N. Sadūnaitė neturi teisės susipažinti su informacija apie D. Stankūnaitę, be to neatitinka įtvirtinto principo „būtina žinoti“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.72 (9 Votes)

N. Sadūnaitė neturi teisės susipažinti su informacija apie D. Stankūnaitę, be to neatitinka įtvirtinto principo „būtina žinoti“ 

Paskelbta: 2018-03-05 09:30 Autorius: ekspertai.eu

 

Lietuvos kriminalinės policijos biurio viršininkas Rolandas Kiškis.

Lietuvos kriminalinės policijos biurio viršininkas Rolandas Kiškis.

Vasario 17 d. Laisvės premijos laureatei Nijolei Sadūnaitei bei visuomenei nesulaukus valdžios atsakymo į pateiktą reikalavimą, grupė piliečių kreipėsi į prezidentę, premjerą ir Seimo pirmininką.

 

Po piliečių kreipimosi iš karto paaiškėjo, kad Vyriausybė atsakymo nežino, nors šiuo klausimu į aukščiausią šalies valdžią viešai iš Seimo tribūnos N. Sadūnaitė kreipėsi dar sausio 13 d. Todėl Vyriausybė piliečių paklausimą persiuntė policijai. Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Prašymą dėl Deimantės Kedytės Vyriausybės kanceliarija pagal kompetenciją persiuntė policijai“.

 

Prezidentė bei Seimo pirmininkas kol kas iš viso niekaip nesureagavo į piliečių raštą.

 

Primenama, kad piliečių rašte buvo klausiama to paties, ko šių metų sausio 13 d. iš Seimo tribūnos prezidentės Dalios Grybauskaitės, Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio ir premjero Sauliaus Skvernelio reikalavo N. Sadūnaitė: iki vasario 16 dienos, Lietuvos šimtmečio minėjimo buvo prašoma pateikti neginčijamus  įrodymus, kad 2012 m. gegužės 17 d. valstybės vardu prievarta pagrobta ir nežinia kur pradanginta Deimantė Kedytė yra gyva ir sveika, o jei mirusi ar nužudyta – nurodyti kapo vietą.

 

Praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvos kriminalinės policijos biurio viršininkas Rolandas Kiškis pateikė piliečiams atsakymą.

 

„Informuojame, jog L. ir D. Stankūnaitėms apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės yra taikomos vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso ir kriminalinės žvalgybos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatyme nurodytais pagrindais ir tvarka“, - sakoma policijos rašte.

 

Pasak viršininko R. Kiškio „pagal Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo nuostatas detali informacija apie saugomų asmenų apsaugos oprganizavimą sudaro valstybės ir tarnybos paslaptį yra įslaptinama“.

 

„Su įslaptinta informacija gali susipažinti asmenys, turintys šio įstatymo nustatyta tvarka jiems išduotus leidimus dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija bei vadovaujantis šio įstatymo įtvirtintu principu – „būtina žinoti““, - nurodė R. Kiškis.

 

Kadangi, pasak policijos, N. Sadūnaitė neturi leidimo susipažinti su įslaptinta informacija, bet to neatitinka įtvirtinto principo „būtina žinoti“, nėra galimybių suteikti jai tokį leidimą susipažinti su įslaptinta informacija – valstybės paslaptimi.

 

N. Sadūnaitė po policijos bandymo paaiškinti apie valstybės paslaptį: „Tai absurdas. Absurdas kube“

 78

 
Paskelbta: 2018-03-04 17:04 Autorius: ekspertai.eu
Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis. Nuotr. lsveikata.lt
Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis. Nuotr. lsveikata.lt

Tik kokybiškos informacijos portalas 15min.ltpranešė, kad Laimutė Stankūnaitė ir jos keturiolikmatė dukra yra gyvos, sveikos ir tebesaugomos.

Apie tai skelbiama publikacijoje „Policija neigia iš Seimo tribūnos paskleistas abejones: L.Stankūnaitė ir jos dukra – gyvos ir sveikos“.

„Šie du asmenys (motina ir dukra) yra toliau saugomi, joms taikomos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės, vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso ir kriminalinės žvalgybos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymu. Detalės sudaro valstybės paslaptį, todėl jų atskleisti negalime“, – atskleidė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Ekspertai.eu primena, kad N. Sadūnaitė sausio 13 d. prezidentės Dalios Grybauskaitės, Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio ir premjero Sauliaus Skvernelio iki vasario 16 dienos, Lietuvos šimtmečio minėjimo, reikalavo pateikti neginčijamus  įrodymus, kad 2012 m. gegužės 17 d.valstybės vardu prievarta pagrobta ir nežinia kur pradanginta Deimantė Kedytė yra gyva ir sveika, o jei mirusi ar nužudyta – nurodyti kapo vietą.

Kaip žinoma, prezidentė iš karto po N. Sadūnaitės kalbos jai į ausį pašnibždėjo, kad nežino ir niekada nežinojusi kur yra vaikas, premjeras S. Skvernelis tą pačią dieną pasakė, kad N. Sadūnaitė viską savo kalboje melavo(tik nepatikslino – ką konkrečiai melavo), o Seimo pirmininkas V. Pranckietis vis dar iš viso nieko nepasakė.

Po tokių valdžios „atsakymų“, visuomenėje kilo tik dar daugiau įtarimų, kad atsitikusi didelė nelaimė, o nusikaltimo autoriai smarkiai išsigandę tiesiog nedrįsta pasakyti tiesos.Ekspertai.eu pasidomėjo, ar N. Sadūnaitę tenkina toks policijos paaiškinimas apie Deimantės Kedytės būklę. Atsakydama į klausimus N. Sadūnaitė neslėpė nuostabos ir pasipiktinimo.

- Ar jau teko susipažinti su internetiniame portale „15min.lt“ kovo 3 d. paskelbta informacija, kurioje policijos atstovas R. Matonis atsakė į žurnalistų klausimą apie tai, ar L. Stankūnaitė bei jos dukra yra gyvos ir sveikos.

N. Sadūnaitė

- Ne, dar neteko.

- Policijos atstovas R. Matonisatsakydamas į žurnalistų klausimą atskleidė, kad 
motina ir dukra yra toliau saugomi, kad joms taikomos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės, vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso ir kriminalinės žvalgybos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymu, detalės sudaro valstybės paslaptį, todėl jų policija atskleisti negali

- Absurdas! Nuo ko saugo? Kas kėsinasi į ją? Nuo ko ją saugo? Nuo ko saugo Deimantę?

- Tai, galima suprasti, po tokio šviežiausio policijos paaiškinimo apie valstybės vardu paimtą ir izoliuotą vaiką neketinate nurimti ir padėti tašką šioje istorijoje?

- Žinoma kad ne. Tai absurdas. Absurdas kube.
Ekspertai.eu anonsuoja, kad kitą savaitę besikuriančioje visuomeninėje internetinėje televizijoje „PressJazz TV“ tiesioginiame eteryje laidoje „PressJazz pokalbiai“ numatomas pašnekesys su N. Sadūnaite.

Susiję:

Tik kokybiškos informacijos portalo žurnalistė: koks jūsų reikalas, ar ji gyva ar negyva   

Prašymą dėl Deimantės Kedytės Vyriausybės kanceliarija pagal kompetenciją persiuntė policijai 

Portalas 15min.lt paskelbė, kas nužudė teisėją J. Furmanavičių ir nuo ko mirė A. Ūsas

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be 

 

Peržiūros: 2585

Komentarai   

+26 # pietras 2018-03-05 11:12
virsininkas kiskis
pavaduotojas bebras
uztat nieko jie ir nebedirba-isskyrus zmoniu niekinima,durninima,ignoravima-jie nieko daugiau nemoka
dirba ,neva ,zmogui su juo nebendraudami
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+30 # Mėšlo krūva 2018-03-05 13:24
Boba su mėlynu šineliu net neskaito runkelių kreipimosi :D Tai ir turi būti "teisinėje" valstybėje. Be to ASTA KUZNECOVAITĖ viską žino ;-) net iš garažo sužino apie visas BAUDŽIAMĄSIAS BYLAS, net neturėdama tokios teisės žinoti pagal LR BPK :zzz Atkreipkite dėmesį :cry:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # Pilietė SS 2018-03-05 16:48
Ar tai, kad 15 min.lt žino, kad Stankūnaitės yra sa
ugios, reiškia, kad šis bulvarinis laikraštis atitinka principą "būtina žinoti" ir turi teisę susipažinti su slapta informacija?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-4 # Asta Kuznecovaitė 2018-03-05 19:21
:-) O kur Vladas Lukosevicius? Na ką, violetiniai, siutas ima, kad garaže už bambalį daugiau gaunu nei Jus ? :lol: Tuoj vėl paskelbsiu buvusioje KOMJAUNIMO TIESOJE apie jus ir apie Laimutės triušiuką, kiek jis kainuoja valandai
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # O kurKGBistas 2018-03-05 20:19
E. Masiulis, ar čia irgi slapta informacija?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # Atas 2018-03-05 21:48
Ne tik N. Sadūnaitė, bet ir visos Lietuvos pažangūs žmonės turi teisę žinoti kur yra arba kas padaryta Deimantei Kedytei, mes turime teisę žinoti apie XXI amžiuje padarytą baisų nusikaltimą, kurį klanas vadina ,,valstybės paslaptimi", mes pruivalome žinoti, kadangi po tokių baisių įvykių Klonio gatvėje milijonams Lietuvos žmonių ta mergaitė liko kaip duktė. Ir tegu čia tie mėntai nesimazina savo pasakėlėmis
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # protas 2018-03-06 07:27
O kur Ievutės vežtas krovinys? LL taip pat neturi teisės žinoti - keliamos baudžiamosios bylos už norą žinoti :-| Užtat viską žino LRYTAS - jam galima ir be prokuroro leidimo. Tai kiek kainuoja informacijos perpardavinėjimas ? Jei N.Sadūnaitė ar A.Drižius "susitartų" tada kitas reikalas. O čia dykai nori. Taip nebūna deja...100 metėje Lietuvoje
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # dali 2018-03-06 11:13
as liepiu-spausdink toliau-tauta turi zinoti visus stukacius ir kiek pinigu gavo uz kaimyno,draugo,gimines sekima,juk tai yra ne tik moraline zala-o ta batvarke tesiasi ir siandien-tr
tas pats skundimas nekaltu zmoniu,o chuliganai,vagys,seimo nariai uz nieka neatsako
chaosas varo tauta is Lietuvos
p[agaliau -kur mergaite?ar tai sunkus klausimas
gal ir i si atsaklys Tomkus
atidirbk uz tuos griekus Tomkau,kuriu pridarei valdsydamas toki rupora ir nepadedamas daugeliui nukentejusiu nuo ivairtaus rango nusikalteliu t.t. ir stukaciu...
Ko Kriste bijai?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Vladas Lukosevicius 2018-03-06 16:41
O kodėl Asta Kuznecovaitė ir Vygandas Trainys žino ir viešina tai savo PEDRYTYJE? :eek: Ir kodėl jiems galima žinoti? Manau, kad negaili € Pedryčio redaktorius banditams su uniformomis.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Nesulauksite 2018-03-06 18:03
Kur mergaitė ? Visi tikri pedofilai kelia klausimą kur ? Aktyvieji net reikalauja - atiduokit mums Deimantę kuo greičiau !
Galingas pedofilų klanas vistik, tokios pajėgos sukeltos ! :(
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti