Mantas Varaška : Visi kiti turime tęsti tai darėme iki šiol. Dirbti, mokytis. Ir gal būt persirgti

Peržiūros: 1240
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)


Mantas Varaška


Iš 2,7 milijono LT gyventojų bent pusė kerpasi kartą per mėnesį.
Vidutiniškai už kirpimą sumoka 15 Eurų.
Rezultatas - 1350000*15=20.250.000 Eur.
Tai tik vienas mėnuo ir tik viena paslauga iš daugelio kitų. Sudėjus visą vidaus vartojimą - milijardai eurų per vieną mėnesį.
Tylėti dėl to nebeišeina. Manau, kad karantiną ir ekonomikos sąstingį galime tęsti daugiausiai savaitę.
Vėliau tikslinga pereiti prie 60+ amžiaus gyventojų, rizikos grupių ir ligonių izoliavimo, jų aptarnavimo, poreikių pagalbos. Tam turėtų tekti dalis verslo gaivinimo plano - valstybės remiamos paslaugos į namus.
Visi kiti turime tęsti tai ką darėme iki šiol. Dirbti, mokytis. Ir gal būt persirgti. Pasaulio mokslininkai neslepia - viruso nebeapribosime.
Mes neišgelbėsime vežėjų, eksportuotojų, turizmo. Galime likti su apribotomis sienomis. Bet bent jau atgaivintume vidaus vartojimą - kasdienes paslaugas, prekybą.
Kitu atveju sukursime šimtus tūkstančių bedarbių ir jie net neturės kur išvažiuoti kaip 2008-2010 metais.
O kol kas mes toliau besąlygiškai laikomės valstybės nurodymų, raginame tai daryti savivaldybių žmones. Asmeniškai ir viešai.

 


Pažįstu į vienkartinių apsaugų skandalą įveltą Kauno ligoninės vadovą kaip specialistą. Neabejoju jo ir jo komandos kompetencija. Jei priimti sprendimai išlaikyti dėvėtas priemones - vadinasi jie motyvuoti. Neįtikėtina, jei profesorius, pulmonologas taip elgtųsi be priežasties. Jis negali būti beprotis.

99 proc. tikimybės, kad jis, kiti patyrę medikai puikiai suprato ką darė, buvo sutarę dėl tvarkos, įvertinę rizikas. Gavau žinių iš kitų pažįstamų respublikinių ligoninių vadovų. Faktas - tragiškai trūksta medicininių priemonių. Juodai valandai medikai pasiimtų tuos susandėliuotus rūbus, jei nebūtų kitos išeities. Tačiau tai nėra jų kaltė. Jei nenorime badytis pirštais kas kaltas dėl tiekimo - nekryžiuokime bent medikų.

Nedarykime skubotų išvadų iš žurnalistui garbės nedarančių prielaidų išviešinimų, ant kurių užsikabina politikai. Mačiau žurnalistės fb įrašą su foto, bet nemačiau ligoninės vadovo komentaro. Kodėl? Kodėl žurnalistinis teismas už akių, negavus profesinio paaiškinimo? Gal būt prof. Naudžiūnui leidus paaiškinti situaciją, nebūtų nereikalingo skandalo ir politikų triukšmo?

Palaikau Kauno ligoninės vadovą Albiną Naudžiūną, neabejoju kad jo, drauge su komanda priimti sprendimai buvo pamatuoti. Nekryžiuokime medikų, net jei nesuprantame ar nemokame suprasti jų sprendimų.

Komentarai   

+5 # gal 2020-03-29 23:08
dar iki 60+ yra rizikos grupiu,cia kalbeta tikiuosi apie sveikus 100proc.,o yra siuo metu soc remtini,invalidai,bedarbiai ir 20-60m.,bet su rizika pvz cukralige ir simtai ligu,tai ne riba tas 60m.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # jeronimas 2020-03-29 23:32
Sio jauno autoriaus issakytos mintis gali ne visu nuomone atstovauti.Seimo narys pastebejo,mano nuomone,gedinga fakta,kai buvo uzpultas ligonines vyr gydytojas.Valstybe terorizuojancios grupes ,tame tarpe netgi pavieniai zurnalistai (taip save pasivadine) dabar soka karo ir perversmo skius ant epidemijos lavonu.ir niekas nesustebdo ,netgi nebando daryti valstybeje tvarkos.Ypac puikiai jauciasi tie,kuriems priklauso medijos su visais nupirktais raseivom.Todel ir vykdomas perversmas valstybeje pries tuos,kurie saziningai dirba gelbedami mirstancius,gydydami sergancius ,kartais plikom rankom.Apgailetina,kai zurnalistu save ivardinantis nevykelis,nemato ir nesupranta,kad valstybe neturi pasiruosusi net eiliniu saugos priemoniu, ir net 30 metu valdziusi Lietuvoje gauja tuomi visiskai nepasirupino,tai vistiek ras gydytoja ,ant kurio bandys sumesti visa kalte,kuri priklauso absoliuciai kitiems???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # jeronimas 2020-03-29 23:44
Kadangi paskutiniu metu netgi teisejais dirba save vadinantys zurnalistais,todel stai mano pasiulymastokiems.Baltarusijos atomines elektrines pradzios statybose sudalyvave landsberginiu partgaujos clienai,qubylius ir co,padeje ikasti galbut net ateities kartoms dokumenta po pirmaja atomines plyta,nuo tos dienos staugia incorpore su kitais provokatoriais apie pavoju kelsencia atomine.Jus zurnalistai parasykyt kiek elementariausiu saugos priemoniu,bent dujokiaukiu,specialiu apsiaustu,kombinezonu siuo metu yra paruosta Lietuvos tos pacios klykianciu klykos?? Kiek zinau ,netgi like supakuoti sterilioj pakuotej dujokaukes buvo isveztos i siukslyna.O apie pirmos pagalbos medikamentus net neteko girdeti?? netgi buvusios sovietu laiku sleptuves ,siai dienai visos prichvatizuotos tu paciu valdzios nieksu,ju sebru ir juos palaikancio gaivalo??? Tad paradykyt saziningai,su pavardem ,su paveiksliukais tu prichvatizatoriu ir padavusiu tokiu veiksmu arba nieko nenuveikusiu paveiksliukus.??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti