Seimas nusprendė: žalą padariusių pareigūnų bus galima išieškoti visus nuostolius

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Seimas nusprendė: iš žalą padariusių pareigūnų bus galima išieškoti visus nuostolius

Vakar Seimas priėmė Teisingumo ministerijos parengtas Žalos, atsiradusios dėl valdžios institucijų neteisėtų veiksmų, atlyginimo ir atstovavimo valstybei ir Lietuvos Respublikos Vyriausybei įstatymo pataisas, todėl valstybė galės visas išmokėtas sumas išieškoti regreso tvarka iš kaltų asmenų. 

„Priėmus šias pataisas, didžiulės žalos valstybei padarę pareigūnai jau nebegalės slapstytis už nebaudžiamumo širmos. Jiems reikės atlyginti visus valstybei padarytus nuostolius“, – sako teisingumo ministrė Milda Vainiutė. 

Teisingumo ministerija administruoja lėšas, iš kurių atlyginama teismų priteista valdžios institucijų padaryta žala. Pavyzdžiui, pernai fiziniams ir juridiniams asmenims buvo išmokėta 166 tūkst. eurų, užpernai – 1,66 mln. eurų. Pareigūnų padarytą žalą tretiesiems asmenims pagal kompetenciją atlygina ir kitos valstybės institucijos.

Šiuo metu galiojančioje įstatymo redakcijoje nustatyta, kad valstybė, atlyginusi dėl ikiteisminio tyrimo pareigūno, prokuroro ar teisėjo tyčinių veiksmų, kitų valdžios institucijų pareigūnų, valstybės tarnautojų ar kitų darbuotojų veiksmų atsiradusią žalą, įgyja teisę išieškoti iš kaltų asmenų tiek, kiek ji sumokėjo, bet ne daugiau kaip 9 vidutinius jų darbo užmokesčius.

Antradienį priimtame įstatyme nurodyta, kad tais atvejais, kai žala padaroma tyčia, valdžios institucijos teismo keliu galės išieškoti visas išmokėtas sumas iš kaltų asmenų. Nagrinėdamas bylą, teismas turės nuspręsti, ar žala padaryta tyčia. 

Išieškant ne dėl tyčinių pareigūnų veiksmų atsiradusią žalą, išlieka šiuo metu įstatyme nustatytas apribojimas – valstybė iš kaltų asmenų gali išieškoti tiek, kiek ji sumokėjo, bet ne daugiau kaip 9 vidutinius jų darbo užmokesčius.

 

Peržiūros: 808

Komentarai   

+7 # jeronimas 2017-12-13 12:46
Labai slydziai sis istatymas traktuojamas.Vienas zodelis "tycia",kuris visa si istatyma gali paversti niekiniu,arba tiesiog kaip nepersaunama siena stambaus masto aferiugoms.paimkime kad ir snoro uzgrobima ir isvogima.Juk niekas nesigincis dabar jau,kad sis bankas buvo mokus ir gerai veike bei atliko savo darba.Uz to banko uzgrobimo kyso auksciausiu Lietuvos valdovu ausys.Negana to ,labai tiketina,jog sis planas gime ne tik prezidentes kabinete,bet plano uzuomazgos gime ypatingai slaptame prezidentes susitikime su skandinavu banku vadovais.kas gali paneigti,kad uz tam tikra suma i koki ofshora,buvo jau slaptame susitikime nutarta susidoroti su snoru.Juk net asmens sargybinis nedalyvavo tame susitikime,jau nekalbant apie koki patareje ar padejeje.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # jeronimas 2017-12-13 12:55
Ir apie ta susitikima slapta,nebuvo jokios oficialios informacijos,netgi atvirksciai,kazkam paklausus buvo neigiama apie susitikima.Toliau ,kaip sakoma,buvo tik afioros vykdymo metodai,kurie atnese Lietuvai bent penkis milijardus nuostoliu.Tai siuo atveju ,grybauskes teismai cia matytu tycia,ar tiesiog netycia?? O gal cia ir nebuvo grupinio -bandos susitarimo??? Kai buvo sulaikyti muitininku visa pamaina,ir dar daugiau asmenu iskaitant virsininkus,juk tie patys grybauskes teismai nevertino juk visi muitines aferistai rinkdami pinigus i obsciaka,veike kaip banda,kaip grupe??? Tad man labai keistai atrodo istatymai,kai juose paliekami tokie zodeliai kaip "tycia",kur tik vienas teisejas gali suprasti kada jis taikomas,kada -ne.Pamastymui,kiek toks zodelis gali kainuoti juodojoje rinkoje??? Bandau sau atsakyti,nuo keliu simtu euru iki keliu milijardu.Kaip mano kolegos komentatoriai?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Zenonas Priekuliškis 2017-12-13 13:20
Taikliai pastebėjo jeronimas žodelį "tyčia". Nežinia kiek laiko teks įrodinėti tą "tyčia"? Vis teigs, kad per neapdairumą, nežinojimą ir t.t. ir pan. Buvau pasiskolinęs 100 000 Lt.,mokėjau po 1.500 Lt kas mėnesį. Atsiskaičius teisėja V.Olcvikienė (Jakštienė) bendradarbiaudama ha žem su antstoliu drg. A.Selezniovu ir kreditore atidavė jai ir įkeistą 9 ha žemę. Tai akivaizdūs nusikaltėliai? Deja visur "vsio zakonno". Visi dokumentai buvo teisiškai įforminti per Hipoteką. Pinigai pervedami per banką. Dabar dar sakys neTyčia. Manau niekas nesikeis, pagyvensim pamatysim.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Jeigu padariau 2017-12-13 14:05
nuostolio 8,7 darbo užmokesčių, tai iš manes išskaičiuos 8,7 užmokesčių, o kuris padarė šimto ar daugiau darbo užmokesčių, tai iš jo išskaičiuos 9 užmokesčius, o kas atlygins likusius nuostolius? Ir vėl mokės nuostolius runkeliai? Tai kam tokie įstatymai kuriami? Kuriami vagims - vok, kad ir tau liktų užtektinai ir prokurorams su teisėjais. Ane?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # belenka 2017-12-13 19:13
tiesiog dabar pries kas nors "imdamas" paprasys 9 atlyginimais daugiau...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti