Seimas ir Grybauskaitė specialiai „Snoro“ savininkams priėmė įstatymą teisti juos akių

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Seimas ir Grybauskaitė specialiai „Snoro“ savininkams priėmė įstatymą teisti juos už akių

 

 Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Baudžiamojo proceso kodekso pataisas, atveriančias teisėsaugai galimybę už akių teisti didelę žalą nusikaltimais padariusius asmenis.

Nors aišku, kad tai yra teisinė nesąmonė – tiek Lietuvos Konstitucija, įstatymai bei tarptautiniai įsipareigojimai numato teisiamojo teisę būti išklausytam teisme, tačiau tai nei Seimui, nei Grybauskaitei seniai neberūpi.

Nes net Lietuvos teismų įstatymo 34 straipsnis -  Bylų nagrinėjimo teismuose pagrindiniai principai (1. Teismai bylas nagrinėja laikydamiesi proceso šalių lygiateisiškumo, teisės į teisinę pagalbą, teisės į tinkamą, operatyvų, ekonomišką procesą, teisės būti išklausytam, rungimosi, nekaltumo prezumpcijos, teismo nešališkumo, teismo proceso viešumo, betarpiškumo ir draudimo piktnaudžiauti procesinėmis teisėmis principų).

Akivaizdu, kad minėtas įstatymas bus taikomas tik dviem asmenims – iš Lietuvos pabėgusiems banko „Snoras“ savininkams Vladimirui Antonovui ir R.Baranauskui.

D.Grybauskaitė aiškina, kad „Prezidentės inicijuotos pataisos leis vykdyti ikiteisminį tyrimą už akių dėl visų nusikaltimų, kuriais padaryta didelė žala.

Nuo teisingumo į užsienį pabėgę asmenys neišvengs baudžiamosios atsakomybės ir sulauks pelnyto nuosprendžio, o jų turtas bus konfiskuotas ir panaudotas žmonių ir valstybės patirtai žalai atlyginti.

Aišku ir tai, kad tokie procesai taps tik komedijomis ir parodijomis - joks ES teismas nepripažins tokių "nuosprendžių", priimtų nedalyvaujant kaltinamajam.

 

Peržiūros: 9417

Komentarai   

+5 # jeronimas 2017-10-25 13:11
Mano manymu, jokie istatymai atbuline data neisigalioja,ir snoro buvusiems seimininkams negales buti taikomi.Tiesiog netures juridines galios.O siaip istatymas labai reikalingas,ir toki reikejo priimti pries desimtmeti.Deja,jeigu anksciau valdzios nieksai buvo siek tiek daugiau protaujantys,ir suprato ,juk tas istatymas gali labai greitai atsisukti i pacius,tai priimant dabar si istatyma,matosi,kad valdzios nieksai,naikinantys Lietuva jau visai atvirai,net nesupranta,kad siuo istatymu ,netgi po "kadencijos" valdzios nieksu elite,siems nepavyks sio istatymo aplenkti.Net ir paveluotai emigravus ,kad ir uz atlanto,sis istatymas galios.O kad bus teisiami Lietuvoje genocida ir kitus valstybinio masto nusikaltimus ivykde "ponai" ,ne trupucio neabejoju.Tai tik laiko klausimas.Manau,"elitas" patys jau suprato,ir tai parodo jie patys is baimes daromomis klaidomis,kurios vis didesnes ir tu klaidu vis daugiau.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti