Prezidentės patikėtinė Burauskaitė smarkiai įklimpo

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.70 (5 Votes)

Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarai

Bronislovas Genzelis, Audrius Butkevičius ir Zigmas Vaišvila

 

2018  m. sausio 10 d., Vilnius

 

Lietuvos Gyventojų Genocido ir Rezistencijos Tyrimo Centrui

Generalinei direktorei Teresei Birutei Burauskaitei

Didžioji g. 17/1, 01128 Vilnius

 

Jūs viešai patvirtinote, kad tariamo ar tikro KGB agentų sąrašo viešas paskelbimas š.m. sausio 5 d. įvyko Jus prispaudus politikams. Tai padaryta dar ir pažeidžiant įstatymus.

Dėl šių aplinkybių prašome Jus nedelsiant mums pateikti šią informaciją:

 

1. Kokie politikai ir kada Jus asmeniškai ar kitą LGGRTC darbuotoją prispaudė tai padaryti?

2. Kuris LGGRTC darbuotojas sankcionavo šį paskelbimą.

3. Kokių įstatymų pagrindu tai padaryta?

4. Ar šį paskelbimą sankcionavo Asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybom veiklos vertinimo komisija? Jei taip, tai prašau pateikti informaciją, kada tai padaryta, kokia šios Komisijos sudėtis tai padarė, ir pateikti šios Komisijos protokolus.

5. Kas sankcionavo analogišką tariamų ar tikrų KGB agentų viešą paskelbimą 2012 metais? Ar 2012 m. paskelbimą sankcionavo Asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios TSRS specialiosiomis tarnybom veiklos vertinimo komisija? Jei taip, tai prašau pateikti informaciją, kada tai padaryta, kokia šios Komisijos sudėtis tai padarė, ir pateikti šios Komisijos protokolus.

6. Ar 2012 m. ir 2018 m. viešai paskelbtiems asmenims, pavadintiems KGB agentais, „Asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, registracijos, prisipažinimo, įskaitos ir prisipažinusiųjų apsaugos įstatymo“ nustatyta tvarka buvo pranešta apie Komisijos sprendimą viešai paskelbti apie jų bendradarbiavimą su buvusiomis TSRS specialiosiomis struktūromis? Prašome pateikti šių pranešimų ir Komisijos protokolų kopijas. 

7. Kas ir kada sudarė, kas ir kada papildė šį viešai pasklebtą Sąrašą Nr.35?

8. Kas atsakingas(a) už Sąrašo Nr.35 saugojimą? Pateikite šio Sąrašo Nr.35 perdavimo-priėmimo asmenims faktus registruojančių perdavimo-priėmimo aktų ar registravimo žurnalų kopijas.

9. Paaiškinkite, kokių dokumentų pagrindu ir kada į Sąrašą Nr.35 ranka įrašyti a.a. V. Sladkevičius, S. Sondeckis, D. Banionis ir kiti asmenys?

10. Pateikite įrodymus, kad KGB būtų sudarinėjusi bent dar vieną agentų sąrašą.

11. Kokiu teisiniu ir faktiniu pagrindu į Sąrašą Nr.35 ranka įrašyti asmenys be registruotų asmeninių tokių galimų agentų archyvinių bylų?

12. Kodėl į Sąrašą Nr.35 ranka įrašyti ne nurodyti dalyvavusieji stambiose antitarybinių ir kitų priešiškų organizacijų veiklos operatyviniame tyrime asmenys; ne nurodyti dalyvavusieji likviduojant tautinį pasipriešinimą Ukrainoje, Baltarusijoje, Baltijos šalyse asmenys; ne nurodyti KGB perverbuotieji ir užsieniečiai; ne nurodyti karo metu vykdžiusieji specialiąsias užduotis priešininko užnugaryje asmenys, o įrašyti šias kategorijas neatitinkantys asmenys?

13. Kodėl iki šiol neatsiprašyta be pagrindo viešai paskelbtų asmenų ir mirusiųjų artimųjų?

14. Ar GGRTC turi bent vieną KGB agentų asmeninę bylą?

15. Pateikite ir viešai paskelbkite KGB (generolo Stanislavo Caplino?) 1990 m. balandyje (?) parengtą planą „Metel“(„Pūga“), įgyvendintiną paskelbus „Ypatingąją padėtį“, šiame plane išvardintus 273 tarybinei santvarkai pavojingus asmenis ir asmenis, kurie pagal šį planą buvo pripažinti ypač pavojingais ir kuriuos tikslinga likviduoti. Ar tai yra Lietuvos valstybės paslaptis?

 

 

 

Bronislovas Genzelis  Audrius Butkevičius  Zigmas Vaišvila

 

Peržiūros: 2359

Komentarai   

+29 # jeronimas 2018-01-10 12:56
Garbus vyrai,pasirase po siuo pareiskimu,prasau ,nepamirskit ir gauto atsakymo ar atsakymu taip pat publikuoti siame dienrastyje.!!!!Siaip ,klausimu reikejo ir daugiau pateikti.Bet aciu ir uz tai ,kad neleidziate valdzia okupavusiems niekseliams Tauta durninti ir naglai meluoti.Dar viena paklausima viesai pateikit Anusauskui.Kokiais tikslais viesai melavo,sakydamas ,jog 35 kgbistu knyga spausdinta rasoma masinele,o tik keliu galbut agentu pavardes rasytos pabaigoj ranka???Koks tikslas tokioms melagystems,kur ne tik nesami dalykai ,bet ir neimanomi.?? Papradykit ,kad Anusauskas pademonstruotu kaip rasymo masinele galima spausdinti simto lapu knygoje.??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # Iš Kanados 2018-01-10 14:33
Iš veidelio(snukelio) anušauskas panašus į žydelį....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+31 # Pilietė SS 2018-01-10 16:23
Atrodo, prisvilo Grybauskaitės biografijos gelbėtoja.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+23 # vladas lukosevicius 2018-01-10 16:31
GRYBAUSKAITĖ BANDO NUSLĖPTI , kad S. Peterburgo Ždanovo universiteto vadovybė oficialiai kreipėsi 2015m. į Grybauskaitę , kad ji duotų sutikimą paviešinti jos universiteto bylą , nes labai daug kas domėjosi jos byla .
O prezidentės vardu atsakė Giedrius Krasauskas , kuris neteisėtai , kategoriškai uždraudė paviešinti Grybauskaitės bylą .
Tai ką slepia KGB prostitutė ?
Bijo apkaltos ir liustracijos istatmo pritaikymo ?
Apie tai rašė ir Anglijos spauda .
,,, What is Grybauskaite silent about? – UK Indymedia ,,,

GRYBAUSKAITĖ KARTU SU VSD IR KONSERVATORIŲ PARTIJA , vietoj to , kad pasakyti tiesą Lietuvos žmonėms apie savo gėdingą praeitį ir bendradarbiavimą su KGB pradėjo ardomają veiklą , karo kurstymą bei kurstyti nesantaiką ir tyčia griauti santykius su Rusijos federacija .
Jie organizavo akciją ,,, RUSAI PUOLA ,,, , dėl kurios Lietuva patyrė milijardinius nuostuolius .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-12 # CiTaiBent 2018-01-10 18:44
Še tsi tau - aktyvusis zignataras Zigmukas reikalauja, ir net ne vienas !! Sąžinė po tiekos metų prabilo dėl neatliktos liustracijos .. Vatiniai iškart pasakytu: ne be naudos sau laikėsi prie lovio, oi ne :))
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Ona Onikė 2018-01-10 19:03
Manau, kad šiuo paskelbimu, bandoma V.Landsbergį išbalinti. kuris parsivežė savo tėvą į lietuvą, kuriam Sniečkus net
sugrąžino turtą. Taigi ir S.Sondeckis važiavo Amerikon savo tėvo verbuoti. Atseit tokia įprasta mada buvo,- ( tikriausiai tik taip ir buvo,- užsiverbavai ir gal parsivežti, kad ir visą giminę), tik S.Sondeckis tėvo neparsivežė, tai kažin kaip ten buvo. Tik dabar Landsbergis tikrai galės sakyti, kad ne jis vienas toks....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-4 # J.Radovičius 2018-01-11 11:09
Tačiau, nei vienas šio griežto klausimyno autorių nesugebėtų rišliai paaiškinti, kokia politinę reikšmę dabar turi tasai kapstymasis, ar buvo Banionis, Sondeckis, Landsdbergis, Grybauskaitė ir daugelis kitų KGB agentai. Juk visi jie puikiai tarnavo ir tebetarnauja Lietuvos kultūrai, nepriklausomybei, pelnę tuo tarptautinį pripažinimą.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti