“Su tokios reputacijos politiku, kaip Dalia Grybauskaitė, nesusitikinėsiu jokiu pagrindu”, - sako R.Karbauskis

Peržiūros: 3274
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)

 

“Su tokios reputacijos politiku, kaip Dalia Grybauskaitė, nesusitikinėsiu jokiu pagrindu”,  - sako R.Karbauskis

“Valstiečių” lyderis Ramūnas Karbauskis paskelbė, kad “jokiu pagrindu” daugiau gyvenime nenori matyti prezidentės Dalios Grybauskaitės, , nes su “tokios reputacijos politike” nenori turėti jokių reikalų.

“Nebematau galimybės susitikti su prezidente jokiais klausimais, - TV laidai “Patriotai” sakė Ramūnas Karbauskis, - Seimas toliau dirbs savo darbą, visi prezidentės pasiūlymai bus svarstomi ir nagrinėjami, kaip buvo iki šiol, tačiau aš asmeniškai su ja nesusitikinėsiu jokiu pagrindu, nes su tokios reputacijos politiku nenoriu turėti jokių reikalų. Kol nepatvirtinta, kad  tulpė@lrpk.lt rašyti laiškai yra autentiški, tai su ja susitikinėti aš nematau prasmės kol kas. O jeigu pasitvirtins, kad laiškai autentiški, tai aš iki kitais metais vyksiančių prezidento rinkimų prezidentės Grybauskaitės, pamatyti, deja, bet negalėsiu. O kas aš kitką galiu padaryti?".

 

Kaip žinia, į Eligijaus Masiulio paviešintus laiškus, kuriuose Dalia Grybauskaitė kareivišku tonu nurodinėja, kokius žurnalistus “reikia patraukti”, prezidentė pakilo į kontrataką – paviešino paskubomis parašytą VSD pažymą apie tai, koks blogas yra “MG Baltic”. Nors visi tie duomenys buvo žinomi jau daugiau nei dešimt metų, tačiau teisėsauga nieko nepadarė, kad užkirstų kelią šiems nusikaltimams. Tada paaiškėjo, kad Grybauskaitė, liepusi paskubomis parašyti ir paleisti “kompromatą” ant “MG Baltic”, vėl save demaskavo – visuomenei kilo klausimas, kodėl visi šie nusikaltimai buvo taip ilgai slepiami, jeigu VSD juos fiksavo. Prezidentė dar kartą viešai apsimelavo, kad visi tie VSD pažymose paskelbti dalykai jai nebuvo žinomi. Tačiau kartu Dalia Grybauskaitė KGB stiliumi puolė kaltinti “valstiečius” ir pareiškė,  kad visi, kurie turi verslą, turi nedelsiant pasišalinti iš Seimo. 

“Kaip pilietis ir politikas aš nieko daugiau negaliu padaryti, tik ignoruoti prezidentę, - sakė R.Karbauskis, -  labai daug moralizuojama, ir net stovint Seime, šnekama apie tai, kokie mes nesusipratėliai. O paskui visi įstatymai pasirašomi, lyg niekur nieko. Jeigu nebūtų tiek daug moralizuojama, tai šioje situacijoje aš galbūt elgčiausi kiek kitaip. Prisimenant paskutinę istoriją dėl ministro Broniaus Markausko, kai prezidentė kietai pasakė, kad žmogus su tokia reputacija negali būti ministru. Nors ta Markausko istorija buvo visiškai išgalvota, tiesiog “feikas”.  Todėl į visą tai aš reaguoju kaip žmogus, žemaitis šiuo atveju ir sakau : viskas, stop, užrišam. Per patarėjus prezidentė gali bandyti bendrauti, ir tikrai nedarysime jokių problemų dėl tų įstatymų, kuriuos teiks prezidentūra, tačiau aš asmeniškai, gerbdamas Lietuvos žmones, ir save patį, negaliu dabar matytis su prezidente.  Taip, vyriausybės ir Seimo vadovai privalo matytis su prezidente, o aš neprivalau”.

Paklaustas, ar Dalia Grybauskaitė siekia susitikti su R.Karbauskiu, pastarasis atsakė manas, kad ji to norėtų.  “Iš karto po laiškų paviešinimo buvo pastangos (susitikti – aut. Pastaba), tačiau aš iš karto pasakiau, kad ne, ačiū. Aš tai labai aiškiai pasakiau prezidentūros darbuotojams, ir kaip jie reagavo, aš nežinau", - sakė R.Karbauskis.

"Jeigu tie Grybauskaitės laiškai Eligijui Masiuliui yra autentiški, tai kai kurie epizodai netgi vertintini netgi kaip Konstitucijos pažeidimai – tai yra prokuroro paskyrimas, - sakė R.Karbauskis, - antras labai ryškus epizodas yra įtaka žiniasklaidos turiniui per jos savininkus.  Man keisčiausia tai, kad konservatoriai kaip ir lieka nuošalyje, nors akivaizdu, kad jie yra dalis visų šių vykstančių procesų. Tai, kad konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis eina į restoraną pietauti su MG Baltic” vadovu, akivaizdu, kad jie kitaip valstybės neįsivaizduoja, nes iš tų laiškų akivaizdu, kad prezidentė tikėjosi Liberalų sąjūdžio pergalės, ir jie vieni kitus sveikindavo po sėkmingų rinkimų. Ir valdančioji koalicija matyt, buvo projektuojama kaip MG Baltic koalicija.  Tik iki tol mes nieko nebūtume žinoję, nes niekas nebūtų tos informacijos apie “MG Baltic” išviešinęs”. 

Paklaustas, kodėl prezidentė, nors ir gaudama VSD informaciją apie liberalus, vis tiek po rinkimų norėjo bet kokia kaina sudaryti dešiniųjų partijų koaliciją, R. Karbauskis atsakė : “vienas faktas, kuris įvyko praeitų metų rudenį, rodė, kad prezidentė viską žinojo, ir laukė, kad tai įvyktų. Kada Palucko vadovaujami socdemai vieną šeštadienį nutarė, kad jie išeina iš koalicijos ("valstiečių" ir socdemų koalcijos - aut. pastaba), ir tada buvo laukiama, kad grius vyriausybė, kai du kartus nebus patvirtinta jos programa. Toks buvo planas, tačiau jie nežinojo, kad skils socialdemokratų frakcija.  Jeigu neprisimenate, priminsiu – pirmadienį ryte prezidentė pareiškė, kad mūsų vyriausybė turi pasitikrinti. Tačiau ji dar nežinojo, kad socdemų frakcija skilo, ir mes turime pakankamai žmonių. Paluckas, kuris matyt dirbo pagal šį konservatorių diriguojamą planą, paprasčiausiai neįvykdė savo užduoties. Prezidentūra net nesiįvaizdavo, kad socdemų frakcija galėtų skilti. 

R.Karbauskis nežino, kas koordinuoja visus šiuos veiksmus, nors Artūras Zuokas juokauja, kad jis nežino, kas yra prezidentas – Dalia Grybauskaitė ar Darius Mockus. “Jie taip veikė daugelį metų, ir netgi jų pastangos mus įbauginti arba mus nupirkti buvo, nors mes į jokius kontaktus nėjome.  Aš iš karto po Seimo rinkimų buvau kviečiamas į “MG Baltic”, tačiau intuityviai jaučiau, kad ten kažkas negerai. O tie žmonės, kurie žinojo, kad ten viskas negerai, vis tiek ėjo į susitikimus su “MG Baltic”.  

 Paklaustas apie gandus, kad VSD tuoj parašys pažymą apie "Agrokoncerną", R.Karbauskis atsakė, kad tai "vieni juokai". "Ateidamas į Seimą aš nelabai suvokiau, kas čia vyksta, nes iki tol nesusidūriau su taips purvinais žaidimais. Aš asmeniškai nepažįstu nė vieno prokuroro, ne vieno policininko, VSD ar STT pareigūno. Taip, pažįstu žurnalistą Tomą Dapkų, tačiau  man keista, kad žurnalistą bando daryti atpirkimo ožiu. Jis gal ir buvo tarpininkas, pateikdavo informaciują, tačiau jis tikrai nebuvo organizatoriumi. Aš suprantu, kad yra viena verslo grupė, kuri veikė kaip organizuota grupuotė, kuri bandė pasitelkti visų valstybės institucijų pareigūnus ir daryti įtaką. Dižiausia šio skandalo nauda - kad teisėsaugos pareigūnai nebevaikšto derinti savo veiksmų į prezidentūrą, kas vykdavo visai neseniai".

Dalios Grybauskaitės ir Eligijaus Masiulio susirašynėjimas yra "reputacinė tragedija", ir todėl R.Karbauskis stebisi, kad jis išliko masiulio kompiuteryje, nors tas kompiuteris ir buvo paimtas. "Todėl dar kartą pakartosiu - nebematau galimybės susitiktinėti su prezidente", - sakė jis. 

 

Ramūnas Karbauskis : Visuomenės dėmesys specialiai kreipiamas visai ne ten, kur turėtų krypti demokratinėje valstybėje.

 

Vertinant pastarųjų savaičių įvykius – VSD išslaptintų dokumentų paviešinimą ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto išvadų laukimą, visuomenės dėmesys specialiai kreipiamas visai ne ten, kur turėtų krypti demokratinėje valstybėje.

 

Manau, jog didžiausia problema – korumpuoti, moralės ir politinės etikos principus pamynę politikai. Tokie politikai – tikrieji manipuliatoriai, naudojantys savo galią ir įtaką tenkinant verslo užgaidas ir pageidavimus, pietų prabangiuose restoranuose metu pristatantys savo partijų programas įtakingiems verslininkams. Kiti tuo tarpu pasirūpina partiečių ir artimų giminaičių atstovaujamais verslais, įskaitant turinčiais visas įmanomas sąsajas su Baltarusijos ar net Rusijos valdžia. Konservatorius Andrius Kubilius yra geriausias tokio politiko pavyzdys. Ilgą laiką politikas net nematė reikalo deklaruoti, kad jo sūnus tam tikroje įmonėje, valdančioje visą grupę kitų įmonių, eina stebėtojų tarybos nario pareigas, nors stebėtojų tarybai pagal įstatymus yra suteikiami platūs įgaliojimai. O kam? Juk geriau, kad visuomenė nesužinotų, jog Baltarusijoje veikiantis, Baltarusijos valdžios globojamas ir netgi galimai Rusijos pinigais remiamas verslas yra susijęs su įtakingu konservatorių partijos nariu. Ir Rasa Juknevičienė nemato reikalo pripažinti, kad brolis taip pat turi sąsajų su Rusija ir galimai – netgi su strateginėmis Rusijos įmonėmis.

 

Deklaruojame, kad mums nepriimtina Putino politika, tačiau konservatorių tarpe atsiranda tokių, kurie priima Putino malonę įvairiomis formomis. Tai moralu? Kritikuojame Baltarusijos vykdomą energetikos projektą, Astravo atominės statybas, bet tuo pačiu konservatorių lyderiai palaiko ryšius ir interesų deklaracijose, kaip kad A. Kubilius, slepia interesus versluose, susijusiuose su Baltarusijos administracija ir padeda jai plėtoti kitus energetikos projektus – saulės energijos ir biodujų sektoriuje.

 

Apgailėtina, kad kai kurie iš politikų, netgi aukščiausi valstybės pareigūnai, naudojasi verslu, jo teikiamomis paslaugomis. Antai, nesibodima naudotis valdančių žiniasklaidą verslu. Patys apie tai skaitėme Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Eligijaus Masiulio susirašinėjimuose, kurių autentiškumo Prezidentė, tiesa, nepatvirtino. Bet iš šių laiškų galime susidaryti puikų vaizdą, kaip, turint prasilenkiančių su viešųjų ir privačiųjų interesų derinimu paslapčių, galima manipuliuoti žmonių nuotaikomis, bandyti įvairius procesus pakreipti sau norima linkme, skirti ir atimti postus ir t.t.

 

Tokie politikai, kurie tampa įtakos agentais, imasi manipuliuoti kolegomis, slepia savo interesų lauko detales, bando priimti kažkam palankius įstatymus ar padeda gauti atsakingus postus, yra neverti politiko vardo. Tai sukčiai, kurie išnaudoja visus – tiek verslą (nes, matyt, jiems yra už tai atlyginama), tiek kitus politikus, o labiausiai apgauta lieka visuomenė.

 

Pripažinkime, kad įvairių verslų lobistai dirba visame pasaulyje, kiekvienas verslas pagal savo veiklos etikos suvokimą siekia politikų palankumo, tačiau tik visuomenės ir politikų brandos klausimas, ar bus leistasi į neskaidrius, pačią valstybę ir jos piliečius alinančius procesus. Su manimi siejamas verslas niekada nesielgė taip, kaip elgėsi MG Baltic. Aš niekada nesielgiau ir nesielgsiu taip, kaip elgėsi politinės korupcijos skandalo dalyviai - konservatorių, liberalų ir darbiečių lyderiai. Su manimi siejamo verslo interesas labai aiškus, seniai visiems žinomas. Niekada nedalyvauju svarstymuose, posėdžiuose, sprendimų priėmimuose, kuriuose sprendžiama dėl žemės ūkio.

 

Žvelgdamas į šių dienų aktualijas matau didelę problemą – politikų ryšius, apie kuriuos nutylima, kuriuos bando dangstyti ir patys politikai, ir jų “rėmėjai”. Tas matymas sieja mūsų frakciją Seime, Vyriausybės narius. Dėl to esame daugeliui neparankūs, nenaudingi, per drąsūs. Laikome dideliu LVŽS laimėjimu, kad pavyksta tokius dalykus atskleisti ir pagaliau visuomenė sužinos, kas yra kas. Gaila, kad šis viešumas užgožia kitus Seimo ir Vyriausybės darbus, tačiau turime priimti tai kaip natūralų apsivalymo procesą. Pavasaris irgi ateina tik pralaužęs storą ledą.

Komentarai   

+59 # SEKMES 2018-05-23 15:57
Valstieciai, laikykites!!!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+48 # Pagirtina 2018-05-23 17:58
Ramunas reze tiesiai nedangstydamas. Drasus vyriskas poelgis .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+46 # Gražina 2018-05-23 18:05
Balsuosiu tik už Karbauskį ir Valstiečius. Pirmą kartą matau, kad valdžia kažką daro. Tikrai darytų daugiau, bet negali per tokius trukdžius kaip Kubilius ir Ko. Reikia suprasti, kad per tokį trumpą laiką neįmanoma atstatyti į vietą viską, kas buvo sunaikinta ar "pridirbta" per beveik 30 metų.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # CiTaiBent 2018-05-23 19:06
Drasus vyriškas poelgis ... kai niekas nekviečia, o jei pakviestų :))
Linksmas laikraštis :))
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+31 # EMILIJA 2018-05-23 18:03
Cituoja SEKMES:
Valstieciai, laikykites!!!

Pavasaris irgi ateina tik pralaužęs storą ledą.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+37 # R.KARBAUSKIUI 2018-05-23 18:27
Karbauski, pakelk vienintelį turimą puikų ginklą – SNORO bylą ir
iškart tiek Mėlyna tumba, tiek Ožys, tiek ir Kubiloidų vagių gauja į
kelnes prišiks. Garantuoju. Kitaip tvartelinių ožių gauja tave gyvą
"suės". Skubiau revizuok Seime banko SNORAS bylą!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+36 # Darijus 2018-05-23 17:58
Falšyva Lietuva, svyla užpakaliai visiems valdžios “vierchams”, ir tik laiko klausimas kada sudegs ir pati Muchamorovna.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+36 # Aferos 2018-05-23 18:22
Lansberginio ožio pavogtas Lietuvos žmonių suaukotas auksas.Mažeikių
naftos prichvatizacija.LEO. EBSW su "sekundės" kontora,Išvogti Ignalinos
AE uždarymui skirti milijardai.Nuostolius nešanti gelda
"Independense",auksiniai šaukštai,"nematomos" palapinės už namų
kainas,"Snoro" užgrobimas....Karbauskis šventasis palyginus su tomis
Lietuvą naikinančiomis utėlėmis.Net dabar kenkia visais įmanomais
būdais.Matyt,bijo atsidurti už grotų.gaila,kad lietuviai ne
rumunai,kurie greitai linčiuos savo vagis.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+37 # Roze 2018-05-23 18:24
Apkalta Grybauskaitei sunaiknus moku banka Snora ir padarius milijardinius
nuostolius Lietuvai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+32 # Taigi 2018-05-23 19:27
Įžūli, kompleskuota, chamiška karjeristė iki kaulų smegenų. Lietuva jai ne Tėvynė, o tik dar vienas laiptelis karjeroje pradedant KGB kalve. :sad:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+33 # Kernave 2018-05-23 18:01
Ką galima kalbieti apie įteisintų vagiu masonu kagebistu įslaptinta
gauja ją butina visiškai likviduoti kad nekištų nuosies prie valstybies
valdimo tai tautos skurdintojai Mažeikių gamyklos dpvanuotojai spika
DIEDULE butina teisti už MAŽEIKIŲ gamykla butina teisti tai
milijardinei nuostoliai tautai valstybei Gribauskaite už SDT ir kartu su Kubilium uz SNORA irgi i teismą Prosenelis.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+33 # Ecka 2018-05-23 18:04
Oi sunku bus nusikratyti tais brudais. Jei pavyks, gali išlysti dar aršesni. Reikia už Lietuvos nustekenimą – iki gyvos galvos. Kitaip nieko nebus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+40 # Pilietė SS 2018-05-23 18:02
Kodėl nė viena Lietuvos žiniasklaidos priemonė nepaviešino, kad 2018.05.18. grupė žmonių prie prezidentūros reikalavo Prezidentės atsistatydinti? Kodėl slepiama nuo visuomenės?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+37 # VILIJA 2018-05-23 18:08
Karbauskio zodziai grazus, teisingi, bet reikia ir darbu. Apkalta Musmirei!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+32 # Sandra 2018-05-23 18:45
O kodėl prezidentė tyli apie savo statytinio LB vadovo V.Vasiliausko
"veiklą" su Rusijos oligarcho N.Cvetkovo sąskaitomis, ką atskleidė
"Panama Papers" ofšorinių sąskaitų paviešinimas? Kodėl šalies
gyventojams Vasiliauskas ir Šimonytė nepaaiškina, kur plaukia iš
biudžeto šimtai milijonų eurų už ofšorinės dujų geldos,
plūduruojančios prie Klaipėdos, nuomą?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+33 # Zigmas 2018-05-23 18:32
Mažeikių naftos afiora,dujų terminalo laivo išlaikymas, dviejų bankų
nacionalizavimas, samdant Cooperi, kaip AB „Klaipėdos naftos“
terminalo pelnas atiteko privačiai UAB „Naftos grupė“, o to čia apie
kažkokias smulkmenas, lyginant su Kildišienės kailiniais...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+26 # ACHUJET 2018-05-23 19:33
Grybauskaitės interviu šiandien Delfi leitmotyvas: Lietuva yra teisinė valstybė. Teisiniai ir politiniai procesai yra du skirtingi dalykai. Teisiniai sprendimai remiasi įrodymais. Lietuva yra teisinė valstybė. Kokiai auditorijai skirtas interviu? Seimo nariams? Politikams? TV žiūrovams? Gal pamokėlė moksleiviams. Įdomu, kelintos klasės? :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+30 # Saulius Banaitis 2018-05-23 19:52
RAMUNAI saunuolis....pabodo bekiausiai
meskit visus tuos sutrius i svaru vandeni...
:lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-6 # Bronius 2018-05-23 20:53
Ka Bakas skelbs,ar skalbs,kieno triusikus,kojines ???
Musmire kreipesi is ozi,ozys pasake ka skelbt ir skalbt...
Visi cia prie ko, tik musmire ne prieko...
"A vse taki,profesor lapux i koziol,ili kozel..."
odin x...
Bet bobute turguj sake,kad anatomine bomba, to, is Korejos, baisesne uz,
ano, trumpo uz juros...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+21 # jeronimas 2018-05-23 21:45
Kam dar aiskinti,ir teikti klausia,girtdi ar eutentiski tie tulpes laiskai?? Jus,ka,tikites,kad tulpe sakys,taip,tai mano?? kai islindo i viesuma sis nesuderinamas su prezidento veiksmais skandalas,prezidentura tris dienas matyt negalejo nuryti gurksnio vandens ,todel nepravere burnos.O as manau,kad reikejo triju dienu ,kad butu isvalyti visi serveriai,visi duomenu kaupykliai.Po tokiu skandalu auksciausiojo valstybes posto savininkas,turejo atsistatidinti.Bet nkvedistu mokiniai,kaip ir ju mokytojai,isitate kiaules akis,ir ne tik kad nepripazista klyde,bet bando sukelti savo melu valstybeje destrukcija politiniam pasaulyje,tikedamiesi,gal patys praslys.Tai ne valstybes institucija ,kuria reikia gerbti,ar reikia is jos imti pavysdi,tai valstybes niekinimo,naikinimo,politika,kuri atvede Lietuva i ubagyna,arba jevropoje i vieta uz pacios uodegos galo.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # Zenonas Priekuliškis 2018-05-23 22:44
Man tai jokia teisinė valstybė, visoje teisėsaugoje dirba mafijiniai klanai. Jų vadovė Dalia Grybauskaitė. Galiu drąsiai stoti prieš teismą. Mano tel. 8 662 33770.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Vytenis 2018-05-24 08:41
Senais gerais laikais butu po giljotina !
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Qbilo sūnus 2018-05-25 10:52
įdarbintas Batkos BIODUJŲ uostytoju.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # je 2018-05-26 00:20
jei Karbauskas darys gerus darbus:leis lietuviams gyventi ir kurti Lietuvoje,neterorizuos valdiza -policija zmoniu-tiesiog kolkas be zodziu darbu nesimato.Skvernelis padare daug blogo dar budams policininku
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # antosha 2018-05-27 12:51
Ramūnai,tu musu laiku didvyris
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Dargyvas 2018-06-15 14:52
Ramūnai pakviesi - ateisim. Pažįstu vieną oligarchą. Prišikęs kelnes sėdi ir gaudo iš laikraščių kiekvieną žinutę, ar nereikės atiduoti ką prisivogė
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # vika 2018-06-29 22:28
Manau, kuo skubiau reikalinga nepriklausomo prokuroro tarnyba - jauni, kompetentingi teisininkai - kad išnarplioti nepriklausomybės metais padarytus nusikaltimus valstybei. Ir tuomet baudžiamoji atsakomybė. Tik toks finalas pasiteisintų ateities kartoms.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti