Antonovo advokatai kalba apie 9,3 mlrd. eurų ieškinį prieš Lietuvą - tai būtų šalies bankrotas (pildoma)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)

Rusijos spauda : D.Grybauskaitė nori pakeisti įstatymus dėl „Snoro“ akcininko V.Antonovo ieškinio

http://www.rosbalt.ru/world/2016/09/06/1547577.html

Rusijos portalas rosbalt.ru rašo, kad Dalia Grybauskaitė inicijavo įstatymo pataisas, kurios leis už akių nuteisti buvusį banko „Snoras“ savininką Vladimirą Antonovą, kuris Maskvos arbitražo teisme yra pateikęs Lietuvai 557 mln. eurų ieškinį dėl verslo ir turto užgrobimo.

D.Grybayskaitės poziciją dabar įgarsina LNK televizija, kurios savininkai įtariami didžiulio mąsto korupcija: „Snoras“ valdybos pirmininkas Raimondas Baranauskas ir akcininkas Vladimiras Antonovas iš Lietuvos dingo 2011-ųjų lapkritį, kai tik bankas uždarytas ir pradėtas tyrimas dėl galimo turto pasisavinimo stambiu mastu, dokumentų klastojimo, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Abu bankininkai įtariami pasisavinę beveik 490 milijonų eurų „Snoro“ turto. Tačiau byla nejuda iš mirties taško. Iš pradžių R. Baranauskas ir V. Antonovas sėkmingai slapstėsi Londone. Net du Britanijos teismai jau buvo sutikę abu įtariamuosius perduoti Lietuvai, tačiau jie pasislėpė, ekstradicijos išvengė ir manoma, kad dabar sėkmingai slapstosi Rusijoje.

Perduoti bylos teismui ir nuteisti už akių negalima, nes ikiteisminis tyrimas nebaigtas, R. Baranauskas ir V. Antonovas net neapklausti.

„Yra palikta įstatymuose spraga, kuri neleidžia perduoti bylos į teismą tų asmenų, kurių atžvilgiu ikiteisminis tyrimas nebaigtas. Išimtys daromos tik užsienio valstybių piliečiams, kurie padarę nusikalstamas veikas, numatytas tarptautiniuose įstatymuose, kitaip tariant, kalbame apie genocidą, karo nusikaltimus ir labai ribotų veikų pagal tarptautinių sutarčių sąrašą“, – aiškino Rasa Svetikaitė, prezidentės patarėja.

Prokurorų stalčiuose guli ne viena pabėgusių įtariamųjų byla. Be „Snoro“ banko akcininkų, neįmanoma teismui perduoti ir „Ūkio“ banko savininko Vladimiro Romanovo bylos dėl banko turto iššvaistymo. Nejuda buvusios Seimo narės Neringos Venckienės byla, nes ši, tikėtina, slapstosi Amerikoje.

Kad būtų įvykdytas teisingumas, prezidentūra siūlo, kad leisti perduoti bylą teismui ir teisti už akių, nors ikiteisminis tyrimas nebaigtas. Prokurorai antrina, kad tokios pataisos spartintų bylų nagrinėjimą.

Advokatai sutinka, kad teisingumas turi būti įvykdytas. Tačiau pataisos turi būti parengtos taip, kad nebūtų pažeistos žmogaus teisės, apsaugotas nekaltas asmuo.

Advokatai svarsto, kad parengti pataisas nebus lengva, nes turės būti užtikrinta teisė į teisingą teismą, įsitikinta, ar pasislėpęs asmuo žino apie įtarimus ir vengia atvykti duoti parodymus.

Ar teismas už akių galės būti vykdomas visų nusikaltimų atveju, ar tik sunkių, kai padaryta didelė žala, kol kas svarstoma.

Rusijos portalas tiesiai šviesiai rašo, kad įstatymai keičiami tam, kad, pasak V.Antono, „užčiaupti jam burną“ ir  „įgrūsti jį į kalėjimą bet kokia kaina, teisėtai ar neteisėtai“ «пытаются упечь в литовскую тюрьму всеми правдами и неправдами».

Tačiau tokie desperatiški Lietuvos bandymai neleis jai tiesiog nuteisti V.Antonovą, ir neatvykti į Maskvos arbitražo teismo procesą. Spręsti klausimą dėl atstovavimo šiame teisme Lietuvos vyriausybė įpareigojo Teisingumo ministeriją.

Antonovas sako, kad ‚snoras“ buvo nacionalizuotas neteisėtai, ir tai patvirtino Seimo laikinoji komisija, kuri savo išdavose pasakė aiškiai, kad „nebuvo pakankamo pagrindo nacionalizuoti banką „Snoras“.

Nors Maskvos arbitražo teismui paduotas 557 mlrd. eurų V.Antonovo ieškinys prieš Lietuvą, tačiau Rusijos portalas kažkodėl mini 9,3 mlrd. eurų ieškinį prieš Lietuvos Respubliką, ir sutinka, kad toks ieškinys būtų nepakeliamas šalies biudžetui. Tačiau Antonovo advokatai kalba ne vien apie piniginę kompensaciją, tačiau ir apie šalies, ES narės, kuri deklaruoja demokratinius veikimo principus, reputacijos žlugimą. Kartu kalbamair apie tai, kad kartu su šia byla žlugs ir Dalia Grybauskaitė ir jos ambicijos.

Dalia Grybauskaitė pranoko net Staliną

Tokia prezidentės siūloma praktika, kad žmogus būtų teisiamas už akių, be galimybės apsiginti, peržengė visas ribas - net Stalino "troikų" teisme žmogui buvo suteikiama galimybė pasisakyti ir dalyvauti procese. 

Todėl tokie pasiūlymai prieštarauja Europos Žmogaus teisių konvencijai, kurios  6 str. sako:

 Teisė į teisingą bylos nagrinėjimą

1. Kai yra sprendžiamas tam tikro asmens civilinio pobūdžio teisių ir pareigų ar jam pareikšto kokio nors baudžiamojo kaltinimo klausimas, toks asmuo turi teisę, kad bylą per įmanomai trumpiausią laiką viešumo sąlygomis teisingai išnagrinėtų pagal įstatymą įsteigtas nepriklausomas ir bešališkas teismas. Teismo sprendimas paskelbiamas viešai, tačiau demokratinėje visuomenėje moralės, viešos tvarkos ar valstybės saugumo interesais spaudos atstovams ar visuomenei gali būti neleidžiama dalyvauti per visą procesą ar jo dalį, kai tai reikalinga dėl nepilnamečių ar bylos šalių privataus gyvenimo apsaugos, arba tiek, kiek, teismo nuomone, yra būtina dėl ypatingų aplinkybių, dėl kurių viešumas pakenktų teisingumo interesams.

2. Kiekvienas kaltinamas nusikaltimo padarymu asmuo laikomas nekaltu tol, kol jo kaltė neįrodyta pagal įstatymą.

3. Kiekvienas kaltinamas nusikaltimo padarymu asmuo turi mažiausiai šias teises:

a) būti skubiai ir išsamiai jam suprantama kalba informuotas apie pateikiamo jam kaltinimo pobūdį ir pagrindą;

b) turėti pakankamai laiko ir galimybių pasirengti savo gynybai;

c) gintis pats arba padedamas savo paties pasirinkto gynėjo arba, jei neturi pakankamai lėšų gynėjui atsilyginti ir, kai tai reikalinga teisingumo interesams, nemokamai gauti advokato pagalbą;

d) pats apklausti kaltinimo liudytojus arba turėti galimybę, kad tie liudytojai būtų apklausti, ir, kad gynybos liudytojai būtų iškviesti ir apklausti tomis pat sąlygomis, kokios taikomos kaltinimo liudytojams;

e) nemokamai naudotis vertėjo pagalba, jeigu nesupranta ar nekalba teismo procese vartojama kalba.

Peržiūros: 5029

Komentarai   

+38 # Laima 2016-09-06 14:43
Manau, kad Grybauskaitės laukia Saakašvilio likimas-po kadencijos valkiotis po svetimas šalis…
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+31 # IŠVADA 2016-09-06 14:44
Kadangi vykdė Snoro nacionalizaciją neturėdami tam įstatymų, tai įvyko ekspropriacija. Ir taškas. Išvada: Lietuvos valdžiažmogiai pralaimės bet kuriame arbitražo teisme.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+35 # Šiaip 2016-09-06 14:44
Labai smagi dovanėlė nekalto prasidėjimo personai bei konservatoriams prieš rinkimus. Sėkmės žvygaujant “rusai puola”…
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+30 # Mykolas 2016-09-06 14:49
Lietuva su Rusija yra pasirašiusi sutartis dėl abipusių investicijų apsaugos. Taigi, prisieis mokėti visiems mokesčių mokėtojams už nusavintas ruso V.Antonovo investicijas Lietuvoje. Toks bus verdiktas. O ir antras ieškinys jau yra ruošiamas!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+23 # Baba 2016-09-06 14:47
Labai dėl to nepergyvenkite. Jeigu tas neišmanėlis Maskvos teisėjas
V.P.Sorokin tuos milijonus ir priteis, tai mūsų valdovė jų vistiek
nemokės.
Blogiausiu atveju mokėsime mes – tie dar likusieji Lietuvoje iš savo
į „bendrą kasą“ suneštų mokesčių, likusių nuo visokių
terminalų, kabelių, bei besotės armijos su jos šarvuočiais ir
auksiniais samčiais.
Juk net ir konkurentai, kurie užsiundė mūsų valdžią ant to
„Snoro“, ir tie, kurie tą „Snorą“ išgrobstė, vargu bau ar prie
to teismo sprendimo vykdymo geranoriškai prisidės…
O apie tokią jėgą, kuri galėtų juos priversti tai padaryti, galime
tik pasvajoti. Juolab, kai mūsų valdžia turi tokias romias ir
nesispardančias melžiamas karvytes, mūsų tautos žmonių pavidale…
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # Amoralus tipas 2016-09-06 16:58
Prezidentės aplinkos žmogus Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas juk yra pasakęs, kad etika ir moralė yra ne šio pasaulio dimensijos. Kadangi kito pasaulio dar neturime, Apvaizda dar neįsileido, tai kol kas dairomės po šitą. O juk sąvokas: „moralė“, „sąžinė“, „etika“, „garbė“ susigalvojo žmonės. Tai žmogiškumo požymiai. Ir Lietuva per tokius amoralius Vasiliauskus tuos pamatinius žmogiškumo požymius tiesiog katastrofiškai praranda. Tiesiog išmeta į sąvartyną. Kaip seno modelio televizorius.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # VAGYS 2016-09-06 17:07
Lietuvių parduotą „Snoro“ vilą prancūzai jau perparduoda už dvigubai didesnę kainą. Bankrutavusio banko „Snoras“ administratoriaus ką tik parduotą vilą Nicoje jau prancūzai pardavinėja dviguba kaina. Nicoje veikianti nekilnojamojo turto agentūrą „Snorui“ priklausiusią vilą parduoda už 3,7 mln. eurų. Nicoje dirbantis nekilnojamojo turto brokeris lietuvis neabejoja, kad „Snoro“ bankroto administratorius vilą pardavė stebėtinai pigiai. /15min.lt/
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Sutapimas ar ne 2016-09-07 00:40
tačiau, kai tik į advokatų kontorą „Tark Grunte Sutkiene“ perėjo
dirbti prezidentės D.Grybauskaitės patarėjas E. Rimšelis, galimai
nemažai prisidėjęs prie šalies teisėsaugos ir teismų korumpavimo, ši
E. Sutkienės vadovaujama advokatų kontora kartu su UAB „Valnetas“
atstovaujamu G. Adomoniu laimėjo (?!) BAB banko SNORAS kreditorių
komiteto skelbtą bankroto administratoriaus konkursą. Kas gali paneigti,
kad ...?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # atimti 2016-09-06 22:47
kad grazinti trigubai
buvo padaryta su Vakaru skirstomaisiais juos atiduodant maximai-po to isperkant trigubai
isparceliuota banka -ablavukai nuppirks uz
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # Stasys Stungurys 2016-09-07 00:39
Šiandien jau nėra jokių abejonių, kad mūsų ne tik valstybė, bet ir
Tauta griaunama mūsų pačių politikų sukurtų partijų, Vytauto
Landsbergio nežinia iš kur „ištrauktos“ Prezidentės Dalios
Grybauskaitės, kurios tėvas buvo stribas, o motina – universalinės
parduotuvės pardavėja žydaitė (jos net mergautinė pavardė niekur
neafišuojama). Prezidentė D.Grybauskaitė turi tiek sugriauti mūsų
valstybę, kad V. Landsbergio vaikaičiui Gabrieliui Landsbergiui,
„paveldėjusiam“ konservatorių partiją, nebūtų ką daugiau
veikti!..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Sutapimas ar ne 2016-09-07 00:42
tačiau, kai tik į advokatų kontorą „Tark Grunte Sutkiene“ perėjo
dirbti prezidentės D.Grybauskaitės patarėjas E. Rimšelis, galimai
nemažai prisidėjęs prie šalies teisėsaugos ir teismų korumpavimo, ši
E. Sutkienės vadovaujama advokatų kontora kartu su UAB „Valnetas“
atstovaujamu G. Adomoniu laimėjo (?!) BAB banko SNORAS kreditorių
komiteto skelbtą bankroto administratoriaus konkursą. Kas gali paneigti,
kad ...?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti