Teisėjos dukra, pasmaugusi naujagimį, atostogauja Afrikoje

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (4 Votes)

Teisėjos dukra, pasmaugusi naujagimį, atostogauja Afrikoje

Plačiai nuskambėjusi vaikžudės istorija - teisėjos Gražinos Mataitienės dukra 2012 m. rugsėjo 30 d.  Jurga Mataitytė rūsyje pasmaugė savo naujagimį sūnų. Š. m. balandžio mėn. Lietuvos apeliacinis teismas patvirtino pirmos instancijos teismo nutartį ir pripažino Jurgą Mataitytę kalta dėl tyčinio ir planuoto savo naujagimio nužudymo. Paprastai po minėto teismo nutarčių nuteistieji iš karto teismo salėje yra suimami ir įkalinami. Tačiau teisėjos dukrai, matyt, teisingumas negalioja. Jurga Mataitytė tiek viso teisminio proceso metu, tiek šiuo metu ramiai ir labai audringai toliau gyvena savo gyvenimą lyg niekur nieko. Pvz., balandžio 22 d., t. y. dvi dienos iki Lietuvos apeliacinio teismo posėdžio, linksmai laiką leido Turkijoje su naujuoju mylimuoju, apie tai nevengdama pasidalinti viešojoje erdvėje (nuotraukos pridedamos). O prieš porą dienų Lietuvos Aukščiausiajam Teismui sprendžiant klausimą dėl Lietuvos apeliacinio teismo nutarties teisėtumo, Jurga Mataitytė linksmai Kalėdas leido Afrikoj. Įdomu, kaip nuteista vaikžudė laisvai gali ne tik vaikščioti mūsų visuomenėje, bet ir vykti ne tik į kitą ES šalį, bet ir už jos ribų. Pažymėtina, kad skuodiškė Giedrė K. užkasusi savo du vaikus šiltnamyje buvo uždaryta iš karto po teismo posėdžio. Bet matyt Jurgai Mataitytei pasisekė, nes ją saugo mamos teisėjos mantijos skvernas?

Nors dar balandį Apeliacinis teismas nurodė, kad nuo artimųjų nėštumą slėpusi ir tėvų namuose kūdikį pagimdžiusi Šiaulių apylinkės teismo teisėjos Gražinos Mataitienės dukra Jurgita Mataitytė siunčiama už grotų – teismas konstatavo, kad naujagimį motinos namų rūsyje pagimdžiusi 26 metų mergina net neketino auginti vaikelio ir jo nužudymui ruošėsi iš anksto, tačiau žudikė iki šiol gyvena laisvėje, atostogauja Afrikoje ir dalinasi savo įspūdžiais socialiniuose tinkluose.

Lietuvos apeliacinis teismas  paskelbė, kad dėl tyčinio naujagimio nužudymo nuteista J. Mataitytė pataisos namuose turės praleisti 9 metus.

 Kaip pažymėjo bylą apeliacine tvarka išnagrinėjusios teisėjų kolegijos pirmininkas Linas Šiukšta, nusikaltimui J. Mataitytė savo tėvų namuose ruošėsi iš anksto. „Teismas pritarė pirmosios instancijos teismo pozicijai, kad nuteistoji, žinodama, kad yra nėščia, nesiruošė vaiko auginti, iš anksto ruošėsi juo atsikratyti, o eidama į rūsį jau žinojo, kad naujagimį nužudys“, – pažymėjo teisėjas.

Anot jo, nuteistoji, jos atstove paskirta motina ir advokatas apeliacinės instancijos teisme siekė įrodyti, kad J. Mataitytė kūdikį nužudė ne tyčia, o dėl gimdymo nulemtos būsenos, tačiau visiškai priešingai nustatė psichiatrai (byloje buvo atliktos net trys ekspertizės). Teismas nesirėmė nuteistosios pasamdyto nepriklausomo psichiatro pateikta išvada, nes jis net nebuvo susipažinęs su baudžiamojoje byloje surinktais duomenimis. „Nors J. Mataitytė prašė jai perkvalifikuoti kaltinimus, tačiau iš jos pozicijos matyti, kad ji išvis kaltės nepripažįsta – aiškino, jog iki pat gimdymo nesuprato, kad yra nėščia, o būdama pas tėvus kelių dienų laikotarpyje esą net nesuprato, kas vyksta ir nieko neprisimena“, – pabrėžė teisėjas. Šiaulių teisėjos dukros byla buvo nagrinėjama uždaruose teismo posėdžiuose. Panevėžio apygardos teismas dar praėjusių metų rugsėjo 30 d. paskelbė, kad J. Mataitytė pripažinta kalta dėl tyčinio kūdikio nužudymo ir nuteista 9 metų laisvės atėmimo bausme, ją atliekant pataisos namuose. Teisėjos dukra ką tik gimusį kūdikį nužudė dar 2012 m. rugsėjo 30 d. Joniškyje, savo tėvų namuose, rūsyje. Informacija apie šį baisų nusikaltimą nuo visuomenės buvo nuslėpta, šios aplinkybės paaiškėjo tik tuomet, kai baudžiamąją bylą prokurorai perdavė į teismą. Ekspertai yra nustatę, kad kūdikis buvo pasmaugtas. Šiaulių apylinkės teisme teisėja dirbanti J. Mataitytės motina G. Mataitienė anksčiau žurnalistams yra prisipažinusi, kad nežinojo, jog dukra laukiasi kūdikio. „Atsitiko nelaimė, aš tai vertinu kaip nelaimę“, – sakė dukrą į kiekvieną teismo posėdį lydėjusi G. Mataitienė.

 

 

 

 

Peržiūros: 4804

Komentarai   

+45 # Atas 2018-01-01 05:05
Ko tai vaikžudei nesišakoti ir nepoilsiauti Afrikoje, jei jos užtarėja ir gynėja yra jos tikra motina teisėja! Pamatysite, tos teisėjos pastangomis bus panaikinti teismų nuosprendžiai ir ta gyvatė iš tos balos išlips sausa, nesėdės kalėjime
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+40 # Human rights 2018-01-01 11:20
Kažkas čia nesueina. Apeliacinio teismo sprendimas įsiteisėja nuo jo paskelbimo datos. Tai reiškia, kad vaikžudei turėjo uždėti antrankius teismo salėje. Neįkalindami vaikžudė, teismai pažeidė įstatymą. SVEIKINAME VISUS TEISĖJUS, LEIDUSIUS ŽMOGŽUDEI PABĖGTI!!! Ar jūs nesuprantate, kad VAIKŽUDĖ FAKTIŠKAI JAU PABĖGO IŠ LIETUVOS IR NESIRUOŠIA ATSĖDĖTI KALĖJIME taip, kaip yra numatyta teismo nuosprendyje?! Tada prašau paskelbti apygardos teismo teisėjų kolegiją, paleidusią į laisvę žmogžudę. Skandalas baisiausias!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # Atas 2018-01-03 12:38
Čia ne skandalas, čia "laisvos" Lietuvos realybė
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+38 # Teisingumas LT 2018-01-01 13:34
Kokia Lietuva, toks ir teisingumas. Juk rašoma, kad VISI YRA LYGUS, tačiau teisėjos dukra yra PRIVILEGIJUOTA, todėl mentai ir neuždėjo antrankių, neišvežė į "pataisos" namus taisyti. Viskas čia gerai. Veikta bendrai, iš anksto sutarus ir grupėje :-?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # 2025 metai 2018-01-01 18:31
LR Prezidento rinkimus laimėjus Subotinui, į Ukrainą pasiusta Lietuvos kariuomenė padėti Rusijai perimti visą Ukraina. Už tai Rusija leido atkurti LDK kaip savo protektoratą. Visas korumpuotas Lietuvos prokurorynas, teisėjai, antstoliai suvežti po Černobilio gaubtu atlikti bausmės už Lietuvos sunaikinimą.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # taip 2018-01-01 18:45
iki 2025m.LkP jau bus isvariusi paskutini lietuvi,o like bomzai ir toliau gaus pasalpas,kaip statistiniai-rinkejai savo LKp elito,kuris juos laikys kaip bernus ir mergas gatvems sluoti
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # vladas luksevicius 2018-01-01 19:59
Visus šius faktus turėtų viešai pakmentuti KGB prostitutė Grybauskaitė ir LRGP Pašilis ....

Bet idomiausia , kodėl nenuteista vaikžudės motina teisėja
Gražina Mataitienė , jos namuse buvo nužudytas naujagimis .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Atas 2018-01-03 12:43
Ponas Vladai, nuo kada gi Lietuvoje teisiami teisėjai, net ir ką bepadarytų?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Antanas 2018-01-03 10:35
Komunistinės išperos kaip parazitai mėgaujasi laisvę iškovojusių piliečių sąskaita. (pensininkai dar laikosi sovietinių santaupų sąskaita) Vieno tarybinio ūkio direktorius susigrobė techniką iš ūkio ir vėl tapo eurosojūziniu verslininku - vergvaldžiu. Deja, baisia staigia liga jaunam komunistui gobšuoliui buvo atseikėta. Vaikai paliko tėvo ūkio "rojų"-emigravo.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # Vvvv 2018-01-03 11:25
Kodel siuo straipsniu nesidalina kiti portalai, televizija?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti