A.Veryga visus Ukmergės ligoninėje korona apkrėstus žmonės išvarė namo

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (6 Votes)

Adolfas Remeikis

Mirusios ligonės gydytoja dirbo sirgdama coronvirusu-19, bet UKMERGĖS LIGONINĖS VADOVYBĖ PAGAL A. VERYGOS NURODYMĄ jos netyrė, nes nenorėjo ištirti. Kai 03.19. vis tik ištyrė, nustatė, kad gydytoja yra užsikrėtusi c-19, visus ligonis ir mirusiąją iš ligoninės 03.19. išvarė namo. 03.20 ją iš namų atvežė iį Ukmergės ligoninės priėmimą, kur ji mirė. Nuvežė į Vilnių nustatyti dėl ko ji mirė, kur nustatė, kad ji mirė nuo coron-19 viruso. TAI TOKIA NEVYKUSI YRA MŪSŲ SVEIKATOS APSAUGOS SISTEMA.

 

Pirmoji koronaviruso COVID-19 auka Lietuvoje yra garbaus amžiaus moteris, greičiausiai ji užsikrėtė ligoninėje, spaudos konferencijoje šeštadienį pranešė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.  

„Kovo 19 dieną ji buvo išrašyta iš ligoninės, vėliau buvo grąžinta“,  – sakė viceministras.   "Greičiausiai ji užsikrėtė ligoninėje. Tokie įtarimai yra“, – pridūrė A. Šešelgis. 

A. Šešelgis pranešė, kad mirusiai moteriai tyrimas dėl koronoviruso buvo atliktas teismo medicinos ekspertų siuntimu. Koronavirusas šį ketvirtadienį buvo patvirtintas vienai Ukmergės ligoninės medikei, kuri buvo izoliuota ir gydoma Santaros klinikose. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, ji turėjo tiesioginį kontaktą su kolegomis, anksčiau keliavusiais Italijoje, Egipte, Afrikoje ir Dubajuje.   


Andrius Švarplys

Pirmos mirties nuo viruso fone kyla tokie klausimai:

1. Jeigu pagrindinis viruso šaltinis dar šią praėjusią Lietuvoje galėjo būti iš užsienio grįžtantys lietuviai, kodėl nebuvo galima jiems skirti atskirú viešbučiú ir 2 savaitėms karantinuoti? Japonija šitaip karantinavo kruizinį laivą su šimtais,o gal ir tūkstančiais. ”Šimtai lietuviú grįžta namo” skelbė antraštės. Dauguma jú grįžo ir tebegrįžta centralizuotai, specialiais valstybės organizuotais reisais, taigi palyginti lengvai būtú galima nukreipti į centralizuotą karantiną.
Virusas būtú suvaldytas esmiškai. Karantinuoti viešbučiuose būtú buvę ir pigiau nei gydyti. Dabar valstybė ruošiasi gydyti tuos, kurie bus užkrėsti pasklidusiú. Kas trukdė šitaip suvaldyti pagrindinį viruso sklidimo šaltinį?
Jeigu žmogaus teisės, tuomet žmogaus teisės epidemijos metu reiškia teisę užkrėsti kitus.

2. Testavimo trūkumas. Testuoti reikia kuo daugiau, maksimaliai ir dar virš, ne lyginantis su Latvija ar Estija, bet tam, kad būtú laiku karantinuotis ir stabdyti plitimą. Ministras A. Veryga ir visa Vyriausybė padarė labai daug gerú darbú, ypač - anksti uždarius sienas ir įvedant karantiną. Tačiau A.Verygos statistinis lyginimas su Estija, kad neva nėra reikalo pas mus testuoti didesniu mastu, skamba biurokratiškai ir makabriškai.
Morozovo pavyzdys nekelia abejoniú: kovo 12 jau kolega gydytojas pasijunta blogai, bet tik kovo 20 jam nustatomas virusas. Kiek jis galėjo užkrėsti per 8 dienas?
https://m.delfi.lt/sveikata/sveikatos-naujienos/article.php…
Tik masinis testavimas gali laiku identifikuoti, karantinuoti ir suvaldyti plitimą.
Medikú organizacijos jau kuris laikas ragina didinti testavimo apimtis.

3. Ar yra įkurtas Krizės suvaldymo štabas, kurio rankose būtú visa oficiali informacija, sprendimai, koordinavimas? Kuriame šalia politinio sprendimo priėmėjo būtú medicininis/epidemiologinis?

4. Kodėl neleidžiama privačiam sektoriui prisidėti testavimu, kitomis priemonėmis? Lenda galai valstybės atitolimo nuo visuomenės? Valstybės organizacinis/biurokratinis ir politinis aparatas atitrūkęs nuo privačios inciatyvos (pilietinės visuomenės) ir negeba ne tik pasitikėti ja, bet ir bendradarbiauti?

Peržiūros: 701

Komentarai   

+11 # lenda galai 2020-03-21 11:11
#Ukmergė #Ukmergės #Ukmergę #Ukmergei #Ukmergėje
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # vilnietis 2020-03-21 11:31
reiketu pamineti ir tuos atvejus, kai nustatomas korono virus, lygtai lengva forma paleidziami namo savizoliacijai, nejaugi toks Veryga nesuprantai, kad tai uzkrato platinimas.Matosi kad Lietuva nepasiruosusi pandemijai
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # jeronimas 2020-03-21 21:52
Dar iki vakar Lietuvoje uz karantino nesilaikyma policijos karinos ar antoniai galejo tik pirstu pasakyti nun nu,arba israsyti bauda 40 euru.Ar tai kova su epidemija??? paziurekit kaip kovoje visu engiamas atsilikusios valstybes?? Uz savavaliska isejima i lauka is karantino -3 tukstanciai.jeigu toks sergantis zinodamas uzkrecia kita zmogu ir tas mirsta,tai 8 metai kalejimo be islygu.Zinoma Lietuvoj be islygu astuonis metus istatymoniekaip nepriims,nes tokiuo atveju teisejai nebelaikytu advokatu -kasininku.?? Todel Lietuvoj jeigu ir priims istatyma,tai bus nuo 10 euru baudos (kieno storos pinigines arba svogeriai) iki 8 metu visiems,kurie i minetas kategorijas nepatenka.pavyzdziu neminesiu,nes ju beveik kiekvienam baudziamajam kodekse.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti