Generalinė prokuratūra jau 106-ąjį kartą patvirtino, kad tai mafijos įrankis

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)

Generalinė prokuratūra jau 106-ąjį kartą patvirtino, kad tai mafijos įrankis

 

Aurimas Drižius

"Noriu tik pritarti kolegos Bičkausko nuomonei, kuria jis pasidalino po to, kai pasirodė VSD pažyma, - teigia signataras Zigmas Vaišvila, - jis pasakė du esminis dalykus - jeigu VSD dešimtmečius žinojo apie nešvarius MG Baltic verslo ir politikos sąsajas, tai kodėl tylėjo ir nieko nedarė ir leido šiam dariniui išbujoti iki prezidentės atviro įtraukimo į šitą mėšliną situaciją. Kodėl prokurorai nieko nedarė - juk jie pagal įstatymą neturi teisės nieko nedaryti?

 

Tačiau buvęs Seimo narys Audrius Nakas kategoriškesnis: "noriu paskayti, kad tas ne itin mandras teatras, kuris dabar rodomas politiniame gyvenime, yra tuščias, nes jokių veiksmų Seimas iki šios akimirkos nesiėmė. Todėl manau, kad tai tik dar vienas gaujų pasistumdymas, nes realiai Seimas jokių veikmsų nesiėmė. Tas pats Seimas puikiai žino visus ankstesnius nusikaltimus, ir apie tą pačią prezidentę, apie jos suklastotą biografiją, nuolatinius melavimus ir kitų galybę faktų. Tai ką, Seimas tik dabar pamatė tuos Masiulio laiškus Grybauskaitei, ir tik dabar kažką suprato? kas viskas šioje valstybėje yra perpūvę? Todėl aš šių SEimo judesių rimtai nevertino, ir labai abejoju, ar šis Seimas imsis kokių nors rimų ir visai Lietuvai labai reikalingų žingsnių. Todėl Vaišvila teisus - sąžiningiausia būtų Seimui pasileisti, ir paskui dar kartą tiems patiems valstiečiams laimėti rinkimus, tik su žymiai didesne persvara. tai būtų stiprus žingsnis". 

 

Z.Vaišvila kalbėjo gegužės 11 d. spaudos konferencijoje tema „Galvos skausmas Generalinei prokuratūrai – ką daryti su saugumo vadais?“

 

Kaip žinia, teismai jau tris kartus Generalinei prokuratūrai nurodė, kad prokuroras Redas Savickas buvo neteisus, atsisakydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos VSD vadovo Dariaus Jauniškio ir AOTD prie KAM buvusio vadovo Alvydo Šiupario piktnaudžiavimo tarnyba įrašant Zigmą Vaišvilą ir Audrių Naką į Lietuvos 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą ir tuo juos apšmeižiant.

Bylos ėmėsi Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausias prokuroras Martynas Jovaiša. 

Z. Vaišvila ir A. Nakas gavo keistą prokuroro M. Jovaišos prašymą pateikti informaciją apie 2015 m. birželio 3 d. Lietuvos mokslų akademijoje įvykusio forume „Mūsų valstybės tikslas“, kurį raštu pasveikino ir sėkmės palinkėjo Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, susibūrusią Birželio 3-iosios (B3) grupę, jos veiklą ne tik 2015 metais, bet ir  šiuo metu. B3 grupės veikla buvo vieša, skelbiama interneto puslapiuose ir signataro Z. Vaišvilos spaudos konferencijose Seime. Prokuratūra prašo Z. Vaišvilą ir A. Naką pateikti informaciją apie šios grupės veiklą, bet ne saugumo vadovų paaiškinimus, kodėl jie Z. Vaišvilą ir A. Naką paskelbė grėsmėmis ir įrašė į 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą. Teismai prokuratūrai šiame tyrime nurodė aiškintis ne ką 2015 m. ir net dabar veikia B3 grupė, bet išsiaiškinti prieštaravimą, kodėl saugumo vadovai įrašė Z. Vaišvilą ir A. Naką į Lietuvos 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą, nors VSD vadovas D. Jauniškis 2017 m. rugsėjo 29 d. raštu patvirtino, kad Z. Vaišvila ir A. Nakas nebuvo grėsmėmis nacionaliniam Lietuvos saugumui.

Kadangi Z. Vaišvila ir A. Nakas prokuratūros prašė pradėti ikiteisminį tyrimą ne dėl B3 grupės veiklos, bet dėl saugumo vadovų veiksmų, tai ir aiškintis prokuratūrai nurodė teismai. Todėl nesuprantamas šis vyriausiojo prokuroro M. Jovaišos prašymas. Tai - akivaizdus spaudimas pareiškėjams dėl jų kreipimosi dėl saugumo vadovų nusikalstamų veikų tyrimo. Tai akivaizdžiai patvirtina ir prokuratūros noras aiškintis B3 grupės veiklą ne tik 2015 metais, kurių grėsmės Lietuvai paskelbtos 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime. 

Z. Vaišvila ir A. Nakas kviečia tirti jų veiklą, kuri buvo ir yra vieša. Tai - konstruktyvių pasiūlymų teikimas Lietuvos valdžiai, valdžios veiklos viešinimas. Tačiau tai tirti prokurorai šioje byloje neturi teisės. Šioje byloje turi būti tiriami VSD ir AOTD vadovų nusikaltimai, nurodyti Z. Vaišvilos ir A. Nako pareiškime prokuratūrai. 

Todėl signataras Z. Vaišvila kreipėsi į vyriausiąjį prokurorą M. Jovaišą dėl skubaus jo ir A. Nako priėmimo, kad išsiaiškinti, ko prokuroras nori iš jų.

"Akivaizdus piktnaudžiavimo tarnyba pavyzdys, nes VSD ataskaitoje apie grėsmių vertinimą nėra įvardinta jokių faktų, kad būtų galima mus skelbti nacionalinėmis grėsmėmis, - sakė Z.Vaišvila, - tada šio klausimo ėmėsi GP ONTT vyr. prokuroras M.Jovaiša. Man labai įdomų, kodėl Jovaiša prašo pateikti informaciją apie Kovo 11-osios grupės veiklą. Nors teismai nurodė pradėti tyrimą dėl VSD vadovų piktnaudžiavimo tarnyba, tačiau prokuratūra užsimanė tirti Kovo 11-osios grupės veiklą".

"nelabai ką galiu pridėti, tačiau iš savo patirties bendravimo su prokuratūra, kuri siekia jau 10 metų, galiu pasakyti, kad tai paprasčiausias laiko tempimas, - mano Audrius Nakas, - dabar jie prašo informacijos apie Birželio 3-ios grupės veiklą, paskui klaus, ką veikia, pvz., ekspertai.eu. Paskui klaus, ką laisvalaikiu veikia Zigmas Vaišvila - ar eina į kiną, ar į teatrą. Tai yra visiškas laiko vilkinimas ir šis nedidelis epizodas parodo, ir tai dar kartą parodo, kad Generalinės prokuratūros vadovai, kurie kartais keičiasi, tačiau esmė nesikeičia, kad jie yra nusikalstamos grupuotės įrankis. ir jeigu šį paprastą epizodą prokurorai galėjo labai ramiai ištirti, be jokių teismų, o dabar savo nutartis jau priėmė tris teismai. reiškia, kiek laiko reikia gaišinti visas valdžios struktūras, teismus, laiką dėl tokių nesąmonių - prokurorų tyčinio nedarbo ir laiko vilkinimo. Manau, kad generalinis prokuroras turėtų įspėti savo prokurorus, kad jie nedarytų tokių nesąmonių, tačiau imtųsi darbo. kaip gali prokurorais būti tie, kurie nedirba savo tiesioginio darbo, bet užsiima nežinia kuo.  tai yra laiko stūmimas. Nes VSD mus pavadino valstybės išdavikais, kurie veikia prieš Lietuvą, nes buvome įrašyti į grėsmių valstybei sąrašą. Dabar paaiškėjo, kad visiškai be pagrindo, tačiau prokuratūra toliau nedirba savo darbo. Aš viską suprantu - yra nurodymas iš viršaus "patempti gumą". O prokurorai gali vilkinti ir metus, ir du netgi penkis, jeigu bus pasakyta.  Jie tikės, kad galbūt, viskas pasimirš. Turiu pasakyti - ne, tai nepasimirš.  

 

Zigmas Vaišvila mano, kad prokuratūra specialiai bando vilkinti laiką, ir taip sulaukti penkerių metų senaties termino. VSD paskelbė savo ataskaitą 2015 m., taigi, du metai jau praėjo.

"Prokuratūra turi pareikalauti, kad VSD turi pateikti įrodymus", - mano Z.Vaišvila.

 

 

Peržiūros: 2125

Komentarai   

+1 # Oksana 2018-05-11 14:33
Naivu manyti. Kad Žmogus, pažiūrėjęs, gyvatei i akys. Ras tenai teisybę. Ir, Gaila, Man, tu "gyvačių". Anksčiau ar vėliau ateis, koks krokodilas. Ir durys, kaip niekada. Geriau būti Žmogumi. Nevogr, nemelyot, nesistengti kitų Žmonių sąsjaita išgelbėt savo skura. Yra Gyvenimo Dėsniai. Jei, noryt Karmos, ar Dievo. "Kiekvienam, pagal savo Tikėjimą*. Žiauru, bet Eligijaus Tėvelis pasimyre. Labai akyvaizdus pavyzdys. Matyt, Eligijus, mylėjo savo tėvą... Oj, oj, oj... Už jokius pinigus neatgaivins. O, jo tėvas? Gal, turėjo Sąžine, širdelė neatlaikė, už sūnaus "veikla"? Toliau temos negvildensiy. Bet, Įdomu būtų pažiūrėt, kaip Augustinas Landsbergis plaktuką laiko, ar, nors tušinuką...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Baniditai 2018-05-11 18:10
Lietuvą po 1991 m valdo dvi kategorijos banditų:
1. Su kostiumais
2. Su sutanomis (uniformomis)
Tai jokia ne demokratinė Europos Sąjungos teritorija, tai nusikaltėlių valdoma zona, vardu Lithujenija :-x
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # vladas lukosevicius 2018-05-11 23:46
KGB prostitutė GRYBAUSKAITĖ , VALANTINAS ir VALYS dangstė dar vieną VSD žudiką ir pedofilą ERIKĄ TOMAŠEVSKĮ .
VSD organizuoja nusikaltimus prieš vaikus , žudynes bei bankų apiplėšimus ,,,,,,, O gal nors vienas VSD-šnikas paneigs šitą ,,,,, ir norėtų pakomentuoti apie ERIKO TOMAŠEVSKIO veiklą kuris vadovaja logistikos firmai ,, TransBank ,, ir po LRGP ir VSD priedanga užsiima kontrobanda ir narkotranzitu …
Eriko Tomaševskio brolis Valerij Golubovskij apiplėšė Salinikuose inkasatorius ir buvo išteisintas Vilniaus m. Apygardos teismo teisėjos D. Pranytės ZALECKIENĖS , kad organizuoti dar vieną nužudymą .
VSD-šnikas Erikas Tomaševskis yra organizaves banko “NIDA” valiutos supirkėjo Turevičiaus nužudymą .
Yra interviu L. Ryto korespondentams mano facebook sienoje apie šitą žudiką ir pedofilą ERIKĄ TOMAŠEVSKĮ kuris net nepilnamečius itraukia į nusikaltimus , bet jo neparodė per TV .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Tulpė 2018-05-16 01:32
Nu ir kas Lokoseviciau? Ką tu palojęs laimi?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Vytenis 2018-05-13 08:47
Prisimenant Italu filma " Astunkojis", laimejo mafija !!!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Antanas 2018-05-13 18:37
Pagal straipsnį prisiminiau sovietinį anekdotą ( rezervistai ir kgebistai prašau neužpykti. Čia tik anekdotas) Amerika klausia TSRS. Kada bus pas jus komunizmas? TSRS ilgai tylėjo ir po ta atsakė. O pas jus Amerikoje dar muša juodaodžius?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # 107 kartas 2018-05-16 01:31
Nors ir 1000 ar 10 000 kartų ir bus viskas vienodai toje supistoje LitBybienėje (LitHUJNIA) Čiulpkite visi bybius ir laižykite šyknas. Patys stovėjote BALTIJOS GAIDŽIO KELYJE ir šūkavote BUS LAIS VA, BUS LAIS VA. Jobani gaidžiai
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti