Prokuratūra atsisakė pradėti tyrimą dėl įtariamojo I.Strazdauskaitės žudiko Leono Bieliausko kankinimo mušimas iki sąmonės netekimo nelaikomas kankinimu (pildoma)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)

Prokuratūra atsisakė pradėti tyrimą dėl įtariamojo I.Strazdauskaitės žudiko Leono Bieliausko kankinimo – mušimas iki sąmonės netekimo nelaikomas kankinimu

Aurimas Drižius

 

Ievos Strazdauskaitės įtariamojo žudiko Leono Bieliausko advokatas Valdas Bliujus gavo prokuratūros atsisakymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl jo kliento kankinimo. Prieš kelias savaites V.Bliujus kreipėsi į prokuratūrą – pareiškime nurodė, kad L.Bieliauskas buvo žvėriškai sumuštas, vos jį sulaikius.

L.Bieliauskas jį sulaikiusių policininkų buvo tiek muštas ir kankintas, kad prarado sąmonę – bijodami, kad užmušė pagrindinį įtariamąjį, jo egzekutoriai jį nuvežė į Vilniaus Greitosios pagalbos ligoninę Lazdijuose, kur jis buvo atgaivintas, ir tik antrą valandą ryto nuvežtas į Antakalnio areštinę. Tam, kad nuslėpti kankinimo pėdsakus, „pareigūnai“ jį dvi savaites laikė Antakalnio areštinėje, kol žaizdos sugijo. Tik tada įtariamasis buvo pervežtas į Lukiškių kalėjimą.

Dar įdomi detalė - vienas iš policininkų egzekucijos metu prikišo L.Bieliauskui prie galvos pistoletą - tada įtariamasis sutiko prisipažinti viskuo, kuo yra kaltinamas. Vilniaus apygardos teismo teisėjai Ulbienei toks "prisipažinimas nesukėlė abejonių - ji pratęsė suėmimo terminą.

Tai, kad prokuratūra ir policija kažkodėl slepia šios bylos motyvus ir aplinkybes, rodo ir prokuratūros elgesys su valstybės paskirtu L.Bieliausko advokatu V.Bliujumi. Surinkęs įrodymus, kad jos nužudymu įtariamas Leonas Bieliauskas buvo kankintas iki sąmonės netekimo, ir tada prisipažino, jo advokatas Valdas Bliujus staiga buvo nušalintas nuo jo gynybos. Rugsėjo 29 d. V.Bliujus davė interviu „Laisvam laikraščiui“, kuriame sakė, kad jis abejoja prokuratūros versija, kad L.Bieliauskas yra Ievos Strazdauskaitės žudikas. Advokatas sakė, kad jis kreipėsi į generalinį prokurorą dėl L.Bieliausko kankinimo ir prašė pradėti ikiteisminį tyrimą. „O L.Bieliausko atveju mes turime medicininius dokumentus tiek iš areštinės, tiek iš Greitosios pagalbos ligoninės, kad jis buvo sumuštas, - sakė advokatas, - visi dokumentai surinkti oficialiai“.

Paklaustas, ar L.Bieliausko prisipažinimas, kad jis nužudė I.Strazdauskaitę – išgautas kankinimu, advokatas V.Bliujus atsakė : „Sunku pasakyti, tačiau aš turiu abejonių dėl to prisipažinimo. Man pačiam labai daug klausimų kyla, nors pats Leonas dievagojasi, kad taip, jis nužudė merginą. Tačiau man kyla labai daug klaustukų šioje byloje“.

Kitą dieną advokatas sužinojo, kad prokuratūra jį nušalino nuo L.Bieliausko gynybos, ir įpareigojo niekam nepasakoti I.Strazdauskaitės pagrobimo ir nužudymo aplinkybių.

 

V.Bliujus lapkričio 10 d. atsakė į redakcijos klausimus:

- Ar pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl L.Bieliausko sumušimo?

- Ne, nepradėtas. Prokuratūra atsisakė jį pradėti.

- Nors sakėte, kad tų mušimo įrodymų yra daugiau, negu reikia?

- Mano supratimu, taip.

- O kodėl prokuratūra atsisakė – ar todėl, kad neva įtariamasis pats save primušė?

- Ne, nes aš jau minėjau, ką prokuratūra darys – sakys, kad sužalojimai atsirado todėl, kad neva L.Bieliauskas priešinosi, ir todėl buvo sužalotas. Tačiau aš manau, kad čia su logika pareigūnams truputį negerai – kaip įmanoma taip priešintis pareigūnams?

- O kaip L.Bieliauskas priešinosi, kad reikėjo jį sumušti kaip obuolį?

-  Juk jūs matėte, kaip atrodo L.Bieliauskas per žinias? Kaip toks smulkus žmogeliukas gali pasipriešinti pareigūnams?

- O tai tas prokuratūros nutarimas apskųstas teismui?

- Apskundėme prokurorui, tai tik šiandien (lapkričio 10 d.) gavome atsakymą, kad prašymo netenkina. Dabar rengiame skundą ikiteisminio tyrimo teisėjui.

- O tai tie jūsų skundo argumentai tie patys?

- Teismui jau argumentų mes turime daugiau – iš prokuratūros atsakymų.

- O ką pats L.Bieliauskas sako – kad jį primušė areštinėje?

- Ne, jis sako, kad jį mušė suimant, jau sulaikius.

- O kaip mušė – kumščiais, ar spardė, kiek pareigūnų?

- Konkrečiai to negaliu atsakyti, nes tai ikiteisminio tyrimo dalykas – jis turi atsakyti į šiuos klausimus.

- Bet kodėl policininkai mušė L.Bieliauskas, jį sulaikę – ar tai pareigūnų sportas ar iškrovos forma?

- Negaliu daryti tokių išvadų, aš jiems į galvas neįlysiu.

- Juk ne visus sulaikytuosius policija muša. Dažniausiai nemuša. Kodėl mušė L.Bieliauską? Man įdomus jūsų pamąstymai – ar mušė todėl, kad L.Bieliauskas labai žiaurus nusikaltėlis, ar dėl kitų priežasčių?

- Aš tikrai negaliu pasakyti, kodėl.

- O ką tie policininkai sakė L.Bieliauskui, jį mušdami – kodėl jį muša?

- Jis minėjo, kad pareigūnai stengėsi jį daužyti vienas per kitą.

- O ką sakė, jį mušdami?

- Apie tai mes nekalbėjome.

- O tas jūsų pasižadėjimas prokuratūrai nieko neviešinti apie šią nužudymo bylą iki šiol galioja?

- Taip, be abejo.

- O kas perėmė tą Bieliausko gynybą?

- Nežinau.

- O kodėl kriminalinės policijos šefas Kiškis sakė žiniasklaidai, kad matė L.Bieliauską kalėjime, ir kad jis neva nebuvo sumuštas? Areštinės dokumentai rodo, kad Kiškis nebuvo matęs L.Bieliausko? Kaip jis galėjo jį matyti?

 

Nuotraukoje: Kriminalinės policijos biuro vadovas Kiškis (viduryje) teigė kalbėjęs su L.Bieliausku, ir nematė jokių sumušimo žymių. Tačiau areštinėje nėra jokių dokumentų, kad R.Kiškis buvo susitikęs su L.Bieliausku. Prokuratūra pripažino, kad L.Bieliauskas buvo sumuštas suėmimo metu. Tačiau R.Kiškis jokių mušimo žymių nematė

 

 

- Nežinau, kaip Kiškis galėjo matyti L.Bieliauską, nes dokumentuose niekur nėra įrašu apie tai, kad Kiškis lankėsi pas L. Bieliauską.

- Tai dabar skųsite tą nutarimą teismui?

- Taip, dabar klausimą dėl ikiteisminio tyrimo spręs ikiteisminio tyrimo teisėjas.

- O tai bus viešas teismo posėdis?

- Bijau sumeluoti, ar teismas kvies į posėdį, ar nagrinės rašytine tvarka.

 

 

Beje, anksčiau policija skelbė, kad Ieva Strazdauskaitė vežė "tam tikrus daiktus", vėliau pereita prie banalios versijos - neva pagrobė dėl audinės, kurią vėliau numetė miške

 

https://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/2017/03/09/news/policija-ieva-strazdauskaite-veze-tam-tikrus-daiktus-automobilis-buvo-apgadintas-606519/

 

 

Peržiūros: 3720

Komentarai   

+22 # Runkelis 2017-11-10 12:25
Atkreiptinas dėmesys į tai, šalia ko stovi Kiškis ?!!!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # vladas lukosevicius 2017-11-10 18:40
Šalia vaikpisio Sadecko .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # vladas 2017-11-10 15:55
>atkreipiau dėmesį,bet ta nuotrauka pasirodė po to kai L.L. buvo šv.tariant išsityčiota iš pedikų ,kad jie nieko nerašo,nekomentuoja ,net alkoholikės kūzios neiperka ir kad asmuo kurio vardo negalima minėti viename leidinyje dabar rūpinasi pampersais,tai sekančią dieną išeina straipsnis nuo kūzios,straipsnis nuo PD (atspėkit šifruotę) :lol: aukštinantis profesionalus atskleidusius 51 atskirą atvejį dėl vaikų parnografijos ir iš karto pabrėžiant ,kad tai ne tinklas!!!!!nors tyrimas tik pradėtasir va nuotrauka iš kurios reikia atspėti ,kam dabar pedofilija nerūpi nes reikia pampersų,o dabar jau rūpi kova su vaikų pornografija...va kaip čia dėliojasi....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # vladas lukosevicius 2017-11-10 16:22
Na čigonams ir taip sėdėti nesaldu , visi pas gaidžius ,,, o jam aš išviso nepavydiu.
Na jei jie nužudė Strazdauskaitę dėl narkotikų ar pinigų , tai nėra šansų jiems išeiti nes jie ilindo į kažkieno interesų sferą .
Sudaužyti jie buvo mentų per sulaikymą , o prokuratūra atsisakė atlikti tyrimą , tai irodo jog tai buvo užsakymas.
Vos ne kiekvieną dieną sulaikomi žudikai , bet nei vienas nėra sumušamas ,,, tuo labiau kai atvežamas arba išvežamas iš Vilniaus areštinės , visada atliekamas patikrinimas ir turi pasirašyti , kad nesi sumuštas .
Yra oficialus blankas su žmogaus siluetu ant kurio sužymimi visi sumušimai .
Na jeigu nebuvo viskas atžymėta , galite neabejoti jog tai užsakymas .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # kolukietiskas suktin 2017-11-10 21:58
ranka rankon dirba policija su savo isnesiota ir pagimdyta nusikalstama taip vadinama mafija,kuri be aukles negalejo atsirasti
gaunaspatys musa-patys rekia-gelbekit vagi...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # visiems 2017-11-10 22:12
Neturintiems ko paskaityti ir pavargusiems nuo valdžiagyvių melo:

plus.google.com/104930148289526971655/posts

gražių paveiksliukų galerija:

plus.google.com/u/0/communities/107260533056716270437
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Zenonas Priekuliškis 2017-11-11 12:09
Kol laisvėje Misiukonis, jo parankiniai : visokie Bernatoniai, Sadeckai ir kita šutvė bus valdžioje, laukite tik taikaus paisipriešinimo, kuris neužilgo peraugs į efektingesnį. Bijoti jums nėra ko, turite su kuo mus ir toliau naikinti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-6 # g 2017-11-11 12:37
Pagal straipsni ir komentatorius ,kad mergina uzkapojo kastuvu yra smulkmena ,bet kad zmogzudys ar bendrininkas gavo (jei gavo)i kaulus tai jau baisus nusikaltimas,...kodel sis laikrastis pastoviai gina nusikaltelius
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Zenonas Priekuliškis 2017-11-11 18:12
Jaunystėje sodyboje augo obelis, kurios vaisius vadindavome zuikiarūriais, o gal iš tikro juos reikėjo vadinti kiškiarūriais?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Įtarimas 2017-11-11 20:21
Įtariu ,kad vežė siuntą automobiliu,kuriuo pats savininkas bijojo važiuot.
Matė ,kad įvyko ČP,bet nevyko merginos gelbėt,nors koordinates žinojo.
Gal tikslas buvo autosavininkas?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # emi 2017-11-17 02:48
Na, atpizdino ji gerai ir uz ta dieduka, uz kuri nebuvo nuteisas. As irgi ta pati padaryciau. Vis issikrove pareigunai ant pydero. Del "tam tikru daiktu vezimo" - tai isblaskymo manevras, nes tikejosi surasti ja gyva. Elementaru, o liaudis kuria samokslo teorijas ir pyksta, kad dingusios turciaus merginos pradejo ieskot iskart, o ne po keliu menesiu. Jai vistiek ziauriai nepasiseke, gal dar ir nescia buvo, ka jus zinot. Dziaukites gyvenimu...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti