Artūras Račas : „Sodra“, pilietiškumas, šešėlinė ekonomika ir D.Grybauskaitės „globa“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

„Sodra“, pilietiškumas, šešėlinė ekonomika ir D.Grybauskaitės „globa“

Šiuo metu Lietuvoje įgyvendinamas „Sodros“ inicijuotas jaunimo švietimo projektas „Nepamiršk parašiuto“.

Nors projektas buvo pristatytas birželio pabaigoje, o prasidėjo rugsėjo mėnesį, pačios „Sodros puslapyje pateikiama štai tokia informacija apie šį projektą:

 

Nepasakyčiau, kad tai stebintų, bet šis įrašas ne apie „Sodros“ valdininkų aplaidumą.

Jis gal labiau apie Lietuvos valdininkų padlaižiavimą ir besiformuojantį asmens kultą.

Viešai skelbiami projekto tikslai yra labai teisingi:

Projekto tikslas – ugdant besiruošiančio savarankiškam gyvenimui jaunimo, vyresniųjų klasių bendrojo lavinimo mokyklų (gimnazijų) moksleivių pilietiškumą, socialinę atsakomybę ir socialinį solidarumą, perteikti jiems informaciją apie socialinio draudimo Lietuvoje sistemą, jos raidą ir apie „Sodros“ veiklą. Padedant moksleiviams suvokti šešėlinės ekonomikos žalą visuomenei, kartu parodyti, kokią naudą, socialinę apsaugą įvairiais gyvenimo atvejais užtikrina socialinis draudimas, „Sodra“.

Sutikite, viskas labai gražu: pilietiškumas, socialinė atsakomybė, šešėlinės ekonomikos žala, „Sodros“ nauda. Puikios temos ir labai naudingos besiformuojančiai asmenybei. Be to, viskas vyksta panaudojant „Protų mūšių“ formatą, kuris turėtų būti priimtinas moksleiviams

Bet štai man į rankas netyčia pateko vienas iš klausimų, į kurį moksleiviai turėjo atsakinėti per regioninį atrankos konkursą, vykusį Utenoje.

Galbūt aš ne viską suprantu apie pilietiškumą, socialinę atsakomybę, šešėlinę ekonomiką ir „Sodros“ veiklą, bet man tikrai sunkoka suvokti, kaip visii šie dalykai susiję su prezidente, kuri „globoja“ kažką, kas daroma už biudžeto pinigus.

Taip pat nesuprantu, ar šiuo klausimu moklsieviams bandoma pasiųsti žinią, kad jei prezidentė „neglobotų“, tai šimtai vaikų nebūtų pirmą kartą nuvažiavę prie jūros ir ar jei moksleivs nežino, ką „globoja“ prezidentė, tai jis nėra pilietiškas ir socialiai atsakingas ir kai užaugs, darbuosis šešėlinėje ekonomikoje?

Man taip pat labai įdomu, ar tokį „švietėjišką“ ir auklėjantį klausimą sugalvojo padlaižiaujantys „Sodros“ valdininkai, ar čia buvo Utenos regiono veikėjų vietinė iniciatyva.

Nors iš tiesų tai gal net nėra labai svarbu. Daug svarbiau tai, kad tokie klausimai atskleidžia mūsų valdininkų mentalitetą, kuriam būdingos savybės yra noras turėti vadą ir bučiuoti jam sėdynę bet kuria pasitakiusia proga, taip tikintis užsidirbti papildomų karmos taškų ir, žinoma, tikėtis, kad tokie pakštelėjimai padės siekiant karjeros.

Blogiausia iš tiesų yra tai, kad tokios mintys ir tokie klausimai mūsų valdininikams į galvą ateina patiems, niekam neprašant ir be nurodymų iš aukščiau. Nes jie patys žino, kaip viskas veikia ir kad svarbiausia Lietuvoje ne kompetencija ir profesionalumas, o menas įsiteikti ir kuo žemiau nusilenkti.

Panašiai viskas vyksta vienoje didelėje valstybėje į Rytus nuo Lietuvos. Mus gelbėja tik tai, kad Lietuvos Konstitucija buvo rašoma ne šiandien, nes priešingu atveju, panašu ir Lietuvoje turėtume prezidentę, kuri valdo iki mirties, karts nuo karto prezidento postą pakeisdama į premjero.

Ta pati Konstitucija ir dar likusi dalis sveiko proto žmonių mus gelbėja ir nuo to, kad moksleivių projektuose dar neužduodami klausimai apie prezidentės batų ar liemenėlės dydį ir jos mėgstamiausius patiekalus.

Peržiūros: 3106

Komentarai   

+23 # kgkcp 2017-11-20 14:49
mylekit partija vaikuciai,kaip partija mylejo jus...
kur nuotrauka-Leninas su vaikais
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+20 # vladas lukosevicius 2017-11-20 16:59
Beveislė KGB prostitutė Grybauskaitė aiškina apie vaikus ir šventes organizuoja ,,, juokas ima .
Vaikpisių bendrininkė pati dangstė labai sunkius nusikaltimus prieš vaikus ,
smurtą , alkoholizmą , narkomaniją , vaikų prostituciją , prekybą vaikais , itraukimą į nusikaltimus , vagystes iš parduotuvių , kontrobandinių cigarečių platinimą vaikų globos namuose .....
Viskas išviešinta mano facebook sienoje .
Išviešinsiu dar apie vieną nėščią 15 metę iš Vilniaus ,,Minties,, vaikų globos namų , kuri jau buvo kolonijoje ir apie vaikų kankinimus .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # kacp 2017-11-20 17:47
kacapai su lietuviskom pavardem valdo sali,kure socializma,o dabar baudziava ,pririso prie duju vamzdzio ir kankina,opati net nzino kiek bernauja tautos kitatauciams ir slapstosi Amerikoj nuo susidorojimo.Sukure is paskolu policine valstybe ,o prekes kiniskos,tik bambaliai lietuviski
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # jeronimas 2017-11-21 12:42
Nieko nera baisiau,kaip kolaborantas,nkvedistas ,kgb istas,dave priesaika svetimos valstybes pilieciu naikinimo spec tarnyboms,sendien valdovu kresluose Lietuvoje.Ir nedrista seimas priimti pilieciu pageidavimus,va tokiems parsidaveliams,priversti viesai,atsisakyti duotu izadu svetimu saliu tarnyboms.ne tik butu leista apsivalyti Tautos genocida kuriantiems valdzioje nieksams,bet netgi sukurtas istatymas,kuris 75 metus Tautos isdavikus,galimai net kruvinom rankom,tiesiog saugos.O tokiems valdyti Lietuva ir igyvendinti okupantu nurodymus ,Lietuvoje besidarbuojantiems valdzios nieksams,sekasi labai gerai.Antras milijonas deportuojamas is Tevynes Lietuvos,i Lietuva gabenami babajai oriam gyvenimui,puse senyvo amziaus pilieciu badauja ar isgyvena tik grybausku mergos suselptom kruopom su gyvais spyrguciais.Kiek zmoniu pakelia ranka pries save,netgi vaikai ??? Kiek zmoniu dingsta ??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # jeronimas 2017-11-21 12:48
Valstybes teisine sistema valdoma albinuku ir alvyduku mylinciu vaikucius.Ir paskutinis topas ,sakyciau paskutinis duris i Lietuvos Nepriklausomybes ir Laisves interpretacija,tai svedijos ar izraelio galimam snipui,kuris prekiauja ginklais tarptautiniu mastu.kalbu apie save pasivadinusi ohmana.Nors kas jis toks istikruju,manau net niekas nesiaiskins ir niekada nesuzinosie.Ir kai tokiems laisvai leidziama netgi vaikams skaityti paskaitas apie meniska zudyma,tai argi cia ne virsune Lietuvos politikoj???? Pirma Ohmanas pamokins meniskai zudyti,antru etapu nkvedisto gaisrininko dukte tiems vaikuciams paglostis galveles ir pirmyn igyvendinti ismokto "meno"???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti