skip to Main Content

Lukiškių tardymo izoliatorius – kalėjimas dėl plk. Ltn. Sauliaus Vitkaus „durnina“ „Laisvo laikraščio“ vyr. redaktorių

Kristina Sulikienė

Kalinių tema Lietuvoje yra beveik po tabu ženklu.

Jeigu galimai papirkta teisėsauga sugeba tau „sudaryti“ bylą, o po to įkišti tave „kaliūzėn“, taip išeina – tu pats kaltas.

Nuo Garliavos epopėjos laikų man buvo iškeltos 3 bylos, o vienoje mano telefono buvo pasiklausoma (garsioje Patvorio gaujos byloje). Teisėsauga manė, jog jeigu „sudariau bylą“ – viskas tas asmuo – kaltas. 

Neseniai mano sutuoktiniui Albertui Sulikui lygiai 5 dienoms buvo suteiktas įtariamojo statusas, ir netgi paimtas rašytinis pasižadėjimas niekur neišvykti – nes neva jis norėjo nušauti su neveikiančiu šautuvu kažkokį girtą valkatą, kuriam pareiškimą padėjo surašyti Naglio Puteikio padėjėja Rūta Zabielienė. 5 dienos riekalingos tam, kad kaip nors pagadinti reputaciją – neva ateityje, kai žmogus kur nors pretenduos, jog turėtų „tamsią dėmę“. Keista, jog tyrėja Justina Stankevičienė, matydama bylos absurdiškumą, vis tiek ją „tyrė“. Ir dar keisčiau, kai bylą nutraukė garsioji prokurorė Rita Poškienė (kuri aišku bylą ir leido pradėti). Matyt, dar ne visiškai sugadinta ta mūsų teisėsauga, o gal Evaldas Pašilis nebeleidžia jai siautėti? Nors pagyvensime – pamatysime…

Teisėsauga kai gauna užsakymą, jį vykdo.

Lietuvos teisėsauga tiria ne tikrus korupcinius nusikaltimus, o neretai vykdo „užsakymų stalo“ darbus.

Lygiai toks pats įspūdis susidaro, kai pažvelgi į pulkininko leitenanto Sauliaus Vitkaus sudorojimo bylas.

Vienoje byloje jis jau nuteistas, berods, 20 metų kalėjimo, o kita byla dar vyksta.

Aurimas Drižius gavo nuteistojo ( ar suimtojo) laiškus, ir panoro su juo susitikti.

Išsiuntė nustatytos formos prašymą dar šių metų gegužės 6 dieną, ir gavo štai tokį atsakymą:

2016 m. gegužės 9 d. 14:55, Aurelija Gliaudelienė <aurelija.gliaudeliene@ltik.lt> rašė:

Laba diena,

 

Lukiškių TI-K gautas Jūsų prašymas.

 

Prašome patikslinti savo prašymą, nurodant kada, kokiu tikslu pageidaujate atvykti, nurodyti savo gimimo datą, asmens dokumento duomenis, prašymą pateikti būtinai pasirašytą. Gavus Jūsų prašymą, įstaiga kreipsis į Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktorę, kuri spręs klausimą dėl Jūsų apsilankymo.

 

Kilus klausimų, prašome teirautis tel. 264 7249

 

Aurelija Gliaudelienė, Administracijos reikalų skyriaus viršininkė

Taigi, Aurelija Gliaudelienė akivaizdžiai taikydama Lietuvos Respublikos Bausmių vykdymo kodekso 94 str. 2 dalį, ruošėsi kreiptis dėl kalėjimo administracijos leidimo susitikti su NUTEISTUOJU.

Aurimas Drižius patikslino prašymą, o kadangi neteisėtai buvo reikalaujama stakleisti pokalbio turinį, (nors BVK 94 str. 2 d. draudžia klausytis pokalbių), tai ir parašė Aurelijai Gliaudelienei, jog kalbėsis apie medžių genėjimą – nes dabar yra gražus vėlyvas pavasaris, ir apie ką kita kalbėtis?

Kalėjimo atstovė nuoširdžiai atrašė, jog apie medžių genėjimą galima susirašinėti laiškais.

Kadangi iš Sauliaus Vitkaus atiminėjami pašto ženklai, tai Aurimo Drižiaus laiškai eitų tik į vieną pusę – atsakymų jis negautų.

Kadangi matėsi, jog yra „trinamos lazankės“, parašiau į Kalėjimų departamento prie TM viešųjų ryšių skyrių, ir paklausiau apie vykstančią betvarkę – nuo kada negalima susitikti žiniasklaidai su kaliniais? Kas ir kada pakeitė Bausmių vykdymo kodeksą? 

Šiandien atskriejo nauja versija:

Laba diena,

 

patiksliname ir atkreipiame Jūsų dėmesį, kad šiuo metu S. Vitkus yra suimtasis ir jam Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso nuostatos netaikomos.

 

Suimtojo teisė susitikti su žurnalistais reglamentuota  Lietuvos Respublikos suėmimo vykdymo įstatymo  17 straipsnio 1 dalyje  (į  minimo straipsnio 2 dalyje nurodytas asmenų kategorijas S. Vitkus nepatenka). 

 

 

 — 

Pagarbiai,

Aurelija Gliaudelienė

Administracijos reikalų skyriaus

viršininkė

Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas

Lukiškių skg. 6, 01108 Vilnius

tel. (8 5) 264 9149, fax. (8 5) 261 7904

aurelija.gliaudeliene@ltik.lt

Taigi, kur dingo visas ankstesnis aiškinimas, jog Kalėjimas kreipsis į Kalėjimų departamentą?

Paskambinau į Lukiškes, prie telefono Aurelijos Gliaudelienės nėra – nors ką tik rašė man atsakymą, ji neva serga.

Telefoną perima Romas Ostanavičius, kuriam siųstas prašymas, ir kuris buvo įpareigojęs parengti atsakymą.

——– Forwarded Message ——–

Subject:

Persiųsta:

Date:

Mon, 9 May 2016 10:43:12 +0300

From:

Romas Ostanavičius <romas.ostanavicius@ltik.lt>

To:

‘Aurelija Gliaudelienė’ <aurelija.gliaudeliene@ltik.lt>

 

 

Parengti atsakymą.

 

Pagarbiai,

 

Romas Ostanavičius

Direktoriaus pavaduotojas,

Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas

Lukiškių skg. 6, 01108 Vilnius

Tel. +370 5 261 7912

Faks. +370 5 261 7904

El. p. romas.ostanavicius@ltik.lt

Jis sako, tai jūs čia kodeksus cituojate, viską žinote (neva, mes patys kalti, kad jo tarnautoja melavo.). Na kai paklausiau: ar galima šitaip apgaudinėti žurnalistą?

Susikalbėti neišėjo, o koks Sauliaus Vitkaus statusas – neįmanoma suvokti. Nes iš pirmų atsakymų akivaizdu, jog nuteistojo (yra viena byla, kur jis nuteistas 20 metų).

O šiandien „pragydo“, kad jis yra suimtasis.

Tačiau kur Aurimui Drižiui kreiptis – nenurodo, tik parašė, jog galioja Suėmimo vykdymo įstatymas, 17 jo straipsnis.

Gerai, kad visi įstatymai yra prieinami, na ir ten parašyta, jog žurnalistas turi kreiptis arba į tyrimą vykdantį prokurorą, arba į teismą, kurio žinioje byla.

Manote, Lukiškėse žino šią informaciją? Jie nežino, kuriame teisme yra byla, ir prokuroro pavardės nežino – turi kalinį vadinasi be jokios nutarties, nes neturi kur pasižiūrėti. (Kaliniai atvežami su teismo sprendimu…)

Ir, sakykite, tai kaip tam Sauliui Vitkui kovoti dėl savo tiesos-  jeigu kalėjime jis laikomas keliais statusais.

Ir tie statusai „ištraukiami“ taip, kaip reikia duotoje situacijoje?

Noriu, šiandien pameluosiu vienaip, o rytoj kitaip pameluosiu, o jeigu skambins – susirgsiu.

O kai paaiškės tiesa – apkaltins, kodėl iš karto nesusigaudei. Tai grįžkime ir skaitykime, aiškiai juodu ant balto Aurelija Gliaudelienė, valstybės tarnautoja, valstybės pareigūnė, rašo žurnalistui (ir kodėl jis turi netikėti?), jog klausimą dėl susitikimo spręs Kalėjimų departamento direktorė.

Iš tokio atsakymo akivaizdu, jog kalbama apie nuteistą asmenį. Kadangi medžių genėjimas labai pavojinga tema, ir negalima leisti apie ją kalbėti, šiandien pakeičiama plokštelė, ir sugalvojama, jog Bausmių vykdymo kodeksas negalioja – nors Aurelija Gliaudelienė juo remdamasi rašė atsakymą.

Valstybės tarnybą naudoti savavališkiems tikslams draudžiama, negalima meluoti, tyčiotis iš pareiškėjo, reikia pareigas visada vykdyti skrupulingai, ir pagal įstatymus.

Aurelijai Gliaudelienei tai negalioja. (gal ji dirba ne pagal Valstybės tarnybos įstatymą, ir neva tokiems darbuotojams negalioja aukštos moralės reikalavimai. Na ir įdomi ta mūsų valstybė…sukuria kelių statusų asmenis  tose pačiose struktūrose.)

Įdomu, o kaip Lukiškių kalėjimas elgiasi su nuteistųjų artimaisiais? Kuriuos kodeksus taiko? Ar nieko netaiko, nes jeigu jau patekai į Lukiškes – tu mūsų nuosavybė?

Nuo kada Lietuvoje atsirado toks nužmogėjimas – kurio net „prie ruso“ nebuvo? 

Ir, beje, kada bus uždaryta šita „velnio skylė“, kurioje tarkime Henrikas Daktaras buvo laikomas rūsyje, ir be medicininės pagalbos?

O kokiomis sąlygomis yra laikomas karininkas Saulius Vitkus? Man liežuvis neapsiverčia sakyti, jog jis kažkoks nusikaltėlis, nes sąžiningos spaudos atstovai žino, jog jis uždarytas dėl to, jog išsiaiškino, kad Lietuvos Kariuomenėje yra vagiamos NATO paslaptys ir pardavinėjamos už labai didelius pinigus.

Kaip paprasta valytoja gali prisėsti prie LK kompiuterio, sako akimis mačiau Ruklos Mokomojo pulko raštinėje.

Lietuvos kariuomenė turi labai didelių problemų – o ypač, kai ji negina savo narių, o su jais vardan valytojų ir kompiuteristų „teisės žinoti“ NATO paslaptis, ne kompiuteristus ir valytojas sodina kaliūzėn, o  savo karininkus.

Kokias mergaites Saulius Vitkus galėjo prievartauti Lietuvos karo akademijoje – kuri yra uždara teritorija? Kur jo bendrininkai – LK kariškiai, kurie neva praleisdavo tas mergaites į karo akademiją? Kodėl jie nenuteisti?

Kada jis dirbo savo darbą, jeigu nuo ryto iki vakaro visoje Lietuvoje prievartavo mergaites?

Ir dėl to „durninamas“ Aurimas Drižius, nes jis pasikalbės apie „medžių genėjimą“.

Tai kad ir be „medžių genėjimo“ yra aišku, jog pati gražiausiai Lietuvos kariuomenės atžala – sąžiningas karininkas Saulius Vitkus, kariškių giminės palikuonis, buvo „nugenėtas“ vardan išgamų, kurie metų metais vagia ir grobsto LK turtą.

Informacinis turtas – irgi turtas.  Ir dar didesnis, nes XXI amžiuje karai vyksta deja ne miškeliuose – jie vyksta informaciniai.

Lauksime Kalėjimų departamento paaiškinimo dėl susitikimo su nuteistu arba suimtu Sauliumi Vitkumi, ir išaiškinimo – kuri nutartis – ar kuri įsiteisėjusi, ir pagal kurią jis kali 20 metų, ar kita, pagal kurią jis „suimtas“-  galioja.

Tai iš kitos pusės jeigu jis tik suimtas, tai ko spauda klykia, kad jis pedofilas?

Tai gal „didžioji byla“ nagrinėjama iš pradžių, o mes apdurninti spaudos, nieko nežinome?

Beje, kur jūs matėte suėmimus, trunkančius dešimtmečiais? Turbūt tik Lietuvoje…

 

Apie tai, kaip buvo sukurpta S.Vitkaus byla, skaitykite čia

 

http://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=1123;kaip-buvo-sufabrikuota-pulkininko-sauliaus-vitkaus-byla-ir-jis-nuteistas-kaleti-20-metu&catid=31&Itemid=101&highlight=WyJ2aXRrdXMiXQ==

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));