Dalia Grybauskaitė gerokai prisidirbo. Šį seną partinį kadrą apleido budrumas

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Didžiausias Grybauskaitės fiasko, vertas jos apkaltos 

KOLUMNISTAS

Rimas Naujelis

 

Dalia Grybauskaitė gerokai prisidirbo. Šį seną partinį kadrą apleido budrumas

 

Buvusi arši komunistė, išėjusi puikią sąmokslo mokyklą Leningrade ir Vilniuje, pas Mykolą Burokevičių, ji staiga užmiršo… sąmokslo pagrindus. Jokių atvirų pokalbių telefonu, jokio viešo susirašinėjimo!

 

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

© PHOTO: FACEBOOK / DALIA GRYBAUSKAITĖ

Ištyrus Eligijaus Masiulio ir prezidentės susirašinėjimą gali grėsti apkalta

O kas yra elektroninis paštas? Tai ta pati viešoji erdvė, kurią gali "nulaužti" arba programišius, arba tiesiog prokuroras. Šioje vietoje ir paslydo prezidentė. Viešumon, kaip žinia, pateko jos 2014-2016 metų susirašinėjimas su dabar už galimą korupciją teisiamu buvusiu liberalų vedliu Eligujumi Masiuliu.

 

"Tegu patraukia tą skaliką", — įsakmiai nurodo Grybauskaitė Masiuliui. Skalikas — tai išties įžūlus ir grubus žurnalistas Tomas Dapkus, dirbantis koncernui "MG Baltic" priklausančiai LNK televizijai. Prezidentei, mat, nepatiko, kaip Dapkus puolė jos kandidatą į generalinius prokurorus Evaldą Pašilį. Ir ji žinojo, kad Masiulis palaiko artimus ryšius su Dapkaus bosu, minėto koncerno vadovu Dariumi Mockumi.

 

Puiki leksika! Daug pasakanti apie Grybauskaitės charakterį. Nepatinkantys žurnalistai jai tėra "skalikai", kuriuos ir nudobti, kai jie įsisiautėja, turbūt negaila. Arba bent jau "patraukti" kaip trukdančius baldus. Ir iš viso, kam ta "laisvoji spauda", jei ji kaip šuva maišosi po kojomis? Velniop tokią!

 

Eligijus Masiulis. Archyvinė nuotrauka

© ФОТО: FACEBOOK ELIGIJUS MASIULIS

Masiulis įtariamas dėl prekybos poveikiu ir neteisėto praturtėjimo

Vertinant rimčiau, prezidentė aiškiai trukdė laisvajai žiniasklaidai atlikti jos misiją, būtent nušviesti visuomenei svarbius procesus, šiuo atveju, kandidatų į generalinius prokurorus atranką. Grybauskaitė pasikėsino į švenčiausią, ką turime, — į mūsų Konstituciją! Joje yra aiškiai nurodyta spaudos laisvė ir žmonių teisė gauti ne cenzūruotą, bet visą, net ir kam nors nepatinkančią informaciją.

 

Prezidentė, kaip matome iš susirašinėjimo su Masiuliu, pasitelkė visą savo kaip valstybės vadovės autoritetą, kad per Masiulį padarytų įtaką Mockui ir patrauktų į šalį nors ir ne patį geriausią, bet vis tik žurnalistą. Dirbantį savo darbą. Tuo ji galimai šiurkščiai pažeidė Lietuvos Konstituciją.

 

Negana to, ji, kaip matyti iš minėto susirašinėjimo, bandė kiršinti Lietuvos politines partijas ir skatino destabilizaciją valstybėje. Viename iš laiškų Masiuliui Grybauskaitė aptaria su juo vadinamąjį "juodąjį viceministrų sąrašą", kurį, ko gero, pati ir nutekino žiniasklaidai.

 

Tame esą "neskaidriame" sąraše kaip galimai turintys įtartinų, korupcinių ryšių atsidūrė keli socialdemokratai, o ši partija tuomet valdė Vyriausybę. Grybauskaitė rašė Masiuliui, kad tą sąrašą ginčyjantys socdemai taip tik "nukals savo reitingus", "didins neskaidrumo prieskonį", artėjant dvejiems rinkimams. Ir užbaigė patarimu, iš esmės nurodymu Masiuliui — "naudokitės tuo!"

 

Vytautas Landsbergis ir Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

© PHOTO: ROBERTAS DAČKUS (LRP.LT)

Kaip Dalios Grybauskaitės vadovaujama opozicija "vairuoja" Lietuvos valdančiąją koaliciją

Prezidento priesaikos tekste yra konkretus įsipareigojimas "visiems būti lygiai teisingu". Matome aiškiai, kad Grybauskaitė galimai grubiai sulaužė savo priesaiką. Manipuliuodama minėta pažyma apie esą neskaidrius viceministrus, ji liberalo Masiulio rankomis siekė sumenkinti jo konkurentus socialdemokratus. Prezidentas privalo būti aukščiau partijų kovos, o šioji prezidentė noriai pylė alyvos į tos kovos ugnį.

 

Šis epizodas tik patvirtina, kad kiršinti, regzti intrigas už nugaros buvo ir lieka firminis šios prezidentės stilius. Visas jos reitingas sukurtas, konfrontuojant valstybės viduje su jai neįtinkančiomis partijomis. Ir konfrontuojant išorėje su susikurtais "priešais".

 

Kadaise taip buvo demaskuota Stalino užsienio politika, sakant: žiūrėkite, ar gali žmogus, kuriantis ir naikinantis "priešus" šalies viduje, vykdyti teisingą, taikią užsienio politiką? Negali… Taip ir Grybauskaitės atveju. Ji kursto nesantaiką šalies viduje ir išorėje, per rusofobiją.

 

Dalia Gryabuskaitė, archyvinė nuotrauka

© PHOTO: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ

Grybauskaitė tikisi, kad JAV padidins karines pajėgas "Rusijai atgrasyti"

Asmeniškai nelaiminga, vieniša, šeimos nesukūrusi, uždara, ant savęs ir viso pasaulio pykstanti Grybauskaitė nieko kito ir negali, kaip tik griauti, keršyti ir trukdyti kurti laimę kitiems. Deja, dalis rinkėjų vis dar priima "kietą" jos stilių ne kaip didelio silpnumo, o kaip šaunumo įrodymą.

 

Laimė, neilgai beliko ją pakęsti. Gal net trumpiau nei tikėtasi. Galbūt Seimas ras savy drąsos ir imsis apkaltos Grybauskaitei procedūros. Pagrindo bent jau tyrimui pradėti tikrai yra. Juk net ištikimas Grybauskaitės idėjinis bendražygis, propagandininkas Andrius Tapinas, vertindamas epizodą su LNK žurnalistu Dapkumi, sušuko: "Tai vienas rimčiausių prezidentės fiasko! Tai tiesioginis spaudimas žiniasklaidai!"

 

Grybauskaitė iki šiol nepaneigė susirašinėjimo su Masiuliu turinio. Taigi, tai ne "feikas". Tai faktas. Tai išties didelis jos fiasko.

 

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

 

 

 

Read more: https://sputniknews.lt/columnists/20180502/5874597/didziausias-grybauskaites-fiasko-vertas-jos-apkaltos.html

Peržiūros: 2203

Komentarai   

+9 # Apsedimas... 2018-05-02 14:40
arba aplaidzia nuo Dieva-pasakytu tikintis.Kuom Lietuva nusikaltus ir kam?Bet lyg ausreja...kas ja,Ausra ,pirmas pasitiks?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+20 # Pilietė SS 2018-05-02 15:45
Seimas - paskutinė viltis. Na, padarykite tai! Tauta bus dėkinga.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # ko gero 2018-05-03 09:57
sauslubavo-partine kopntrole ir partine disciplina,ka si ponia mokino partineje mokykloje-visa davbartini partini avangarda valdzioje-jie tiesiog seka jos pedomis-i istorini siukslyna
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Nu jo 2018-05-03 11:30
Vienas kgbistas tariasi su kitu kgbistu del pastumdelio, kad netrukdytų verslui ir babkių tėkmei...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # jeronimas 2018-05-03 15:48
Kas paskaiciuos ,kiek magnolijos ir dedules partgaujos tandemas sunaikino Lietuvos?? Kiek tebenaikina,ir kiek dar kerstaujant tos Lietuvos sunaikins??? Tauta pasirinko Karbauskio partija ,todel belieka tiketis ,kad valdantieji pritrumpins komunizmo ideju skleidejus ir propaguotojus su magnolija priesakyje??? Ar viskas ir paliks tik laikinom sensacijom skirtom runkeliams???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # nuomonė 2018-05-04 01:47
manau ponia prezidentė ,rezonansinių bylų metu,taip prigasdino tautą,kad net nesuprato,kad TAI TYLA PRIEŠ AUDRĄ.......o jei žmonės surinks parašus,- a p k a l t a i....IDOMU,AR JI TAIP ELGSIS IR EUROPOS PARLAMENTE,visus skaldys ir valdys ,kaip mokėsi?????labai idomu
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti