Prokuratūra žemiau FNTT lygio

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.88 (4 Votes)


Prokuratūra – žemiau FNTT lygio
Paskelbta: 2020-05-11 22:55 Autorius: Zigmas Vaišvila, Audrius Nakas

Neegzistuojančio fondo vadovė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė (kairėje). Nuotr. prezidentas.lt

FNTT, negalėdama paneigti, kad viešai paskelbtas „COVID-19 pasekmių mažinimo fondas“ nėra įregistruotas, pramušė „teisingumo“ dugną – š.m. balandžio 27 d. nutarime atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl nelegalios veiklos šio neegzistuojančio fondo vardu pagal š.m. balandžio 15 d. Zigmo Vaišvilos ir Audriaus Nako pareiškimą FNTT paskelbė, kad šie du pareiškėjai (Z. Vaišvila ir A. Nakas) yra neišmanėliai, nes nesupranta, kad šis tariamai finansų ministro Viliaus Šapokos ir sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos bendrame įsakyme įrašytas „COVID-19 pasekmių mažinimo fondas“ yra ne juridinis asmuo, bet sąskaita Lietuvos banke.

Skunde dėl šio istorinio FNTT nutarimo, kuriame aukščiausias šio „fondo“ „egzistavimo“ įrodymas yra teiginys, kad jam vadovauja Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pirštu dūrėme į paties FNTT tyrėjo Tomo Naruševičiaus nurodytą faktą, kad Lietuvos įstatymai leidžia vykdyti labdaros ir paramos fondo, kaip ir kiekvieno juridinio asmens, veiklą tik po to, kai pasirašomi fondo steigimo dokumentai, kuriuose nurodoma fondo veikla, ir šie steigimo dokumentai įregistruojami Juridinių asmenų registre.

Mūsų skundus tariamai nagrinėjusi Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Austėja Abromaitienė puolė žemiau FNTT tyrėjo lygio. Ji nutarime, kuriuo atmetė mūsų skundus, nurodė, kad skundus mes grindžiame tariamai tuo, kad šis apsimetėlių fondas neteisėtai įsteigtas. Tačiau jūsų, prokurore, bėda yra ta, kad nei mes, nei jūs, prokurore, neturime teisės kalbėti apie teisėtą ar neteisėtą šio fondo įsteigimą, nes toks fondas nėra išvis įsteigtas. Mes kreipėmės į FNTT dėl nusikalstamos veiklos neegzistuojančio fondo vardu! Tad prokurorė A. Abromaitienė pakeitė mūsų skundų argumentus ir faktus. Žema... Tuo, prokurore Austėja Abromaitiene, jūs patvirtinote, kad negalite paneigti mūsų argumentų. Jūs juos keičiate. Tačiau tai – mūsų, bet ne jūsų, prokurore, teisė rašyti skundus. Jūsų teisė ir pareiga – nagrinėti mūsų skundus, bet ne savo interpretacijas mūsų vardu.

Ir nesvarbu, kad šio neegzistuojančio „COVID-19 pasekmių mažinimo fondo“ vardu veikia esami ir buvę valdžios atstovai – Lietuvos įstatymai neleidžia niekam vykdyti veiklą neegzistuojančios įmonės vardu. Lietuvos Konstitucijoje ir su žiburiu, prokurore, nerasite skirtingų teisių Lietuvos piliečiams. Nebent šie mūsų valdžios atstovai jau nebėra Lietuvos piliečiai. Rusijos Prezidentas Vladimiras Putinas planuojamomis Rusijos Konstitucijos pataisomis siekia uždrausti ne Rusijos piliečiams būti Rusijos valdžioje.

Apgailėtinas ir prokurorės A. Abromaitienės dangstymasis Civilinės saugos įstatymo 9 str., leidžiančiu Vyriausybei tvirtinti valstybinį ekstremaliųjų situacijų valdymo planą. Valstybės mąsto ekstremali padėtis – tai ne nepaprastoji padėtis. Civilinės saugos įstatymas nepakeičia nei kitų įstatymų, nei suteikia Vyriausybei keisti ar priiminėti įstatymus. Matyt, iš tos didelės įtampos dėl matomai gauto nurodymo atmesti mūsų skundus prokurorė A. Abromaitienė „nepastebėjo“, kad š.m. kovo 16 d. pasitarime Vyriausybės patvirtintame plane kovai su COVID-19 šio plano vietose, kuriose būtini įstatymų pakeitimai ar naujų įstatymų priėmimai, pati Vyriausybė įrašė, kad būtina dėl to kreiptis į Seimą.

Tad atėjo metas kalbėti ir apie pareigūnų atsakomybę dėl tarnybos pareigų neatlikimo. O jei tokia šių pareigūnų teisinė „kvalifikacija“, tai jie ir jos – ne pareigūnai.

Susiję:

Koronavirusas valstybės sukčiams geras metas

 

Peržiūros: 783

Komentarai   

+7 # Jonas 2020-05-12 11:51
ko gero baznycia imsis ir isspres desovietizacijos klausimus is Amerikos
Bet galbut Trampas jiems baisesnis...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # Pranas Pričkus 2020-05-12 12:24
"Prokuratūra - žemiau FNTT lygio", o aš maniau, kad vienodo visi.
Ciceronas: "Apsirikti gali ir išmintingas, neprisipažinti gali tik kvailys". Iš jų gaujos neprisipažįsta nei vienas?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # zenonas išpriekulis 2020-05-12 12:31
Man rodosi, kad Dalytė norėjo su rankos pirščiuku pakrapštyti "šventikui" delną, bet nespėjo laiku užlenkti, kas reikštų, kad noriu su tavimi santykiauti. Galiu aš ir klysti?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # istorikas 2020-05-12 23:41
klysti galima,bet kazkodel baznycia labai atsargiai santykiauja su patriotais,o su propagandistais-marksistais net sypsosi,ar jiems ir nuodemes nereikia atleisti-automatiskai viskas vyksta,ateistai tampa tokiais kuriuos vis seke ir skambindavo pasitikejimo telefonu vadui
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # VRM 2020-05-14 11:22
buvo sistemos marksiste-ateiste,dabar i davatkas bando stoti
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti