Milijoninis Dalios Grybauskaitės gaujos užgrobto banko "Snoras" turtas išmestas į šiukšlyną

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.70 (5 Votes)

"Važiuojant Vilniaus rajone aptikome Snoro bankui priklausantį turtą, - pasakoja LL skaitytojai, - į nesaugomoje teritorijoje "sandeliuojamus" buvusius banko skyrius - snoriukus - galima laisvai patekti, atrodo, jie tiesiog palikti likimo valiai. Visiškai nesuprantama, kodėl tas jau seniai suvalstybinto banko turtas tiesiog numestas, paliktas be jokios priežiūros? Juk tas turtas tuoj bus piktadarių išplėštas ar visiškai sunaikintas. 

Idomu, ką į tai atsakytų Snoro banko bankroto administratorius G.Adomonis? 

Ar vėl teisinsis, kad, nežinia kodėl (?!) nuvertejusį banko turtą, jis veliau tegali parduoti tik pusvelčiui? 

O po to, dar, matomai, ir vėl bandys viešai žiniasklaidoje uz Snoro kreditorių pinigus apmokamuose straipsniuose "plauti savo mundūrą", teigdamas, jog yra manipuliuojama banku Snoras bei gerą dalykinę reputaciją turinčiu bankroto administratoriumi?

Šiandien jau ne paslaptis, kad daugelis banko kreditorių ir visuomenės narių ivardija visą banko Snoras bankroto procesą ir jo turto pardavimą kaip nusikalstamą , neskaidrų, pažeidziantį teisės aktų reikalavimus bei banko Snoras kreditorių interesus.

Toks banko turto - snoriukų - saugojimo faktas, tai dar vienas įrodymas, kad bankroto administratoriaus G.Adomonio veikimas arba nusikalstamas neveikimas atneša didžiulius nuostolius buvusiems banko savininkams, indėlininkams, kreditoriams ir visai Lietuvos valstybei".

„Laisvas laikraštis“ nemažai rašė apie „Snoro“ užgrobimą. Šis nusikaltimas buvo mūsų redakcijos įvardintas kaip 2014 metų afera : „2014 metų afera - D.Grybauskaitės gaujos įvykdytas "Snoro" 6,5 mlrd. litų vertės turto užgrobimas (straipsnis išspausdintas 2014 m. gruodžio 20 d.)“.

 

Tai, kad tai nusikaltimas, įrodo ir Seimo laikinosios komisijos „Snoro“ užgrobimui ištirti išvada – jose aiškiai pasakyta, kad „Lietuvos bankas nepateikė minėtai komisijai dokumentų apie tai, kad „Snoro“ bankas užgrobimo dieną buvo nemokus.

 

Kita vertus, akivaizdu, kad Dalios Grybauskaitės vadovaujama gauja (jos buvęs rinkimų štabo vadovas, vėliau paskirtas Lietuvos bako pirmininku Vytas Vasiliauskas) specialiai pasirinko patį nuostolingiausią biudžetui banko "Snoras" užvaldymo modelį - iš pradžių jį atėmė iš savininkų, nacionalizavo, o paskui paskelbė bankrotu, taip prisiimdama visą atsakomybę ir įsipareigojimus. Tačiau toks scenarijus leido buvusiam D.Grybauskaitės rinkimų kampanijos vadovui, Lietuvos banko šefui Vitui Vasiliauskui paskirti banko administratorių, kuris vėliau lengva ranka ištaškė visą banko turtą, ir perleido jį naujiems "verslininkams" už skatikus. Jeigu bankas būtų likęs valstybiniu, jis toliau veiktų, ir administruotų visus kreditus ir paskolas, ir nebūtų galima per bankroto procedūras šio turto atimti.

 

Rusijoje tai vadinama "reideryste", arba plėšikavimu su valdžios pagalba, ir visas iki šiol vykęs "Snoro" banko turto perleidimas tai patvirtina. Specialiai Seimo sudaryta laikinoji komisija konstatavo, kad Lietuvos bankas nepateikė jokių įrodymų, kad iki pat banko užgrobimo „Snoro“ turtas smarkiai sumažėjo: 

 

pateikiama komisijos išvados fragmentas:  

 

 

 

II. Komisija konstatuoja: 20 11. Lietuvos banko valdybos pirmininko 2011 m. birželio 8 d. įsakymu Nr. 04- 04RN patvirtinta darbo grupė, vadovaujama Manto Mendelevičiaus, kuriai buvo pavesta apsvarstyti visas problemas susijusias su AB banku „Snoras“; Lietuvos banko valdybos pirmininko 2011 m. rugsėjo 19 d. įsakymu Nr. V2011/ (1.7-0202)-02-143 patvirtinta akcinės bendrovės banko „Snoras“ inspektavimo komisija, vadovaujama Irmanto Žadeikos, pradėjo neeilinį banko „Snoras“ inspektavimą; Darbo grupė ir Inspektavimo komisija atliktų darbų ataskaitos Lietuvos banko valdybai nepateikė iki šiol; Lietuvos banko valdybos posėdžiui 2011 m. lapkričio 16 d. buvo pateiktas „Tarnybinis raštas“ pasirašytas M. Mendelevičiaus ir I. Žadeikos, kuriuo vadovaujantis Lietuvos banko valdyba 2011 m. lapkričio 16 d. priėmė nutarimą dėl AB banko „Snoras“ veiklos laikinojo stabdymo ir rekomendacijos Lietuvos Respublikos Vyriausybei perimti AB banko „Snoras“ akcijas visuomenės poreikiams. Teisės aktus dėl AB banko „Snoras“ išskaidymo parengė Lietuvos bankas. Medžiagos, iš kurios galima įvertinti galimai padarytą žalą Komisija neturi. 2012-05-30 Komisijos posėdžio balsavimo rezultatai: už – 10, prieš 2, susilaikė – 0. 12. Dokumentas ar kitoks įrodymas, įrodantis galimą AB banko „Snoras“ turto sumažėjimą iki 2011 m. lapkričio 16 d., nurodytą 2011 m. lapkričio 16 d. „Tarnybiniame rašte“ dėl AB banko „Snoras“, laikinojo AB banko „Snoras“ administratoriaus Saimono Friklio (Simon Freakley) ataskaitoje iki 2011 m. lapkričio 24 d. ar bankrutuojančios AB banko „Snoras“ administratoriaus Neilo Kuperio (Neil Cooper) ataskaitose iki 2011 m. gruodžio 7 d., Komisijai pateiktas nebuvo. 2012-05-23 Komisijos posėdžio balsavimo rezultatai: bendru sutarimu. 13. Lietuvos banko valdybos nutarimas dėl AB banko „Snoras“ veiklos laikinojo sustabdymo, Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimas perimti AB banko „Snoras“ akcijas visuomenės poreikiams ir Lietuvos banko sprendimas dėl bankroto bylos iškėlimo AB bankui „Snoras“ buvo priimti skubotai ir nepakankamai pagrįstai. Šie sprendimai sudarė prielaidas atsirasti didelėms išlaidoms skolinantis iš Lietuvos valstybės biudžeto lėšų padengti valstybės garantuojamas sumas indėlininkams už lėšas laikytas AB banke „Snoras“. 2012-05-23 Komisijos posėdžio balsavimo rezultatai: už – 6, prieš – 5, susilaikė – 0. 14. Lietuvos Respublikos Vyriausybė priimdama sprendimą nacionalizuoti AB banką „Snoras“ ir teikdama Seimui įstatymų pakeitimus skubos tvarka, nedisponavo pakankamai išsamia informacija, neapsvarstė visų aplinkybių ir galimų pasekmių".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Peržiūros: 7794

Komentarai   

+20 # Ritas 2017-06-12 21:36
Kai nėra įstatymo, tai tas veiksmas, kurį 2011-11-16d. padarė Grybauskaitės gauja su Snoru, vadinasi jau ne nacionalizacija. o eksproprijacija. Tuo viskas ir pasakyta.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+25 # Lina 2017-06-12 22:03
Uztat ir emigruoja masiskai zmones is Lietuvos,nuo tokio "teisingumo" :sad:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # Algirdas 2017-06-12 21:39
O ir šito administratoriaus Adomonio veidelis nieko gero nežada. Vienas administratorius Friklis išsimokėjo, neturėdamas teisės pavedimams, 5 mln., kitas KUUPER išsimokėjo 56 mln. ir "padirbėjo" su Degučiu ir kitais,o šitam irgi liko pakankamai Snoro turto, tai dabar gali pusvelčiui pardavinėdamas, dėtis sau į kišenę po stalu kiek nori... O ŽIT TO NADA ...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # Brudų brudai... 2017-06-12 21:55
A.Mažintienės vadovaujamas Snoro kreditorių komitetas 3 metus dirbo išvien ranka rankon su N.Kuperiu, dabar jau irgi 3-ius metus darbuojasi su G.Adomoniu, bet atsiminkite, kiek kartų A.Mažintienė viešai spaudoje ir per TV gynė bankroto administratorių aferistą N.Kuperį, o dabar irgi vaidina
tyrųjų ir skaidriųjų spektaklį ! Į teisiamųjų suolą būtinai
sodinti reikia ir pačią A.Mažintienę! Tai, ką ši aferiūga nieko
nematė, kaip apvaginėjami Snoro kreditoriai ?!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # pelius 2017-06-12 21:41
Per savo tris dešimtmečius buvimo versle metų, niekada nemačiau labiau
"palaidos balos", reketo ir korupcijos, kaip bankrotų administravime.
Įstatymai tiesiog tam pritaikyti. Pats bankroto administravimas - visiška
parodija, skirta tempti gumą ir gauti atlyginimą. Iš kokių 50 bankroto
bylų, kuriose buvome kreditoriai, esame gavę lygiai "0", o bankrotų
administratoriai, grubiais paskaičiavimais, keletą milijonų...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Taip 2017-06-12 21:51
O kaip del Snoro bankroto administratoriaus Adamonio...?..ar STT rankos nekyla, ar stogas elitinis, ar visiems padalina? Nesapnavo zmogus apie toki kasni, kaip ir Kuperis pensijini laika leidzia Maldyvuose, nukrito kaip is dangaus i gyvenimo pabaiga....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Mikas 2017-06-12 21:59
Lietuvoje sedi tik tie, kas negali susimoketi. Kuperis sumokejo. Adomonis dabar moka.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+20 # jonas 2017-06-12 22:16
Aferistai samdo aferistus,o kodėl ne,juk pinigai ne jų. Kuperį pakeite Adomonis.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # achujet 2017-06-12 22:40
ziuriu i nuotraukas ir negaliu patiketi.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # VA TAIP 2017-06-12 23:28
BUVO BANKAS, VEIKE PUKIAUSIAI, BUVO KONKUTENTAS SKANDINAVAMS P----Y-ST VASILIAUSKAS IR DINGO SNORAS, FINASTA, KRAJBANKAS, UKIO BANKAS IR STEBISI KODEL BEGA ZMONES IS LIETUVOS.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # jjeronimas 2017-06-12 23:55
Manau ,kad snoro afera Lietuvoje,kuria ivykde auksciausi Lietuvos valdzios sluoksniai (galimai),ne tik Lietuvos amziaus afiora pagal masta ir ivykdymo nagluma,bet viso pasaulio neturincio analogo ,masto afiora.kadangi karbauskis buvo tu organizatoriu pakabintas tik perzenges seimo slenksti,o as manau,kad jis buvo ne tik pakabintas,bet pasirinktas daug anksciau nei vyko rinkimai.ir pasirinktas tam,kad niekas nepradetu jokiu tyrymu del ivykdyto milijardinio valstybes apvogimo.Aisku,skvernelis su karbauskiu ir nedarys ir neorganizuos jokiu tyrymu,nes jiems skirtos uzduotys,matomai visai kitokios.Nemato sie ir reikalo atsiskaityti su rinkejais.Juk sendien likusiems Lietuvoje uztenka patrupinti,pazadeti ir dar stipriai pameluoti???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # seimynine ranga 2017-06-13 01:15
po revoliucijos groove komunistai ir baznycias,jie dar nepasimoke gerbt dirbanti
ju draugas veltedis ir vagis
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # visiems 2017-06-13 10:07
aisku,kad zmoniu turta 1990m. nusavino tie patys komunistai:kolukius,fabrikus ir bankus,zeme pasieme uz dika patys per reforma-vietoj to kad sedet ,jie teisetvarkos-jegos strukturu pagalba-valdo sali
o ka zmogelis-tyli kaip triusis
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Mykolas 2017-06-13 14:46
Voge Vadiliausko-Simonytes gsujos pakviesti aferiugos Friklis su Kuperiu-visko nesugebejo isvogti. Dabar vagia specas Adomonis pasitelkes Sutkienes advokatu kontora- vagia milijonais ir neraudonuoja. Jau 6-tus metus visi vagia is "numirusio" banko, o pinigai Snore kaip nesibaigia, taip nesibaigia. Nieko sau bankrutaves bankas!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Zenonas Priekuliškis 2017-06-13 23:17
Atiduotų tuos kioskus nors indėlininkams, kuriuos manau būtų galima panaudoti, kad ir soduose, turguose ir t.t.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti