„Snoro“ akcininkas V.Antonovas : „Ieškinys prieš Lietuvą gali padidėti iki 11,8 mlrd. eurų“ (pildoma)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.90 (5 Votes)

„Snoro“ akcininkas V.Antonovas : „Ieškinys prieš Lietuvą gali padidėti iki 11,8 mlrd. eurų“

 

Rusijos teisės sistemos artimiausiu metu laukia precedentas – „Snoro“ banko savininko Vladimiro Antonovo 40 mlrd. rublių (apie 557 mln. eurų) ieškinys, kurį Maskvos arbitražo teismas pradės nagrinėti rugsėjo 22 d. 

Ieškovas prašo priteisti jam žalą, padarytą dėl banko „Snoras“ nacionalizacijos 2011 m., o taip mat atlyginti moralinę žalą, kurią jis patyrė dėl prezidentės Dalios Grybauskaitės pasisakymų, lydėjusių banko nacionalizaciją. Toks teismo procesas tapo įmanomu po to, kai Rusijoje buvo priimtas įstatymas, kuris nuo sausio 1 d. panaikino užsienio šalių teisinį imunitetą.

 

V.Antonovas mano, kad "Snoras" buvo užgrobtas ir sunaikintas, nes Dalia Grybauskaitė bijojo, kad jis ims finansuoti opoziciją Lietuvos prezidentei

 

Interviu RIA Novosti V.Antonovas papasakojo, kodėl jis kreipėsi į teismą, ir ko jis tikisi iš šio proceso:

Priminkite, kas nutiko 2011 m. ?

- Formaliai valstybė nacionalizavo banką. Tačiau iš tikrųjų bankas buvo užgrobtas ir eksproprijuotas. 2011 m. lapkričio 16 d. į banką įsiveržė užsieniečių būrys, ką faktiškai uždraudžia ir Lietuvos įstatymai, ir išjungė banką, tiesiog ištraukdami laidą iš rozetės. Išjungė visai normaliai dirbantį ir pelną gaunantį banką.

- Ar nebuvo požymių, kad bankas gali bankrutuoti?

- Žinoma, kad ne. Bankas turėjo milijardą litų savo korespondencinėje sąskaitoje, kada į banką atėjo minėti piliečiai.

- Tai kokia buvo rasta priežastis banką uždaryti?

- Tai paslaptis, dengiama rūko. Bankas tuo metu jau turėjo išplatinęs naują akcijų emisiją, kuri buvo išpirkta. Lapkričio 18 d. ta akcijų emisija turėjo būti įregistruota. 2011 m. lapkričio pabaigoje mes gavome leidimo valdyti banką pratęsimą pagal Lietuvos banko procedūras. Iš esmės, niekas nelaukė, kad tai pakryps įvykiai. Tai, kad įvyko, buvo labiau panašu į kovinį filmą, o ne į nacionalizaciją. kaip pavyzdys – Latvijoje buvo nacionalizuotas bankas Pagex, kurio akcininkai susitarė su valstybe, ir pasirašė sutartį. Tai vyko 2008 m., kai šis bankas dėl pasaulio finansų krizės tapo nemokus. Nacionalizacija – tai ilgas procesas, ir banko savininkai dar metus dirbo banke, perduodami jo turtą ir reikalus. O „Snore“ viskas įvyko greitai ir triukšmingai. Beje, po to Lietuvos Seimas sudarė tyrimo komisiją, kuri taip pat nustatė, kad bankas buvo nacionalizuotas pažeidžiant procedūras. Parlamentarai padarė išvadas, tačiau dėl jų taip ir neįvyko balsavimas, nes ponai iš partijos, kuri palaiko prezidentę, tiesiog atsistojo ir išėjo.

- Vietos žiniasklaida rašė, cituodama prezidentę, kad tomis dienomis iš Lietuvos vyko masinis pinigų pervedimas?

- Iš mūsų banko nevyko joks pinigų pervedimas – galima  paimti banko balansą to mėnesio – jis koks buvo, toks ir liko. Kitas dalykas, kad kai ponai iš „Zolfo Cooper“ (kompanija, kuri vykdė banko laikinojo administratoriaus funkcijas) pateko į banką, jie pamatė, kad jo korespondencinėje sąskaitoje aibė pinigų. Paskui, kad vežė banko pinigus iš skyrių, gryni pinigai tiesiog netilpo į seifus – juos laikė maišuose ant žemės. 

Niekas neketino išvesti banko aktyvų. Tai priklausė nuo manęs ir Raimundo Baranausko (banko prezidento ir antro akcininko) . Kitas dalykas, kad tuo metu buvo didinamas banko kapitalas, o tai reiškia, kad kitame banke buvo sukauptos didelės sumos emisijai išpirkti bus ten laikomos, kol  bus gautas leidimas naujai emisijai. Žinoma, kad jiems kažkaip reikia pateisinti tą nacionalizaciją, todėl ir sako, kad buvo išvedami aktyvai arba plaunami pinigai. Juk Lietuvos valdžia negali pasakyti, kad banką uždarė tik todėl, kad jie to norėjo.

- Tai jūs sakote, kad iki lapkričio 16 d. nebuvo jokio bankroto požymių, aktyvai taip pat nejudėjo, bankas buvo tiesiog užgrobtas?

- Buvo įprasta operacijų diena. Bankas baigė pavedimus litais (litų klieringas), ir baigėsi operacijos eurais, 16 val. turėjo atsidaryti Amerikos rinkos, tačiau banką atjungė 15.55 val.

- Banką atjungė nuo SWIFT sistemos?

- Taip, į tą kambarį, kuriame atliekamos SWIFT pavedimai, nei aš, nei Baranauskas negalėjo užteiti, tik įgalioti asmenys. Tačiau tie grobikai tam, kad patektų į tą kambarį, smogė net apsaugos viršininkui – tai buvo paliudyta teisme.

Žmogui 70 metų, buvęs Lietuvos vidaus reikalų ministras, generolas. Kadangi bankas, kaip mes manėme, yra civilizuotoje Europos šalyje, jis buvo visas pastatytas iš stiklo, į jį patekti nebuvo sunku – buvo tik apsauginiai prie įėjimo.. 

- Ar jums nekilo kokių nors nuojautų prieš šią operaciją?

- Jokių. Mes su Baranausku tuo metu buvome komandiruotėje Kijeve, „Snoro“ dukteriniame banke, ir ten sužinojome, kad bankas užgrobtas. Atėjo Lietuvos banko laiškas elektroniniu paštu, kuriame mes buvome kviečiami į pasitarimą LB dėl naujų akcijų emisijos registravimo. Tačiau kažkas dėl geros dūšios matyt prie šio laiško prisegė ir dar vieną laišką (attashment). Mes jį atidarėme, perskaitėme, plaukai piestu pasistojo. Paskambinome LB pirmininkui – jūs ką darote, tai juk nusikaltimas . Į ką šis atsakė, kad sprendimas jau priimtas, darykite, ką norite.

- Ir kokie buvo jūsų pirmi žingsniai?

- Aš nuskridau į Latviją, į „Snoro“ dukterinį banką, bandydamas stabilizuoti jo darbą. Tačiau man į mobilųjį telefoną paskambino ir pasakė, kad tas bankas jau Lietuvos Respublikos nuosavybė, todėl geriau išvažiuok.

- O kodėl negrįžote į Lietuvą?

- Nes buvo akivaizdu, kad ten važiuoti neverta. Tai supranta kiekvienas sveikai mąstantis žmogus. Todėl mes ir nuvykome į Latviją, tačiau ir ten supratome, kad ir tą aktyvą iš mūsų atims, nes jis de jure susijęs su „Snoru“. Todėl ir nuskridome į Kijevą, ten dukterinį banką stabilizavome, jis dar ilgai dirbo.

- Kaip įvykiai klostėsi po banko užgrobimo?

- Puikiai, Seimas pakeitė septynis įstatymus per vieną dieną, lapkričio 18 d. mes suprantame, kad tam, kad pakeisti septynis įstatymus, reikia dėl jų tartis su visuomene, išdiskutuoti, nubalsuoti, pasirašyti.

- Tai jūs sakote, kad tie įstatymai buvo iš anksto parengti?

- Žinoma, nes tie įstatymai leido nacionalizuoti banką būtent tokiu būdu, kaip tai ir buvo padaryta. Taip pat pakeitimai numatė, kad galima laikinuoju banko administratoriumi pakviesti užsienio kompaniją, kuri paskui taps banko likviduotoja.

Buvo pasamdyta britų kompanija „Zolfo Cooper“, labai maža Anglijos įmonė, kuri, beje, jau uždaryta. Kaip nebeliko ir visų bendrovių, kurios dalyvavo banko ‚Snoras“ likvidavime, administravime ir konsultavime. Jos arba susijungė, arba užsidarė.

- Ar  Zolfo Cooper buvo sukurta specialiai tam, kad likviduoti banką „Snoras“?

- Ne, nes tai tikras verslas Anglijoje – kompanijų administravimas ir likvidavimas, toks įteisintas reketas, jie visi teismo tarnautojai, todėl su jais bylinėtis neįmanoma. Zolfo Cooper turėjo daugiausiai patirties – ji likvidavo bendroves, valdančias didelį viešbutį Škotijoje. Zolfo Cooper vadovas taip pat buvo ir „Snoro“ laikinosios administracijos vadovas – jis taip pat direktorius ir kompanijos Kroll, kuri užsiėmė privačia žvalgyba. Kropp tyrinėjo mane, Baranauską, visą mūsų grupę – dėl to, kad mes norėjome įsigyti kompaniją Saab. Todėl Kropp negalėjo valdyti ir administruoti su manimi susijusių aktyvų dėl interesų konfliktų, taip nepriimtina. Įdomu tai, kad Lietuvoje dirba visas didysis ketvertas (didžiausios pasaulyje audito bendrovės) - PricewaterhouseCoopers, Deloitte, Ernst&Young, KPMG. Su trijomis iš jų mes dirbome, taigi buvo interesų konfliktas, tik su „praicais“ neturėjome jokių reikalų. Ir „priceWaterHousecooprs“ kažkodėl pralaimėjo konkursą dėl „Snoro“ administravimo. Didžiausia pasaulyje audito kompanija pralaimėjo tokiai skylei, koks buvo Zolfo Cooper. Pastaroji iš „Snoro“ pasiėmė 140 mln. dolerių – tai fantastiniai pinigai net ir Londono miestui

Aš Londone ilgai gyvenau, visus ten pažįstu. Administratorių pasaulis nedidelis, visi jie tarpusavyje bendrauja. Apie tokius pinigus ten ilgai ir gyvai buvo diskutuojama.

Daugiau niekur pasaulyje nėra tokių pavyzdžių, kad 140 mln. dolerių būtų sumokėta už tokių kaip Snoro aktyvų administravimą ir likvidavimą. Manau, kad tokių pavyzdžių nėra niekur pasaulyje.

- Žiniasklaida pranešė, kad „Snore“ trūko pinigų atsiskaityti su indėlininkais, ir naujiems administratoriams reikėjo skolintis, kad jiems gražinti pinigus?

- Nė vienas bankas neturi šimtaprocentinio likvidumo, tai neįmanoma. Yra aktyvai, kreditai, pinigų visiems iš karto neužtenka. Tam ir sugalvoti likvidumo normatyvai. Mūsų bankas visada viršijo likvidumo normatyvus, ir tiesą sakant, aš niekada nesupratau ekonominės logikos, kodėl su banku reikėjo pasielgti būtent taip

Reikia prisiminti, kad keturis milijardus litų, kuriuos sumokėjo Snoro indėlininkams, reikėjo pasiskolinti iš Skandinavijos bankų. Nors jokių fizinių išmokų nebuvo – tiesiog Indėlių draudimo sąskaitą perkėlė iš Snoro į SEb banką

- Reikia taip suprasti, kad bankas galėjo dirbti toliau, net ir pasikeitus jo savininkui. Ar Lietuvai neapsimokėjo jį palikti?

- Lietuva buvo naudinga turėti banką Snoras. O kam jis kliudė, tai, taip pat aišku.

- Turite omenyje konkurentus?

- Baltijos šalių konkurencinė aplinka labai griežta, palyginti su didelėmis šalimis, ir mes iš tikrųjų trukdėme Skandinavijos bankams, tačiau būtų per drąsu dėl visko juos kaltinti. Greičiau tai susiję su ponios, kuri dabar valdo Lietuvą, galvojimo būdu ir mentalitetu. Snoras buvo septintas didžiausias mokesčių mokėtojas Lietuvoje, valdė didžiausią mažmeninį bankininkystės tinklą, aptarnavome maždaug milijoną klientų, kas trijų milijonų gyventojų šaliai labai daug, ir teoriškai tai lojalus mums elektoratas. Ponios mintis ir baimė, matyt, buvo ta, kad ji galvojo, kad mes galime finansuoti kokius nors rinkimus. Visa žiniasklaida vienaip ar kitaip priklausė mums – ne todėl, kad mes to norėjome. Tiesiog kai kuri žiniasklaida ėmė iš mūsų kreditus, tačiau atėjus 2008 m. krizei nebegalėjo gražinti skolų ir todėl mes pasiėmėm įmones, kiti skolas mokėjo. Ir visa ta puikia veikianti bendrovė priklauso Rusijos piliečiui, nes aš niekada neturėjau kitos šalies pilietybės. Aš manau, kad Grybauskaitė parodė, kaip Europos šalys elgsis su rusais. Nors aš su Grybauskaite asmeniškai nepažįstamas. Baranauskas pažįstamas, o aš ne.

- Ar Lietuvoje nepriimta, kad valdžia susitinka su didžiuoju verslu, kaip pas mus?

- Su buvusias šalies vadovais aš neblogai pažįstamas, tame tarpe ir su Brazausku. Jeigu anksčiau galėjau paskambinti Lietuvos banko primininkui ir pasiprašyti į priėmimą, tai patekti pas dabartinį LB vadovą Vasiliauską buvo sunku. Kai jis atėjo, LB tapo visiškai uždara organizacija. Beje, 2011 m. birželio 19 d. įvyko susitikimas su Vasiliausku, kurio metu jis domėjosi mūsų planais dėl žiniasklaidos, ir tai mane labai nustebino.

- Kai įvyko užgrobimas, ar jūs ėmėtės kokių nors teisinių žingsnių, kad užginčyti banko nacionalizaciją ir dėl jos priimtus įstatymus?

- Taip išėjo, kad mus iškarto atkirto nuo bet kokių resursų. Pinigai visame pasaulyje buvo užblokuoti. Mes dar turėjome iliuziją, kad pavyks išsaugoti kai kurį turtą, tačiau kadangi dirbo profesionalai iš Kroll, tai jie labai greitai viską uždarė. Todėl labai greitai baigėsi pinigai, o be jų bylinėtis neįmanoma. Be to, telkėme dėmesį tam, kad laimėti ekstradicijos iš Anglijos bylą, ir tam taip pat reikėjo nemažai pinigų.

- Kodėl tik pradėjus keturiems metams nutarėte kreiptis į Maskvos arbitražo teismą? Matyt, ir dėl ieškinio senaties gali kilti problemų?

- Senatis nesuėjo. Jeigu jūs laiku informuojate atsakovą, tai senaties terminas nebeskaičiuojamas. Ir mums tai daėjo – 2012 m. informavome Lietuvą, kad nesutinkame su veiksmais banko adresu, ir ketiname su ja bylinėtis. Kodėl tik šiais metais? Ūkanotąją Angliją palikome 2015 m. – reikėjo pailsėti, vėliau surasti žmones, kurie mums padės. Paramą man pareiškė fondas „Palimsest“, kuris gina rusų investicijas užsienyje. Fondas jau surengė tarptautinį kolokviumą Ženevoje kartu su JAV, Izraelio, Vokietijos advokatais, kurie peržiūrėjo bylą, ir nutarė, kad reikia paduoti ieškinį. Ir daryti tai Rusijoje, nes nuo 2016 m. pasikeitė šalies teisėkūra, Rusijos teismo sprendimai jau galioja ne vien Rusijoje

- Turite omenyje tai, kad pradėjo galioti teisinio imuniteto apribojimo įstatymas, kuris numato, kad Rusijos teismas gali nepaisyti užsienio šalies teisinio imuniteto, jeigu anksčiau ta šalis pažeidė Rusijos imunitetą?

- Visiškai teisingai. Kadangi aš registruotas Maskvoje, nutarėme kreiptis į Maskvos arbitražo teismą. Tuo labiau, kad čia dar yra banko „Snoras“ turto, kuris teismo sprendimu jau yra areštuotas. Nors to turto žinoma, nepakaks kompensuoti žalai, kurią mes prašome priteisti. Turite su[rasti, kad tai tik pirmas ieškinys. Snoras buvo didelės verslo grupės dalis, todėl ieškinio suma didės kelis kartus.

- Kitaip sakant, prašysite, kad būtų padengta žala, padaryta visai „Snoro“ grupei?

- Žinoma, manau, kad kalbėsime apie maždaug 230-250 mlrd. rublių ieškinį prieš Lietuvos Respubliką. Šiuo metu bandome paskaičiuoti visos grupės vertę. Tai didelis darbas, nes bandome gauti kai kuriuos dokumentus, kiti prarasti. Tai didelis darbas, tačiau artimiausiu metu jau turėsime skaičius ir galėsime padidinti savo ieškinio sumą. Pagrindiniu visos grupės žlugimo kaltininku yra Lietuvos Respublika. Vėliau teisininkai išanalizuos pretenzijų Latvijai galimybę, nes Latvija dar Anglijoje mane de jure pripažino banko savininku, pagrindiniu naudos gavėju, nors Latvijoje bankas buvo tik Snoro „dukra“, o aš jame buvau tik direktorių taryboje. Latvijoje mes turėjome ne tik banką, tačiau ir dar vieną didelę kompaniją AirBaltic. Todėl klausimų dėl žalos kyla, ir juos nagrinėja teisininkai.

- Ar gali ieškinys bus paduotas ir prieš Latviją?

- Ne tik prieš Latviją. Galvojame apie tai. Ieškiniai visoms šalims, kurios šioje situacijoje veikė necivilizuotai, gali būti pateikti. Tačiau apie juos dar anksti kalbėti. Galiu tik pasakyti, kad labiausiai civilizuota pasirodė esanti Panama. Ši šalis nepradėjo nei blokuoti mūsų aktyvų, nei reaguoti į telefonogramas. Ji paprašė atsiųsti oficialius kaltinimus ir įrodymus, kokius nors sprendimus. Kadangi niekas nieko neatsiuntė, jie leido mums ramiai parduoti savo banką Panamoje. Be jokių negatyvių pasekmių banko indėlininkams ir klientams. Tas bankas ten iki šiol veikia.

- Savo ieškinyje prieš Lietuvą taip pat nurodote, kad jūs šmeižia Lietuvos prezidentės pasisakymai. Kurie konkrečiai?

- Primenu, D.Grybauskaitė sakė, kad Snoras yra rusiškas bankas. Nors tai Lietuvoje registruota įmonė, kurios akcijos kotiruojamos Lietuvos biržoje. Kitas jos teiginys, kad mes organizavome ataką prieš Lietuvos bankinę sistemą, kurią neva aš surengiau. Grybauskaitė daug ko prikalbėjo – kad mes nusikaltėliai, kad mums ne vieta civilizuotose rinkose, kaip Lietuva. Bet juk yra ir nekaltumo prezumpcija. Juk pirma reikia tokius dalykus įrodyti, o paskui skelbti. Lietuva šiandien bando imtis įvairų veiksmų, kad nedalyvauti šiame teisme, kad atbuline data mane nuteisti. Dėl visų šių peripetijų mes kartu su užsienio advokatais susirinksime Kaliningrade rugsėjo 17 d., ir dar kartą pasirengsime teismo procesui Maskvoje. Renginyje galės dalyvauti visi žurnalistai.

- Ketinate asmeniškai dalyvauti teismo procese?

- Į civilinę bylą aš galiu neiti, vesti bylą per advokatą, tačiau šiuo atveju, ypač jeigu Lietuva nuspręstų dalyvauti šiame procese, aš žinoma, eisiu pats.

- Jūs šioje byloje dalyvausite tik kaip privatus asmuo, bandantis atgauti savo pinigus. Ar kaip koks pionierius, kuris pirmas gina rusų investuotojus užsienyje?

- Politiką atskirkim. Lietuva bando į šią bylą įvelti politiką, ir be jos tokių istorijų nebūna, nors mes visada stengdavomės nuo politikos laikytis nuošaliau. Šiuo atveju aš labiausiai noriu atstatyti teisingumą. Nes pinigus ir taip moku uždirbti. Verslo grupė buvo brangi, mes ją ilgai kūrėme – praradome dešimt metų. O čia kažkas atėjo, kaip dramblys porceliano parduotuvėje, viską sudaužė, ir dar sako, kad mes patys kalti. Taip, pinigus teks gražinti. Todėl čia nėra jokios misijos. Svarbiausia, kas bus gerai ir naudinga, tai jeigu bus patvirtintas mūsų teismų eksteritorijos principas. Tai reikš, kad ir kiti investuotojai galės rinktis Rusijos teismą savo teisėms ginti. Šią bylą atidžiai nagrinės daug teismų ir teisininkų – tai gerai mūsų šaliai.

 

P.s. kaip žinia, Lietuva iki šiol neapsisprendžia, ar dalyvauti šioje byloje Maskvos arbitražo teisme

 

 

Peržiūros: 5612

Komentarai   

+24 # Turėtų būti taip: 2016-09-13 12:34
Jeigu ieškinį teismas tenkintų, tai tuos virš 11 milijardų eurų turėtų padengti asmeniškai iš savo kišenės ir esamo turto Snoro banko sunaikintojai. Jų ne tiek ir mažai, pradedant chalatu, liemene, arkliasnuke kasininke ir baigiant "ekspertais" iš užsienio. O prie ko čia mes, eiliniai žmonės, kurie patys nukentėjo, bet neturėjo jokios įtakos banko sunaikinimui, nes jų niekas neklausė ir neatsiklausė. Negi dar kartą kailį dirs nuo niekuom neprasikaltusių Lietuvos piliečių? Jeigu ieškoma teisybės, tai ir teisingas turėtų būti sprendimas dėl žalos atlyginimo iš banko sunaikinimo organizatorių ir vykdytojų.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # TAIGIS 2016-09-13 17:46
Matau Lietuvos aferistams vieną išeitį. Surasti atpirkimo ožy (siulau Vasiliauską) ir susitarti su Antonovu taikiai,nes panašu,kad galai lenda ir galo tam nebus
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Nejuokinga 2016-09-13 17:47
Cituoja TAIGIS:
Matau Lietuvos aferistams vieną išeitį. Surasti atpirkimo ožy (siulau Vasiliauską) ir susitarti su Antonovu taikiai,nes panašu,kad galai lenda ir galo tam nebus

Įtarimas toks, kad Lietuva greičiausiai nesugebės apsiginti nuo šio ieškinio, ir bus pripažinta kalta. Mokesčių mokėtojai sumokės vėl kaip kad už dujas svajotus milijardus pralaimėjome Gaspromui, tik milijonus advokatams sumokėjom, kaip už SGD terminalas mokam 40 proc brangiau už dujas nei europietiškas vidurkis. Įdomu, kas kaltas?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # DIEDAS 2016-09-13 17:44
Mano senelis mire pries 23 metus,o pries mirti ne karta yra sakes: Lietuva siaip taip istrauks 25 metus ir jokiu budu ne ilgiau,nes paprasciasiai prasivogs.Jo jaunyste praejo Smetonos laikais,jis puikiai atmine prieskarines Lietuvos skurda,bedarbyste,ir tai,kad buvo 80% berasciu.Lietuva turejo viena degtuku fabrika ir vienas dviraciu dirbtuves.Ponai maudesi prabangoj,is uzsienio paskolu.Nemaniau kad jo pranasystes issipildys,juk dabar kiti laikai.Bet ne-dabar butent taip ir yra,ir tik laiko klausimas kada uz vagystes is savu banku ir uzsienio paskolu vogima Lietuva prijungs prie kokios kitos valstybes.Faktas kaip blynas-LIETUVIAI NESUGEBA PATYS VALDYTI MAZOS VALSTYBES.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Visiškas dugnas 2016-09-13 17:48
Galvoju, kad kaip tik mūsų ponia “Mushroom” per Snoro įvykdytą aferą ir yra amerikosų “pakabinta”, už tai ir viską daro , ką tie liepia. Net Lietuvą jiems kartu su Ožiu pardavė. Priešingu atveju, juk gryna kaliuze Poniai kvepia.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Lionė 2016-09-18 11:59
Manau, kad Grybauskaitės laukia Saakašvilio likimas-po kadencijos valkiotis po svetimas šalis…
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # LEONAS 2016-09-18 16:57
Cituoja Visiškas dugnas:
Galvoju, kad kaip tik mūsų ponia “Mushroom” per Snoro įvykdytą aferą ir yra amerikosų “pakabinta”, už tai ir viską daro , ką tie liepia. Net Lietuvą jiems kartu su Ožiu pardavė. Priešingu atveju, juk gryna kaliuze Poniai kvepia.

Norėjo GRYBAUSKAITĖ Rusiją sunaikinti, bet pasirodo, subinė per maža. Tai sunaikino SNORĄ. Bestija YRA bestija.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # mikas 2016-09-18 18:07
Kur ....pasidejo Lietuvos prokuratura ???? Cia Lietuvos prezidente!!!!! t
ai ne gariunai ...kur susirenka papletkinti , Kas bus jei kiekvienas prades
koneveikti bei kolioti valstybes vadova !!!! ,atseit nelaiko nervai ,i
belange 3m.,kad nervai susilaikytu ir susistovetu,viskam yra rybos .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # Robotuks 2016-09-13 17:45
Kubilistano ccp padetis yra stabili.Turim haubicu,motoroleriu ir virtuves irankiu. Cha…cha…
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-6 # CiTaiBent 2016-09-13 17:45
Norai auga panašiai kaip rusų nuostoliai II Pasauliniame kare, jau pasiektas Chruščiovo lygis ... reiškia greitai turėtu nusistovėti Gorbačiovo skaičius - kažkur apie 27 liardus :)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-5 # Aijajai 2016-09-13 18:09
Čia tik pradžia, dar iki rinkimų Rusijoje tai turėtu pasiekti 0.5 metinio Rusijos biudžeto .. mat iki to laiko Medvedevas žioplai pažadėjo padidinti pensijas, o iš kur pinigai prie tokių naftos kainų .
? Politika :))
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-1 # CiTaiBent 2016-09-13 18:23
Kažkaip nesigirdi Baranausko .. irgi juk riebus Snoro akcininkas ir Antonovo kompanionas, bet kažkaip nesideda prie vatinių komandos :)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Aijajai 2016-09-13 18:40
Protingesnis ko gero - juk teisme reikės įrodyti, kad viskas iki cento uždirbta kruvinu prakaitu :)) O Antonovui kas, jisai namie :))
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # NEJUOKINGA 2016-09-13 18:06
Įtarimas toks, kad Lietuva greičiausiai nesugebės apsiginti nuo šio ieškinio, ir bus pripažinta kalta. Mokesčių mokėtojai sumokės vėl kaip kad už dujas svajotus milijardus pralaimėjome Gaspromui, tik milijonus advokatams sumokėjom, kaip už SGD terminalas mokam 40 proc brangiau už dujas nei europietiškas vidurkis. Įdomu, kas kaltas?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # Antonovas teisus 2016-09-13 18:07
Ir neabejoju, kad tarptautinis arbitrazas jo ieskini panasioms sumoms pripazins. Na o Grybauskaitei su Kubilium teks moketi miljardus uz tycinio Snoro bankroto organizavima arba ieskotis i Lukiskese geresnes kameros.Prezidentauti Grybauskaitei beliko pora meteliu, o veliau teks atsakyt uz savo veikla.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # Jo 2016-09-13 18:08
Vasiliauskas jau spejo nusipirkti sklypa ir statosi nama NUGALETOJU
gatveje, Nemencines plente. IDOMU is kur tos lesos.?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # vardenis pavardenis 2016-09-13 18:26
taip reikia padaryti ir su Mazeikiu Nafta ir su Lietuvos Draudimu ir su Geonafta - visos tos kompanijos yra parduotos uzsieniui o buvo valstybines imones, neteisingiai ir nereikalingai privatizuotos.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Žiurkės bėga 2016-09-13 21:34
V.Antonovas: nebėra ir visų kitų kompanijų, kurios konsultavo, administravo ir likvidavo tuos, kas uždarė „Snorą“. Jie arba dingo, arba likvidavosi. Pažiūrėkit, tai Snoro pinigų vagys - Vasiliausko draugužiai. Kostiumuoti vagys jau mėto pėdas...matomai jaučia pabaigą...kaip ,sakant "galai į vandenį": „Raidla Lejins & Norcous“ ir „Lawin“ advokatų kontoros keičiasi partneriais Estijoje. „Raidla Lejins & Norcous“ išsiskyrė su buvusiais partneriais Estijoje, pritraukė dabar jau buvusią „Lawin“ komandą Taline ir pakeitė pavadinimą į „Cobalt“. „Lawin“ kontora dėl bendros veiklos baigė derybas su buvusia „Raidla Lejins & Norcous“ komanda Estijoje ir taip pat pakeitė pavadinimą, tapo „Ellex“. Ko norėt??? Šlykštu ir tiek...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # R.B. 2016-09-13 21:38
Iš Daukanto a.vis stipriau ir stipriau dvokia pašvinkusiais konservais.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Zero 2016-09-13 22:27
"...Rusijos teismas gali nepaisyti užsienio šalies teisinio imuniteto, jeigu anksčiau ta šalis pažeidė Rusijos imunitetą..." Visai nejuokinga, nes jei Antonovas laimės bylą ir Lietuva atsisakys padengti nuostolius, tai kirdyk bus visam lietuviškam turteliui Rusijoje ir ne tik. Pasikeitus Rusijos įstatymams, nuosprendis galios tarptautiniu mastu...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Rita 2016-09-14 03:50
Jeigu galios Tarptautiniu mastu ,reikia kreiptis ir saziningai istirti pedofilijos byla .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # Agota 2016-09-14 10:47
prisizaide musmire, galvojo, kad ant durniuku uzpuole, Garbingas zmogus bent nusisautu.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # juozas 2016-09-14 11:17
vien uz banko atjungima , gresia auksciausia bausme, jog nebuvo teismo sprendimo, uzgrobti banka, tuo labiau ji atjungti, jeigu jie supranta, ka reiskia bankui jo atjungimas, nors vienai minutei
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # juozas 2016-09-14 11:27
Nei vyro nei vaku, kuom ne ,,vor v zakone''
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # juozas 2016-09-14 11:39
,,, vor v zakone'' kaupia lesas, bet ne svaisto savo poreikiams,pvz.rinkimams,antram turui, dabar lietuvai teks paklotii, bevei 12,miliardu . Koks prezigentas lietuvai kainavo brangiau
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # valentinas 2016-09-14 11:56
manau dabar ,,lietuviams'' bus aisku, kiek kanavo lietuvai musmires isrinkimas prezidentu.12milijardu 2milijonu tautai, jog tai absoliutus bankrotas,o kur dar skolos. Te prakeikia ja ir jos rinkejus Dievas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # valentinas 2016-09-14 12:26
dziugasvilis ir leninas taip pat grobe bankus, bet del sviesnesnes tautos ateities ,,komunizmo'' ,bet kokiam tikslui grybe uzgrobe ,,snora'' ir isdalino jo turta uzsienio aferistams liks nezinoma
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Dominykas 2016-09-14 13:29
O Kijevo chuntą ar kartais Grybauskaitė finansuoja ne iš SNORO banko kartu su Kubiliumi, Vasiliausku ir Šimonyte išgrobstytais šimtais milijonų indėlininkų pinigų???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # jeronimas 2016-09-14 22:31
Net neabejoju ,kad arMaskvos arbitrazas,ar butu koks Singapuro arbitrazas,sprendimas bus Antonovo naudai ir Lietuvos nenaudai.Tik Lietuvos teismas priimtu sprendima melynojo chalato ir jos klapciuku naudai.Ir bet kuriuo atveju labai skaudes Lietuvos zmonems sio ir dar numatomu procesu baigtis.Po Lietuvos praskolinimo beveik 20 milijardu euru,kurie nezinia kur ir kam buvo panaudoti,dar koks 11 milijardu ,bus LIetuvai paskutinis durys i pasirdzius,kuris nustums Lietuva i pasaulio saliu pati gala.O sios aferos sumanytojai ir steigejai,nes autus pas briusekinius zydus ir ten toliau spygis zydiskas akis.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Tik primenu 2016-09-15 15:24
2010 metų viduryje tuometis Seimo Finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas K.Glaveckas su komiteto pirmininko pavaduotoju, konservatorių vicepirmininku V.Matuzu net lankėsi Lietuvos banke, kur susitikimo metu su buvusiu Lietuvos Banko vadovu R.Šarkinu, su LB valdybos nariu, kuravusiu komercinių bankų veiklą, A.Misevičiumi ir LB Kredito įstaigų priežiūros departamento direktoriumi K.Ramonu pokalbyje įspėjo šiuos, jog perduotų AB banko Snoras vadovams informaciją, kad jiems geriau parduoti turimas „Lietuvos ryto“ akcijas, kurias valdė AB banko Snoras grupės įmonė. Ta pačia tema analogiški pokalbiai yra ne kartą vykę ir Seime, kai į Finansų ir biudžeto komiteto posėdžius darbo klausimais buvo kviečiami LB vadovai./ Iš liudininko K.Ramono rašytinių parodymų teismui/.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # VYTAUTAS R. 2016-09-18 12:00
Nusižudęs advokatas A.Paukštė, o gal nužudytas, arba liepta
nusižudyti (?)yra buvęs VSD aukštas darbuotojas, valdybos viršininkas,
pats aktyviai dirbęs, dalyvavęs bei organizavęs SNORO užgrobimo ir
tyčinio sunaikinimo operaciją ir pridaręs klaidų, už ką buvo
atleistas iš VSD. Bet žinantis, kaip valdžiažmogiai yra išgrostę
milijardus iš banko. O kaip žinome, SNORO sužlugdymo užsakovas sėdi
prezidentūroje aukščiausioje kėdėje. Turime rezultatą : karma??…
galai į vandenį??… sistema atsikrato nebereikalingų ir daug
žinančių??… Jo, ko norėt, valdžios mafija klesti!!! Grybauskaite, tu smirdi...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # super 2016-09-18 18:00
atejo eile Voverushkai ir Co?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti