Kodėl Bado akcijos dalyvis Dainius Petkus žudomas „psichuškėje“ Utenoje?

Peržiūros: 2919
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.81 (8 Votes)

Kodėl Bado akcijos dalyvis Dainius Petkus žudomas „psichuškėje“ Utenoje?

Kristina Sulikienė

Nors bado akcijos dalyvis Dainius Petkus už nieką buvo suimtas, teisėsauga ne tik jo nepaleido namo, bet suorganizavo dar geresnį scenarijų: kaip jam ne kartą yra grasinusi jo buvusi žmona, dirbanti LVAT , jis esą bus uždarytas į psichuškę, ir iš ten esą nebeišeis.

2018 01 17 prokuratūra Vilniaus miesto apylinkės teismui pateikė prašymą ne tik atlikti Utenoje ekspertizę, bet ir uždaryti Dainių Petkų į sveikatos įstaigą.

Prašymas formuluojamas taip, kad prokurorė tarsi žino atsakymą – ką nustatys ekspertizė. Iš kur prokurorė gali turėti specifinių medicinos žinių?

Teismas prašymą tenkino.

Primintina yra tai, jog dar rugpjūčio gale bado akcijos metu Vilniuje buvo atlikta ambulatorinė psichiatrinė ekspertizė.  Tąkart Dainius Petkus negavo jokio atsakymo, jog pripažintas būtų nepakaltinamu, ar kad yra pavojingas visuomenei. Susirado vairuotojo darbą, dirbo, uždirbo, ruošėsi mokėti alimentus vaikams (savanoriškai.)

Dainiaus Petkaus, sveiko, darbingo žmogaus sudorojimas vien dėl to, kad jis nepatinka buvusiai žmonai Ramunei Petkuvienei, ir kuri dirba Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme patarėja, yra būtent ta situaciją, apie kurią perspėjo Rusijos URM per atstovę Zacharovą: jog Lietuvoje yra tokio keisto tipo demokratija, jog sudarinėjami netinkamų asmenų sąrašai, ir jie gali būti bus uždarinėjami, sudorojami KGB metodais.

Matyt Rusijos URM turėjo duomenų apie Dainiaus Petkaus atvejį.

Juk D. Petkus imtas doroti dar sausio mėnesį.

Įdomiausia, jog visos nutartys yra skundžiamos, tačiau Dainiui Petkui nesuteikiama galimybė gintis, jam neduodamas advokatas, nei valstybės garantuojamas, nei privatus – na toks įspūdis susidaro, nes normaliai Dainius Petkus viską skųsdavo netgi pats, arba prašydavo išmanančių teisę pagalbos.

Dainius Petkus prieš šį susidorojimą kreipėsi į mane, prašydamas padėti išsiaiškinti kiek vaikų jis turi oficialiai.

Dainiui Petkui patariau patikrinti valstybės registrus. Paaiškėjo, jog ne santuokoje po fiktyvių skyrybų sugyventi net du vaikai nėra oficialiai jo. Tik Dainius Petkus ėmėsi žygių rašyti ieškinį dėl tėvystės nustatymo, buvo pastebėtas valstybiniuose registruose tikrinantis informaciją – iš karto buvo sudorotas, prisidengiant tariama „smurto artimoje aplinkoje byla“.

Priminsiu, jog Lietuvoje vykdomas priverstinis asmenų dingimas.

Vaikai, kurie neturi vieno iš tėvų, irgi gali laisvai dingti, kad ir atostogų užsienyje metu. Nes vieniša mama laikoma rizikos šeima. Dainius Petkus turi daug informacijos apie tam tikrus valstybės asmenis, kai ką spėjo papaakoti. Įdomus faktas yra tai, kad Ramunė Petkuvienė buvo mano dingusio be žinios brolio Romualdo Apanavičiaus klasiokė iki 4 klasės. 43-ioji mokykla Lietuvoje turi ypatingai daug „valstybininkų“, ir įtakingų žmonių, kas yra labai keista. Dainius Petkus nespėjo visko papasakoti, tuoj pat buvo sudorotas išsiunčiant į Utenos psichiatrijos ekspertizių centrą, kur buvo dorojami tokie disidentai kaip Eglė Kusaitė ar Jokimas, kurį persekiojo galimai papirkti valstybininkai. Tąkart Jokimas iš Utenos psichuškės buvo ištrauktas visuomenininkų pagalba.

Nelikime abejingi. Turintis gerą darbą žmogus pagal buvusios žmonos, dirbančios viename aukščiausių teismų Lietuvoje, užsakymą yra daromas daržove.

Teismams iš Telefoninės teisės skyriaus vadovauja juk Dalia Grybauskaitė per savo patarėjus.

Labai keisto tipo demokratija yra Lietuvoje, pasakė ponia Zacharova.

Ar ne taip, ponia Grybauskaite? Čia tokia šimtmečio Lietuva? Bet juk prie sovieto disidentai turėjo teisę į teismą ir į advokatą. Į psichuškes siųsdavo tik tokius žmones kaip visą vagoną karių iššaudžiusį Artūrą Sakalauską, nes jam tikrai buvo sutrikusi psichika nuo patirtos seksualinės ir fizinės prievartos.

Kas čia per parodomasis šou šita byla? Juk Dainius Petkus ją išviešino, visa Lietuva žino, jog jokios nusikaltimo sudėties nėra, tiesiog buvusi žmona nori ne tik namo, sklypo, bet ir vaikų. Tik vyras pradėjo kalbėti, jog spręs dėl tėvystės nustatymo  dviems vaikams – atsidūrė psichuškėje.

 

 

 

Komentarai   

+40 # IŠ TORONTO 2018-02-16 05:43
Baisu, kas darosi Lietuvoj. Tai toks Lietuvos 100-čio nepriklausomybės jubiliejus??!!!!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+39 # Amerika 2018-02-16 07:36
As niekaip nesuprantu,ar Lietuvoje teismai dirba,pagal uzsakymus,pagal pazintis. Jeigu zmona, kazkur dirba ,siltoje vietoje,ir turi pazinciu,tai sutvarkys kaip nores.Na baisu!Anksciau nors I Maskva pasiskust gakejai.Dabar niekur .Visi tame paciame katile.Su sventemis 100 !!!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+31 # to to 2018-02-16 09:46
Manau Magnolija tokiu nbūdu sveikina mus visus. Kad sveiki atvykę į Baltistaną Šiaurės Korėja, škia.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # Zenonas Priekuliškis 2018-02-16 09:48
Lietuvos represinės struktūros bendradarbiauja su psichiatrais. Rusijos URM turėjo ne D.Petkaus atvejį, o psichiatrų nuvarytą anapilin senjorę Skaistą Rakauskienę ir daržove padarytą Renatą Jankūną.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # to to 2018-02-16 15:38
Renatas pats norėjo pabūti, nes nereikės mokėti baudų. Niekas ir negalėjo jam padėti. Pats nusidaržovino. Jam tiko viskas. Jeigu žmogui tinka, niekas nepadės.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # J.Radovičius 2018-02-19 16:13
Tačiau, dėl Rakauskienės žūties gerokai kalta pati Rusija, kadangi laiku nesuteikė jai politinio prieglobsčio Kaliningrade. Zacharova to nežino.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # jeronimas 2018-02-16 21:01
Visi neitinkantys grybauskinio genocidiniam rezimui, sulaukia psihuskes,pasikesinimo arba " nusizudo."O nusizudo irgi apsupti stebuklo,kai kelis kartus sau duria,netenka kraujo,tuomet dar apsikrauna miske sakom,kad niekas nerastu.Buna ir taip,kad prigeria baluteje.Va ir Petkus,pats pasakojo viesai,kad zmona grasino.pasirodo tiesa.idomu ar tinka tokiom zmonom dirbti teismuose??Teisineje valstybeje net teismu valytojos tokios galios neturetu galimybes igyvendinti.O Lietuvoj va,pasake ir padare,ir teismai padejo tai igyvendinti.Dabar ziurekit antra dali sio zmogaus naikinimo kelyje.Pamatysyte teiseje su laputes snukeliu ir skaistybes pilnom akelem,aiskins,kad teismas vadovavosi ne Petkaus zmonos uzsakymu,bet teisejo vidiniais isitikinimais.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # kolia 2018-02-16 21:46
nepriklausoma psichiatru asociacija siulo viesiems lietuviams is anksto issiimti is siu istaigu pazymas,kad veliau politiniais motyvais nebutu naikinami tokiu budu kitamaniai pilieciai,nei valdanti represines strukturas avinu banda...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # J.Radovičius 2018-02-17 19:35
Mane už nežymų viešosios tvarkos pažeidimą laikė psichligoninėse 2,5 metų dėl politinių priežasčių. Būčiau dėkingas, jeigu nurodytumėt tos asociacijos tikslų pavadinimą ir koordinates.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Zenonas Priekuliškis 2018-02-17 21:05
Kaž kas siūlo išsiimti pažymas, po to sakys, protingas pažymų neprašo, reiškia yra durnas. Saugokitės pažymų ir registruotis dėl depresijos. Vėliau represinės struktūros nepatikusius uždarinėja, kadangi kreipėtės dėl depresijos. ir esate įskaitoje. Būkit atidūs.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # J.Radovičius 2018-02-18 09:51
Teisingai. Bet aš jau labai seniai paženklintas, tad man tas pats.
O turint tokią pažymą, gal būtų lengviau bylinėjantis toliau tarptautiniame lygmenyje, jeigu pavyktų jį pasiekti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # kolia 2018-02-17 21:35
nieks nesiulo kreiptis i bet koki vyr.psicha,taciau reikia issimti pas patikimus ,geriau pazistamus-kad esi sveikas,nes esant politinems byloms,net veikloms ar straipsniams apie valdzia-prokurorus ipareigoja -paguldyti
ar geriau gulet -ar su savimi turet...
cia tik neviesas patarimas,kuris ,kaip ir Vaisvilai nuo Burauskaites -tiko,kad galetu parodyti pvz.:dedulei,va mano kokia pazyma-o pas tave-su Dausanskio parasu
cia yra ir ne juokais -ta praktika piktnaudziavimo jau yra nuo kokiu 1996m.,ir ji stipreja,nes tauta jau masto,kaip cia yra,kad Lietuvai ...tik 100m.,o kodel ne 22m.,ir 100m. vasario 16-tai,o ne Lietuvai...,kas ikala i galbva,kad tauta durna ir girta-kolaborantine valdzia
taigi,padekime vieni kitiems,o ne tik klausykime,ka sako valdzios islaikomos strukturos...kiekvienam reikia biuti tvirtam savyje..ir nepasiduoti :kai sese Sadunaite sako:"gerai maitintis ir nenusiminti"-daug tiesos cia yra...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # J.Radovičius 2018-02-18 10:16
Tai kad nei vienas psichiatras čia, netgi privatus apmokamas, suvokęs, jog dalykas politinis, neišdrįsta paliudyti tavo psichinio sveikumo. Lietuvoje nei psichiatro, nei advokato doro susirasti neįmanoma, nebent už didžiulius pinigus, ir tai dar reikia kitų papildomų sąlygų. Todėl vienintelė viltis, tiek disidentams, tiek šaliai aplamai - tai tarptautinės organizacijos ir Europos Sąjunga. Juk mūsuose skundžiamasi, kad seniau buvo galima bent Maskvai pasuskųsti, o dabar kam? Taigi ES. Ir tie patys žmonės kvailai šaukia: seniau buvome vienoj Sąjungoj, dabar kitoj. Tai ir gražu, nes vėl yra kam pasiskųsti. Savo jėgomis tikri patriotai čia nesusitvarkys, nes tauta dezorientuota. Sakote, reikia padėti vieni kitiems. Tai kad niekas to nei nori, nei moka. Nemoka sudarinėti kompromisų ir jų laikytis. Akli, trumparegiai, savanaudžiai, tik moka tuščiai burnoti Grybauskaitę, Landsbergį, "KGB", visi jiems kalti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # 50 metų be derliaus 2018-02-20 16:24
KGB mokykla praverčia valdyme
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti