skip to Main Content

„Independence“ verslas – spekuliuoti „Gazprom“ dujomis

„Lietuvos Energija“ bando spekuliuoti suskystintomis dujomis, tačiau priešingai rinkos taisyklėmis, ji parduoda pigiau, nei pati nuperka. Tokio verslo nuostolius padengia visi Lietuvos dujų ir elektros vartotojai. 

Žinoma, kad tokio pseudo verslo buhalterija yra kruopščiai slepiama, visuomenei pateikiami pranešimai apie naujas pergales energetinės nepriklausomybės fronte. Į bet kokius klausimus apie skaičius ir ekonominę logiką „Klaipėdos nafta“ atsako tyla.

Sausio 2 d. SGD terminalą eksploatuojanti bendrovė „Klaipėdos nafta“ pasigyrė, kad Klaipėdoje prasidėjo pirmoji SGD perkrova (cituojame pranešimą spaudai) : 

Šiandien ryte į Klaipėdą įplaukė mažos apimties suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) dujovežis „Coral Energy“ – pirmasis tokio tipo dujovežis, kuriam SGD užpildymo paslaugas suteiks LITGAS, bendradarbiaudama su „Lietuvos dujų tiekimu“ ir „Statoil“. Į „Coral Energy“ iš „Independence“ saugyklos bus perpilta apie 15 tūkst. kubinių metrų SGD (kas atitinka apie 10 mln. kubinių metrų dujinėje formoje), kurios bus gabenamos į vieną iš mažųjų terminalų Baltijos jūroje.

Tiesa šiek tiek kitokia – kadangi „Independence“ atgabentos ir iš Norvegijos bendrovės „Statoil“ nupirktos dujos yra labai brangios (kainuoja apie 576 dolerius už 1 tūkst. kubinių metrų), rusiškos „Gazprom“ dujos parduodamos už fiksuotą 370 dolerių kainą, norvegiškų iš SGD niekas neperka. 

Todėl pasirašyta trišalė sutartis tarp „Litgas“, „Lietuvos dujų tiekimo“ ir „Statoil“.

„Gasprom“  dujų iš vamzdžio perpumpuoti į laivą (pirkėją) neįmanoma, todėl ir buvo sudaryta trišalė sutartis Statoil, LitGas ir Lietuvos dujos, – mano Milda Bartašiūnaitė, – dokumentuose brangios norvegiškos dujos, esančios SGD, virsta pigiomis dujomis, o pigios GASPROM dujos vamzdžiuose (atitinkamas jų kiekis ) virsta brangiomis. Grubiai tariant, Statoil per SGD terminalą prekiauja pigiomis Gasprom dujomis, o mes, vartotojai priverčiami mokėti didelę kainą, kadangi Norvegiškos dujos yra brangios ir mes esame verčiami jas pirkti, kadangi tai yra NEPRIKLAUSOMYBĖS NUO RUSO KAINA“.

 

„Klaipėdos naftos“ pranešimas

Vadinamoji SGD perkrova yra nauja veikla „Lietuvos energijos“ grupei, kuri vystoma bendradarbiaujant su Norvegijos „Statoil“. Tuo pačiu tai nauja veikla ir Lietuvoje, Baltijos šalyse. Klaipėdos SGD terminalas šiuo metu yra vienintelis Baltijos jūroje, galintis perkrauti SGD į mažesnius dujovežius.

 „Sėkmingai išnaudoję šį pranašumą, galime tapti tiek paskatinti mažos apimties SGD perkrovos rinkos plėtrą, tiek tapti šios srities centru Baltijos jūroje. Tai atneš papildomų pajamų šaliai, terminalui, „Lietuvos energijos“ grupei“, – teigė „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius dr. Dalius Misiūnas. 

Skaičiuojama, kad kiekvienas toks sandoris atneš apie 130 tūkstančių eurų pajamų terminalui bei uostui. Tuo pačiu mažės ir technologinės terminalo sąnaudos, kurios yra įtraukiamos į SGD terminalo saugumo dedamąją.

„Sveikinu Durnių laivo įgulą su dar vienu pasiekimu!, – tyčiojasi Milda Bartašiūnaitė, – jeigu mūsų žiniasklaida būtų laisva ir nepriklausoma, ji akimirksniu išsiaiškintų schemą, kaip šlykščiai daromas biznis iš vargingiausiai Europoje gyvenančios ir baigiančios išnykti tautos. Nekalbėsiu, apie SGD laivo nuomas, afšorus, išlaikymus, permokėjimus…tūkstantį kartų perkalbėta. Šiandien iškilmingai pranešu, jog dujų vartotojai, gyvenantys Lietuvoje, papildomai primokės privatininkams: UAB „LitGas“ ir Statoilui už tai, kad jie prekiaus pigiomis Gasprom dujomis mūsų sąskaita.

Nesupratot?

Statoil atveža mums brangių dujų į SGD terminalą.

Prie terminalo priplaukia dujovežis (pirkėjas) ir jis nusiperka dujų jau pigiau. Tas pigumas atsiranda todėl, kad Lietuva perka pigias dujas iš Gasprom. Gasprom dujų iš vamzdžio perpumpuoti į laivą (pirkėją) neįmanoma, todėl ir buvo sudaryta trišalė sutartis Statoil, LitGas ir Lietuvos dujos. 

Dokumentuose brangios dujos, esančios SGD, virsta pigiomis dujomis, o pigios GASPROM dujos vamzdžiuose (atitinkamas jų kiekis ) virsta brangiomis.

Grubiai tariant, Statoil per SGD terminalą prekiauja pigiomis Gasprom dujomis, o mes, vartotojai priverčiami mokėti didelę kainą, kadangi Norvegiškos dujos yra brangios ir mes esame verčiami jas pirkti, kadangi tai yra NEPRIKLAUSOMYBĖS NUO RUSO KAINA.

Pagavot kampą?

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));