Romai “lrytui” teigia, jog Vilniaus tabore prekiaujama “muitininkų atvežamais konfiskuotais narkotikais“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.83 (6 Votes)

Romai “lrytui” teigia, jog  Vilniaus tabore prekiaujama “muitininkų atvežamais konfiskuotais narkotikais“

Kristina Sulikienė

Nieko naujo  valstybinė narkomafija pasirodo išgalvoti negali. Jeigu Šiaulių policijos narkomafija prekiavo konfiskuotais kvaišalais, tai šiandien interviu „Lietuvos rytui“ Vilniaus taboro romai teigia tą patį.

„Iš kur į taborą patenka narkotikai? Čigonas pritilo: „Tiekia muitininkai. Prie sienos konfiskuoja ir atveža čia, liepia parduoti.“ Gal jis fantazuoja?! Artūras rimtu veidu dėstė toliau: „Pavargau, noriu normaliai gyventi. Ar girdėjote apie Šiaulių policijoje veikusią gaują? Tokia pat yra muitinėje.“ 

https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2018/05/07/news/taboro-paslaptys-cigonai-prasitare-kad-narkotikai-plusta-is-muitines-6198668/

Lietuvos teisėsauga bei kaip aiškėja, ir mutiinė, nesilaiko reikalavimų sunaikinti konfiskuotą kontrabandą, ir ją naudoja „savo reikmėm“.

Pamenu, viena pažįstama dirbo vienoje muitinėje, tai ji į „balius“ atsiveždavo degtinės „Finliandija“, kurios doras lietuvis tais laikais neįpirkdavo. Kai klausdavom, iš kur, kažką numykdavo, kad jie esą gali „nusipirkti“ iš konfiskuotų. Dar sakė, kad kai per sieną vežama stambi  kontrabanda, atvažiuoja „Aras“, visą muitinę sustato veidais  į sienas, suremia šautuvus, ir jie neturi teisės nei matyti, nei kam nors ką nors pasakoti. Po to kai perklausiau, ką girdėjau, pažįstama apsimetė, jog nesupranta, ko klausiu, ir ką ji ką tik pasakojo. (Pamenate, sienoje su Rusija būdavo „laimės valandos“, kai muitinėje ir pasienyje nėra nei vieno pareigūno, Kybartų ir kitų pasienio miestų gyventojai galėdavo tomis valandomis laisvai nueiti ir pareiti. Taip ir su stambia kontrabanda. Kalbama, jog ir Medininkų žudynės įvykę dėl stambios kontrabandos, nes „ariniai“ nepaklusę „nieko nematyti ir negirdėti“.)

Jeigu konfiskuotas prekes galima muitininkams „nusipirkti“, arba „prekiauti“ tabore, tai vadinasi, yra klastojami dokumentai – pateikiami popieriai apie sunaikinimus, bet jie neatitinka realybės.

Aiškėja, jog narkomafija Lietuvoje labai primityvi – nei pati užsako „šūdą“, nei ką, tiesiog kaip kokie vagys, pavagia, suklastoja dokumentus, ir vėliau prekiauja. Absurdistanas. Ir kiek metų šita schema buvo slepiama? Niekas atseit nežinojo, iš kur nesustojamu srautu srūva narkotikai į taborus.

Apgailėtina ir tai, jog vaidindami labai didelius šventuolius, mūsų „teisės sargai“ visada daro pasipiarinimo akcijas, pristato kokius žolės platintojus, kad sugavo, ar 5 babytes, prekiavusias baltarusiškomis cigaretėmis. O štai iš kur taboran srūva narkotikų upeliai, pirmą kartą įvardyta.

Linai Pernavai, Adžejau Roginski – ar yra nemiegančių? Aūū! Juk tokie jūs principingi, taip ieškojote Ievutės lavono su 45 ekipažais ir „Aru“, tai imkitės tos narkomafijos, juk ir asilui aišku, jog ji sėdi uniformuota. Ar baisu į taborą važiuoti su 45 ekipažais ir „Aru“? Nes Romai nurodys, kas tiekėjas? Ir pilna atsakomybe neatsakys – nes jie tik pagalbininkai, bet ne užsakovai? Juk jie narkotikų tabore negamina, šitai irgi aišku. 

O kad muitininkų tarpe yra nusikaltėlių – prisiminkime kyšininkų iš Medininkų užkardos bylą, kai Baltarusijos teisėsauga 2012 metais, nebeapsikentusi vairuotojų skundų dėl vykdomo reketo, ioškėlė baudžiamąją bylą ir liepė Lietuvos muitinės tyrimų tarnybai tirti (jai vadovavo  Ūsą „išeisinusio“ Audriaus Cinino brolis.) Tai nenorom ištyrė. Paaiškėjo, jog muitininkai turi dideliausius namus, sąskaitas banke, o pagrįsti gaunamomis algomis – negali. Aišku, tada niekas neiškėlė narkotikų versijos, apsiribota „kyšininkavimu“.

Atsikeršydami už baudžiamąją bylą kolegoms, muitininkai ėmė daryti tyčines eiles ir žlugdyti vežėjų verslą. Lavoriškių posto dėl to nejudino, nors ten kyšininkaujama dar baisiau. Nuėjusi pas Cininą – muitininką, susakiau netgi liudytojų pavardes, kas gali patvirtinti, jog imami „pravažiavimo mokesčiai“, bet Cininas jaunesnysis neturėjo kieto stuburo ir jokio tyrimo nepradėjo. Dabar, aiškėja, muitininkų „laisvalaikio veikla“ gali siekti žymiai platesnius užmojus, o ir namai galėjo iškilti iš narkotikų, o ne reikalaujant kyšių iš vežėjų. 

 

Peržiūros: 2464

Komentarai   

+22 # Atas 2018-05-07 11:21
Labai teisingai parašyta, ir nieko nuostabaus, (juk čia gi Lietuva ir dar ,,laisva"), kad pardavinėjami konfiskuoti narkotikai, lietuviai tėvą, motiną parduos, kad tik pasipelnytų
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # Batas 2018-05-07 11:41
Nieko naujo. Juk pagal spaudą ir Ginklų fondo sunaikinti ginklai atsirasdavo apyvartoje (pas banditus).
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+20 # Tulpe masiulinė 2018-05-07 11:51
Taip, ginklai iš Medininkų vėliau kažkur atsirado. Teisingai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+23 # kiškis 2018-05-07 11:53
O Ievutės krovinys kur? Sako Jonavoje nusėdo, neperėmė tas taboras Vilniuje. Dabar sėkmingai prekiaujama po policijos saugomomis kameromis :o Niekas "nemato", nes € yra Dievas, Tėvas ir Šv. Dvasia. Amen Lithujenija :cry:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # jeronimas 2018-05-07 15:48
idomu butu paskaityti ir apie pinigu padirbinetojus sugautus kauno spaustuveje.Tik pirma diena televizija parode prispauzdintu pinigu blokus ant padeklo ,o jau sekancia diena niekas net nebeuzsimine.O vat pries metus ,vienas atvykelis emigrantas,tiesa gerai padaugines vodkes,aiskino,kad spaustuve perkraustyti jam teke.Gyresi,kad buvo gerai sumoketa,ir kad dabar spaustuve veikia kazkokiam rusyje,kad niekas net neitars.idomu,kaip baigesi tas tyrymas,tas atskleistas pinigu gamybos kartelis??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Birutė 2018-05-07 18:01
Jeigu kažkam "iš viršaus" nebūtų naudos,tai seniai taboras būtų išvalytas nuo narkotikų.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Johnas 2018-05-09 09:23
kiek romai kentejo,kol pasake,is kur gauna produkcija realizacijai
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti