K. Betingis prašė priteisti N.Venckienės 2 milijonus litų

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.92 (6 Votes)


Neringa Venckienė


Iš Kęstučio Betingio 2012-05-07 pareiškimo Generaliniam prokurorui Dariui Valiui pradėti ikiteisminį tyrimą man dėl piktnaudžiavimo tarnyba, pranešimo apie nusikaltimą, himno išniekinimo ir kitų neva padarytų nusikaltimų (Neringos Venckienės baudžiamoji byla 2 tomas, bylos lapai 76-105):
„... Visoje šalyje ir už jos ribų paskleidus ir sistemingai ilgą laiką skleidžiant tikrovės neatitinkančią melagingą informaciją, man, mano šeimai ir artimiesiems padaryta didelė neturtinė žala, buvau ir esu niekinamas bei žeminamas kaip Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras, kaip teisininkas ir kaip asmuo, buvau diskredituojamas visuomenės, artimųjų, bendradarbių, teisinės bendruomenės akyse ir taip pakertamas pasitikėjimas manimi kaip prokuroru, kaip asmeniu, prokuratūros, kitomis valstybinėmis teisinėmis institucijomis, dezinformuota ir klaidinama visuomenė... Pagrindiniai reikalavimai bei šmeižikiška ir įžeidžianti informacija buvo nukreipti prieš mane... Dalis akcijų buvo vykdomos tiesiogiai prie mano darbo vietos, prie Kauno apygardos prokuratūros.“
K. Betingis prašė priteisti 2 milijonus litų.
D. Valys pradėjo ikiteisminį tyrimą.
Man išvykus į JAV, šio „vargšo“ prašomi tirti du nusikaltimai buvo permesti mano mamai. K. Betingis su prokurorais mano mamą tąsė keletą metų po teismus. Dalis K. Betingio pareiškimo turinio buvo išsiųsta ir į Jungtines Amerikos Valstijas, tačiau JAV vykdyti baudžiamąjį persekiojimą sutikimo nedavė.
Primenu, kad K. Betingiui pavaldūs prokurorai Ročienė, Čivinskaitė, Kiuršinas buvo nubausti dėl aplaidaus pedofilijos bylos tyrimo.
Lietuvos Respublikos Seimo 2010 m. sausio 21 d. Nr. XI-671 nutarime „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto atlikto aplinkybių, susijusių su Drąsiaus Kedžio skundų tyrimu, parlamentinio tyrimo išvadų“ nurodyta, kad Kauno apygardos prokuratūrai perėmus ikiteisminį tyrimą, daugiau kaip du mėnesius jokių esminių tyrimo veiksmų, kurie būtų sudarę galimybę sėkmingai baigti ikiteisminį tyrimą, atlikta nebuvo. Tai rodo Kauno apygardos prokuratūros prokurorų, kuriems buvo pavesta tęsti tyrimą, neveikimą ir (arba) nepakankamą kompetenciją (išvadų 6 punktas).
Teisingumas ir padorumas – tai prokurorų profesinės etikos (veiklos) principai, kurie reglamentuoti Lietuvos Respublikos prokurorų etikos kodekse. Vadovaudamasis teisingumo principu prokuroras privalo visada veikti protingai ir teisingai. Vadovaudamasis padorumo principu prokuroras privalo nešmeižti kitų, neskleisti gandų ir paskalų.
Ar K. Betingis kada nors turėjo nors kažkiek teisingumo ir padorumo? Įsiminiau jo „veiklą“, kai jis viešai žurnalistams kalbėjo, jog skaito komentarus prie straipsnių spaudoje, kontroliuoja situaciją. Ar nejuokinga? Vaikų seksualinio išnaudojimo byla. Pirminiai svarbiausi ikiteisminio tyrimo veiksmai neatliekami, o jis – vyriausiasis prokuroras skaito pasipiktinusių prokurorų veikla žmonių komentarus ir kelia jiems baudžiamąsias bylas. Ar tai toks yra ir turi būti vyriausiojo prokuroro darbas? Gėda ir tiek.
Mes iki šiol nežinome, nors viešai buvo pasirodžiusi informacija, kad prokuroras Andrius Kiuršinas, kuriam vadovavo K. Betingis, buvo Andriaus Ūso giminaitis. Įdomu, ar K. Betingis aiškinosi tai? Kodėl iki šiol ši vieša informacija nėra nei paneigta, nei patvirtinta nei K. Betingio, nei kitų prokurorų?

Peržiūros: 1447

Komentarai   

+40 # policai 2020-05-12 11:49
kazin ar prokuroras gali nustatyti kieno kulkomis buvo pasauti zmones ir kas pripile vandens i plaucius,gal ta dainele jau pasenusi,juk zmnes dar galvas turi,cia ju nepjausto,bet metodus naudoja gana brutalius,toesiog nesuderinamus su normalia valstybe is didzios raides
kodel taip menka pasidare valdzia-tiesiog baisesne uz breznevine-brazauskine-lansbergine-juk 1940-2000 tokiu triuku nebuvo-isskyrus Kiesu,kas buvo ta pradzia,kuria slepia ,bet visi zino
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+48 # zenonas išpriekulis 2020-05-12 12:12
Drg. K.Betingi, manau ne "teisinės bendruomenės akyse", o "nusikalstamos teisinės gaujos akyse"?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+38 # Nuomonė piliečio 2020-05-12 12:49
Betingi, o Tau kyšių neužtenka, kad nori milijonų. Gal Tu, kaip Skvernelis kyšių neėmei ? Atverk savo sąžinę/
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+40 # Antanas iš Toronto 2020-05-12 15:27
Betingį ir į jį panašius šluoti iš Teisėsaugos fronto....Gana alinti Lietuvą ir klupdyti nekaltus žmones.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # istorikas 2020-05-12 23:29
kiek teko girdeti -sazine retas atvejis Lietuvoje siuo metu,net mokylose apie ja tabu kalbeti,o baznycioje _?valdzia kiek tenka girdeti meluoja vis arba interpretuoja...gal ta interpretacija ir vadinasi teisine kalba-melas,nes visur vis kitaip
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # parmazonas 2020-05-16 18:46
Ne Betingis,o Bretlingis ,konservuotas aliejuje...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti