skip to Main Content

Į laisvę paleista ilgai persekiota  S. Rakauskienė

Pagaliau įvyko teigiamas lūžis skandalingoje kaunietės Skaistos Rakauskienės persekiojimo istorijoje. Sausio 26 d.  įvyko Kauno apygardos teismo priimtos nutarties paskelbimas, kolegijos pirmininkė  D. Giačaitė perskaitė nutartį, jog byloje nustatyti įvairūs pažeidimai, dėl to S.Rakauskienės ieškinys patenkintas, ji paleidžiama į laisvę. 

S. Rakauskienė buvo suimta 2016 m sausio 19 d., vos tik grįžo iš užsienio, ji kuri laiką gyveno Rusijoje ir Vokietijoje. Net 43 paras ji buvo laikyta Utenos teisminės psichiatrijos ekspertiniame skyriuje,  o po to  staiga išgabenta į Rokiškio psichiatrijos ligoninę ir uždaryta už grotų griežto režimo skyriuje. Nuožmus šios kaunietės, Socialistinio Liaudies fronto narės persekiojimas tikrai neatsitiktinis. S. Rakauskienė buvo aktyvi įvairių pilietinių akcijų dalyvė, platino proklamacijas, itin aktyviai kovojo su narkotikų bizniu, net skelbdavo  korumpuotų aukšto rango pareigūnų pavardes. Štai dėl to imtasi jai keršyti. Prieš S.Rakauskienę pasitelkta represinė psichiatrija. Ir už  grotų 71 m.  kaunietė laikyta net metus laiko, ten pašlijo jos sveikata, ji apako viena akimi. 

Dar 2016 m. vasario mėnesį žurnalistas, Socialistinio Liaudies fronto (SLF) narys G. Grabauskas ir Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungos pirmininkas D.Šulcas ėmė vykdyti S.Rakauskienės gynimo veiksmus-pateikė užklausimus į įvairias valdžios instancijas, buvo parengti straipsniai apie šį persekiojimą. Kovo mėnesį jie aplankė S.Rakauskienę Rokiškio psichiatrijos ligoninėje, pabendravo su ja ir nusprendė, jog reikia imtis konkrečių gynybos veiksmų.  Neužilgo į gynimo procesą įsijungė kiti aktyvūs piliečiai-SLF atstovai E. Jagelavičius Ir H. Juodiška, judėjimo ,,Vytis“ atstovai E.Satkevičius, L.Vaitonienė ir kiti. Kiek vėliau labai aktyviai S.Rakauskienę ėmėsi ginti žurnalistas Z. Volkovas-Lapinskas, jo kolega žurnalistas A.Veberis, visuomenininkė L.Helstein, visuomenininkas A.Misevičius ir kiti aktyvūs piliečiai. S.Rakauskienės byloje  jai talkino advokatai  V. Sirvydis, R.Strončikas ir V. Baumila, šiek tiek talkino ir advokato padėjėjas A.Morozovas. Ši nuožmi persekiojimo istorija pagaliau pasiekė atomazgą-S.Rakauskienė jau laisvėje. 

Ši persekiojimo istorija-tai tipiškas represinės psichiatrijos pavyzdys. S.Rakauskienės  ir kai kurių kitų piliečių persekiojimas paneigia tokius mitus:

-Tai, kad gana daug žmonių mano, jog šiais laikais į psichiatrines ligonines per prievartą uždaro tik smurtautojus, padegėjus, žudikus. O likusieji  ten esantys piliečiai randasi savo valia / Tiek S.Rakauskienės, tiek V.Jokimo bei kitų į psichiatrines ligonines per prievartą uždarytų piliečių pavyzdžiai įrodo, jog į tokias įstaigas  uždaromi ir taikūs piliečiai, tikrai nedalyvavę nei nužudymuose, nei smurtiniuose išpuoliuose, nei padegimų  vykdyme. 

-Tai, kad šiuolaikinės psichiatrinės ligoninės humaniškos ir  modernios. Ten laikomasi teisinių normų/ Kaip liudija S.Rakauskienė, V.Jokimas ir kiti  tokiose neva ,,moderniose“ įstaigose buvę piliečiai, buvimas ten primena konclagerį. Nuo tikrai pavojingų ir agresyvių žmonių galima gerai gauti į kuprą, kai kurie atsakingi tokių įstaigų vadovai elgiasi grubiai, grasina ir šantažuoja. Maistas prastas, faktiškai primena konclagerių davinius. 

Giedrius Grabauskas

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));