįžo į šalį.

 

Nuo teisėsaugos pabėgo ir liūdnai pagarsėjęs verslininkas Vladimiras Romanovas. Tiesa, slapstymusi tai sunku pavadinti. Ne paslaptis, kad verslininkas gyvena Rusijoje ir net pasirodo viešai.  Turto iššvaistymu kaltinamas V. Romanovas Lietuvoje nesirodo nuo 2013 metų, kai buvo areštuotas jo turtas.

 

Tik prieš kelis mėnesius JAV sulaikyta buvusi Seimo narė Neringa Venckienė. Iš Lietuvos bėglė spruko 2013-aisiais, prokurorai ją įtarią pažeidus 13 baudžiamojo kodekso straipsnių.

 

Koks likimas laukia nemalonumų užgriūtam D. Mockui – kol kas neaišku. Verslininkas yra antras turtingiausias Lietuvos žmogus. Jis ne kartą rinktas tarp įtakingiausių Lietuvos žmonių.

 

 

 

Leonas Kondrašovas

Peržiūros: 1003

Komentarai   

+4 # jeronimas 2018-06-05 19:03
Kitos tokios lietuvos ,kur galima taip lengvai "verslauti" ir krauti milijonus,pasaulyje nera.Todel,manau,kad Mockus nebegs.nebegs ir todel,kad pabegus bus atimtas visas turimas turtas.Tuo tarpu ,jeigu jis paaukos bent po milijona ,tarkim 50 atsakingu valstybes veikeju ,jo galimybes toliau kurti verslauti ir susigrazinti tuos prakistus milijonus is esmes viltingos.O jeigu nepagailetu ne 50 ,o 80 milijonu,ir nupirktu vsd,stt ir dar kai kuriu ypac svarbiu strukturu,manau atsivertu galimybes ,kaip "gabiam" verslininkui tapti netgi prezidentu valstybes ,o ne tik prezidentu savo nusikalstamo konglomerato.O ,kad galima milijonais nupirkti net saugumiecius,tikriausia geresnio irodymo kaip kuriant slaptus kalejimus,jau negali ir buti.??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # kaska 2018-06-06 11:01
Bakas slepia savus ir savuju darbelius:Garl;iavos ivykius,visuomeniniu organizaciju naikinimus,korupcinius savo chebros darbus,o svetimus aisku viesins kiek gales...bet lazda turi du galus-pasakius A reiks Pasakyt ir Z
Juk Lietuva po 1991m. kovo 11 buvo padalinta kaimas-kolukiams(pirmininkam,s),miestas LKP bajorams-kas dar neaisku,aisku kad MG ir VPM prasisuko tarpo ju mokedami duokles ,kuriuos renka is zmoniu...o silumos tinklai,uredijos,keliai,gelzkeliai-ko tyli,kalejimai ir tt
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti