Anušauskas džiaugiasi dėl "partizanų" išžudytos Lebrikų šeimos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Seimo nario D. Kepenio pranešimas: dėl konservatoriaus pasisakymų parlamentaras kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją

2018 m. balandžio 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 Anušauskas su anūke

 

Seimo narys Dainius Kepenis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kad ši įvertintų Seimo nario Arvydo Anušausko elgesį. Pasak D. Kepenio, Seimo narys apšmeižė Lebrikų šeimą, tokiu elgesiu pažemindamas tiek gyvuosius, tiek žiauriai išžudytus šios šeimos narius. D. Kepenis sako, kad Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro duomenimis, ši šeima nebuvo „stribai“, kaip juos vadino ir viešais pasisakymais įvardino konservatorius A. Anušauskas.

 

„Seimo nario A. Anušausko poelgis apšmeižiant Lebrikų šeimą yra visiškai nepateisinamas. Tai ne tik įskaudino Lebrikų šeimą, bet ir privertė juos dar kartą išgyventi patirtus pokario baisumus. Seimo narys (beje, profesionalus istorikas) savo pareiškimu sumenkino nužudytųjų Lebrikų atminimą, parodė nepagarbą Lietuvos gyventojams, nukentėjusiems pokario metais. Tokie veiksmai yra nesuderinami su Seimo nario elgesiu, o ypač Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintais pagarbos žmogui, padorumo, atsakomybės, teisingumo principais“, – sako D. Kepenis.

 

Po to, kai pernai su savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyros sekėjais D. Kepenis pasidalino skaudžia istorija, pokario metais ištikusia jo draugų Lebrikų šeimą, Seimo narys A. Anušauskas 2017 metų lapkričio 14 d. socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, kad D. Kepenio paminėtos Janinos Lebrikienės jau mirusio vyro Jurgio Lebriko Šilalės rajone žuvusi šeima buvo ne paprasti žemės darbininkai, o stribai. Seimo narys A. Anušauskas rašė: „Šiandien D. Kepenis susidvejino – rėžė kalbą apie partizanus naudodamasis 1989–1991 metų „Jedinstvos“ laikraštukų straipsniais ir kartu – pritarė A.Ramanausko-Vanago metų paskelbimui. Toks susidvejinimas rodo ne tik nenuoširdžią poziciją, tačiau ir mėginimą vėl manipuliuoti melagingais faktais. Štai monologe apie jam žinomus nužudytus „nekaltus žmones“ iš jo bičiulio Jurgio Lebriko šeimos, pamiršo paminėti vieną esminį faktą: Jonas, Stasys ir Kazimieras Lebrikai dokumentuose figūruoja kaip stribai, žuvę 1947 m., Šilalės rajono Vaičių apylinkėje. T. y. šie „beginkliai“ buvo gerai ginkluoti stribai. Galima suprasti, kodėl stribų artimieji nutyli šį faktą, bet kaip suprasti Seimo narį, kuris manipuliuodamas melaginga informacija pasiūlo statyti bendrą paminklą stribams ir partizanams?“.

 

Šis A. Anušausko pasisakymas, kuris savo pobūdžiu yra šmeižikiškas ir neparemtas faktais, sulaukė didelio žiniasklaidos dėmesio ir melaginga žinia netrukus pasklido.

 

Lebrikų, kuriuos apšmeižė Seimo narys A. Anušauskas, šeimos tragedija įvyko 1947 m. gruodį. Tą naktį Šilalės rajone, Vaičių kaime, nužudyti sutuoktiniai Stanislovas Lebrikas (70 m.) ir Rozalija Lebrikienė (67 m.), jų sūnūs Kazys (40 m.) ir Jonas (30 m.) bei nėščia marti Aleksandra (25 m.). Nei vienas iš paminėtų asmenų nebuvo stribai ir nekolaboravo su okupacine Lietuvos valdžia. Tai patirtina ir vieši Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro vadovų pasisakymai.

 

 „A.Anušauskas galėtų bent jau atsiprašyti šeimos, kurią įžeidė, o ne apsimesti, kad nieko neįvyko. Net ir noras bet kokia kaina diskredituoti LVŽS ir klijuoti jos nariams melagių etiketes neatleidžia šio konservatoriaus nuo atsakomybės, todėl manau, kad jo elgesį turi įvertinti Seimo Etikos ir procedūrų komisija. Taip pat raginu kolegą A. Anušauską paneigti apie Lebrikų šeimą paskleistą šmeižtą tose pačiose žiniasklaidos priemonėse, kurias jis panaudojo šmeižto paskleidimui. Tai būti gera pradžia diskusijai apie atgailos ir susitaikymo memorialo, skirto nekaltoms pokario aukoms atminti, steigimą“ , – sako D. Kepenis.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : RŪTA MENSONAITĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA

Peržiūros: 1243

Komentarai   

+14 # jeronimas 2018-04-10 12:55
Labai garbingai butu isaiskinti visus Lietuvos parsidavelius,kurie teike apdovanojimams ,dejo po isakymais parasus,ir apdovanojo ivairiom progom ir be progu,kabino ordinus tokiems amziaus zudikams -mesininkams Rainiuose ir Lietuviu Tautos naikintojams,kaip dushanskis,raslanas ir kt Juk apdovanoti vien sie abu ivardinti amziaus banditai virs simto kartu?? Kas met sie pavarge zudyti buvo siunciami veltuj i geriausias sanatorijas,kur net patys nukentejusiu giminaiciai savo mokesciais apmokejo siu kraugeriu sveikatinguma.Visi prisideje yra zudiku bendrai,todel butina visus iki vieno isaiskinti ir isviesinti.va cia galetu ir Anusauskas pasireiksti?? Bet deja,jis tin ten ,kur pagalius kaisioti i valstybei dirbanti seima.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+24 # NE 2018-04-10 13:54
Ar uzteks Anusauskui proto atsiprasyti , juk jis konservatorius..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # pirmyn i praeiti 2018-04-10 22:53
ne kokiam Anusauskui ar kepeniui vertinti pokari,tegu ziuri kas yra dabar-genocidas
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Skausminga praeitis 2018-04-11 18:15
Valdžiai derėtų viešai atsiprašyti už civilių, beginklių žmonių žūtį, išreikšti pagarbą žuvusiesiems ir užuojautą jų gyviems artimiesiems. Valstybė tam turi ir teisę, ir pareigą. Mūsų valstybė pagrįstai pripažįsta partizaninį pasipriešinimą kaip teisėtą ir didvyrišką pasipriešinimą okupacijai. Tad valstybei belieka pripažinti ir to pasipriešinimo netektis - beprasmes nekaltų civilių gyventojų aukas Nuo to tautos patriotinė dvasia nenukentės. Tiesa ir pagarba žmogui - gyvam ir žuvusiam - yra patriotizmo sąjungininkas, o ne patriotizmo priešas. Jurgis Jurgelis, Partizaninio karo veiksmų metu www.DELFI.lt 2010 m. sausio 3d.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Naravas 2018-04-13 10:22
jier ant partizanu aukos darosi karjeras-o nei vieno gyvo partizano net neparodo.ka tai reiskia?Piarinasi,- zydiskai pasakius
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Zenonas Priekuliškis 2018-04-13 14:57
Įkeičiau žemę 9 ha (teisiškai), mokėjau procentus, gražinau skolą per banką, du nusikalstamos grupuotės nariai Klp. apyl. teismo teisėja ir antstolis A.Selezniovas viską išsidalijo su kreditore. KUr mes gyvename? Tai stribų valstybę, tą toleruoja neva išrinkta prezidentė, prieš Lietuvą dirbanti Dalia Grybauskaitė. Sodinkit greičiau mane, nes galiu išduoti ne tokią paslaptį, ne aš turiu sėdėti kalėjime, o ši "padla"? Kuri dengia teisėjų klaną? Mano tel. 8 662 33770
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # ana 2018-04-13 22:47
taip ant partizanu vardo darosi karjera-gauna ordinus,net jauna "anuke" gavo ,kaip premija...uz kaloboravima LKP CK dave moteri patikima,kad nereiketu ieskot-vistiek nesusiras uz dyka
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti