Dariaus Mockaus atimamas visas turtas - sutarta, kad taip jis išvengs kalėjimo?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)

Iš Dariaus Mockaus atimamas visas turtas  - sutarta, kad taip jis išvengs kalėjimo?

Justinas Zingeris

Šiandien paskelbta, kad neaiškios „ofšorkės“ valdomas UAB „LIM Verslo trikampio NT fondas“ (VTNTF) už neskelbiamą sumą iš bendrovės „MG Valda“ įsigijo biurų centrą „Verslo trikampis“ sostinės Jasinskio gatvėje.

 

Tai pats didžiausias ir brangiausias Dariaus Mockaus ir jo „MG Baltic“ įmonių grupės turėtas nekilnojamasis turtas, kurio vertė – didesnė nei 100 mln. eurų. tą turtą Darius Mockus įsigijo gal ir ne visai teisėtai - premjeraujant Andriui Kubiliui, supirko dalį čia esančių valstybinių įmonių akcijų, paskyrė save direktoriais, visą nekilnojamąjį turtą perrašė savo įmonėms, o senąsias privatizuotas įmones su jų darbuotojais tiesiog "nurašė" - iškėlė joms bankroto bylą, nes visas turtas jau buvo iščiulptas. Atrodo, kad panašūs metodai pasivijo Darių Mockų

„Laisvas laikraštis“ dar prieš pusmetį prognozavo, kad Darius Mockus turės sutikti su prieš jį vykdoma didžiausia Lietuvoje „reiderystės“ operacija – perrašyti visą savo turtą prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamai „teisėsaugai“, arba ilgiems metams sėsti į kalėjimą „už korupciją“.

Atrodo, kad ilgai spardęsis, po Seimo NSGK išvadų, kur „MG Baltic“ buvo paskelbtas „Lietuvos priešu Nr. 1“, Darius Mockus „susiprato“ – jis turės perrašyti „kam reikia“ didžiąją dalį savo turto, ir taip išvengs kalėjimo.

Matyt, kad buvęs Vilniaus apygardos prokuratūros vyr. prokuroras Ramutis Jancevičius nuėjo dirbti į „MG Baltic“ tam, kad tinkamai sutvarkytų turto perdavimą:

Apie tai buvo rašyta dar 2016-10-13

 

E.Masiulis pagautas tam, kad iš D.Mockaus atimti visą"MG Baltic"

Paaiškėjo buvusio liberalo E. Masiulio sudorojimo priežastys 

Paskelbta: 2016-10-13 08:24

Autorius: ekspertai.eu

  

Skelbiama, kad žinomas teisininkas Ramutis Jancevičius, prieš pusantro mėnesio dėl asmeninių priežasčių pasitraukęs iš Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pareigų, tapo koncerno „MG Baltic“ rizikos valdymo vadovu.

 

„MG Baltic“ pranešė, jog rizikos valdymo vadovo pareigybė yra naujai sukurta, atsižvelgus į kintančią konkurencinę ir reguliacinę aplinką bei atsižvelgus į koncerno verslo plėtros planus.

 

57-erių metų prokuroras rugsėjo 7 dieną pranešė, kad iš prokuratūros traukiasi dėl asmeninių priežasčių.

 

Koncerno „MG Baltic“ savininkas ir vadovas Darius  Mockus yra apklaustas galimos politinės korupcijos tyrime, kuriame koncerno viceprezidentas Raimondas Kurlianskis įtariamas papirkus buvusį Liberalų sąjūdžio lyderį Eligijų Masiulį. Pastarajam pateikti įtarimai prekyba poveikiu, kyšininkavimu ir neteisėtu praturtėjimu.

 

Valstybinė mokesčių inspekcija šiuo metu atlieka keturių koncerno įmonių patikrinimus, taip pat atliekamas ir asmeninis D. Mockaus mokestinis patikrinimas.

 

Koncerno grupei priklauso alkoholio gamybos ir prekybos įmonės „Stumbras“, „Alita“, „Mineraliniai vandenys“, LNK televizija, naujienų portalas alfa.lt, nekilnojamojo turto bendrovės „Mitnija“ ir „MG Valda“, mažmeninės prekybos drabužiais įmonė „Apranga“, logistikos bendrovė „Tromina“.

 

Specialistų teigimu, teisininko R. Jancevičiaus paskyrimas koncerno „MG Baltic“ rizikos valdymo vadovu aiškiai parodo, kad kad koncerną pilnai perima kiti šeimininkai.

 

D. Mockui už tylą ir pasitraukimą turėtų būti pasiūlytos priimtinos sąlygos, o spektaklis su liberalu E. Masiuliu buvo reikalingas triukas susidaryti tokiai situacijai, kokia yra dabar.

 

Daugiau apie reiderius skaitykite archyvinėse alfa.lt publikacijoje „Reideriai“. Kaip apsiginti?“, „Grėsmė verslui. Kaip atremti „reiderių“ atakas?“.

 

 

 Anksčiau buvo skelbta, kad dar vasario pradžioje „Lewben Investment Management“ pranešė su nekilnojamojo turto plėtros įmone „MG valda“ susitarusi dėl „Verslo trikampio“ įsigijimo. Informuotiems investuotojams skirta bendrovė „LIM Verslo trikampio NT fondas“ turėtų įsigyti keturis pastatus J.Jasinskio gatvėje. Anksčiau sandorį planuota baigti iki balandžio, tačiua tam pasipriešino VSD - paskelbė, kad pirkėjas yra neptikimas, nežinia kur registruotas.

 „Lewben Investment Management“ teisme ginčija 2017-ųjų rugsėjį Vyriausybės Potencialių dalyvių atitikties nacionalinio saugumo interesams įvertinimo komisijos priimtą sprendimą neleisti jai įsigyti „LIM Verslo trikampio NT fondo“. Antradienį „MG Baltic“ pranešė, kad jo prezidento Dariaus Mockaus valdoma įmonė „Minvista“ iš R.Vingilio šeimos įmonės „Extera Baltic“ įsigis trečdalį „MG valdos“ akcijų. Mainų sandoris, apie kurį buvo pranešta gruodį, po kurio R.Vingilio šeima būtų tapusi vienintele „MG valdos“ savininke, atšaukiamas. Didžiąją dalį „MG valdos“ akcijų (66,67 proc.) valdo „MG Baltic“, o šio 100 proc. akcijų valdo D.Mockus.

„MG Valda“ ir po sandorio liks verslo centro administratore.  

„Verslo trikampis“ yra svarbiausias kairiojo Neries kranto verslo centras, vienas iš miesto veiklaus gyvenimo simbolių. Įsigydamas šį reikšmingą objektą, fondas investuoja į stabilumą ir vertę. Nors fondo kūrimo procesas buvo ilgesnis nei tikėjomės, sandorio šalių ir investuotojų pasitikėjimas bei profesionalumas neleido nė minutei suabejoti projekto sėkme“, - sakė Audrius Žiugžda, „Lewben Investment Management“ valdybos pirmininkas.

Pasak jo, fondo dydis, kaip ir planuota, viršija 60 mln. eurų. Į fondą investavo dviženklis skaičius fizinių ir juridinių asmenų.

„Mūsų veiklos strategija nukreipta į nekilnojamojo turto projektų apimčių didinimą, tačiau ir toliau liekame „Verslo trikampį“ administruojančia kompanija. Ilgametė patirtis, sukaupta tiek valdant „Verslo trikampį“, tiek anksčiau parduotą „North Star“ verslo kompleksą leidžia su klientais bei partneriais kurti stiprius, į ilgalaikę partnerystę orientuotus ir pridėtinę vertę kuriančius santykius“, – teigė kompanijos „MG Valda“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

UAB „LIM Verslo trikampio NT fondas“ yra uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas nekilnojamojo turto fondas, besiorientuojantis į jau veikiančius ir stabilią grąžą generuojančius NT projektus. Fondas veikia kaip uždaroji akcinė bendrovė, fondo investuotojai kartu yra ir šios bendrovės akcininkai. Fondo taisyklėse numatoma, kad fondas savo dalininkams mokės ketvirtinius dividendus, fondo veiklos trukmė – 7 metai (su galimybe pratęsti terminą).

4 „Verslo trikampio“ A klasės biurų pastatai įsikūrę centrinėje Vilniaus dalyje, ant Neries upės kranto, šalia svarbiausių valstybės institucijų, įstaigų, parduotuvių, restoranų. Bendras nuomojamas plotas šiame komplekse sudaro daugiau nei 28 tūkst. kvadratinių metrų. „Verslo trikampyje“ patalpas nuomojasi 58 Lietuvos ir užsienio bendrovės.

Apie Lewben Investment Management (LIM): LIM yra Lietuvos banko prižiūrima valdymo įmonė ir teikia investicinių fondų valdymo paslaugas. Šiuo metu LIM valdo 3 fondus. Įmonės valdomo turto vertė viršija 140 mln. eurų.

Nors buvo skelbta, kad pirkėjas "nepatikimas", sandoris įvyko

Investicijų bendrovei „Lewben Investment Management“ nepavyko užginčyti jai nepalankaus vyriausybinės komisijos sprendimo, susijusio su biurų komplekso „Verslo trikampis“ sandoriu.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) ketvirtadienį atmetė įmonės skundą, BNS informavo teismo atstovė Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė.

„Skundas atmestas kaip nepagrįstas. Skundžiamame Vyriausybės komisijos sprendime konstatuota, kad prašymas leisti įsigyti 100% investicinės bendrovės akcijų neatitinka nacionalinio saugumo interesų. Teismo nuomone, komisijos sprendimas pagrįstas ir teisėtas, priimtas vadovaujantis įstatymo nuostatomis“, – BNS teigė p. Jacinevičienė-Baltaduonė.

Pasak jos, įstatymas numato, kad potencialus dalyvis pripažįstamas atitinkančiu nacionalinio saugumo interesus, jeigu neturi nacionaliniam saugumui didinančių riziką ar keliančių grėsmę ryšių su Europos Sąjungai ir NATO nepriklausančių užsienio valstybių institucijomis ar tų valstybių asmenimis.

VAAT sprendimą per mėnesį dar galima skųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

„Lewben Investment Management“ valdybos pirmininkas Audrius Žiugžda BNS atsiųstame komentare teigė, jog įmonė planuoja sprendimą skųsti.

„Teismo sprendimą apskųsime. Nesinorėtų, kad būtų sukurtas precedentas, leidžiantis reguliuoti verslą remiantis gandais ir prasimanymais. Teismo sprendimas nepaveiks „Lewben Group“ ar atskirų grupės įmonių veiklos. Taip pat informuojame, kad „Lewben Investment Management“ valdomas „LIM Verslo trikampio NT fondas“ gegužę planuoja baigti biurų „Verslo trikampis“ įsigijimo sandorį“, – komentare teigė jis.

„Lewben Investment Management“ ketino įsigyti uždaro tipo informuotiesiems investuotojams skirtą investicinę bendrovę „Prosperus Real Estate II“, kuri šiuo metu jau pervadinta į „LIM Verslo trikampio NT fondas“.

Remdamasi Valstybės saugumo departamento (VSD) pateikta informacija, Vyriausybės Potencialių dalyvių atitikties nacionalinio saugumo interesams įvertinimo komisija pernai rudenį nedavė leidimo sandoriui.

VSD BNS yra patvirtinusi, kad vyriausybinė komisija 2017-ųjų rugsėjį neigiamą sprendimą priėmė remdamasi departamento pateikta informacija, kurioje taip pat yra minima kylanti rizika dėl ryšių su ES ir NATO nepriklausančių šalių asmenimis.

 

 

 

Peržiūros: 6817

Komentarai   

+49 # Tadas 2018-06-01 15:22
Išeitų ,kad visas tas bakas, tai tik bakelis lansgrybauskių rankose korupcijai laistyti?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+65 # Valstiečiams 2018-06-01 15:59
Uždrauskite OFŠORUS įstatimiškai.
Jei savinikas nežinomas-NT išparduodamas varžytinėse.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+42 # jeronimas 2018-06-01 19:43
Sendien reikalingas skubus istatymas Lietuvai,kaip raso kolega komentatorius "valstieciams",pirma jokiu prekybu per uzsislapstinusius ofshoruose.Antra,oficialiai priimti istatyma,kad kiekvienas Lietuvos pilietis ar gyvenantis Lietuvoje,privalo per 10 dienu deklaruoti turima kapitala uzsienio bankuose,visu valstybiu be isimties,ir svarbiausia ofshoriniuose bankuose.Isaiskinus asmeni nedeklaravus tokio kapitalo,visas kapitalas teismo sprendimu komfiskuojamas valstybes naudai,o pazeides istatyma dar ir baudziamas .Toks istatymas jau senai turejo buti,deja,kadangi istatymus priima absoliuti dauguma ofshoru klijantu,jie to istatymo butinybes tarsi nemate.Priemus va tuos du istatymus,valstybes mastu liks tik uz kelesdesimt milijonu supirkti diskelius su informacija ir susirinkti kelis simtus milijardu.Cia kaip JAV pasielge,kaip Vokietija.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+46 # vladas lukosevicius 2018-06-01 23:07
KOL NEBUS PAKEISTI VISI vaikpisių ir žudikų bendrininkai LRGP prokurorai ir LT teisėjai ,,,, tol OŽIO gauja nebaudžiamai siautės Lietuvoje .
Normalioje teisinėje valstybėje Lansbergiukas ir Kubilius jau sėdėtų pas Vertelką kameroje ir gaidžiais giedotų .
O prostitutė Grybauskaitė kameroje vaikžudei Bružaitei kojines plautų .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+39 # Sutapimai 2018-06-02 01:36
Ruosiasi begti. Issiparduoda. Ir jam leidzia.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+47 # vladas lukosevicius 2018-06-02 08:28
KIEK DAR KONSERVATORIAI IR KGB PROSTITUTĖ TYČIOSIS IŠ VISOS LIETUVOS ?

Niekinė ir bevertė šita komisija kartu su savo išvadomis .
KGB prostitutė Grybauskaitė atvirai pasijuokė ir išsityčiojo iš visos Lietuvos viešai pareiškusi jog komisijos išvados selektyvios ir neturės jokių pasekmių .
Nejaugi lauksite vėl 10 metų panašios komisijos kuri atskleis KONSERVATORIŲ ir KGB prostitutės Grybauskaitės ryšius su kriminalinėmis nusikalstamomis grupuotėmis veikiančiomis po VSD ir LRGP priedanga , kurios užsiima aferomis , narkoprekyba , užsakomosiomis žmogžudystėmis , prekyba vaikais ?
Tada ir sekančios komisijos išvados bus selektyvios , be jokių teisinių pasekmių .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+23 # Atas 2018-06-02 17:30
Reiškia, kad nepasodintų, šimtais milijonų galima išsipirkti. Ar blogai mafijiozams?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+24 # jeronimas 2018-06-02 22:07
Kol kas vyksta mockinio-kurlianskinio konglomerato isipardavojimas.Kokiom salygom ir kokiuose istatymo remuose niekur neskelbema.O kad mockiniai butu issigande irgi nepanasu.Nes prezidente uzbegdama komisijos ataskaitoms uz akiu viesai pareiske ir ne karta,kad seimo komisijos tyrymas yra niekinis ir jokiu teisiniu pasekmiu neatnes???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # jeronimas 2018-06-02 22:18
Komisijos darbu netiketi nera pagrindo.Zmones juk supranta,jeigu komisijoje dalyvaujant nariais ,tokiais kaip Anusauskas,Jukneviciene,paviesinama tokia ataskaita,vadinasi isvardinti nusikalteliai sulauks kazkokio teisinio ivertinimo.Dvi savaites sedejau ieskodamas medziagos apie seimo nare ir komisijos nare Agne Serinskiene.Patikekit apie sia moteriske neradau jokios tamsesnes demeles.O tie ,kurie ja smeize ir tyciojosi atvirai ir viesai,turetu maziausiai sios moters atsiprasyti.Man nepavyko rasti net uzuominos ar itarimo Jos adresu.Apie komisijos pirmininka Baka turiu savo nuomone.Vienam sakinyje butu tokia.Buves policininkas,esantis ne pirmoj partijoj,o ir buves draugu ratas gan idomus.O jo vadovaujamos komisijos darba asmeniskai vertinu labai gerai,nes suprantu su kokiuo velniu ar devingalviu slybinu teko galinetis.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # nuomonė 2018-06-03 00:46
idomu,kada valdant valstybininkams ,artėja -lietuvos bankrotas.....valstybė valstybi inkams tik pasipelnymo šaltinis,idarbinant artimuosius,meilužes,uošvius,ir švogerius....ir kuo mažiau žmonių,tuo valstybinių tranšų daugėja......idoma algoms jie irgi ims paskolas......čia baisiau negu ukrainoje......
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # Oksana 2018-06-04 06:27
Senai laukiau tokių įvykių eigą. Kai vagiai, apvogė Tautą, bus apvogti "savais", stambesniais vagiais. Paskui, tas, likęs, stambesnis. Bėgdamas i užsienį, bus pavogtas kitos šalies muitininkai. Idėja paėmiau iš nemirtingos knygos "Auksinis veršis" :)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti