skip to Main Content

 

Dėl Viktoro Uspaskicho ir bendražygių bylos baigties – teisinis komentaras

Kristina Sulikienė

Pati Jos Ekselencija, telefonine teise valdydama teismus, ir jiems nurodinėdama per savo patarėjus, kaip spręsti bylas, žinojo, jog Darbo partijos juodosios buhalterijos byla – politinė, ir todėl – nelegali byla.

Valstybės saugumo departamente buvo užvesta „Rusijos agento“ kodiniu pavadinimu „Kabelis“ byla.

Tremtinys, Lietuvos patriotas, Viktor Uspaskich, pakėlęs visą Kėdainių kraštą, ir apylinkes, šioje byloje buvo vadinamas Rusijos agentu, infiltruotu įvykdyti „valstybės perversmą“. Aišku, „per demokratinius rinkimus“ – tai yra pati baisiausia antivalstybinė veikla, buvo rašoma pradinėje pažymoje.

„Tam „Kabelis“ sukūrė demokratinėmis priemonėmis valdomą žiniasklaidą, įkūrė tikrą partiją, jaunimo organizaciją „Darbas“, ir ruošiasi padaryti perversmą – demokratiniu būdu užimti valdžią. Būtina stabdyti antivalstybinę veiklą, ją užkardyti“ – rašė agentas „Psichas“ savo „pisulkoje“ (jis jau nebedirba, nes nepateisino lūkesčių).

Labai nekeista, kai ta pati formuluotė taikoma Neringai Venckienei, o artimiausiu metu VSD ir karinė chunta ruošiasi „gelbėti Lietuvą nuo Rusijos agentų“, kai nebus perrinkti konservatoriai.

Visa byla nuo pat pradžių buvo politinė. Ir saugumo medžiagos „legalizavimas“ – nors vienas CŽV karininkas man pakomentavo:

„Lietuva labai keista valsybė. Joje saugumo veiklą sumaišo su viešąja – teismų veikla. JAV jokia saugumo medžiaga nepasiekia teismo. NES TAI NE VIEŠA INFORMACIJA“.

Ką gi, Lietuvoje VSD vykdo ikiteisminio tyrimo įstaigos funkcijas – nors ši funkcija įstatymu atimta.

O kas jiems? Jie žvalgosi, nustato grėsmes. Štai VSD kai kurių metų pažymose aš irgi esu „Rusijos agentas“, vėliau jau nesu, o po metų vėl esu.

Nors mano sąskaitose švilpia vėjai. Agentas turėtų bent gerą algą turėti, šitokią kenkėjišką veiklą vykdydamas, – straipsnius spaudoje rašydamas.

Į Viktoro Uspaskicho teismą ėjau užtikrinta 100 proc., jog byla tvarkinga – juk prokuratūra dirba gerai.

Ir še tau boba devynerios – pradėjo skaityti medžiagą, o finansinėse ataskaitose, dėl kurių iškelta byla – niekur Viktoro parašo nėra.

Tačiau yra Graužinienės ir Daukšio. Apsidairiau salėje, pasitryniau akis – na nesėdi Graužinienė su Daukšiu teisiamųjų suole, nors tu ką. Tačiau Viktoras sėdi.

Toliau – dar gražiau. Paaiškėjo, jog partijos finansai ir atlikta finansinė „eksperizė“ skiriasi „vos“ 4500 litų.

Na kas čia tokio, kai milijonai – ar ne? Iš karto gynybos prašymas – ištirti, ar ekspertizė nesuklastota.

Gerbiamieji – finansinė byla. Perduota berods iš FNTT.

Juk skaičiavo, kratas darė. Paklaida – net 4500 litų.

O visos abejonės visada kaltinamųjų naudai.

Nieko tokio, visa žiniasklaida užpirkta, rėkė, jog Viktorą nuteis.

Net jeigu jis nedėjo parašo po finansinėmis ataskaitomis.

Net jeigu finansinių ekspertizių autoriai nesugeba skaičiuoti.

Pamačius tokį farsą, kad nesugebama skaičiuoti, nes „vis tiek juk Viktorą nuteis“, pasidarė aišku, jog čia ne teisinė byla, o  VSD „Kabelio“ agentūrinė medžiaga, kurią kažkaip reikėjo „legalizuoti“.

Prisiminkime, ką man sakė CŽV karininkas:

„Lietuva labai keista valstybė. Joje saugumas savo reikalus sprendžia teismuose. O juk medžiaga tai ne vieša. Jie daro nusikaltimą prieš valstybę – atskleidžia žvalgybų metodus“.

O kaip buvo bandoma, kad Henriko Daktaro aplinka būtų paspausta, kad Henrikas „netyčia prisimintų“, jog „finansavo Uspaskichą“ – čia kita tema.

Atsakymas atskriejo iš SSRS GRU karininko:

„Jeigu ką ir finansavo, ar rėmė, tai „Tatą“. Viktoras Uspaskichas didžiulius pinigus uždirbo, gudriai išnaudojęs Rusijos rinką. Jeigu jis yra sumanus, jie tegul taip baisiai nepavydi. Vežė metalus, štai ir „juodoji buhalterija“.“

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));