Tomas Dapkus : "Iš kur Dalia Grybauskaitė žinojo, su kuo kalbėjau? Sekė VSD?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

 

Tomas Dapkus

 

Politikų bandymai kritikuoti žurnalistus, ypač teigiant, kad jie vykdo žiniasklaidos priemonių savininkų užsakymus, yra tiek pat seni, kiek ir pati žurnalistika.

 

Šiandien prezidentė dar žengė toliau ir pareiškė, kad ji sprendžia, kurie žurnalistai laikosi etikos ir ji sprendžia , kas yra žurnalistas, o kas ne. Gėdingas tekstas demokratinės valstybės prezidentei.

 

Norėtųsi paklausti prezidentės, o iš kur jai buvo žinoma, ką aš rinkdamas informaciją, su kuo kalbėjau (“Rimšelio kursiokas etc”)? Sekami žurnalistai? Kas čia per praktika ? Kieno užsakymu? Kas sekė - VSD?

 

Seimo NSGK komisija turėtų atsakyti į šiuos klausimus? Kokie dar žurnalistai yra sekami, dirbantys LNK ir INFO TV televizijose?

 

Prezidentė nurodo ir kitus atvejus, kur jos nuomone, žurnalistams nedera kištis - VMI skyrimai, prokurorai, teisėjai.

 

Ir čia žadėta antra dalis apie dar vienos “profesionalės” skyrimą.

 

Antras epizodas. Edita Dambrauskienė

 

Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininkės E.Dambrauskienės kandidatūros į generalinius prokurorus svarstymo Seime procesas atskleidė kaip nedemokratiškai funkcionavo paskyrimo procesas, ir kokie kišeniniai jau tuomet buvo Generalinės prokuratūros vadovai.

 

Nuostabą kėlė jau tai, kad E.Dambrauskienė buvo skiriama iš Kaišiadorių teismo - ten kur prieš ją dirbo N.Meilutis. Kaip alfa.lt liudijo vienas iš teisėjų, N.Meilutis darbą pradėdavo ir jį baigdavo skambučiais prezidentūros patarėjui E. Rimšeliui, o E.Dambrauskienė, anot liudijusio teisėjo "tebuvo šio prezidentūros liokajaus tarnaitė".

 

Alfa.lt detaliai aprašė istoriją apie tai, kaip E.Dambrauskienė savivaliavo Kaišiadorių teisme.

 

https://www.alfa.lt/…/ka-nuo-seimo-slepia-kandidate-i-gener…

 

Teisėjų taryba buvo paskelbusi, kad E.Dambrauskienė nėra tinkama dirbti aukštesniajame teisme. Bet tinkama dirbti generaline prokurore? Apie profesionalumą kalbame, pone patarėjau M.Linge?

 

Ir po to sekė visiškai tamsi istorija, kai prezidentė pareiškė, kad E.Dambrauskienei siūloma postą išsipirkti. Prokuroras G.Jasaitis, pradėjo tyrimą, apklausai buvo pradėti kviesti asmenys. Staiga generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis bylą iš G.Jasaičio atima, perduoda į apygardą, ten byla tyliai numiršta.

 

Ir dar buvo garsusis E.Dambrauskienės pareiškimas apie tai, kad remdamasis konstitucija ji neliudys prieš save. Tai iš esmės implikuoja, kad ji mato savo kaltę, tačiau procese ji buvo tik liudininkė ir negalėjo atsisakyti duoti parodymų. Tačiau byla buvo uždaryta, na, o iš “tulpės” susirašinėjimo su E.Masiuliu matosi, kaip prezidentė buvo išsigandusi šios skyrimo istorijos galimo tyrimo Seime.

 

Ir po viso to E.Dambrauskienė toliau dirba teisėja pas N.Meilutį Kauno apygardos teisme.

Čia viskas gerai?

 

Seimo tyrimo reikalautų ne tik skyrimo istorija, bet ir kaip prezidentūros atstovai bendrauja su teisėjais ir prokurorais.

 

Dar reikia pridėti detalę. Spauda rašo, kad ši istorija yra garsiojoje byloje, kur kaltinimai pareikšti R.Kurlianskiui ir V.Gapšiui. Dar pamatysime, kas ten paaiškės.

 

Šiandien Prezidentė sako - “dvi stiprios, tikrai profesionalių teisininkų kandidatūros buvo atmestos.”

 

Jūsų klausiu - čia tikrai taip?

 

Aš kaip žurnalistas turėjau tylėti? Mano nuomone, šios kandidatūros ne tik nebuvo stiprios, jos buvo ir yra skandalingai blogos, kompromituojančios prezidentės “kuruojamą” teismų sistemą.

Peržiūros: 2885

Komentarai   

+26 # Zombis 2018-05-02 19:12
Negi pats tikrai esi nustebes, ponas Tomai?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+21 # LitHuijNia 2018-05-02 20:41
Ne neaišku, kas per bybienė čia toje Lithujenijoje? Totalios gaujos, veikiančios Lietuvos Respublikos vardu jau 27 metus :cry:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # ko gero 2018-05-02 23:44
kaipo mus visus kurie dar turi savas galvas -seka,o pasalpinius skatina
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+21 # nuomonė 2018-05-03 00:57
juk visi puikiai žinom,kad VIENINTELIS REIKALAVIMAS- l o j a l u m as...todėl Lietuva prieš paskutinė EU,juk negalima pykti ant ponios Prezidentės,kaip ją mokino,taip ji dirba......žiauru,KAD 28 METAI PO nepriklausomybės,neturim- n e p r i kl a u s o m ų teismų,nepriklausomos teisėsaugos,valstybė totaliia ištratinta,kartais kyla mintis,kad prezidentė,tam ir yra,kad nei vienas valstybinis vagis ištratines šimtus milijonų -nebūtų pasodintas......wsio zakono......KAI VALSTYBĖJE- T E I S I N G U M O,nei su žiburiu nerasi,tai jaunimas ir išvažiuoja.....kas prezidentei ,tai nerūpi,ji neturi dėl ko rūpintis........
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # naivumas 2018-05-03 10:01
nereikia būti naiviam,kaip Usackui pavadiniusiam Dalia- mama,maziau pataikauti reikia-o tiesiai sviesiai guldyti tiesa,nebijant uz ja pakovot-aisku reikia saugotis skaliku -ir plesrunu is uz kampo...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Testas 2018-05-03 12:45
Na sitas kazkada rase drasiai ir is esmes apie pedofilijos byla. Kai pakeite darboviete nutilo. Kailio neisverte, bet nutilo, sutapimas? Kaip byla-zudike koreliuojasi su mg projektu lyberiais? Idomus aspektas. Arba kas nuo 2009 uju grynaisiais uzpirko pliki, ir why? Ka zinojo tulpes-mg kurjerio kurjeris, kad tapo nesuvaldomas? Diena pries teisma... Idomus rakursas?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Dar sutapimas testui 2018-05-03 13:12
Paskolos davejas smukst is mg posto per korupcijos bylos tyrima, tuo paciu ir plikis smurkst is bylos, atseit jo paslaugu atsisake... Grynas sutapimas..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # komentaru bus 2018-05-03 22:41
skalikas sulojo,o masiuliui pakvipo pinigais:kieno uosle geresne,o kieno ciupimas kietsnis dar sunku spresti: pasirodo matuohjama ne jega ,o zaliu kiekiu
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti