Kodėl D.Grybauskaitė neatvyks pagerbti Plechavičiaus licėjaus kadetų ?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Gerbiama Lietuvos Respublikos Prezidente,

Generolo Povilo Plechavičiaus Kadetų Licėjaus kadetams, jų tėveliams ir visai bendruomenei yra labai liūdna dėl Jūsų nedalyvavimo vaikų iškilmėse 2018 metų Balandžio 13 dieną Kaune, Istorinės Prezidentūros kiemelyje.

 

Jauniesiems kadetams tai yra didžiulė šventė, nes jie prisiekia Valstybei, Tėvynei ir vieni kitiems. Tėvai siekia vaikus auklėti pilietiškais Valstybės piliečiais, mylėti, saugoti, puoselėti ir ginti savo kraštą. Vaikų pasirinkimas mokytis specializuotoje įstaigoje, parodo tėvų ryžtą ir pastangas jiems padėti. Jauni moksleiviai renkasi sunkų kelią ne tik dėl savęs, bet taip pat ir iš išpuoselėtos pagarbos aplinkai.

 

Kadetams tai yra šventė, kuriai ruošiasi beveik visus mokslo metus. Jie tikėjosi šventinę dieną pamatyti Prezidentę, ištarti Jai ir kitiems žodžius - TĖVYNĖS LABUI. Didžiuotis savo apsisprendimu ir pasirinkimu, juk iki priesaikos davimo jiems teko išmokti labai daug, o taip pat ir įrodyti, kad jie yra verti savo pasirinkimo.

 

Lietuvos Respublikos Prezidentės atsisakymą atvykti į vaikų šventę tiesiogiai suprantame, kaip išreikštą neigiamą poziciją dėl įvykusio skandalo siejamo su Licėjaus vadovu. Reikia nepamiršti paminėti aplinkybių, kad kaltę įrodo tik teismas. Įsiteisėjusių teismo sprendimų nėra. Gaila, kad kadetams (šiuo atveju vaikams) tenka atsakyti už suaugusiųjų veiksmus ir priimtus sprendimus.

 

Kiekvieno vaiko istorijoje yra šventė turėti nuotrauką su Prezidente, didžiuotis savo pasirinkimu ir siekiamu tikslu. Deja šiais metai Generolo Povilo Plechavičiaus kadetai savo priesaikos šventėje neišvys aukščiausiojo valstybės vadovo - Prezidentės, kurios laukė ir tikėjosi. Negalės didžiuotis savo apsisprendimu taip kaip ankstesniųjų metų kadetai, kurių šventėje Prezidentė dalyvavo. Visos svarbios vaikams datos visada derinamos su Prezidentūros kancelerija, todėl atsisakymas atvykti dėl užimtumo šioje situacijoje yra neįmanomas teiginys, kuris neturi jokio pagrindo.

 

Prezidente, kodėl skirstote vaikus? Pas vienus vykstate, su jais fotografuojatės, o paskitus, norinčius Jums ištarti priesaikos žodžius - TĖVYNĖS LABUI - neatvykstate.

Antrą kartą prisiekiančio kadeto mama Evelina

 

Peržiūros: 1056

Komentarai   

+6 # pirmyn i praeiti 2018-04-12 10:19
kaip gali atvykti,nes ji nezino,kad Plechavicius buvo tikras gynejas Valstybes ir net ne LKP narys
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # CiTaiBent 2018-04-13 17:05
Koks graudus rašinėlis, taip norėjosi apsikabinus gerb. Kristiną Sulikienę kartu paverkti ...
Deja deja ... Suliko, vėl vartojai nesulaukusi 13 dienos penktadienio, kaip dabar atrodysi prieš vatinukus :((
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Zenonas Priekuliškis 2018-04-15 15:44
Kodėl Jūs norite prisiekti šitai tautos išdavikei? Jeigu ji būtų norėjusi dalyvauti, reikėtų netgi protestuoti, antraip būtumėt likę tokie patys?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Antanas 2018-04-16 15:55
Tai ne priesaika o oralinis visų ( KAŽIN AR VISŲ?) kadetų priesaikos kartojimas. Priesaika atliekama asmeniškai. Seimas iki tokių priesaikų dar nenusivažiavo, nes jų priesaiką stebi jų rinkėjai. Tokios profaniškos oralinės ( visų prisiekiančiųjų vardu ) "priesaikos" atliekamo ir Lietuvos kariuomenėje, kaip pritaikytą priesaiką karo metu staigiai prieš mūšį? P.S. Prezidentė buvo.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti