"Snoro" administratoriai skuba paslėpti nusikaltimų pėdsakus

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.17 (6 Votes)

"Snoro" administratoriai skuba paslėpti nusikaltimų pėdsakus

 

Tik paskelbus, kad buvęs banko "Snoras" savininkas Vladimiras Antonovas pareiškė Lietuvai 557 mln. eurų ieškinį Maskvos arbitražo, o kitas akcininkas Raimundas Baranauskas rengia atitinkamą ieškinį Strasburo Žmogaus teisių teismui, kai "Snoro" administratoriai šoko kuo skubiau pardavinėti likusį banko turtą - rugsėjo 9 d. paskelbta, kad "už neskelbiamą sumą" parduota dalis „Snoro“ paskolų ir antrinės bendrovės paskolų portfelis.

Didžiulius pinigus už "viešinimą" gaunanti UAB 'Publicum" paskelbė, kad "BAB banko „Snoras“ bankroto administratorius skolų išieškojimo bendrovei „Gelvora“ bei pirkimo išsimokėtinai ir vartojimo kreditų bendrovei „General Financing“ už neskelbiamą sumą pardavė dalį „Snoro“ paskolų ir banko antrinės įmonės „Snoras Distressed Assets“ paskolų portfelį. Investuotojams parduota daugiau nei 5000 „Snoro“ ir daugiau nei 3000 antrinės įmonės paskolų. Abu portfelius sudaro paskolos fiziniams asmenims, didžiąją dalį – virš 80 procentų – sudaro paskolos, kurių suma neviršija 1000 eurų.

Minimali kreditorių komiteto nustatyta kaina už parduotą „Snoro“ paskolų dalį siekė 1,571 mln. eurų, o minimali nustatyta kaina už „Snoras Distressed Assets“ paskolų portfelį – 0,512 mln. eurų.

„Snoro“ paskolų portfelis buvo suskirstytas segmentais, kurių kiekvienas turėjo atskirą kreditorių nustatytą minimalią kainą. Pirkėjai įsigijo tik tas portfelio dalis, už kurias pasiūlė ne mažesnę kainą nei pageidavo kreditoriai. Likusių dalių pardavimo procesą tęsiame toliau“, – pažymėjo „Snoro“ bankroto administratorius Gintaras Adomonis. Tie patys investuotojai šią savaitę įsigijo ir daugiau nei 14 000 BAB Ūkio banko paskolų portfelį už ne mažesnę nei minimalią nustatytą 1,104 mln. eurų kainą. 

„Snoro“ banko veikla Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu buvo sustabdyta 2011 metų lapkričio 16 dieną, lapkričio 24 dieną Lietuvos bankas kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, o bankroto byla „Snorui“ buvo iškelta 2011 metų gruodžio 7 dieną.

Tai, kad tai didžiulė afera, 'Laisvas laikraštis" rašė dar 2014 m. :

http://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=507:2014-metu-afera-d-grybauskaites-gaujos-ivykdytas-snoro-6-5-mlrd-litu-vertes-turto-uzgrobimas&catid=51&Itemid=220&highlight=WyJ2ZXJzbG8iLCJ1b3N0YXMiLCJ2ZXJzbG8gdW9zdGFzIl0=

Buvęs "Snoro" prezidentas R.Baranauskas teigia, kad Lietuvos bankas suklastojo "Snoro" balansą tam, kad būtų galima nušalinti banko vadovus.

Kai buvo paskirtas "laikinasis" banko administratorius N.Cooperis, jis iš banko "Snoras" sau pervedė 150 mln. eurų už "administravimą".

Koks tas administravimas, puikiausiai parodo vienas pavyzdys - bankui "Snoras" priklausęs dangoraižis Vilniaus centre buvo parduotas už keliasdešimt tūkstančių litų, o pastato pirkėjai jį jau pardavė už  212,5 mln. litų Švedijos bendrovei "East Capital".

"Snoras" finansavo šio dangoraižio statybas, suteikdamas 26 mln. litų kreditą, vėliau už skolas perėmė šį pastatą valdžiusios įmonės "Vilniaus verslo uostas" 51 proc. akcijų.

Po "Snoro" užgrobimo ir bankroto administratorius Neil Cooper nusprendė gražinti "Vilniaus verslo uosto" akcijas buvusiems akcininkams ir jas pardavė buvusiai savininkei UAB "Nekilnojamojo verslo gama" atgal už keliasdešimt tūkstančių litų.

2014 m. gegužį "Nekilnojamojo turto gama" pardavė tą patį kompleksą jau už 212,5 mln. litų Švedijos bendrovei "East Capital".

Ši afera buvo tokia akivaizdi, kad banko administratoriams kaip kokiems PVM vagims reikėjo vos ne gatvėje ieškoti bomžų, kurie sutiktų pasirašyti tokias bankui nenaudingas sutartis. Mat "Nekilnojamojo turto gamos" valdančios "Snoro" antrinės įmonės „Snoras Investment Management” direktorė Vita Andrikytė atsisakė pasirašyti tokią akcijų pardavimo sutartį, nors „Snoro” administratorius N.Cooperis spaudė „Snoras Investment Management” direktorę Vitą Andrikytę tai padaryti. Pagal parengtą sutartį akcijas ketinta parduoti už simbolinę kainą.

Tačiau, matyt, nenorėdama veltis į afera kvepiantį ir bankui nuostolingą sandorį, V.Andrikytė atsisakė pasirašyti ir pasitraukė iš pareigų. Vietoj jos sutartį pasirašė vienas vyrukas, kelioms valandoms paskirtas įmonės direktoriumi.

 

Peržiūros: 8373

Komentarai   

+32 # Marta 2016-09-26 15:12
Senai laukiau kada pasirodys p. Baranauskas ir pasakys tiesa i akis -visoms advokatu kontoroms , Lietuvos banko vadovams, FNTT (kurie iesko slieku ant asfalto ir neranda). Tai marionetes vienos partijos rankose.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+20 # Darijus 2016-09-26 15:15
Baranausko interviu paminėta Grant Sutkienė ir partneriai-už paslaugas
virš 70 milijonų litų legalizuojant dujų terminalą iš privačios
bendrovės tampant valstybės afera pavogiant milijardą į bermudų
ofšorą-teisuolis Butkevičius klusniai valstybės vardu kas dieną sumoka
500 000 litų pinigų nors valstybė to daryti negali.Išvogri pinigai
Atominės uždarymui-ten irgi advokatų honorarai -šimtai milijonų-vėl
tie patys-LAWIN ,Grant Sutkienė .Snoro užgrobimas-turtas parduodamas
Vasiliausko žmonėms.Niekada jokioj atsilusioj
Panamoje,Seišeliuose,Bermuduose jau nekalbant apie Šveicariją niekas
nebūtų užgrobęs banko nes tūkstančiai klientų būtų suabejoję
valstybe ir masiškai uždarę ofšorinius bankus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # Darijus 2016-09-26 15:18
Cituoja Marta:
Senai laukiau kada pasirodys p. Baranauskas ir pasakys tiesa i akis -visoms advokatu kontoroms , Lietuvos banko vadovams, FNTT (kurie iesko slieku ant asfalto ir neranda). Tai marionetes vienos partijos rankose.

Valstybė 2011-11-16 d. komercinį banką „Snoras“ nacionalizavo, bet jo turtą „prichvatizavo“ ir porcilizavo Ožynas, t.y. Valstybę valdę konservatoriai. Kurie su aptikta Kyšių Piramide tūno Seimo Opozicijoje ir vėl veržiasi į Seimą. Tai gal ir Briuseliui iš to nauda, jei negina Lietuvių Tautos išvaginėjamo turto?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # kaip ten bebutu 2016-09-26 15:14
snora nueme su saugumo ir kitu bankioru kuriems jis buvo nepatogus pagalba; oralini visi daro skandinavu bankams o tie monopolijoje daro ka nori
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # aAlgirdas 2016-09-26 15:27
Mūsų specas G.Adomonis pavogė 700 mln.eurų!
Snoro bankroto administratorius G.Adomonis-vagis. Pavogė iš banko kreditorių 700 mln.eurų. SNORO banko 3 mlrd.Lt (868,9 mln.EUR) paskolų portfelį pardavė tik už 580 mln.Lt (169 mln.EUR)!!! Kitaip sakant, tiesiog pavogė. Apvogė banko kreditorius visiškai. Taip išeina, kad tikrieji SNORO vagys yra Vasiliauskas, Šimonytė, Kuperis su Frikliu, o dabar dar ir Adomonis su savo konsultantų Sutkienės advokatų kontora. Be abejo, aišku, kad didžiausias vagis yra ir SNORO banko Kreditorių komiteto pirmininkė Aurelija Mažintienė, kuri tvirtina visus šiuos "sandėrius". Tarpsta vagys ir aferistai po Grybauskaitės" stogu".
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # o dar kalba 2016-09-26 20:01
kad nekaltus y sibira treme ... siuos gnydas ne tik lageriuose sibire reiketu supudyt , bet ir pakart kaip pasiutusius sunis...vardan tos lietuvos
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # Rusai puola 2016-09-26 22:57
Bestijai pyzdiec:) :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Niekaip nesuprantu 2016-09-27 09:33
KOdėl iki šiol nepasodinta pagrindinė ketveriukė banko Snoras naikintojų. Kas už tai atsakis?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # !!! 2016-09-27 11:14
administratoriui negi negalima sukurti normalu komentaru isdestima ci kazkoks kaip vargsu nei zuvis nei mesa,visu portalu komentai kaip reikia o cia kodel toks istyciojimas is saves???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # A.Holmsas 2016-09-27 21:46
Valstybė 2011-11-16 d. komercinį banką „Snoras“ nacionalizavo, bet
jo turtą „prichvatizavo“ ir porcilizavo Ožynas, t.y. Valstybę valdę
konservatoriai. Kurie su aptikta Kyšių Piramide tūno Seimo Opozicijoje
ir vėl veržiasi į Seimą. Tai gal ir Briuseliui iš to nauda, jei negina
Lietuvių Tautos išvaginėjamo turto?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Aleksas 2016-09-27 21:47
Aisku Snoro veikla nekele daug pasitikejimo...bet banko tuto pardavimas
taip pat atrodo itin keistai.. kad ir tos pacios vilos Nicoje
pardavimas...o geriausia tai Vilniais verslo uosto pardavimas buvo.. Snoras
turejo 51 proc. bendroves valdancios si pastata akciju mainais i 7.5
mln.euru paskola...turto verte - apie 60 mln. euru su 30 mln.
isipareigijimu Swedbank'ui... bankroto administratorius perleido 51 proc
akciju uz keliasdesimt tukstanciu litu, po ko pastatas parduotas uz 61 mln.
euru...paskola Snorui grazinta, bet faktiskai del juokingo akciju
perleidimo, zinant turto verte, Snoras prarado apie 10-11 mln.euru uzdarbio
kreditoriu isiskolinimams padengti...o dar kosminiai pinigai
administratoriams...daug klausimu cia neatsakytu... Kyla daug klausimu...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # ONA 2016-09-27 21:53
Kad Snoras yra bent stambiausia konservatorių įvykdyta valstybinė afera
po "Mažeikių Naftos" yra visiems aišku, sakyčiau, kad banko Snoras
užgrobimo afera yra "Mažeikių Nafta" kvadratu, tačiau Lietuvoje valdo
paties šėtono į krėslą pasodinta D.Grybauskaitė. Siaubas.
Apgailėtina tikrovė.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # lavtas 2016-09-28 11:10
Uz grybes pasodinima i prezidentus u, uz snoro apiplesima, uz mazeikiu naftos padovanojima, uz duju geldos pirkima, uz pensininku apvogima.. NE VIENO balso per rinkimus uz OZIU PAETIJA.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Zinau 2016-09-28 12:38
Zinau, kad Baranauskas išmes dokumentu apie Adamonio "veikla bankrutavusiame " banke, mazai tam vagiui nepasirodys, o advokate Sutkiene siuo metu net is Lietuvos pabėgo , kokius sandorius patvirtino
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Kod4l STT netiria 2016-09-29 17:01
A.Ginaitis ir V.Banys padedami Grybauskaitės statytinio LB vaduko V.Vasiliausko pavogė iš kubilinių vagių šaikos užgrobto ir “nacionalizuoto” Snoro banko už paskolas įkeistą bankui “Vilniaus verslo uosto” kontrolinį akcijų paketą, po to šauniai pardavė visą turtą, visus pastatus švedų fondui “East Capital” už 63 min.EUR. Gerai pasidarbavo ir uždirbo “verslininkai”. VSIO ZAKONO, kaip sakant !!! O Adolfas Ginaitis dar suka a.a.AMB pinigus…Ko norėt?…
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti