Sunkiai valdžios išeidinėja D. Grybauskaitė

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.25 (4 Votes)

2020 m. balandžio 24 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos, buvusio LR Seimo nario Audriaus Nako ir Visuomenės ekstremalių situacijų komisijos l.e.p. pirmininkės dr. Nendrės Černiauskienės spaudos konferencijos Seime pranešimas spaudai „Neegzistuojantis COVID-19 fondas, neegzistuojanti Lietuvos valdžia, tačiau egzistuojanti veikla“.

2020-03-30 d. Zigmo Vaišvilos straipsnyje „Krizė. Dalia Grybauskaitė veržiasi į valdžią“ paskelbta, kad aukas renkantis finansų ministro Viliaus Šapokos įsteigtas COVID-19 pasekmių mažinimo fondas neegzistuoja. Pats finansų ministras, atsakydamas į ekspertai.eu klausimus, patvirtino, kad šis fondas neįregistruotas, kad šį neįregistruotą fondą valdo ir naudoja finansų ministerija. Neegzistuojančio fondo tarybos vadove skelbiasi egzistuojanti eks-prezidentė D. Grybauskaitė.

2020-04-15 d. Zigmas Vaišvila ir Audrius Nakas kreipėsi į FNTT dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo, tačiau ikiteisminis tyrimas vis dar nepradėtas. Ir toliau skelbiama apie šio neegzistuojančio fondo „veiklą“. Respublikos Prezidentas, Seimas ir Ministras Pirmininkas tyli, persiuntinėja mūsų prašymus finansų ministerijai, tuo pripažindami savo neveiksnumą. Tai patvirtina ir Z. Vaišvilos, A. Nako kreipimasis į šio neegzistuojančio fondo skelbiamus tarybos ir valdybos narius nutraukti šią nusikalstamą veiklą. Gauti tik SADM ir Vyriausybės raštai  dėl pavedimo tai spręsti... finansų ministerijai. Kasdien šią nusikalstamą veiką patvirtinančius faktus pateikiame FNTT, vis dar neapsisprendžiančiai, ar pradėti ikiteisminį tyrimą.

Klausimas aiškus, tačiau neaišku, kaip suktis iš padėties. Ir tuo pat metu tenka tęsti šią aferą. Labai nepatogu. Sunkiai iš valdžios išeidinėja D. Grybauskaitė, aktyviausiai besireklamuojanti šio neegzistuojančio fondo veikla. O dar slegia ir šios DIDŽIOS KOVOS su COVID-19 kasdienybė! Neatsitiktinai SAM dėl savo pačios nepasiruošimo ir klaidų pradėjo ieškoti kaltų tarp medikų, siekiant jų baudžiamosios atsakomybės. 

Įvykių eiga atskleidė ne tik valdžios nekompetenciją, bet ir nepasiruošimą. Visuomenės ekstremalių situacijų komisija, signataras Z. Vaišvila ir A. Nakas, kaip ekspertai.eu atstovas, kreipiasi į LR Vyriausybę, kad išsiaiškinti tikrąją faktinę padėtį. Tik žinant faktus, kurie, tikimės, dar neįslaptinti, įmanomas atsakingas žmonių ir valdžios bendras veikimas, tarpusavio pasitikėjimas.

Vyriausybės prašoma atsakyti į klausimus, kada ir kiek, kokių apsaugos priemonių pateikta medikams ir kitoms žinyboms bei tarnyboms iš Valstybės rezervo po 2020-01-29 d. Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdžio, kuriame dėl koronaviruso grėsmės buvo nuspręsta aktyvuoti SAM, VRM, FM, URM ir SM Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrus (ESOC), keistis informacija. Prašoma pateikti informaciją, kada ir kiek, kokių apsaugos priemonių ir reagentų COVID-19 testavimui buvo gauta kaip labdara iš Kinijos ir kitų užsienio valstybių, kiek iš kur už kokią kainą nupirkta po 2020-01-29 d., kaip ir kokiose sveikatos apsaugos įstaigose jie buvo paskirstyti bei apskaityti. Prašoma paaiškinti, kodėl karantino metu skirtingoms ministerijoms dideliais kiekiais perkant šias prekes, nesudaromos bendros skrydžių programos, kad sumažinti logistikos kaštus? Kiek Lietuvoje buvo laboratorijų, galinčių ir turinčių teisę vykdyti COVID-19 diagnozavimą iki 2020-01-29 d., kiek jų yra dabar, kokie jų pajėgumai vykdyti tyrimus, kodėl iškart nebuvo leista diagnozavimą vykdyti visoms galinčioms tai daryti laboratorijoms? Kokie medikai patarinėja Vyriausybei COVID-19 pandemijos suvaldymo klausimais? Kodėl Vyriausybė, viešai pakvietusi piliečius grįžti, neizoliavo jų priverstinai karantino laikotarpiui? Kiek gyventojų Lietuvoje mirė kiekvieną dieną nuo 2020-01-29 d. dėl  COVID-19 ir dėl kitų priežasčių? Kodėl 2020-03-16 d. paskelbus karantiną Lietuvoje, faktiškai buvo nutrauktas kitų ligų gydymas? Kiek nuo 2020-03-16 d. Lietuvoje mirė žmonių nuo kitų ligų, t.y. ne nuo COVID-19?

Respublikos Prezidentui pateiktas vienas klausimas. Kodėl Lietuvos žvalgybos tarnybos 2020-02-04 paskelbtame LR VSD ir AOTD prie LR KAM „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime“ neįvertino ir nepaskelbė COVID-19 grėsmės?

Gavę atsakymus, juos skelbsime ir tarsimės su visuomene.

Peržiūros: 1302

Komentarai   

+21 # tiesa 2020-04-25 12:13
tai ,kad jie neturi ka pasakyti,akivaizdus neveiklumas....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-21 # boba is kaimo 2020-04-25 12:50
Zigmai,ar Tamstai daar buvvo maza nukristi nuo laiptu?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-17 # Jeronimas Pričkus 2020-04-25 23:04
Miela bobyte,seniai girdėjau tokius protingus žodžius. Bet, matyt, smarkokai prisitrenkė, nabagas, todėl dažnokai kliedi...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+28 # Vagis vagiui vagis? 2020-04-25 13:19
Iš kur Grybauskaitė ir Tapinas iš kur, mokėdami iš žmonių suaukotų jiems į fondus pinigų, perka medicinines saugos priemones, ar tik ne iš Saugu LT, UAB? Iš Austėjos įmonės? Pagoglinkit šią įmonę ir suprasite , kad tai buvusi kariuomenės auksinių šaukštų UAB NOTA BENE! Ir tas pats adresas - Vilkpėdės g. 22, ir tas pats vadovas - Andrius Jazgevičius!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # jeronimas 2020-04-25 22:50
Magnolijos sazine ir garbe turejo progu ismatyti ne tik Lietuvos pilieciai,kurie 10metu gyveno tarp vykdomo melo ,afioru ir kitu suktybiu ,sios "ponios".Bet ja perkando netgi jevropos "ponai",kurie ne kiek ne mazesni nusikalteliai.ir jeigu jevropeicai magnolija isspjove lauk is jevropeos kaip sviedini is patrankos,tai kokios jegos Lietuvoje sia sugrazino prie milijardu "prieziuros".Matyt valdzioj visas taboras aferistu??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # vladas lukosevicius 2020-04-26 00:35
VISUR kur prikiša savo smirdančius nagus KGB ku-r-va Grybauskaitė , ten siaučia vagys , aferistai , žudikai ir visokio plauko iškrypėliai .....
O kur žiūri KGB ku-rv-os Grybauskaitės ordinu apdovanotas Pašilis iš LRGP ? Vėl nemato šli-u-xos aferų ?
JAU apvogė šita KGB ku-r-va mokytojus ir pensinikus , tai dabar morodieriauja per karantiną ....
Valstybė gyvena įpatingomis sąlygomis per karantiną , o šita KGB ku-r-va Grybauskaitė apvoginėja ligonius ....
Turi būti taikomas karo lauko įstatymas ,,,, sušaudymas už morodieriavimą .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # Pranas Pričkus 2020-04-26 13:07
Nenorėkit, kad Lietuvoje iš prezidentės posto Grybauskaitė iš kart sėstų į kaltinamųjų suolą, lai pabaigia statyti - įrengti
namą, va tada jau su turto konfiskacija, nes prie kitų prisiplėštų sąskaitų tikrai neprieisime? Matome, kad ir jie patys apie save skaito, pasirašinėja kitų vardais, čia jau pasirašė "Jeronimas Pričkus", arba jų "kurmiai", nes jie labai bijo dienos šviesos, tebegyvename iš kur taip stengėmės ištrūkti, bėgom nuo vilko užšokom ant meškos.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # AIŠKINU 2020-04-26 17:45
1) Teisėjai - nusikalstama Akcinė Bendrovė, dabar kuruoja Sauliuks 2) Policija - valstybinis UABas, kuruoja Sauliuks. 3) Prokuratūra - kontrabandistų ir narkotraferių AB, pasikeitė kuratorius - iš Mamos perėmė Sauliuks & Co. 4) STT - UABas su didele pridėtine verte, kuruoja Mama. 5) VSD - JAV ir GB UABas, kuruoja Mama. 8)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Chuinia 2020-04-26 19:05
Ne pirma ir ne paskutine Grybauskaites afera.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # TIK PRIMENU 2020-04-26 20:10
Grybauskaitės chebra - Lietuvos "gelbėtojai" : Laikinasis „Snoro“ administratorius Saimonas Friklis per 8 darbo dienas sau ir savo komandai generavo 5 mln. eurų. O nelaikinasis "Snoro" banko bankroto administratorius, prezidentės D.Grybauskaitės statytinio, Lietuvos banko valdybos pirmininko V.Vasiliausko atsikviesto iš užsienio S.Friklio sėbras Neilas Cooperis ir jo 3–jų metų darbas Lietuvoje, administruojant Snorą, galutinai mums kainavo 90,940 milijonų eurų (313,998 mln.litų), o iš tų pinigų sau į kišenę, savo įmonei „Zolfo Cooper“ ir užsienio konsultantams N.Cooperis sugebėjo išmokėti net 59,852 milijonus eurų (206,658 mln. litų). Paties N.Kuperio darbo dienos įkainis buvo 935,5 euro kasdien. Vos ne keturios vidutinės mūsų pensininkų pensijos.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti