skip to Main Content

 Į veiksmingą tikslą gali vesti tik jį atitinkančios priemonės

 

Zenonas Volkovas

 

 

 

 

 

  Jau yra pritarta Seimo sveikatos reikalų komiteto pasiūlytiems Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimams, kuriems numatoma sutrumpinti prekybos alkoholinių gėrimų laiką. Siūloma leisti prekiauti alkoholiu tik nuo 10 iki 22 val. (buvo nuo 8 val.)

      Įstatymo projektui, kuriam dar turės pritarti Seimas, taip pat siūloma suteikti savivaldybėms teisę nustatyti vietas, kuriose draudžiama prekybą alkoholiniais gėrimais ir uždrausti alkoholio reklamą mažmeninės prekybos ir viešojo maitinimo vietose, išskyrus tas, kurios turi licencijas.

      Vyriausybė pritarė, kad prekybos alkoholiu laikas būtų trumpinamas:

      „Nustatomi draudimai veiksmingi yra tik kartu taikant ir šviečiamojo, auklėjamojo pobūdžio priemones. Nuo šių metų pradėjo  veikti Valstybinės sveikatos stiprinimo fondas, tad daugiau dėmesio ir lėšų bus skiriama pravencinėms, šviečiamosioms programoms, taigi, bus taikomos kompleksinės priemonės kovai su žalingu alkoholio vartojimu“- sakė premjeras.

     Viena iš nepaminėtų kompleksinių priemonių, pagrindinės manau bus represinių organų naudojamos priemonės. Vilniaus m. 4 policijos  komisariato Viešosios policijos skyriaus pareigūnai, vasario 22 d. viename Stepono Batoro g., Vilniuje, butų jau aptiko ir paėmė 177 pakelius įvairių cigarečių ir 97 litrus įvairaus alkoholio.

      Norintiems padėti pilietinės visuomenės piliečiams kenčiantiems troškulį, 1963 m. gimusiai moteriai pradėta administracinė byla dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo, laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimo pažeidžiant nustatytą tvarką, neteisėta vertimosi komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla.

      Kadangi policija turėjo duomenų apie neteisėtą prekybą alkoholiu ir tabako gaminiais, jai galimai bus suteiktas gabentojos, ūkininkės, finansistės profesinis pažymėjimas.

      Tad administracinių teismų, įpatingai Klaipėdos, nes nebeturi ką veikti ir ruošiasi šį teismą uždaryti, tik nėra kur dėti tiek Tautai nusipelniusių teisėjų. Jeigu Seimas pritars Seimo reikalų komiteto pasiūlytiems Alkoholio įstatymo pakeitimams, drg. teisėjai darbo turėsite.   Neteks nuobodžiauti ir policijai, advokatams. Policininkas pagaus ištroškėlį su buteliu išeinantį iš taško, o jis sako: – buvau užėjęs pas pažįstamą, norėjau išgerti, kadangi atsisakė, einu pas kitą. Sovietmečiu tokie pasiaiškinimai tikdavo, teismai išteisindavo, už tai Anie buvo gerbiami. Deja šitoje „teisinėje“ valstybėje jokie pasiaiškinimai manau negalios, nebent nusisamdysi brangų advokatą. Vieni sako, kad brangus advokatas tas kuris gonorarą dalijasi su teisėjais, kiti, kad biednai gyvena. Gal kas žinote tikrąją tiesą?  Skambinkit 8 662 33770.

    

      

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));