„Kodėl CŽV kalėjimų egzistavimą Lietuvoje mokėti turime mes?“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūno V. Kamblevičiaus pranešimas: „Kodėl už CŽV kalėjimų egzistavimą Lietuvoje mokėti turime mes?“

2018 m. birželio 1 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

 

 

Vakarykštis Europos Žmogaus Teisių Teismo priimtas sprendimas dėl Lietuvoje veikusio CŽV kalėjimo sudavė eilinį smūgį Lietuvos prestižui tarptautinėje arenoje. Dėl neteisėto kalinimo Lietuvoje, Strasbūro teismas įpareigojo nukentėjusiajam sumokėti nei daug nei mažai – 130 tūkst. eurų. Kaip visada, kaltų nėra, tad šią sumą turėsime „susimesti“ mes visi, t. y. – mokesčių mokėtojai.

 

Mano galva, su tokia situacija taikstytis negalima ir Seimas, kaip aukščiausia šalies institucija, turi imtis šio reikalo ir sudaryti specialią tyrimo komisiją, kuri turėtų nustatyti kaltus asmenis, davusius sutikimą tokio kalėjimo veiklai Lietuvoje. Norisi priminti, kad visa CŽV kalėjimo istorija yra susijusi ir su didelėmis pinigų sumomis, kurios buvo išmokėtos leidimą davusiems asmenims. Kyla klausimas: kas paėmė tuos pinigus? Ar jie buvo tinkamai deklaruoti?

 

Šiuo metu visi kraipo galvas ir vaidina „nežiniukus“, esą kalėjimo Lietuvoje nebuvo, nors visa pasaulinė žiniasklaida kalėjimo buvimo faktą pripažino dar 2014 metais. Priminsiu, kad Prezidentas Rolandas Paksas dar 2003 metais pripažino, kad buvo saugumiečių klausiamas apie galimybę į Lietuvą įvežti kalinius, tačiau griežtai atsisakė tai padaryti. Kas dabar gali paneigti, kad būtent šis Prezidento neigiamas atsakymas ir nebuvo pagrindinė priežastis, kodėl jį reikėjo pašalinti iš Prezidento posto?

 

Šioje painioje istorijoje klausimų daugiau nei atsakymų, todėl tyrimas Seime yra būtinas. Labiau panagrinėję kalėjimų istoriją nesunkiai rasime, kas tuo metu buvo valdžioje ir galėjo priimti lemiamus sprendimus. Turime dėti visas pastangas, kad mokesčių mokėtojai neliktų kvailio vietoje, savo lėšomis privalėdami padengti konkretaus pareigūno (ar pareigūnų) padarytą finansinę žalą valstybei. Panašius klausimus vakar per Vyriausybės valandą Seime uždaviau ir Ministrui Pirmininkui, kurio atsakymas suteikė vilties, kad visą situaciją bus bandoma išnarplioti. Labai tikiuosi, kad rasime kaltuosius ir nustatysime visus, kurie prisidėjo prie kalėjimo atsiradimo ir slėpė teismo sprendime konstatuotas aplinkybes.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: MONIKA KUTKAITYTĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA

Peržiūros: 892

Komentarai   

+18 # Pernatas Švarkelis 2018-06-01 16:22
Adamkus buvo USA statytinis, tai turėtų jau būti suimtas Lukiškėse, o jis sako, kad EŽTT sprendimas NESĄMONĖ :eek: Dirba kaip profesionalus nusikaltėlis. Taip ir turi būti, ti ar ne pabėgs kur nors į Meksiką, kaip visada? :-?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # jeronimas 2018-06-01 20:44
Sveikintinas pasiulymas seimui.Tikekimes bus sudaryta komisija siam antivalstybiniam terorizmo atvejuj istirti.Baudas turi moketi kalti,o ne tie kurie visus 30 metu isnaudojami.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Zenonas Priekuliškis 2018-06-02 11:45
Gerbiamas "jeronimai", kodėl tik "visus 30 metų išnaudojami", išnaudojami buvome ir anksčiau, tik manyčiau akivaizdžių patyčių buvo mažiau. Galėjai pasiskusti, dabar Klp. teisėja V.Olcvikienė bendradarbiaudama su antsoliu drg. A.Selezniovu atvirai nusikalstamai plėšikauja ir niekas neturi teisės kištis į jų nusikalstamą veiklą. Kada taip yra buvę?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Atas 2018-06-02 17:09
Labai logiškas kl;ausimas - kodėl už CŽV kalėjimą turime mokėti mes? Taip, tas sumas turėtų užmokėti šungrybės, lansbirbiai ir visi kiti, kurie visi buvo tiesiogiai su tuo susiję. Bet, deja, taip neįvyks...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Ona 2018-06-03 13:13
moketi turi tie , kurie gavo pinigus kalejimu steigimui
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Atsakymas 2018-06-03 17:22
Mokėti turite, nes tylėjote, buvote patenkinti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Tribunolas 2018-06-04 10:03
Sumokės runkeliai, pasidarbuos VMI ir teismas + antstolis, jei nemokėsite :-* bus jums Lie Tu Va, Bus Lais Va. Prisiminkite ko norėjote 1989 metais :-? Ar jau neliko smegenų ir atminties nuo valdžios "tarnavimo" ?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti