"Tomkaus sąrašas": Lietuvą valdo KGB

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (10 Votes)

"Tomkaus sąrašas": lietuviškas Asandžas ir WikiLeaks 

KOLUMNISTAS

Aleksandr Lipovec

 

Lietuvoje sprogo informacinė bomba, kurią jau palygino su Džuliano Asandžo JAV žvalgybos slaptųjų dokumentų paskelbimu portale WikiLeaks

Laikraščio "Respublika" savininkas ir vyriausiasis redaktorius Vitas Tomkus pradėjo skelbti spaudoje slaptųjų Lietuvos KGB agentų, kurie prisipažino liustracijos procedūros metu, sąrašus

 

Dalia Grybauskaitė, Vytautas Landsbergis ir kiti

 

Ant 18 aštuntojo poperinės laikraščio "Respublika" versijos puslapių Vitas Tomkus išplatino pirmą sąrašo dalį, kuriam 2015 metų Seimo sprendimu buvo suteiktas "aukščiausio slaptumo" antspaudas, turėjęs galioti 75 metus.

 

Valentinas Mazuronis, archyvinė nuotrauka

Mazuronis ragina ieškoti KGB agentų tarp gyvųjų, o ne mirusiųjų

Sąrašas buvo pradėtas 1991 metais, jame yra 1589 žmonių, kurie savo valia prisipažino bendradarbiavimu su Lietuvos TSR KGB. Valtybinė Liustracijos komisija priimdavo atgailavimus ir išrašydavo indulgencijas — pažadus, kad jų vardai niekada netaps žinomi plačiajai visuomenei. Iš viso, pačiais kukliausiais Liustracijos komisijos narių skaičiavimais, per penkiasdešimt "tarybinės okupacijos" metų savo vardą bendradarbiavimu su čekistais ištepliojo daugiau nei 118 tūkstančių Lietuvos piliečių.

 

Bet 2015 metais paaiškėjo, kad šiame sąraše yra daug vardų tų, kurie šiuo metu posėdžiauja Seime, Vyriausybėje ir Prezidento rūmuose, valdo milijardus Lietuvos ekonomikos eurų. Čia ir prezidentė Dalia Grybauskaitė ir pirmasis faktinis Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis, ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir daug-daug kitų žinomų politikų (buvusių prezidentų, buvusių ministrų, buvusių Seimo pirmininkų), garsių verslininkų ir meno veikėjų. Skandalingame sąraše yra didžiausių politinių šalies partijų — konservatorių ir socialdemokratų, kurie 25 metus valdė Lietuvą vardan savanaudiškų interesų.

 

Фоторепродукция из газеты Respublika

© SPUTNIK/ АЛЕКСАНДР ЛИПОВЕЦ

"Respublikos" straipsnio nuotrauka

Žinoma, paprasti žmonės, perskaitę panašų sąrašą, bus, švelniai sakant, nustebinti ir nepatenkinti. Todėl, nuspręsta dar 75 metams pratęsti "slapto" antspaudo galiojimą, kuris turėjo pasibaigti 2016 metais. Bent jau, kol gyvi sąrašo "herojai". Pabrėžtina, kad Seimui tokio įstatymo projektą pasiūlė tuometinis vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis — dabartinis ministras pirmininkas ir vienas iš realiausių kandidatų į prezidentus artėjančiuose 2019 metų rinkimuose.

 

Pats "Respublikos" vyriausiasis redaktorius ir savininkas Vitas Tomkus taip pat yra šiame sąraše. Savo pavardę Tomkus parašė šalia patriarcho Vytauto Landsbergio vardo.

 

Keistybės ir klausimai

 

Tomkus paskelbė, kad pirmoji sąrašo dalis plaitinama tik popierinėje laikraščio versijoje. Internete ji nepasirodys. Todėl tas, kas nori atrasti sąraše pažįstamų vardų, privalo nusipirkti laikraštį už 1 eurą. Verslas yra verslas.

 

Tačiau skaitytojai turi daug klausimų dėl šios publikacijos. Kodėl didžiausia agentų dalis išplatinta abėcėlės tvarka, o pajuodinti labiausiai žinomų asmenų vardai pažeidžia šią tvarką?

 

Taip pat yra abejonių dėl kai kurių sąraše esančių asmenų egzistavimo. Pavyzdžiui, 18-ame leidinio puslapyje, paskelbtame sąraše paprastu kursyvu užrašytas Valdo Adamkaus vardas. Kas gi tai? Visą savo sąmoningą gyvenimą būsimasis Lietuvos prezidentas gyveno JAV ir iš ten "dirbo" KGB naudai? Ar NKVD spėjo jį užverbuoti, kai jam buvo vos 18 metų, dar prieš jo bėgimą į Vakarus kartu su 1944 metais atsitraukiančiais fašistais?

 

 

Фоторепродукция из газеты Respublika

© SPUTNIK/ АЛЕКСАНДР ЛИПОВЕЦ

Ant 18 aštuntojo poperinės laikraščio “Respublika” versijos puslapių Vytas Tomkus išplatino pirmą sąrašo dalį

Tačiau publikacijoje yra gelbstinti Tomkų pastaba, kuri primena, kad pasaulyje gyvena daug žmonių su vienodais vardais. O tai reiškia, kad galėjo būti dar koks nors Valdas Adamkus, kuris bendradarbiavo su KGB ir, pats nežinodamas, sumenkino Lietuvos prezidento vardą. Prezidento, kuris visa gyvenimą užsienyje, šiltuose Amerikos kabinetuose kovojo už tėvynės nepriklausomybę.

 

Todėl, brangus smalsus skaitytojau,  jei, skaitydamas "Respubliką" netyčia aptiksi tarp KGB agentų vardų garsią pavardę, tai prisimink, kad tai gali būti bendrapavardis. Gal tai visai  ne Seimo nariai ir buvę krašto apsaugos ministrai Rasa Juknevičienė ir Juozas Olekas arba buvusieji ministrai pirmininkai Andrius Kubilius ir Algirdas Butkevičius, o jų bendrapavardžiai — paprasti pienininkai ir mūrininkai, kurie informavo KGB apie  svaidomus juokelius apie partiją ir asmeniškai Brežnevą.

 

Nusikaltimas ir bausmė

 

"Respublikos" numeris su pirmaja sąrašo dalimi pasirodė vasario 23 dieną. Kitą dalį Tomkus pažadėjo paskelbti kovo 3 dieną. Tačiau, jau dabar daugelis skaitytojų abejoja, kad bus tęsinys. Juk Vitas Tomkus pažeidė įstatymą ir pakenkė valstybės saugumui. O už tai ateityje galima gauti ilgo laisvės atėmimo laikotarpio bausmę.

 

Atsakomybėn gali patraukti ir leidyklą, kuri pasiryš išplatinti sąrašo tęsinį. Visi dar turi laiko susimąstyti ir persigalvoti. Iki penktadienio… O azartiški skaitytojai turi laiko spėlioti — "bus išplatintas ar ne" devintas savaitraščio numeris su KGB agentų sąrašo tęsiniu.

 

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone

 

 

 

Read more: https://sputniknews.lt/columnists/20180226/5252977/tomkus-sarasas-kgb.html

Peržiūros: 6885

Komentarai   

+49 # brone 2018-03-01 09:41
nueini i ambasada-del vykimo tevisken ir ten tave sutinka malomus dede,kuris(verbavo ne viena) tave savanoriskai-padaro-stukaciumi(tai buvo JAV)
o Lietuvoj ,savanoriai(kaip lansberhgis ar Jukneviciene),komjaunuoliai-kaip dabar griaudami sali rekia-as my;liu Letuva...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+73 # Zenonas Priekuliškis 2018-03-01 11:24
Manau, kad privalėtų būti ir tęsinys,o V.Tomkus bus anksčiau ar vėliau bus apdovanotas aukščiausiu tarptautiniu apdovanojimu ir pripažinimu pilietiškiausiu žmogumi. Sėkmės ir stiprybės Jam. Nedrįsk sustot pakelyje.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+60 # Jei nemeluoja 2018-03-01 13:07
atmintis,skaičiau,kad būdamas JAV,Adamkus ar ne 9 kartus lankėsi Terbų Sąjungoje.Iš jų 1 kartą Lietuvoje,o likusius ,-Maskvoje.Kadangi paneigimo dėl to rašinio nebuvo,man kyla klausimas,ką jis veikė Maskvoje?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Ką ką 2018-03-09 15:42
Gaudavo vis naujus nurodymus
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # kche 2018-03-01 13:55
tai kad Lansbergis neprisipazino tautai,o tai Tomkui jie abu prisipazino-tai ko jis tiek tylejo,jei sarasus turejo
kodel jame irase bibilotaite,sadunaote,ciniauska,majauska-visi kiti tai aiskus-jie turi ir slapyvardzius
bus tęsinys-dar daug ju yra-va kas griauna Lietuva
parsidaveliai
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Tomas 2018-03-01 16:45
O tai visi agentai buvo antanai? :lol: :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Atas 2018-03-01 20:25
Nereikia čia perdaug skalambinti ir kaltinti tų ,,bendradarbiavusių su KGB", toia buvo politika, tokia santvarka ir nieko čia nepakeisi. Geriau išaiškinkite ir linčiuokite tuos aktyviausius, kurie labia aktyviai kenkė Lietuvos žmonėms, prokurorus, kurie grūdo kitaminčius į durnynus
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # istorikė 2018-03-01 22:58
Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras melas:

sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-15 # Zenonas Priekuliškis 2018-03-01 23:19
Nu bet net labai ilgai galvojęs, negaliu prisiminti tokio prietrankos, kaip Tomkus. Norit diskutuot - skambinkit 866233770.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-7 # Domas 2018-03-02 15:43
Man patinka tokia beletristika, ITARIAMUJU kgb bendradarbiu sarasas. Jeigu nori gali itart bet ka ir bet kuo, netgi ir Jezu Kristu itart bendradarbiavus su kgb :D :D :D
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # pietras 2018-03-02 22:40
Tomkus visada buvo su prisipazinusiais ir tylejo-pagaliau sazine prabilo,kaibarzda nusiskuto,kaip Gailiui,kai laipsni prisipazinusiperzidente dave...neprisipazinusi Lietuva pabego,nes ju tai nieks nesaugo-saugo-vagis,zmogzudzius,ir prisipazinusius ,kad bet kada gali isduot Lietuva...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Gailius 2018-03-03 09:40
Visi, kas ne su manimi yra prieš mane. :o
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # bigcatwar 2018-03-04 07:34
Matau kad daug ko nera kgb sarase, broliai Tomkos, kas vadovavo kgb skyriams rajonuose, tov Paulovskij,o kiek milicininku ir prokuroriku.........kur dar pirmi kapitono pavaduokliai LJL ir rybporto istaigu..Kolchozo ir sovchozo specialystockos.......
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Bernard 2018-12-22 16:53
You need to be a part of a contest for one of the best sites online.
I am going to recommend this web site! generic viagra usa: https://elcig.lt/user/profile/112426
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti