Advokatas G.Danėlius : “STT operacijos tikslas buvo verslo atėmimas”

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Advokatas G.Danėlius : “STT operacijos tikslas buvo verslo atėmimas”

Aurimas Drižius

Advokatas Giedrius Danėlius mano, kad visos STT operacijos 2018 m., kai buvo suimti Nacionalinio kraujo centro (NKC) vadovė Joana Bikulčienė ir UAB “Solis Tribus” direktorius Antanas Petrošius, tikslas buvo atimti iš jų verslą Latvijos verslininko Aleksandro Ceso naudai. Nors šis ilgai kontroliavo Lietuvos kraujo komponentų rinką, tačiau 2017 m. NKC ir minėta bendrovė pasirašė bendradarbiavimo sutartį, nes “Solis Tribus” pasiūlė geresnes sąlygas, nei latvis. Tačiau ši sutartis ir tapo STT tyrimo objektu, o žmonės buvo laikomi kalėjime. Po dviejų metų subliuškus visiems kaltinimams, STT suėmė A.Petrošiaus advokatus, kurie įspėjo STT pareigūnus, kad nusikalstami STT metodai bus paviešinti. Tada STT šefas Bartkus šoko kelti jiems bylas.

Tiesa, šiuo žingsniu STT sužlugdė ir milijoninį verslą – “Solis Tribus” buvo įsteigusi tarptautinį investicinį holdingą „Agnis Plasma“, kuris įsigijo dvi Austrijos kraujo plazmą gaminančiais įmones. Tai, kad verslininkai ketino pirkti lietuvišką kraujo plazmą ir iš jos gaminti įvairius vaistus ir medicininius preparatus, STT prilygino nusikalstamai veiklai, sužlugdė visas investicijas, ir dabar Lietuvos Respublikai vėl gresia šimtamilijoniniai ieškiniai.

 

 

Advokatas G.Danėlius atsakė į LL klausimus:

 

STT agentas Martišius sako, kad jis nieko nesiuntė jūsų klientui, ir kad visi failai buvo pavogti. Koks jūsų komentaras? Kas galėjo pavogti tuos STT agento susirašinėjimus?

Ne, nes yra antstolio faktinių aplinkybių konstatavimo protokolas, iš kurio matyti, kad konkrečiu metu minėtas failas buvo išsiųstas iš šio abonento. Į ką mano ginamasis paklausė, koks to failo formatas, ir paklausė, ką jis čia atsiuntė. Tačiau šių klausimų Martišius nekomentavo ir pasiūlė pereiti į gmail formatą.

Tačiau kodėl STT agentas Martišius siuntė įtariamajam minėtus failus, koks buvo šio siuntimo tikslas?

Žinote, geriausiai tai pasakytų jis, tačiau aš manau, kad tai buvo arba kokia nors provokacija, arba kombinacija.

Gal tas Martišius norėjo parodyti įtariamajam, kad kontroliuoja teismus?

Nežinau, tačiau man tai panašiau į tam tikrą provokaciją.

Nes iš to susirašinėjimo atrodo, kad tas Martišius neva palaikė draugiškus santykius su jūsų klientu?

Aš manau, kad tai draugystė per prievarta, nes mes jau byloje buvome nustatę aplinkybes, kad vyko tas bendravimas tarp Martišiaus ir mano kliento, dėl kurio mes labai jam priekaištavome. T.y. jis prieš tai buvo suimtas, apklausa baigėsi, tarkim, 13 val., o į Lukiškes jis buvo pristatytas tik 16 val. Kai paklausėm, o kur mūsų klientas buvo tris valandas, paaiškėjo, kad jis buvo pas Martišių. Žinote, kai Stt agentas bendrauja su suimtu žmogumi be advokato ir daro tai sąmoningai, tai aš suprantu, kad jis daro savo kažkokią agentūrinę veiklą. Tačiau tam ir yra gynyba, kad apsieitume be tokių dalykų. O paskui, matyt, tas Martišius ar tai bandė imituoti kažkokią agentūrinę veiklą, arba bandė gauti iš mano ginamojo kažkokios informacijos. Ir tiek.

Vakar tas Martišius jau pareiškė, kad ginsis nuo šių kaltinimų “teisiniais būdais”. Ar jau sulaukėte kažkokių skundų iš jo pusės?

Ne, dar nesulaukiau.

Tačiau tas STT šefo Bartkaus klausimas iškilo ir Seime, nes Seimo narys P.Gražulis surinko Seimo narių parašus, kad pakviesti jį į Seimą.

Šito dar nežinojau. Tačiau manau, kad ten dar yra daugiau klausimų, nes iš to, kas paviešinta, aš matau, kad STT pradėjo ikiteisminį tyrimą žmonėms, kurie nėra valstybės tarnautojai ir jie gyvena civilinį gyvenimą. O šiandien ministras komentavo, kad tai normalus dalykas…Na, nežinau… Nes jie žmonėms, gyvenantiems civilinį gyvenimą, ir nesančiais valstybės tarnautojais, taiko visai kitą standartą.

O jūsų klientas A.Bartašius dabar nepasiekiamas. Ar jis laikosi tokios pozicijos, kad nieko nekomentuoja?

Nežinau, nes yra apribotas mano bendravimas su juo, todėl aš su juo ir nebendrauju.

Tačiau, kiek suprantu, šios STT bylos esmė yra tokia, kad tam Latvijos piliečiui reikėjo Lietuvos rinkos?

Na tai, nes jis jau turėjo tą Lietuvos rinką, o Lietuvos verslininkas pasiūlė geresnes bendradarbiavimo sąlygas Nacionaliniam kraujo centrui, pasirašė sutartį ir tada sekė kontraveiksmas, palydėtas kriminalinės žvalgybos veiksmais ir ikiteisminiu tyrimu.

 

 

 

 

 

Peržiūros: 1179

Komentarai   

+10 # jeronimas 2020-04-29 14:08
Donoru neatlygintinai duodanciu kraujas,tapo aferistu bizniu.Kai buvo prakalta vokieciams 40 tonu plazmos,ir uz tuos 40 tonu plazmos Lietuva atgavo berods lagamina vaistu ,kurie ypac vertingi ir reikalingi.Deja,lietuviski "teisininkai"kaltu nerado.O juk praktiskai ta plazma buvo aferistu prakalta uz milijonus.Antra tie parodyti vaistai praktiskai nulis sugrizti i Lietuva turejusio kiekio,ir trecia,uz tuos vaistus buvo sumoketa tris kart gamintojui (per perpardavusius biznierius) daugiau ,nei uz tuos vaistus mokejo valstybes nepateikusios nei gramo jokiu kraujo komponentu.Taciau teismai lietuviski visus isteisino,ir rimtai nebuvo niekas nubaustas.Todel ,kad lietuviskas "teisingumas" sudare salygas afristams bujoti,is kart po to ir prasidejo va rasiniuose aprasytos kovos batalijos del tos plazmos biznio.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # paziurek 2020-04-29 22:30
mes suprantam ,kad tai uyra verslas,bet dar ir ne bet koks,monopolis,aisku ,nenori dalintis,klientais tautieciais,tad ne juokais po kelis advokatus gesina,grazu,bet ner ko stebetis-turim ka yra.seip pasirodo darbo trukumas strukturose,,,kad jau advokatus paveza...gerai kad ne i miska ar toliau,manau ,kad stresa patyria ir tauta matydama uzdara sistemos veikla-juk viesumo jokio
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # ne šventasis 2020-05-01 19:23
ne šventasis šis veikėjas oi ne šventasis.
Laisvas laikraštis turėtų pasidomėti tokių "šaunuolių" biografijos faktais, galimomis sąsajomis su koncernais ir Lietuvą valdančia išsigimėlių mafija. Mano subjektyvia nuomone šis veikėjas būtent iš ten. Mg boltiko advokatas., skvernelio stumtas bet taip ir neprastumtas (ačiū Dievui !) į Teisingumo ministrus.
Kam tokių "veikėjų" žygdarbius ir svaičiojimusi spausdinti..?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti