Vito Tomkaus sąrašas- pavardžių kratinys- „nuflūdintas“ facebooko? (Kodėl VSD tyli?)

Peržiūros: 2138
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (1 Vote)

Vito Tomkaus sąrašas- pavardžių kratinys- „nuflūdintas“ iš facebooko? (Kodėl VSD tyli?)

Kristina Sulikienė

Paskelbiau konkursą: noriu surinkti informaciją, iš kur Vitas Tomkus ėmė tas pavardes, kurias išdidžiai pavadino „įtariamų KGB bendradarbių sąrašas“, į kurį privėlė visokių „sąrašinių – sorošinių“.

Sulaukė netgi Valstybės saugumo departamento dėmesio, kad neva, nespausdink. Tokiu būdu, aiškėja, VSD pats ir išsišaudė sau į koją: paviešino ir tiap viešą informaciją. Nes kažkas VSD jos, aiškėja, seniausiai nebenusaugojo, o patrys žinot – valstybės paslapties paviešinimas tolygus valstybės išdavimui, iš anoj, ir šioj santvarkoje yra „statja“.

Labiausiai, patys galit numanyti, man užkliuvo „AURIMAS DRIŽIUS“, pavardė parašyta netgi didžiosiomis raidėmis. Čia tas pats žmogus, kuris yra nuteistas už laisvą žodį 1 metus ir 10 mėnesių kalėjimo (kaip caro laikų knygnešiai...) Čia tas pats žmogus, kurio laikraščio redakcijoje VSD darė kratas, jį sodino į kalėjimą. Vėliau, kilus Europos žurnalistų pasipiktinimui, buvo skubiai paleistas. Už laisvą žodį yra tekę jam ir Lukiškų gultą išbandyti. 

Na tai, kas sakysit, agentūrinės taisyklės leidžia „savus“ net nuteisti, ir net įkalinti, kad tik visi patikėtų, jog jis yra kažkurios grupės dalyvis, kad būtų galima infiltruoti. Užkliuvo ne tik šis bebaimis redaktorius, užkliuvo kita bebaimė kovotoja Giedrė Gorienė. Kad ir kaip jai prikirpti sparnai, tai moteris, kuri bebaimė buvo Garliavos pedofilijos istorijoje – o istorijos nesuklastosi. Ją Vitas Tomkus irgi įrašė.

Jeigu tuo pačiu metu „Respublika leidiniai“ nebūtų iniciavę teisminių procesų prieš kai kuriuos konkurentus, gal ir nematytume ryšio. Ir nieko heroiško Vito Tomkaus veiksmuose nėra: veikiau galimai veikia Valstybės saugumo departamentas, bet savo įslaptintą agentą, kuris pats ir prisipažįsta, ir apie kurį buvęs VSD vadovas man į ragelį kikena „o save jis įsirašė? Chachacha“.

Tai vadinama paskleistos informacijos (be leidimo) legalizavimo procedūra.

Atsišaukė vieno iš sąrašų autorius. Prisiima kaltę ir autorystę. Stebisi, kaip nezgrabnai Tomkus paskleidė, priklijavęs kažkokių kitų sąrašų, sumaišęs alfabetines tvarkas. 

Patikrinus, paaiškėja, kad tikrai šis numanomas sąrašo (kažkurio) autorius kai kuriuos asmenis dar anksčiau įtarinėjo tarnaujant VSD ir policijai, ir rašė jų pavardes su klaidomis. Su klaidomis jos atsiradusios ir Tomkaus sąrašuose. Įveliant tyčinę klaidą, vėliau galima patikrinti, iš kur vėjas pučia. Mažas agentūrinis triukas: jeigu apie jus renkama informacija, pasakykit ją melagingą, ir vėliau žiūrėkit, kurioje pusėje skleidžiami šie netikri gandai. Taip sužinosit, kas iš jūsų aplinkos tarnauja „šestiorke“.

Įdomiai gavosi su viena  „VSD ir PD“ agente: nors nuo jos atsiribojo jos buvę bendražygiai (iš dalies lėmė Tomkaus sąrašas!!), tačiau ji pakliuvo į ...Emilio Vėlyvio mini filmą (720 000 peržiūrų) ir šio performanco treilerį (apie 30 000 peržiūrų šiuo metu). Tokiu būdu visi galėjo įsitikinti, jog tai tiesiog azartiškas, spontaniškas ir charizmatiškas žmogus, kurio visur pilna. Pats režisierius buvo šokiruotas, kai jo mini filme atsirado dar viena aktorė, ir jis negalėjo atitraukti nuo jos akių. Ir kameros. Kaip suprantu, į „sąrašus“ ši „agentė“ įtraukta dėl asmeninių savybių, o ne dėl to, kad tai būtų tiesa.

Tas pats atsitikę su Aurimu Drižiumi: kokiu pagrindu įtraukė – nenurodo. Pats A. Drižius mano, jog tai dar vienas iš būdų susidoroti su neįtinkančiais žmonėmis (ir jis yra teisus).

Dėl Giedrės Gorienės tiek pradinis „sąrašo autorius“, tiek Vitas Tomkus daro klaidą: pati negalėjusi priklausyti, o štai uošvis jos galimai buvo Raseinių KGB vadas, apie tai yra rašiusi tiek Birutė Dilpšienė, tiek aš pasirėmiau šiuo faktu, nes tikiu B. Dilpšiene (apie tai pasakojosi ir pati Giedre, bet juk aš pokalbių su ja neįrašinėjau, ir neturiu ką pateikti. Ji buvo ir užpykusi, bet į teismą nepadavė, nes už tiesą nėra ko pykti.) B. Dilpšienė buvo G. Gorienės mokytoja. Pagal disidentinę logiką, komjaunimo vadai neretai patardavo asmenims iš persekiojamų šeimų rinktis štai tokias uošvijas, kad apsisaugotų, todėl vietoj smerkimo, pagalvokime, gal Giedrė gelbėjo save ir savo šeimą. Juk būdavo pilna tokių santuokų. Gyvenant tokioje šeimoje, aišku, kad „suagentėji“, tai natūralu. Saugumo žargone juk yra juokas, kad tas ar ana s“ištekėjo už saugumo“. Tas pats su agentų vaikučiais. Vitas Tomkus žadėjo pristatyti tą temą, bet užtilo. Taip ir nesužinojome, koks čia statusas būti KGB vaikučiu – tėra kažkoks išleistas romanas, kuris, atseit, visas išgalvotas, taip ir vadinasi „KGB vaikučiai“. 

 Nenormalu yra tai, kodėl po daugelio metų jau žmogui sukūrus visai kitą šeimą, reikia atsiskaitinėti už praeities geneologinius ryšius. G. Gorienė tik visai neseniai sužinojo, jog giminėje būta partizanų ryšininkų (pasakojosi kažkada 2013 metais vedamajame), ir todėl jai sovietmečiu galėjęs grėsti persekiojimo pavojus. Gerai, kad bent dabar sužinojo. Vadinasi, kažkas padėjo ir saugojo. Sovietinėje sistemoje juk irgi ne visi buvo šakalai: ne tai, kaip dabar – pagatavi gerkles perkąsti, arba vienas kito laikraštį sudraskyti į skutelius, kad tik kuo mažiau būtų laisvo žodžio, arba, kaip versliškai tariama - „konkurencijos“. Tarsi reporterė Gafurova gali rašyt kaip Drižius, arba Tomkus – kaip Gorienė. Juk visų skirtingas stilius, ir visi kaip sakoma „be konkurencijos“...

Summa sumarum, „sąrašai“ turėjo tikslą tą patį, ką darė Vytautas Landsbergis su tokia pačia „agentų paieška“ savo aplinkoje – apdergti, apjuodinti, diskredituoti.

Sveikinu visus išlaikiusius šį VSD provokacijos – šūvio į koją egzaminą, jau gal kokį 3 šiais metais, pradedant vatniko, vėliau Banionio, Sondeckio skandalais, ir baigiant būtent „Vito Tomkaus sąrašais“. Juk vietoj to, kad grasintų Vitui Tomkui, jog gresia baudžiamoji atsakomybė už prisipažinusių agentų viešinimą, VSD turėtų atsakyti visuomenei – kas ir kodėl nutekino valstybės paslaptį? Ir VSD galėtų arba bent jau privalėtų (normalioje valstybėje) patys sau ir išsikelti baudžiamąją bylą.

Nes Vitas Tomkus tik perspausdino seniausiai, pasirodo, facebooke ir su pavardžių rašybos klaidomis kabojusią informaciją, kuri, kažkodėl, niekam nebuvo įdomi. Kol nebuvo paskelbta laikraštyje. 

 P.S. Apdergtas ir į sąrašą įtrauktas Audrius Nakas man pasidarė labai įdomus,manau, jog ir daugeliui jūsų šitas VSD šūvis į koją turi atvirkštinį efektą. Linkiu mėgautis. 

 

Komentarai   

+3 # cirkas 2018-04-17 10:57
ten gi kristinos nebuvo0tai kodel jis neirase ?visu kurie turi Facebook
juk tai skiepai-nieko blogo ir tiems kuriu sutikimo stukalint nera...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # boba be sutanos 2018-04-17 12:16
Blyn, pats sau prieštarauji. Ten juk nebuvo Kristinos, todėl Tomkus kopijuodamas ir neįrašė., Nu pats klausi, pats atsakai. Ir kaip ji galėjo hūti, juk ne KGb vaikutis, nors Pūtka Nagleikis apsiputojęs rėkė 6 metus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Zenonas Priekuliškis 2018-04-17 22:16
Aš sovietmečiu mokinausi TSRS, Minsko aukštosios m-los, Vilniaus f-te, pačioje slapčiausioje 5-je grupėje, vėliau teko dirbti su agentūra (tik ne pačiam būti agentu), agentūrinius, visiškai slaptus pranešimus, perduodavau v-kui. Žinau daug MVD agentų, keletą "bolšoj čeloviek" (kurie turi teisę, pagal valstybės nurodymą žudyti, nuodyti ir t.t.) keletą tokių, už per daug žinojimą yra jau neaiškiomis aplinkybėmis nuėjo anapilin pvz.mano tel. 8 662 33770. drg. Sulikienei, už pinigus dergiančiai žmogų, neminint pavardės tik rašant "prisiplakėlis" ar tai "prielipa", derėtų labai smarkai susirūpinti ir pamąstyti prieš ką ir kam tarnauji? Kadangi aš nuo tos sistemos (M.Misiukonio) esu labai nukentėjęs, kenčiu lyg šiol, kam tarnauji pati drg. Kristina?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # 240 2018-04-18 12:04
labai jau buvo itartinas tas ,kuri itare Puteikis,mat būti profesoriumi sovietmeciu-net Land=sbergis negalejo,o...kaip rutka manai,kodel?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # vel 2018-04-18 12:09
cirkas atvaziavo-Tomkus uzjudino prudeli...kurio negalejo judint dar 75m. plius-KGB nevykelio (nespejo praeit medicinkes-pazinciu pas pulkininka tevuka truko)Paulausko deeka...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # cirkas 2018-04-18 12:16
svarbu ne kas sarasuose atsirado "per klaida",o ka tas zmogus dirba ir dirbo(biografija) ,pridirbo -Lietuvai,o ne ai aj aj-disidentai,kuriuos dabar teisia uz teisybe-tikrai niekam abejoniu nekelia,kad nera pataikunai,kokios nors kolonijos valdytoju
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti