skip to Main Content
Puikiai suvokiu, kad niekas nieko Seime nedarys, prieš Karbauskį nebus net kiškių sukilimo. bet čia yra principo reikalas palaikyti vertybes, priminti prievolę LVŽS laikytis savo programos, palaikyti tiesą kalbantį ir vertybes ginantį Seimo narį dr. M. Puidoką. 
 
Tiesą apie LVŽS ir jos lyderį Karbauskį viešai pasakęs Puidokas dabar yra viešumoje ad hominem puolamas ne tik Karbauskio, bet ir visos sisteminės žiniasklaidos. Valdančioji partija gilioje krizėje, opozicija neįgali. Atsiranda parlamentaras, kuris pasako, kad karalius nuogas, o jį apkaltina „šokinėjimu“, nukritimu iš kosmoso ir egoistišku karjerizmu…. Tiesą pasakęs Puidokas dabar jau patapo sistemininkams baisesnis už patį Karvauskį…..
 
Gediminas Merkys

 

 

KREIPIMASIS Į LVŽS NARIUS IR SEIMO FRAKCIJAS

 

DĖL GILĖJANČIOS KRIZĖS POŽYMIŲ VALDANČIOJE PARTIJOJE IR SEIME 2016 m. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) parlamento rinkimuose laimėjo įspūdingą pergalę ir suformavo valdančiąją daugumą. Politinės pergalės pagrindinės priežastys dvi:

1. Didžiulis piliečių nusivylimas iki tol valdžioje buvusiomis partijomis.

2) Buvo parengta puiki, valstybės raidos ir pilietinės visuomenės lūkesčius atliepianti LVŽS rinkimų programa. Toji programa, paremta humanistinėmis ir demokratinėmis vertybėmis, orientuota į socialinį teisingumą

ir solidarumą, paveldą ir aplinkos apsaugą, tautinės valstybės puoselėjimą, švietimą, kultūrą, šeimą, sveiką gyvenseną, regionus… Rinkėjai patikėjo pažadais ir suteikė LŽVS didžiulį pasitikėjimą.

Deja, šiandien, praėjus daugiau nei pusei Seimo kadencijos, visiems tapo aišku, kad LVŽS savo rinkiminių įsipareigojimų nevykdo. Maža to, ši partija ir jos suformuota vykdomoji valdžia neretai veikia visai priešinga kryptimi, nei rinkėjams buvo įsipareigota. Partijoje ryškėja autokratinės tendencijos. LVŽS akivaizdžiai tolsta nuo vakarietiškos demokratinio tipo partijos modelio. Partija tampa vieno asmens politiniu dariniu. Visada tokia buvo, tik ši tendencija pastaruoju metu dar sustiprėjo. Visos svarbiausių sprendimų, politinės darbotvarkės formavimo galios sutelktos bemaž vieno žmogaus rankose. Iš parlamentinės partijos gyvenimo eliminuojama diskusija ir debatai, toks reiškinys, kaip kolektyvinis svarbių politinių sprendimų procesas tiesiog neegzistuoja.

Minėtas negeroves, krizės reiškinius, apėmusius R. Karbauskio vadovaujamą partiją, labai taikliai savo spaudos konferencijoje Seime (2019-02-01) apibūdino LVŽS frakcijos Seime narys dr. M.

Puidokas: https://www.youtube.com/watch?v=t0LJ6sMWR40

Padėtį komplikuoja tai, kad dabartiniame Seime nėra funkcionalios opozicijos. Politinė kova parlamente pavirto primityvių ir nervingų patyčių kultu. Stabdyti destruktyvius procesus Seime ir valstybėje dabartinė opozicija, panašu, yra neįgali.

Lietuva pagal savo konstitucinę ir politinę sąrangą yra parlamentinė respublika. Būtent parlamentas mūsų šalyje turi didžiausias politinės galias. Akivaizdi krizė valdančiojoje partijoje dėsningai persimeta į visą Seimą, apima vykdomąją valdžią, neigiamai veikia mūsų valstybės ir visuomenės raidą. Gilėjanti krizė valdančiojoje partijoje ir Seime nėra vien tik politikų reikalas. Grubiausiai pažeidžiami rinkėjų ir piliečių teisėti, iš LR Konstitucijos kylantys lūkesčiai turėti įgalų Seimą, demokratiškai funkcionuojančią parlamentinę daugumą, nuosekliai vykdančią savo rinkiminę programą. Visa atsakomybė dėl susidariusios prastos padėties parlamente ir valstybėje tenka būtent valdančiajai partijai – LVŽS.

Kreipiamės į VISUS LVŽS narius, ypač į šios partijos Seimo narius su raginimu prisiimti politinę atsakomybę, sugražinti partijoje vykstančius procesus į demokratijos erdvę ir pradėti vykdyti savo rinkiminius įsipareigojimus.

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));