E.Pašilio kontora toliau dengia sunkius nusikaltimus

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)

2018-04-09 pranešimas spaudai „Prokuratūra aktyviai gina susikompromitavusius Lietuvos specialiųjų tarnybų vadovus“.

Š.m. balandžio 4 d. signataro Zigmo Vaišvilos ir buvusio Seimo nario Audraus Nako spaudos konferencijoje skelbta, kad vykdant teisėjo Stasio Punio priimtą Vilniaus apygardos teismo nutartį Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Viktorija Šelmienė panaikino Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro Redo Savicko nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl LR VSD vadovo Dariaus Jauniškio ir AOTD prie LR KAM buvusio vadovo Alvydo Šiupario piktnaudžiavimo tarnyba įrašant Zigmą Vaišvilą ir Audrių Naką į Lietuvos 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą ir tuo juos apšmeižiant. 

Teisėja V. Šelmienė patvirtino, kad prokuroro R. Savicko nutarime yra akivaizdus prieštaravimas tarp to, kad viešai paskelbtoje informacijoje apie grėsmes Lietuvos nacionaliniam saugumui nurodyti Z. Vaišvila ir A. Nakas, ir to, kad LR VSD raštu patvirtino, jog Z. Vaišvila ir A. Nakas jokios grėsmės nekelia.

Teismo nuomonė vienareikšmiška ir aiški. Tačiau Generalinė prokuratūra, užuot pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos specialiųjų tarnybų vadovų savavaldžiavimo, piktnaudžiavimo ir Z. Vaišvilos bei A. Nako apšmeižimo, pradėjo aktyviai ginti šiuos saugumiečius. Vilniaus miesto apylinkės teismas pranešė, kad gavo prokuroro R. Savicko skundą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjos V. Šelmienės nutarties ir išsiuntė šį skundą nagrinėti Vilniaus apygardos teismui. 

Anot Z. Vaišvilos, tai retas atvejis, kada prokuratūra skundžia teismo nutartį, kuria panaikintas atsisakymas pradėti ikiteisminį tyrimą. Tuo labiau, kad pats VSD direktorius D. Jauniškis 2017-09-29 VSD raštu patvirtino, kad Z. Vaišvila ir A. Nakas nebuvo grėsmėmis nacionaliniam saugumui. Todėl jų įtraukimas į Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą yra ne tik akivaizdus šmeižtas, bet ir sąmoningas Lietuvos specialiųjų tarnybų vadovų piktnaudžiavimas tarnybinėmis padėtimis.

Z. Vaišvila ir A. Nakas Vilniaus apygardos teismo paprašė pateikti jiems prokuroro R. Savicko skundą, leisti pateikti atsiliepimus į šį skundą, o bylą nagrinėti žodinio proceso tvarka, nustatant privalomą prokuroro R. Savicko dalyvavimą. 

Akivaizdu, kad prokuratūra nenori, jog tyrimo metu paaiškėtų, kas nurodė saugumiečiams Z. Vaišvilą ir A. Naką paskelbti grėsmėmis Lietuvos nacionaliniam saugumui. D. Jauniškis Z. Vaišvilai prisipažino, kad minėtą Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą pasirašė jo neskaitęs.

 

Peržiūros: 1529

Komentarai   

+7 # pirmyn i praeiti 2018-04-09 11:22
sila estj uma ne nado
сила есть ума не надо
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # jeronimas 2018-04-09 18:55
Kazkada rasiau,kad signatarui uz isviesinima rusijos paslapties,bus is pasalu taikoos baudziamosios akcijos.Dabar matome,kad tai tiesa.Kiek jau buvo daroma verciant mesla ant Zigmo.Kol kas kalto ne vieno.Simono rumu seimininke (Rusijos paslaptis) ir paskutiniu atveju dave komenda signatarus uztyldyti.Bet sie nepraranda budrumo ir lengvai nepasiduoda.Idomu ar prokurorai ilgai temps guma,kad isaiskintu kas komanda fas dave VSD pareigunams ,naikinant signatarus?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti