Darius Kuolys : Korupcijai įveikti vieno drąsaus prokuroro ir vieno sąžiningo teisėjo nepakaks - reikia sustabdyti žiniasklaidos papirkinėjimą

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Darius Kuolys 

Korupcijai įveikti vieno drąsaus prokuroro ir vieno sąžiningo teisėjo nepakaks - reikia sustabdyti žiniasklaidos papirkinėjimą

 

Kaip pažaboti politinę korupciją?- klausė vakar LRT debatų laidoje Edmundas Jakilaitis. Priminiau garsiąją Prancūzijos teisininkę Evą Joly, teigusią, kad kovai su korupcija pakanka vieno principingo prokuroro ir vieno tokio paties teisėjo.

Bet - sakiau - dabartinėje Lietuvoje to nepakaks: ir prokuroras, ir teisėjas bus sudoroti korumpuotos žiniasklaidos. Taip, kaip buvo sudoroti prieš korupciją pakilę FNTT vadovai Vitalijus Gailius ir Vytautas Giržadas. Smagiai jų užspardyme dalyvaujant "visuomeniniam transliuotojui" LRT.

 

Todėl Lietuvoje visų pirma turėtume nutraukti uždarą korupcinį valstybės institucijų, viešųjų ryšių agentūrų ir žiniasklaidos ratą. Į kurį dažnai įsipina ir korumpuotos specialiosios tarnybos. Uždrausti ministerijoms, jų padaliniams, valstybinėms įmonėms (Lietuvos energijai, Lietuvos geležinkeliams ir t.t, ir t.t.), savivaldybėms ir savivaldybių įmonėms už Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir mūsų biudžeto milijonines lėšas pirkti viešųjų ryšių agentūras ir žiniasklaidą. Nes tokiais pirkimais baigiama sunaikinti Lietuvos viešoji erdvė, tiriamoji žurnalistika ir žiniasklaida kaip piliečių forumas. Ar ne, Mykolai Katkau, Monika Garbačiauskaite... :)

 

Šios milžiniškos pilkosios lėšos turėtų būti nukreiptos į Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą. O iš jo skaidriai skiriamos žiniasklaidos ir kitų medijų kultūrinėms, edukacinėms, pilietinėms programoms, tiriamosios žurnalistikos projektams.

 

Panašiai mano ir kolega Raimondas Kuodis, Lietuvos Sąrašo laikraštyje teigiantis: "Žiniasklaida privalo tapti patikimu "sarginiu šunimi". Būtina nutraukti ydingą korupcinį ratą, kai ES paramos viešinimui skirtos lėšos mokamos žiniasklaidai, o ši nutyli politikų nuodėmes".

Peržiūros: 1322

Komentarai   

+15 # isakas 2018-01-10 10:28
Lietuvoje jau sunaikintas zmogus galintis-ivesti tvarka-tai dedules nuoppelnas
dabar naikinami paminklai,kad ju vietoje galima butu statyti siuolaikiniams-salies duobkasiams-budeliams
Kuolys tik is dalies teisus-viskas priklauso nuo dalios...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # jeronimas 2018-01-10 13:22
Vieno teisejo ir vieno prokuroro Lietuvos teisinei sistemai atkurti tikrai neuzteks.Sendien grybauskine teisingumo sistema veikia tokiuo principu,kad bent kiek teisinguma ir istatymus pripazistantis teisininkas ,o ypac istariantis fraze, "daugiau netylesiu",tiesiog metamas lauk,arba "utilizuojamas".O visi klastojantys dokumentus,ir kitaip trypiantys Lietuvos teisine sistema,lipa karjeros kopeciom kaip katinai.Kokia galimybes sendien turi paprastas zmogelis kreiptis i teisma,kai jam darbdavys nesumoka uzdirbtu? Patyriau pats,dvylika teismu posedziu ,protokolai suklastoti,teiseja pamirsta savo reikalavimus iskeltus darbdaviui,dingsta is bylos netgi kai kurie lapai,ir galutinai parsiduoda net advokatas kaip dvygubas agentas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti