Gintaras Furmanavičius : Koks eksperimentas vykdomas su mumis?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.79 (7 Votes)


Gintaras Furmanavičius

 
Nesekmadieniniai skaitiniai #9

Šį kartą mintys, kuriomis dalinuosi su jumis dėliojosi visą ilgąjį savaitgalį. Su mielų artimų žmonių kompanija praleidome tris puikias dienas nuostabiame lietuviškos gamtos kampelyje prie Sartų ežero.

Išvažiavus iš miesto šurmulio ir ilgesnį laiką būnant gamtoje kažkas atsitinka su mūsų protais. Atsiranda noras į visus įvykius pažvelgti iš šalies ir neskubant juos įvertinti.

 

Jau beveik du mėnesiai kai mes gyvename pasaulinio idiotizmo ir nacionalinės kvailybės sąlygomis. Nežinau kaip jūs, bet aš jaučiuosi lyg bandomasis gyvūnas, kuriam niekas nieko nepaaiškina, bet kasdien tu gauni komandas, kurios blaiviai mąstant yra viena už kitą idiotiškesnės. Apima jausmas, kad kažkokia nematoma ranka veržia varžtus ir žiūri, kiek gi dar juos galima paveržti, kad ta vergų minia paklusniai kinkuotų galvomis ir lyg banderlogai iš Mauglio nesvarstydami vykdytų visus vienas už kitą absurdiškesnius nurodymus.

Kai aš augau, buvo momentas, kai tėvų autoritetas buvo stipriai susvyravęs mano akyse. Tuo metu aš kaip niekada anksčiau įvairiose buitinėse situacijose užduodavau klausimą, kodėl vienoje ar kitoje situacijoje reikia elgtis būtent taip, nors mano paaugliška logika diktuodavo kitokį sprendimą. Tėvų atsakymas būdavo: „todėl, kad mes tėvai ir žinome geriau”. Suprantama, man tokio paaiškinimo neužteko. Ačiū Dievui mes su tėvais išsiaiškinome šią situaciją ir vėliau man jau ne tik būdavo aiškinami vieno ar kito nurodymo motyvai, bet ir išgirstama mano nuomonė.

Šį savaitgalį prisiminiau šią seniai praeityje nugrimzdusią situaciją, galvodamas kas per eksperimentas vykdomas su mumis? Kodėl mums paaiškina tik tiek, kad taip reikia, nes kažkas žino geriau? Juk kadien masiškai mėtomi įvairūs absoliutiniai skaičiai, kurie patys iš savęs nieko nereiškia. 100 eurų - daug ar mažai? Juk tai priklauso nuo situacijos. Mes kasdien gąsdinami apokaliptinėmis antraštėmis vienintelę tiesą skleidžiančiuose portaluose, o jei tos mazochizmo dozės kažkam dar per mažai, jūsų paslaugoms visa rikiuotė įvairių vakaro žinių, kurių vedėjai dramatiškais veidais ir balsais kamantinėja tuos pačius du liaudyje jau Vangomis vadinamus akivaizdžiai politikuojančius ekspertus ir vis bando mums sukelti nenumaldomą norą pasiimti paklodę ir eiti patiems užsikasti į kapus.

Tuo tarpu įvykiai rodo, kad visos tos kalbos darosi panašios į iš š..... spaudžiamą vašką. Kai per du mėnesius kaip tik įmanoma pritempinėjant statistiką ir ieškant koronaviruso net hospisuose, kur jau savaime suprantama žmonės atsiduria tam tikroje liūdnoje savo gyvenimo situacijoje pavyksta šiaip taip sukrapštyti 45 aukas, kurių berods tik viena buvo jaunesnė nei 70 metų, darosi gaila žiniasklaidos, kuri nenorėdama prarasti maitinančios rankos malonės į antraštę iškelia tragišką žinią apie dar vieną viruso auką, o tai, kad šį pasaulį paliko 84 metų senolis, turėjęs visą puokštę kitų ligų, kukliai parašo septintoje nuo viršaus to pačio rašinio pastraipoje.

Matant, kad su koronavirusu triukas nesigauna, mes jau gąsdinami antrąja, trečiąja.... ir n-tąja viruso banga. Ir niekas nepaaiškina, o kas čia iš tiesų su mumis daroma? Mes neturime galimybės normaliai dirbti, bendrauti, lankyti artimųjų, eiti į koncertus, spektaklius. Iki šiol mes negalime lankyti sporto klubų, bet nuo pat viruso atsiradimo galime tuntais trintis didžiuosiuose prekybos centruose. Iš visų verslų pirmieji atsidarė Senukai ir Depo. Tikriausiai jie prekiauja tuo, be ko neįmanoma išgyventi. Tas idiotiškas kaukes ant mūsų veidų mes buvome priversti nešioti nuo penktadienio, kai tos pat savaitės trečiadienį jų masiškai iš Kinijos užpirko Maxima.

Tęsti galima ilgai. Būnant gamtoje, protas tampa skaidrus ir blaivus. Tai, kas miesto triukšme atrodo normalu, gamtoje atrodo kvaila ir idiotiška. Ten viskas turi savo logiką: dangus, debesys, medžiai, pieva, ežeras, gyvūnai, paukščiai, žuvys ir net vietiniai žmonės gyvena darnoje ir santaikoje. Rytas keičia vakarą, saulę pakeičia mėnulis. Ten ramu ir tylu. Saugu ir gera. Niekas niekur neskuba. Visi gyvena savo gyvenimą ir netrukdo jo gyventi šalia esantiems. Matant tai, kyla begalė klausimų, kurių net nėra kam užduoti...

Nenumaldomai kyla noras prisijungti prie tų sąmoningųjų ir pilietiškųjų, todėl siūlau tiems, kurie priima sprendimus, uždrausti mums žiūrėti į dangų, akimis sekti debesis, apkabinti medžius, paglostyti gyvūną. Nes gali kilti dar daugiau neatsakytinų klausimų.

Beje, vienintelė korona šį savaitgalį buvo užrašas ant skanaus gerai atšaldyto meksikietiško alaus buteliuko.

Peržiūros: 1460

Komentarai   

+23 # agne 2020-05-04 14:55
eksperimentai jau buvo ir ministru bunant Gintarui,vagys,zulikai buvo gave visas privilegijas viska naikinti,terorizuoti,galbut ministras nebuvo susipazines su komisaru darbu,tad nezino,o jei zino tegu raso
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-24 # NORS 2020-05-04 15:06
visą savaitgalį buvau ne gamtoje, bet niekaip neradau atsakymo į klausimą, kas atsitiko, kad Italijoje išmirė visa pagyvenusių žmonių karta? Kas kaltas? Pas mus tai ,aišku, "KALTI" Veryga ir Skvernelis...... ;-) :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # jeronimas 2020-05-04 18:07
Viskas turi pradzia ir pabaiga.Visiems ateis tokia diena,kuri vadinasi paskutine.Gal kiek paveluotai ta diena ateis tiems,kurie arciau valdzios lovio ,ir raudonos pinigines storesnes nuo prikistu babkiu.Nes visam pasaulyje parazitai,virusai issilaiko ilgiau jeigu turi is ko bujoti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Vatnykas tam NORS 2020-05-05 15:25
Būčiau giliai nustebęs, jei į klausimą, kuris egzistuoja gal tik Holivudo studijoje, atsakymą tau duotų kalbančios galvos iš zombiadėžės...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # agota 2020-05-09 16:52
O kur statistika,kiek pernai mirusių,ar žinai,pasidomėk
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # agne 2020-05-04 23:11
taip taip tegu raso,kodel is policijos ir vidaus reikalu atsirado -nepriklausomybe?iseina ,kad niekas kitas tik policija gali viska reguliuoti,tad Gintaras pameskeriojes Sartuose ar Vasaknuose gali pasidalinti ispudziais,kaip ji saugo policija
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-13 # boba is kaimo 2020-05-05 10:30
pabuvo gamtoje ir kvaistelejo,visi nesubegs ,,kurie auto neturi,etc...o mieste slaistosi tarpuvartese ir kiemuosi visokie be apsaugos,ar tas buves ministeris nori tokios situacijos kaip Italia,gerai kad vyriausybe ryztingai sprendzia,ar negana kad sugrizeliai nebuvo i zoliuoti o ne saviizoliacijoj,ir taip mes uzsikretemo kur dar besimtominiai?ir matyt jam po..ui kad mirsta senesni,o ir metai vieneri kad tevai dar pagyventu,yr svarbu
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # Vatnykas 2020-05-05 15:39
Jei tu boba iš kaimo, taip kaip tu žinai, kas ten mieste tarpuvartėse šlaistosi??? Ir kokios tos „apsaugos", tamstelės manymu, apsaugo nuo taip išpopuliarinto viruso. Ar tik ne belekoks škuduras, užsmauktas ant snukio, kaip liepta kalbančių galvų iš zombiadėžės? Ir ką tu žinai, kas ten toj Italijoj realiai vyksta, ar nevyksta. Geriau užsiimk eilę vakcinai. Gal nors prieš suveikiant tam brudui, nors trumpam, smegenai nušvis...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-9 # GRAZINA 2020-05-05 12:46
manau,kad autorius pakankamai subrendes suvokti,kas pasaulyje dedasi.Jo manymu,valdzia del kiekvieno klausimo turetu su juo konsultuotis,bet abejoju,ar jis pats viska zino.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Vatnykas 2020-05-05 15:43
Na, na ir kas tam pasaulyje dedasi??? Zombiadėžės mantrų prašau nekartoti. :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-2 # Kanupras 2020-05-08 22:59
Deje, bet as to visai nejauciu, manau kad yra suvarzytas jusu mentalitetas o ne teises. o del gamtos tai teisingai atsaket pats sau. ten kur nera koronos ten ir mintys kitokios.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti