D.Grybauskaitė toliau žaidžia karą

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (2 Votes)

Rekordinės BALTOPS pratybos – patikimai koletyvinei gynybai

 

Pirmadienis, birželio 4 d. (Palanga–Klaipėda). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė iš JAV desantinio laivo „Oak Hill“ Baltijos jūroje stebėjo karines jūrų pratybas „BALTOPS 18“. Šalies vadovė taip pat regiono gynybos stiprinimo klausimus aptarė su pratyboms vadovaujančia JAV 6-osios flotilės Europoje vade viceadmirole Lisa Franchetti.

„BALTOPS 18“ tikslas – tinkamai pasirengti galimoms krizėms Baltijos jūros regione ir užtikrinti greitą sąjungininkų pastiprinimą, karinę paramą iš jūros bei oro. Šiemet šios pratybos apima visą Baltijos jūrą, Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos ir Švedijos oro erdvę. Tai rekordinio dydžio pratybos, prie kurių prisijungė praktiškai visos NATO sąjungininkės, taip pat Suomija ir Švedija. Iš viso pratybose dalyvauja apie 50 karo laivų, 60 orlaivių ir 5000 karių iš 22 valstybių.

 

Šalies vadovės teigimu, Baltijos jūroje didėjant Rusijos kariniam aktyvumui, JAV ir kitų NATO valstybių buvimas bei parama turi ypatingą vaidmenį regiono saugumui ir atgrasymui. Šiuo metu vykstančios didžiausios nacionalinės pratybos atkurtos Lietuvos istorijoje, aktyvus sąjungininkų įsitraukimas į regiono gynybą demonstruoja vieningą ryžtą bendromis jėgomis atremti bet kokias grėsmes. Tai labai svarbi žinia Lietuvos žmonėms – mes esame galingiausio karinio Aljanso pasaulyje dalis ir esant reikalui ginsimės kartu.

 

Per pratybas išbandyti gynybiniai kariniai scenarijai, kurie agresijos atveju padėtų įveikti galimą Baltijos ir Šiaurės šalių izoliaciją bei užtikrintų, kad sąjungininkų parama atvyktų operatyviai. Taip pat stiprinama sąjungininkų sąveika su NATO partnerėmis Suomija ir Švedija, gerinami gebėjimai kartu atlikti sudėtingas karines operacijas.

 

„BALTOPS“ pratybos rengiamos nuo 1971 m. ir yra kaip niekada aktualios. Lietuva jose dalyvauja jau 25 metus.

 

Birželio 1–15 d. lygiagrečiai ir koordinuotai taip pat vyksta nacionalinės pratybos „Perkūno griausmas“, Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų pratybos „Liepsnojantis kalavijas“, JAV pratybos „Kardo kirtis“ ir NATO pratybos „Tvirtas kobaltas“.

Peržiūros: 857

Komentarai   

+12 # Zenonas Priekuliškis 2018-06-04 15:39
Šitos pajėgos reikalingos Grybauskaitei apsiginti nuo tautos, o ne nuo rusų, nes ji tikrai dirba ne Lietuvai ir jos žmonėms. Lietuvoje įsigaliojęs teisinis nihilizmas, valstybės pareigūnai atvirai kalba, kad jų užduotis ieškoti prakutusių žmonių ir juos "nukenksminti". Tai ir yra daroma: FNTT, prokuratūra, teismai ir t.t. tai daro, blogiausia, kad nukreipia į žemesnius sluoksnius.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-8 # Butkevičius 2018-06-04 17:34
Bet ir bukas gi tu, Zenka...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Polikarpovna 2018-06-12 02:43
RUSAI PUOLA, todėl reikia krūva € gynybai :o
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti