Sunkvežimio vairuotoją Aleksandrą Panasiuką bandoma nuteisti narkomafijos 12,9 kg „krovinį“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.42 (6 Votes)

Sunkvežimio vairuotoją Aleksandrą Panasiuką bandoma nuteisti už narkomafijos 12,9 kg „krovinį“

Kristina Sulikienė

Kadangi Dalia Grybauskaitė paskelbė, jog „Lietuvos teismuose įvyko tikras proveržis“, tai domiuosi toliau „proveržio bylomis“.

Juk į teismus jas plikas ir kvailai „susiūtas“ atiduoda beraščiai, save tituluojantys „tyrėjais“, kai kurie save skambiai vadina „prokurorais“.

Tačiau Aleksandro Panasiuko byla, kur jam kažkas Sargėnuose pakrovė Lietuvos narkomafijos krovinį, nes elementariai, reikėjo atsikratyti – yra eilinė teisėsaugininkų beraštystės byla.

Nors narkobiznis priskiriamas prie organizuoto nusikalstamumo, policija su prokuratūra šią 12,9 kg „prekę“ priskiria vos ne prie buitinių nusikaltimų.

Įsivaizduokite – nieko narkopasaulyje nepažįstantis vairuotojas prisikrovė kažkur trijų rūšių narkotikų stambiu mastu, į slėptuvę sunkvežimyje, apie kurią nieko nežinojo.

Įdomiausia šioj byloje yra tai, jog įvažiuojant jam į Lietuvą, jokia muitinė jokių narkotikų nerado. Tie narkotikai atsirado jam palaikius sunkvežimį saugomoje aikštelėje Sargėnuose. Tačiau „tyrėjai“ atsisakė tirti, kas galėjo įkrauti tuos narkotikus. 

Rasta 10 088,7 g kanapių (antžeminių dalių), 410,65 g gryno kokaino miltelių, 14,5009 g Psilocybe (glotniagalvių) genties grybų grybienos skleročių. Bendras visų 17 rastų paketų svoris – 12,9 kg.

Jokie duomenys – nei laiškai, nei telefoninės išklotinės, neparodė jokio vairuotojo ryšio su narkobizniu. Visi įrodymai, surinkti byloje, jog stabdant muitininkams, pasakė „labas“. Trūkčiojo vokas. Čia įrodymas, jog jis kaltas dėl narkotikų, kurie ne jo.

Organizuoto nusikalstamumo bylose būtina tirti gaujos organizatorių, surasti užsakovą (kam turėjo pakliūti šita „prekė“), o ne tirti stambaus masto narkobiznio bylą kaip kažkokią buitinę bylą, kad neva paprastas vairuotojas, nieko nepažinodamas, pravažiavo per visas muitines, tik štai, šaunuoliai iš Lietuvos muitinės surado! 

Tiesiog pagal tokį modelį tiriamos visos kitos stambaus masto narkotikų bylos, nes narkotikų platintojai (paskutinė grandis narkobiznyje) atsisako pasakyti, kas yra jų „bosas“.  Todėl policija su prokuratūra net įpratusi nieko neieškoti. Kita vertus, sklinda kalbos, ir peršasi tokia prielaida, jog pati teisėsauga ir kontroliuoja šitą „verslą“, juk kaip kitaip paaiškinti nenorą tirti, kam priklausė šie 12,9 kg ir kaip jie atsirado pas Aleksandrą Panasiuką sunkvežimyje? Ir kodėl netirta, ar šita „prekė“ nepriklausė firmai, kuri prieš tai valdė tą mašiną? 

Kad policija sugeba organizuoti savo atskirą mafiją, prisidengę mundurais, rodo Šiaulių policijos narkogaujos byla, kuri vis dar nagrinėjama Panevėžio apygardos teisme (šiandien nuo 9 val. sakomos ginamosios kalbos.)

 

Peržiūros: 1536

Komentarai   

+7 # „tyrėjai“ 2018-04-09 10:56
Kokia Lietuva, tokie ir „tyrėjai“. O iš kur jų kitokių paimti???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # 100 metė Ievutė 2018-04-09 12:23
O kur kiškiui skirtas Ievutės krovinys? Motinėlė jau neskundžia LL prokuratūrai? Va kaip yra toje 100 metėje Lietuvoje
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # boba be sutanos 2018-04-09 12:34
kad panašu į šitą krovinį, juk 13 kg šūdo. Tik pas ievute sleptuve per maza netilpo
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Dilgele 2018-04-09 19:39
Gyvenam pragare
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti