Donatas Šulcas : Pastebėjimai dėl naujo Sąjūdžio

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Pastebėjimai dėl naujo Sąjūdžio

 Mes, protesto ir bado akcijos prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros juridinio asmens nevyriausybinės visuomeninės organizacijos Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungos nariai Donatas Šulcas ir Žilvinas Razminas, sužinoję, kad Raudondvaryje (Kauno raj.) 2017-12-09 vyks naujo Sąjūdžio steigiamasis susirinkimas, metę kitus, tikrai neatidėliotinus ir labiausiai reikalingus atlikti darbus, būdami savo kailiu ir kūnais patyrę valstybės valdžios ir valdžios institucijų vykdomus antidemokratinius veiksmus (užsakomuosius persekiojimus, prievartą, turto nacionalizaciją, neteisybę ir t.t.) panorome tapti naujojo Sąjūdžio nariais. 

Važiuodami į Kauną, džiaugėmės ir aptarinėjome – va atsirado vis dėl to žmonės, išdrįso pasipriešinti neteisybei, KŪRIA SĄJŪDĮ, kaip ir prieš 30 metų suteiks žmonėms viltį turėti savo Lietuvos valstybę, padės ir mums suvaldyti ne tik prieš mus, tačiau ir prieš daugelį Lietuvos žmonių vykdomą antidemokratišką politiką.

Nuvykom, susiradom salę, vieni iš pirmųjų užsiregistravome svečių sąrašuose, ir vos tik atsisėdę, supratome, ....kad mes esame nepageidaujami, esame ne urėdai ar eiguliai, ir net ne gydytojų Sąjūdžio nariai, v.ž. iš Gojų Tautos ir svetimi.

Pirmiausia, vienas iš nekrentančių į akis pilkų žmogeliukų, slapta, tiesiog iš po skverno, mobiliuoju telefonu, mus nufotografavo, ir net ne vieną kartą. Norėdamas parodyti, jog esu tikrai ne iš pogrindinės ar teroristinės organizacijos, prisisegiau prie krūtinės, tikrai matomoje vietoje, Žmogaus teisių organizacijos pažymėjimą, patvirtinantį, jog tikrai esu ne šnipas ar kažkoks vatnikas, o Lietuvos Žmogaus teisių organizacijos narys.   

Na prasidėjo tas Sąjūdžio steigiamasis susirinkimas - Tautiška Giesmė, organizatorių pristatymas, gerb. vyskupo Kaunecko pasveikinimas ir palaiminimas, ir toliau kaip tikrame nomenklatūrininkų suvažiavime – kuriame naują Lietuvos Sąjūdį tik su viena ir pačia didžiausia problema: - Lietuvos miškai ir įvardijamų urėdų atleidimas iš pareigų. Tiesa, Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininkas, Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ vienas iš organizatorių Rimantas Braziulis, paaiškinęs, jog paruoštą kalbą paliko namuose, vartydamas šūsnį popierių, bandė  aktualizuoti tikrai didelę Lietuvos problemą dėl labai smarkiai naikinamų miškų bei Seimo naujai priimto antikonstitucinio įstatymo, išvaikant iš darbo urėdijose visus dirbančiuosius ir įkuriant vieną centralizuotą, tik Vyriausybės įtakoje sudarytą, save kontroliuojančią ir visus darbus vykdančią įmonę.  Tačiau kovingai pradėjęs kalbą apie naikinamus Lietuvos miškus, p. R. Braziulis kalbą pabaigė su nuolankiu pasiūlymu kreiptis į vyriausybę ir įstatymo leidėją dėl dalies naujo įstatymo pakeitimo, bei pasiūlymo vieningai, visos Lietuvos žmonėms dalyvauti Sąjūdyje „Už Lietuvos miškus“ veikloje. 

Nors aiškiai surežisuotame tikrame nomenklatūrininkų suvažiavime akivaizdžiai buvo jaučiamas kvapelis - po naujai kuriamo Sąjūdžio vėliava paslėpti klanų ir suinteresuotų asmenų kovas dėl įtakos zonų naikinant Lietuvos miškus; asmenų, šiandien užimančių aukščiausiąsias pareigas urėdijų valdžioje, pasipriešinimą galimai reorganizacijai, labai patiko svečio iš Estijos Respublikos Indrek Vainu pranešimas apie miškų dalinį sunaikinimą, eilinių eigulių darbo vietų visišką sunaikinimą (liko nepaminėta, arba mano praleista apie urėdų darbo vietas). Svečias labai įtaigiai, pasiremdamas dokumentine medžiaga, pateikdamas faktus išaiškino, kas galbūt laukia ir mūsų, kardinaliai pertvarkant mūsų šalies miškų ūkį.

Nors svečias iš Estijos ir išaiškino, kad dėl Estijos miškų išsaugojimo yra įtraukta visuomenė, paprasti žmonės, pasidalinta bendromis išeities iš susidariusios situacijos būdais, tačiau, mano nuomone, naujai kuriamo Sąjūdžio steigiamojo suvažiavimo organizatoriai, manytina nusprendę, jog tik dalies, naujai priimto Seimo įstatymo pakeitimas, išgelbės Lietuvą; tik dėl vienos miškų naikinimo problemos (tiksliau dėl urėdijų centralizavimo) šiandien reikia kurti Sąjūdį, ir po Sąjūdžio vėliava spręsti dalies naujai priimto įstatymo pakeitimą. Nors sėdėdamas salėje tikrai klausiausi labai įdėmiai, tačiau neišgirdau kokių įstatymų pataisų esmės reikalaujama, kaip konkrečiai ir motyvuotai siūloma pakeisti ginčijamos dalies dispoziciją.

Taigi, susigundęs ir pabuvojęs naujai kuriamame Sąjūdžio steigiamajame suvažiavime,   supratau, savo akimis pamačiau, jog mes, paprasti žmonės, dirbantys ir bedarbiai, pensininkai ir studijuojantys, esame tiesiog mulkinami ir priešinami, įvairūs nomenklatūriniai veikėjai galimai nepasidalindami įtakos zonų, iškeldami savo vieną dalinę problemą aukščiau už visų, po Sąjūdžio vėliava, skaldo ir naikina mus, tyčia nukreipia mus nuo tikrų problemų. Susidarė įspūdis jog mus po naujai kuriamo Sąjūdžio vėliava mokins atskirti pelus nuo grūdų, bandys laukinius Gojus mokinti išspręsti pačią didžiausią ir vienintelę problemą. 

Taigi, nusivyliau........., supratau, jog spekuliantai eilinį kartą norintys mus apgauti, vėl mojuoja Sąjūdžio vėliava.

 

2017-12-10

Protesto ir bado akcijos prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros juridinio asmens nevyriausybinės visuomeninės organizacijos Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungos pirmininkas Donatas Šulcas

 

Peržiūros: 1208

Komentarai   

+4 # pagal 2017-12-12 10:45
viska -autorius teisus-tai ne 1987m. ir dalinemis reformomis atskiru saku,kurioms dirbtinai atejo kazkam paimti i vienas rankas,kaip ir telekoma,bankus,fabrikus,elektra,nafta,dujas,..."o ra"-musu nomenklatura nori privbatizuoti ir iskirstus miskus su bebrais-kuriuos dar reikia atkurti-kaip ir iki 1988m sajudzio -jie buvo atkurti
dabar-dauguma misku jaunuolynai-su bebrais-ka darys bebrine Lietuvos valdzia-juos padovanoje-bebru bendrininkams-kad ir Gaizuciui-misko savininku beatodairiskai ziurinciu naudos sajungai,arba jiems panasiems pramonininkams,o gal svedams-kurios atstovu beveik nebuvo siame suvaziavime
seip visuomene tikejosi-Visos Lietuvos atkuriamojo sajudzio-kuriuo tikrai reikia
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # J.Radovičius 2017-12-12 12:05
Negi nepastebit, kad tokius "visos tautos" sąjūdžius įvairūs veikėjai stegia kasmet po vieną, jų jau yra "n" kiekis? Bet netrukus būtinai pasirodo, kad turėta galvoje tik tų kelių veikėjų siauri asmeniniai interesai, būtent todėl jie yra visiški impotentai politine ir taktine prasme. O jeigu neinteligentiški piemenys, tai tuoj pat dar ir tarp savęs susirieja, apkalba ir apšmeižia vieni kitus. Jiems tai normalu. O viskuo paskui kaltina "Gribašenką", KGB, NKVD, LKP, stribus ir žydus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # J.Radovičius 2017-12-12 11:10
Kadangi ponas D.Šulcas šį savo būtent tokį nusivylimą pareiškė čia viešai, todėl man labai nenoromis tenka taip pat viešai išreikšti savo visiškai tokį patį nusivylimą juo pačiu, kurį jam bergždžai išsakydavau asmeniškai. Nuo rugpjūčio vidurio stebgiausi prisidėti tiek prie p. Šulco pirmininkaujamos organizacijos, tiek padėti bado akcijos organizatoriams, bet apart labai saldžių padėkų už tai, kad "mes tikrai visi kartu", jokio atsako nesulaukiau. Tai kartojosi tol, kol nesuvokiau, kad esu šitiems "narsuoliams" paprasčiausiai nepageidaujamas, arba jie turi kažkokių asmeninių nedeklaruojamų tikslų.
O dabar p. Šulcas piktinasi tuo, kad kažkas būtent taip chamiškai pasielgė su jais pačiais. Pone Šulcai, ar suvokiate, kaip tragikomiškai atrodote, ir ne vien šiame epizode, ir ne vien Miliūtei ar Tapinui?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-1 # Zenonas Priekuliškis 2017-12-12 20:30
2018-01-16 d. 12 val. Vilniuje, Žemaitės g. Nr.15, "Žemaitės" viešbutis, bus įdomesnis susirinkimas, kontaktinis tel. tel.8 606-33268
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # J.Radovičius 2017-12-13 12:23
Tačiau, kadangi organzatoriai iš pat pradžių nesiskelbia, todėl jau iš anksto aišku, kad tai bus kažkokia privati grupuotė. Ateikit, tačiau nenustebkite, jeigu kažikodėl pasijusite esantys ir ten nepageidaujami. Nes Lietuvoje nuo Sąjūdžio laikų daug pašauktųjų, maža išrinktųjų. Rimta organizacija nepradeda nuo nutylėjimų.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti