Eligijus Masiulis vogė milijardais, o veikė FNTT generolas V.Gailius?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.82 (11 Votes)

Eligijus Masiulis vogė milijardais, o ką veikė FNTT generolas V.Gailius?

Aurimas Drižius

Šiandien paskelbta, kad Lietuvos kelių kokybė yra prastesnė nei tikėtasi, o susisiekimo ministras Rokas Masiulis, pristatydamas pirmojo kelių audito rezultatus, nurodė, kad 9 iš 10-ties kelių yra nekokybiški, o dėl defektų buvo prarasta 5,5 mln. eurų.

Pirmasis tyrimas parodė, kad 9 iš 10 tirtų kelių yra nekokybiški, tai reiškia, kad kasmet iš Kelių fondo buvo vagiami jau ne milijonai, o milijardai. Kaip žinia, ilgiausiai Susisiekimo ministro kėdėje užsisėdėjo liberalas Eligijus Masiulis, kuris įkliuvo prieš beveik dvejus metus su 100 tūkst. eurų kyšių iš koncerno "MG Baltic", kuris valdo tokias žiniasklaidos priemonės, kaip "LNK" ir portalas alfa.lt.

Tai, kad E.Masiulis buvo senas kyšininkas, žinojo visi, tačiau iki tol jo niekas nelietė, nes jis klusniai vykdė prezidentės Dalios Grybauskaitės nurodymus.

 

Kaip žinia, E.Masiulis, būdamas Susisiekimo ministru konservatoriaus Andriaus Kubiliaus vyriausybėje, buvo legalizavęs kyšininkavimą - visos įmonės, gavusios iš Susisiekimo ministerijos padalinio - Kelių fondo (turėjusio vieno milijardo litų metinį biudžetą) užsakymų, privaloma tvarka turėjo mokėti "otkatą" į Liberalų sąjūdžio sąskaitą.

 

Todėl labai keista, kad tokios įstaigos, kaip Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovas Vytautas Gailius, kuris turėjo tirti visus neskaidrius kelininkų remiamo Liberalų sąjūdžio sandėrius, staiga tapo liberalų kandidatu į Seimą, ir dabar užima Antikorupcinės komisijos pirmininko pareigas. 

 

Tiesa, V.Gailiaus veiklą geriausiai iliustruoja tai, kad ši komisija nieko neveikia, tik imituoja veiklą, o vienas komisijos narys LL papasakojo, kad kai bandė komisijoje iškelti svarbų klausimą, išgirdo pirmininko atsakymą, kad "tas yra geras vyras, palikime jį ramybėje".

 

 „Liberalų sąjūdis visuomet pasisakė už skaidrią politiką. Todėl teiksime visą būtiną pagalbą teisėsaugos institucijoms, kad jų vykdomas tyrimas būtų užbaigtas kuo galima greičiau“, - pranešime spaudai teigė Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Gintaras Steponavičius. Taip, tai tas pats G.Steponavičius, kuris prastūmė Seime įstatymą, pagal kurį "VP Market" susigražino iš valstybės 76 mln. litų PVM.

 G.Steponavičius buvo Seimo vicepirmininku, kuris pateikė Seimui svarstyti naujos redakcijos Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo projektą. Jame buvo numatyta PVM lengvata, susijusi įdarbintų invalidų skaičiumi ir jiems mokamu darbo užmokesčiu, tačiau nebuvo numatyta lengvata nemokėti PVM įmonėms, kurių akcijos priklauso invalidų visuomeninėms organizacijoms.

 

„Turime pirmojo etapo kelių kokybės duomenis. Antros dalies lauksime birželį ir priklausomai nuo rezultatų tyrimas gali būti plečiamas ir tęsiams. Pirmasis tyrimas parodė, kad 9 iš 10 tirtų kelių yra nekokybiški. Tikėjomės, kad kokybė bus geresnė. Labai svarbu, kokie rezultatai bus iš antrojo etapo, kai bus ištirti likę 23 keliai“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje teigė R. Masiulis.

Anot jo, tirtų 10 kelių rekonstrukcijai buvo skirta 22 mln. eurų, o dėl defektų buvo prarasta 5,5 mln. eurų. „Prasta kokybė trumpina ir kelio aptarnavimo laiką. Kelias turi tarnauti 20 metų, o vidutiniškai matome, kad jis tarnaus 5 metais trumpiau, o paskui tuos pačius pinigus reikės investuoti anksčiau“, – kalbėjo susisiekimo ministras.

Jo teigimu, iki vasaros ištirti keliai bus dar kartą peržiūrėti ir bus rengiami teisiniai argumentai, siekiant reikalauti atsakomybės.

„Dabar nustatomi faktai, kad teisiškai galėtume pareikalauti atsakomybės, turime surinkti argumentus ir faktus. Birželį žiūrėsime, kai tyrimas bus išsamus, bus nustatyta ne tik rangovų atsakomybė, bet ir nustatyta, kurie asmenys tą padarė iš valstybinių institucijų. Taip pat turime pakeisti teisės aktus, kad užkirstume kelią, jog tokia situaciją nepasikartotų“, – sakė R. Masiulis.

Laikinasis Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Vitalijus Andrejevas teigė, kad darbus 10-yje tkelių atliko bendrovės „Alkesta“, „Panevėžio keliai“, „Kauno keliai“, „Parama“, „Kamesta“ ir „Kauno tiltai“.

„Ištyrę nustatėme, kad buvo paklota 3,6 tūkst. tonų mažiau asfalto, galimai grobstomos valstybės lėšos, ploninami keliai, bet visa tai buvo legalu, nes buvo daroma pagal tuo metu galiojusius normatyvus. (...) Dažniausiai pasitaikę pažeidimai yra per plonas kelio sluoksnis, naudotos prastesnės kokybės medžiagos, darbai atlikti nesilaikant technologinių reikalavimų“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje kalbėjo V. Andrejevas.

Anot jo, dėl nekokybiškų darbų keliuose formuojasi duobės, provėžos, įtrūkimai, kaupiasi drėgmė ir trumpėja kelio tarnavimo laikas.

„Rangovai privalės ištaisyti 9 iš 10-ies kelių, įrengti naują dangos konstrukciją ir taip kompensuoti trūkumus“, – sakė V. Andrejevas.

Susisiekimo ministerija kartu su Kelių direkcija šalies kelių auditą pradėjo praėjusių metų vasaros pabaigoje, viso ketinama ištirti 33 atsitiktinai pasirinktus kelių ruožus.

 

Peržiūros: 6534

Komentarai   

+69 # masiulininkas 2018-02-01 17:42
Kad Lietuva pradėta vogti nuo Landsbergio - aktyvaus Lietuvos laisvintojo laikų. Tai yra chebrytė pamatė, kad rusai palieka okupuotą Lietuvą, pradėjo dalintis okupantų paliktu turtu ir dalinasi iki šiol. Masiulis irgi sugalvojo palenktyniauti, tik kažkas jis paožino :eek: Beje, chebrytė iš 141 asmenų kas dieną prikepa lietuvių laisvai tautai naujų taip vadinamų įstatymų, kuriais vis dar taip pat vaduoja nuo okupanto apdėdami (faktiškai legaliai apvogdami) vis naujais mokesčiais.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+75 # Generolas 2018-02-01 17:46
Ką veikė Generolas? Gi nesunku atspėti - ką jam pasakė, tą ir veikė, taip suprato savo pareigą tarnauti Žmonėms, kuri yra jam nustatyta LR Konstitucijos 5 str. 3 dalyje. Beje, ten neparašyta, kokiems žmonėms reikia tarnauti, tai valdžiažmogiai suprato, kad reikia tarnauti SAVIEMS ŽMONĖMS. Viskas teisėta ir legalu (vsio zakonno).
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+55 # kim 2018-02-01 20:37
GENEROLAS NEATSIPEIKEJO NUO SEKMES IR AUKSTU SAVO LAIPSNIU ,PENSIJOS IR SEIMO NARIO ALGOS ,BEI PEDETIES-ANTIKORUPCINES KOMISIJOS PIRMININKAS-UZSIMERKIA PAMATES VAGI...
TFU-va tokia valdzia ir toliau dalinasi tuos pacius pinigus,laipsnius,pensijas,medalius ir ...trupinius nuo milijardu
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+35 # jeronimas 2018-02-01 22:44
Na,jeigu prokuroro postas kainuoja 250 tukstanciu,pamenat ta prokurore is rajono,tai kad ministro kreslas ,susisiekimo ministro gali kainuoti milijona,gal ir nereiktu stebetis.Prisimenu dar pradzia po atgautos Nepriklausomybes.Veikejas vos ne per prievarta siule diplomu nusipirkti.Brangiausias buvo daktaro,kiti pigesni.Klausiau,kagaleciau veikti su tuo daktaro diplomu,ogi sako truputi pasistumdysi prie kokio senuko daktariuko tyliai,ir dirbsi be problemu.Idomu,kiek tam verslininkui pavyko parduoti tu diplomu?Inzinieiru statybos buvo pigiausi,gal todel dabar tiek daug griaunama??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+29 # vagis vagiui vagis? 2018-02-02 19:46
„Liberalų sąjūdis visuomet pasisakė už skaidrią politiką. Todėl teiksime visą būtiną pagalbą teisėsaugos institucijoms, kad jų vykdomas tyrimas būtų užbaigtas kuo galima greičiau“, – pranešime spaudai teigė Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Gintaras Steponavičius. Taip, tai tas pats G.Steponavičius, kuris prastūmė Seime įstatymą, pagal kurį “VP Market” susigražino iš valstybės 76 mln. litų PVM. O sugrąžino pinigus tai D.Grybauskaitė, kuri tuo metu dirbo finansų ministre. Be žodžių…
Kriminalinėje visuomenėje ir gyvenimas tampa pusiau kriminalinis.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+27 # kad 2018-02-02 20:14
Masiulis kyšininkas ir vagis sutinku, bet, kad jo ten didelė kaltė kelių statybų kokybėje tai tikrai ne, juk jis, beje kaip ir kiti ministrai, ateina dirbti absoliučiai neturėdami jokio nei praktinio, nei teorinio supratimo nei apie transporto sritį, nei apie kelius, o reikia daug metų dirbti, kad žinotum ko reikalauti iš ministerijos darbuotojų, kurių dauguma irgi yra ne specialistai, bet diplomuoti kažkieno draugai ir giminaičiai
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # Joniškietė 2018-02-05 14:51
O ką veikia ponas Gailius savo gimtajame Joniškyje, kai vyksta į eilinius priėmimus??? Ar padėjo nors vienam bėdžiui, ar išklausė rimtai ir susikaupęs? Nors pas jį patekti sunkiau negu pas Popiežių...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # nuomonė 2018-02-06 19:02
kokia LAIMĖ ,KAD PONAS liberalas -MASIULIS ,NETAPO -PREMJERU...o buvo numatytas.....tai būtų partija klestėjusi......kas paneigs ,kad tokie savanaudžiai ateinia į valdžią,jiems LIETUVA nerūpi........ir taip BUVO TRATINAMA KOMUNISTŲ (wsio zakonos,konservatorių,dar liberalų) 27 metus,ŠTAI KAS ATSITINKA,KAI NĖRA - V A L D Ž IO S K A I T OS ...ir nerutim teisėsaugos,žiauru ,kai reikia algą mokėti -žmonėms ,kurie nedirba........o žmonės,taip paniekinamai vadinami runkeliais,tvoriniais,ubagais,o jie elitas ių ubagų per 20 metų tavęs -elitu.........kodėl vokietijoje tokiais mastais nevagia....isivaizduoju,kai prezidentė nuvažiuoja,kaip į ją žiūri- ATSILIKUSIOS VALSTYBĖS P REZIDENTĖ,...PASKUTINĖS EUROPOJE...todėl jaunimas ir iųšvažiuoja........JUK TAI NIEKADA NESIKEIS,O DAR ruošiasi. savą prezidentą pastatyti-pamiršau ir pavardę,na buvusi policininką.....tai ir gyvensim-policinėj valstybėj,tik pabandykitr runkeliai nors žodį pasakyti.....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # seneis 2018-02-09 10:34
blogas karevis, kuris nesvajoja tapti generollo, bet dar blogesnis generolas,, kuris nebuvo ,,kareivis''
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # seneis 2018-02-09 10:45
idomu, kiek reikia nuzudytu generolu, kad tapum ,,generilerolisimusu,
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Tadas 2018-02-18 12:58
Nu ir patikėk ,žmogau, kad okupantai rusai visiškai okupavo ,išvogė ir išporceliavio LTSR ,o dabar turime ir miliardierių ir tūkstančius milionierrių ir prezidentų, kurių turtų ir suskaičiuoti , žmogau, negali... Tai stbūklas ne kitaip!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # kolia 2018-02-19 14:04
ka jis veike-gavo menkus procentelius:zvaigzdei nusipirkt-mes manome ,kad generolo zveigzde ne auksine-nes negaletu iseit i gatve-koks bomzas(ne LKP CK)-nuplestu jas-ir paleistu eiliniu i seima
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti