REZONANSINĖS ŠIAULIŲ AVPK ONTT EKSKOMISARŲ PĖDOS AUŠTA

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.42 (6 Votes)

Alvydas Veberis

 

REZONANSINĖS ŠIAULIŲ AVPK ONTT EKSKOMISARŲ PĖDOS AUŠTA

 

,,Jų burnos nusikaltimas ir lūpų žodžiai tesugauna juos jų išdidume“. (Ps 59,12)

 

 

Nors dar siautėja gripo epidemija, tačiau beveik visi ligoniai pasveiko ir praleidę iš anksto numatytą vasario 2 d. teismo posėdį, vėl susirinko į Panevėžio apygardos teismo salę. Iš komandiruotės grįžo Valstybinį kaltinimą palaikantis generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Gelgaudas Norkūnas. Jį dviejuose teismo posėdžiuose vadavo Panevėžio apygardos prokuroras Robertas Dikta. Ketvirti metai, kai didvyriškai teismo posėdžiams pirmininkauja pensininkas teisėjas Pranas Norkus. Kas gali paneigti, kad nebaigęs šios visą Valstybę žeminančios bylos nagrinėjimo, teisėjas neišeis į pensiją? Posėdžiams sekretoriauja Edita Marcinkevičienė.

Lietuvoje narkotikų verslas klesti ne mažiau 15 metų. Ypač suaktyvėjo Lietuvos nepriklausomybės laikais. Prieš penkerius metus sulaikyta dalis Šiaulių VPK ONTT komisarų, kurie vystė ir kontroliavo šį jiems naudingą ,,verslą“ Lietuvoje. Pradžioje įtariamųjų buvo 40, dabar sąraše liko 18. Dalis nubyrėjo. Kaip kitaip? Juk jų tarpe artimi giminės, draugai ir pažįstami, užimantys aukštus postus. Ranka ranką plauna.

Į teismo posėdį etapu iš įkalinimo įstaigos vežiojamas vienas šio nusikalstamo susivienijimo dalyvis - kaltinamasis Pavelas Osipovas. Jį atlydi du apsauginiai. Šį kartą vienas jų, vietoje to, kad saugotų su antrankiais atvežtą kaltinamąjį, dar neprasidėjus teismo posėdžiui, puolė mane ,,auklėti‘‘, kad išjungčiau telefoną ir nedrįsčiau fotografuoti ar filmuoti. Vėliau pasakė, kad nesuprato, kad esu žurnalistas, nors neatsiprašė. Man paprašius, kad jis prisistatytų, atsisakė tai daryti.

Apie jo tokį elgesį informavau Panevėžio AVPK vadovą Egidijų Lapinską sekančiu tekstu:

 

,,2015-02-15 d. į jūsų buvusių pavaldinių Šiaulių AVPK ONTT kaltinamųjų  pareigūnų (teisiami 18 šio susivienijimo dalyvių) teismo posėdį į Panevėžio apygardos teismą buvo atvežtas etapu vienas šio  susivienijimo kaltinamasis Pavelas Osipovas. Jį lydėjo ir saugojo  du  pareigūnai. Aš esu ,,Laisvo laikraščio" Lietuvai korespondentas ir stebiu bei informuoju visuomenę apie vykstančio teismo procesą. Pasirodęs teismo salėje vienas iš atvežto P.Osipovo saugotojų (jo  indentifikavimo Nr1942)  prišoko prie manęs ir įžūliai įsakė, grasino, darė psichologinį spaudimą (padarytas video įrašas),  kad išjungčiau telefoną, kuriuo, prieš teismo posėdžio  pradžią, fiksavau įvykius. Aišku, kad  jo tokiems neteisėtiems raginimams nepaklusau. Jis ne tik pažeidė teismo salėje rimtį, bet neleistinai