Antanas Baskas : Lietuva neturi Prezidento

Peržiūros: 2136
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (5 Votes)

Lietuva neturi Prezidento

Antanas Baskas

 

Perskaitęs 2020 03 23 d. G. Nausėdos kalbą, supratau, kad Lietuva dar neturi Prezidento. Lietuvos Respublikos Prezidentas turėjo pasirūpinti, ar Lietuva pasiruošusi, kai vasario mėnesį paaiškėjo koronaviruso grėsmė. Nausėda laukė, kol dėl karantinų pasaulyje sutrikus logistikai (atšaukus lėktuvų reisus) vėluos Lietuvos aprūpinimas reikiamomis priemonėmis. Nepolitikuojantis Prezidentas nurodytų, kada buvo užsakytos priemonės ir kas buvo daroma įveikti sutrikusią pasaulio logistiką, o ne kaltinti kompetencijos stoka. O kuriai valstybei netrūko kompetencijos? Skaičiai rodo, kad daugeliui valstybių kompetencijos trūko daugiau nei Lietuvai. Pavyzdžiui.

  1. Trumpo administracija nusprendė nenaudoti vokiečių mokslininkų sukurto koronaviruso nustatymo testo, kurį patvirtino Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), ir pasiryžo sukurti savo. Tiesa, jų variantas pasirodė besąs nepatikimas. Dėl tokio sprendimo tyrimai JAV gerokai užsitęsė, buvo sugaišta daug brangaus laiko, ir virusas galėjo plisti nekontroliuojamas. Pietų Korėjoje per dieną ištiriama daugiau žmonių, negu buvo ištirta visose JAV nuo COVID-19 protrūkio pradžios. ( kovo 21 d. pranešimas).

„Daug šeimų anksčiau laiko neteks mylimų žmonių“, – daugiau nei prieš savaitę kreipdamasis į gyventojus sakė B. Johnsonas ir patikino, kad vyriausybė turi „aiškų planą“. Bėda ta, jog esminė plano strategija, praminta „bandos imunitetu“, regis, suerzino daugiau žmonių, nei nuramino. Auga baimė, kad iš tikrųjų B. Johnsonas neturi jokio plano. „Jungtinės Karalystės vyriausybė staiga suvokė, jog šalis prarado COID-19 kontrolę, bet reikia nors apsimesti, kad kažkas daroma“, – tokią išvadą pateikė laikraštis „Sunday Times“. (JK vyriausybė pradžioje pasirinko gydymą „bandos imunitetu“, tai reiškia, kad tegul serga. Dauguma persirgs nepastebėją, kad serga. Dalis pajaus, kad serga ir išgis ligoninėse. O mažoji dalis numirs ir visų pirma, kurių rūkymu paveikti plaučiai). JK įvedė karantiną kovo 23 d., savaite vėliau kaip Lietuva. Lietuva, įvedė karantiną, kai užsikrėtimų buvo apie dešimt milijonui gyventojų. JK įvedė karantiną, kai pasiekė virš šimto užsikrėtimų milijonui gyventojų. Ponas Nausėda sako, kad dabar dar ne laikas kapoti galvas už nekompetenciją. Tikriausiai jis turi galvoje Verygos galvą, bet ne Trumpo ar Johnsono.
 Deja, Lietuva neturi ne tik prezidento (turi politikuojantį konservatorių liberalų naudai G. Nausėdą), bet neturi ir opozicinių partijų. Joms tarnauja santalkos, pasivadinusios medikų sąjūdžiais, jų simpatikai, tituluoti profesorių vardais. Visi jie politikuoja. Laukė, kol sutriks pasaulio logistika ir Lietuva nesulauks laiku reikiamų priemonių, nors dėl jų pešasi ir kitos valstybės, konfiskuoja vežamas per jų teritoriją. Klaida, kad Vyriausybė nenumatė, kad bus nutraukti daugelio lėktuvų skrydžiai ir sutriks pasaulio logistika. Bet ne klaida, kad testavimą vykdė tik įtariamiems užsikrėtimu asmenims. Jiems reagentų pakako visiems. Jei būtų klausę politikierių profesorių, medikų, būtų pritrūkę tiems, kuriuos įtarė apsikrėtus. Tikrinimų apimtį lemia ne tik reagentų atsargos.

Veryga kaip ir Karbauskis nėra gudrūs politikai. Tai pasimatė jau kadencijos pradžioje, todėl siūliau ministrą Verygą keisti dar 2017 metais gudresniu politiku. Dabar ne gudrumą rodo ir tai, kad nepaaiškina visuomenei, kodėl pasiriktas vienas ar kitas veikimo būdas, kas jį sąlygoja. Todėl politikieriai priskirs sau nuopelnus už tai, kad siūlo daryti tai, ką vyriausybė jau numačiusi ir pradėjusi daryti, kad apsaugotų žmonių sveikatą. Tam yra užsakytos priemonės daug anksčiau nei politikieriai dabar siūlo jas naudoti.

Komentarai   

+32 # Vera 2020-03-24 19:40
Veryga dirba labai gerai,pasakykit kuris sveikatos ministras buvo geresnis
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+26 # Atas 2020-03-24 22:19
O kad pas mus prezidento nėra, tai čia straipsnio autorius labai teisingai pasakė
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # jeronimas 2020-03-24 22:52
O Lietuva ir neturejo prezidento iki siolei.Vienas Lietuvos veliava vadino skuduru ir prase patraukti i sali.Tiesa pries tai taikesi i prezidentus toks dedule profesorius,kalbama ,kad kgb norejo inkorporuoti,bet Lietuvos pilieciai laiku perprato ir nesuteike tokio "malonumo".Toliau turejom amerikonu eksportuota,kuris del dvieju metu islaikytu tapkiu paloveje viesbutyje,keleta metu pasieke prezidento kede.Tiesa,kai lakuna -prezidenta pavyko nuversti,dar kazkiek sugrizoi isrinktojo vieta.Toliau plaukuota ranka pasiule rinkti rusijos paslapti,kgb mokyklos mokine ,su neaiskia praeitim,kuri tris kartus per desimtmeti keite savo biografija.Ir pagaliau prieita iki to ,kad rinkejai turejo rinktis is dvieju blogybiu mazesne.Ir ka,turim?? Vel turim du varijantus,arba tuscia prezidento kede,arba manikena patupdyta joj.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # kuoka 2020-03-25 19:21
dėl "lakūno" tamsta galėtum patylėti, jeigu nežinai dėl ko ir kas jį nuvertė. Ir vis dėlto - negi nežinai?
Gal būtume ir turėję Prezidentą, jei ne Antaviliai
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # jeronimas 2020-03-25 22:07
As cia apie ta lakuna,kuris per sausio 13 ivykius ,lauke Pavilnyje su uzvestu kukuruznyku,kad isgabentu patrijarka,agenta dedule,jeigu ivyktu blogiausias varijantas.panasiai kaip su paskirtu vienos dienos premjeru,kuris pasislepe is baimes kazkur bunkeryje.O kas liecia del atleidimo,tiksliau del apkaltos,tai Jus visiskai teisus.Paksas atsisake dalintis maisu amerikiniu doleriu ir kart buvo paskelbta jo apkalta,del tokio Borisovo,del Lolisvilio tualetinio popieriaus ,del zmonos pastatytu kolonu prezidentorezidencijoj ir t.t. Cia reiketu tik perprasti tuos apkaltos organizatorius?? Manau ,kad tie patys valstybininkai valstybeje,issityciojo is seimo pirmininko Pranckiecio,ir bande berods tris kartus nuversti seima ir org prieslaikinius rinkimus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # taigis 2020-03-25 22:12
Baskas daug tiesos pasake ,o uz tiesa nereiketu issidirbineti,valstybe negina zmogaus svarbiausia-blaivaus ,dirbancio,gabaus,sukuriancio BVP,kuri Karbauskis su K asugeba net pakeisti,kad negautumem paramos,o gyventumem is paskolu nieko negamindami
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti